Rozhodla jste se některá rodit doma? Znáte někoho?

womann
19. zář 2006

Ahoj,je tu nektera,ktera se rozhodla rodit doma,nebo jste vsichni pro porodnice?Nebo znate nekoho,kdo rodil doma?Dik za odpovedi 🙂

emicka09
29. srp 2010

@myscha - naprostý souhlas - ta netolerance je do nebe volající..schovává se s oblibou za maloměšťácky zvednutý ukazováček - vždyť je to pro bezpečnost matky i dítěte! a ohání se informacemi sprostředkovanými zdroji typu novinky.cz 😀

blueapple
31. srp 2010

Toto je celkem zajímavé téma, vždy najdeme argumenty pro a proti ! Máme demokracii, ať si každá nastávající maminka rozhodne, jak rodit. Jsem i pro možnost volby např. císařského řezu na přání. Proč ne ? Nežijeme ve středověku. V zahraničí je porod doma nebo císař na přání normální.

Samozřejmě si ale každá z nás poneseme důsledky (případně náklady ) svého rozhodnutí.
A ty někdy můžou být fatální. 😖 😖 😖

Takže holky, zvažme vždy vše dobře, podle aktuální situace a průběhu těhu.

demoisellem
16. lis 2010

@emicka09 tak tak

karoline6
12. únor 2014

Určitě chci rodit doma - pokud bude po celou dobu vše v pořádku, protože nechci dopustit, aby za mne rodili doktoři. Neodsuzuji porodnice a v podstatě ani ty, kteří říkají, jaký je doma porod hazard.. Jsem ale toho názoru, že bychom si každý měl zvolit svou vlastní cestu, a pokud to tak cítíme z našeho hlubokého já, je to pro nás to nejlepší. Výborný dokument k porodům doma:

https://www.youtube.com/watch?v=3vvIPWbQaKE

.

nika166
13. únor 2014

Nedá mi to též napsat pár řádků, jsem zrovna 4dny po porodu a musím napsat, že děkuji každému doktoru, který zrovna u mého porodu byl a pomohl mi !!!! Jinak už bych tu nebyla, jsem mamina už dvou holčiček a předchozí porody probíhaly v pořádku, těhu v pohodě, porod i tentokrát na výbornou prasklá voda v 2:30ráno, ve 3:30 první kontrakce a ve 4:44 jsem měla Zuzanku už v náručí, no a pak najednou silné krvácení, neodloučení dělohy a mohla jsem být do hodiny pěkně po smrti, rychle anestezie, vyčištění dělohy a doplnění krve 3x krev, 3x plazma a několik dalších různých roztoků a po 10hodinách jsme mohla ze sálu, takže i když jsem otevřená všemu, myslím si, že porod doma je pořád velké riziko ☹ Ale pokud se pro Maminka rozhodne držím jí palce ať jsou ona i Miminko v pořádku a mají krásný zážitek !!! 🙂

mishaelkaa
24. únor 2014

Prosím o vyplnění dotazníku, mám to do školy. Jedná se o problematiku domácích porodů. Děkuji 🙂
http://www.survio.com/survey/d/V3Y0A6G3X4R4Y0U3I

petkula
24. únor 2014

@nika166 můžu se zeptat, jestli jsi začala krvácet před tím, než ti začali "vypuzovat" placentu anebo to bylo během odlučování placenty?

t_novotna
25. únor 2014

Já bych doma rozhodně nerodila, nikdy člověk neví, co se může i u dosud bezproblémového těhotenství zvrtnout... Chápu, že některé maminky mají nepříjemnou zkušenost s chováním sester nebo doktorů v porodnici, ale pořád to jsou odborníci, kteří se o maminku i miminko postarají. Myslím si, že v rámci zdraví miminka by každa žena mela trochu toho nemocničního nepohodlí vydržet. Na mě taky nebyly sestry nijak zvlášť příjemné, kolikrát jsem si připadala, ze je obtěžuji, když jsem po nich něco chtěla a ony zrovna pily na sesterně kafe... Ale většinou jsme v porodnici pár dní a to se přece dá vydržet. Vždyť rodit v porodnici je v podstatě "luxus", co by za to naše prababičky, a vlastně i dnešní ženy v mnoