Rok po císařském řezu, nechali vás rodit přirozeně?

kamik246
18. únor 2014

Milé maminky, neplánovaně jsem otěhotněla chvíli po sekci. Téměř přesně za rok od sekce by se měl narodit další prcek. Máte některá zkušenost? Nechali vás rodit přirozeně? Moc bych o to stála.

jija
18. únor 2014

Ja mam mezi porody 15 mesicu, prrvni byl cisar, otehotnela jsem p pu roce. Pocitala jsem s zim, ze po tak kratke dobe budu rodit urcite zase cisarem, ale muj gynekolog trval na tom, ze budu rodit normalne a i porodnice se k tomu priklonila, navic jsem pry prisla pozde a nez by naplanovali cisare tak porodim prirozene takze jsem nakonec skutecne rodila prirozene. Ale pry zalezi na meste, kde clovek rodi, v Praze se pry kloni spise k cisari, protoze maji preplnene porodnice a v Ostrave je mista dost tak preferuji prirozenoz cestu, alespon tak mi to vysvetloval muj gynekolog.

kamik246
autor
18. únor 2014

Děkuju, já jsem teprve v 11 tt, takže řešit porod s mým gynekologem mi přišlo více než předčasné🙂

dadushe
18. únor 2014

Mám aktuálně podobnou situaci, akorát teda od sekce delší dobu. Jak to vidím já, je dobré si to v hlavě ujasnit a cca od poloviny těhu na tom začít aktivně pracovat (př. hledat si dobrou dulu, lékaře, porodnici apod.) nicméně počítej s tím, že to vyjít nemusí. U mě všechno vypadalo OK akorát teď prcek povyrostl nějak moc, takže to vypadá, že by pánví neprošel....jde o to protáhnout se sítem perfektního zdravotního stavu, bezproblémového těhotenství, malého miminka, dodržení termínu (nenechávají rádi přenášet) a ochotného zdravotnického personálu, který pro tebe musí mít připravený operační sál pro případ, že by se při pokusu o normální porod něco zvrtlo...+ ještě se zvažují důvody předchozí sekce (př. neotvírání a zastavení porodu se prý rádo opakuje 😝 ) Každopádně držím palce, aby vše proběhlo podle tvých představ 🙂
@kamik246

svatule
18. únor 2014

@kamik246 obecně rok od sekce už může být přirozený porod, to dnes už je možné, ale vždy tam je několik ale, jde hlavně o to, proč byla první sekce, jak se zhojila jizva(to se moc dopředu nedá odhadnout), jak roste mimčo, jak je na tom maminka...takže pokud přirozeně rodit chceš, tak prostě být na to připravená, konzultovat to při poradnách, vybrat porodnici a pak už se uvidí! Držím pěsti, mě se to nakonec nepovedlo, i druhý šel plánovanou sekcí, jsou od sebe o 17 měsíců.

noirdame
19. únor 2014

@jija Fakt a v které porodnici si rodila? Já měla císaře v lednu 2013 v Porubě, a teď bych chtěla rodit přirozeně, jsem teprve 8týden, takže mám ještě čas, ale i tak bych chtěla být připravena. Takže to bude cca 20měsíců od prvního porodu. Miminko bohužel zemřelo /musela jsem rodit předčasně/, a tím, že bych chtěla dvě děti, tak kdybych rodila zase císařem, tak třetí císař pak prý už je riziko, proto bych preferovala přirozený porod.

jija
19. únor 2014

@noirdame rodila jsem ve Vitkovicich a to tam pry preferuji spise toho cisare 😀 co jsem slysela tak nejvic po cisari delaji prirozene porody v Porube, kamaradka tam taky rodila po cisari prirozene, ale mela rozestup 3 roky, takze jestli nemas az moc spatny pocit z Poruby kvuli tomu miminku co Ti zemrelo tak bych sla tam

noirdame
19. únor 2014

@jija ne ne v pohodě, právě že přístup doktorů i sestřiček jak jsem tam ležela před porodem na rizikovce všechno super. Jako šestinedělí žádný zázrak, je vidět, že tam toho mají fakt hodně, ale to ostatní v pohodě.
Díky moc za info🙂

jija
19. únor 2014

@noirdame drzim palce at vsechno dobre dopadne a na konci tehotenstvi bude prirozeny porod s krasnym, zdravym detatkem

noirdame
19. únor 2014

@jija děkuji taky doufám. A Tebe ať prcci nezlobí🙂 Fakt tak blízko od sebe, to musí být záhul, ale zase si pak aspoň budou víc rozumět, a více si mezi sebou vyhrají🙂

saminomimino
19. únor 2014

Já jsem otěhotněla rok po sekci a rodit mně nechají určitě přirozeně,ale jsou špitály kde to rutině zase řeší sekcí,v tom případě bych rodila jinde,moje doktorka říká že rodit přirozeně jde i s tenkou jizvou,císaře si vůbec nepřipouští

purplin
19. únor 2014

Já mám po císaři rok a půl a nikdo z doktorů nechce o dalším ani slyšet, že kdybychom chtěli další děti, tak třetí císař už je hodně rizikový. Takže budu rodit normálně 🙂 Rodila jsem císařem, protože mi v 25+4 praskla voda a prcek byl na normální porod moc malý, po 3 měsících nám umřel. Budu rodit zase v Olomouci, sice je to tam jak na běžícím pásu, ale profesionalita a vybavení jsou super. 🙂

noirdame
9. črc 2014

@purplin Ahojky, tak jak si nakonec rodila? Císařem, nebo přirozeně? A co ti přišlo lepší? Císař, nebo přirozený porod? Už se mi to blíží a začínám mít obavy.
Děkuji a ať se daří.

kikimaruska
9. črc 2014

@noirdame Já rodila také obojím způsobem a každé má něco. Nejde to paušálně porovnat, co je lepší, protože každá to snášíme uplně jinak. Já mám prvního synka hodně předčasně, takže porodní cesty nebyly nijak připravené, takže sem byla brána jako prvorodička, čekala sem hodiny a hodiny a nakonec se druhý zdravý a donošený synek narodil po 3 hodinách od rozjetí porodu docela rychle. Obojí bolí a každý porod někde jinde (jinak). Ale stojí to za to. Neboj, budou Tě hlídat, kdyby cokoliv, tak sekci udělají, ale třeba v naší porodnici taky preferují do poslední chvíle porody po SC přirozené...

noirdame
9. črc 2014

@kikimaruska jé děkuji za tak rychlou odpověď.-). Přiznám se, že se přirozeného porodu bojím víc než císaře, aby se něco nestalo mně, nebo miminku, ale zase chci rodit přirozeně protože pořád toužím po dvou dětech....A od přirozeného porodu nevím co můžu čekat (někteří tu píší fakt hrůzy, a jiní, že lážo plážo), a císař mi přišel (v Ově- Porubě) v pohodě, i to hojení, žádné komplikace, ve čtvrtek mě operovali a v pátek už jsem byla i sama bez problémů na wc....tak nevím, ach jo, bojím se...

purplin
9. črc 2014

@noirdame Nakonec šel ven opět císařem, kvůli špatným ozvám. Po císaři se bojí vyvolávat porod, kvůli jizvě. Takže pokud budu rodit příště, tak už jen císařem, ale popravdě mi to vůbec nevadí. 🙂

noirdame
9. črc 2014

@purplin děkuji za odpověď. Nejdůležitější je, že jste s mimi v pořádku🙂 😉 Doufám, že se taky už brzy dočkám.

lindoska
24. črc 2014

Ahojte holky. Já plánuju porod po 16 měsících po círaři zase v Olomouci. Chci se zeptat zda vám dali na výběr jestli chcete rosit přirozeně nebo raději císařem a hlavně v jakém týdnu plánují ty císaře. děkuji za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru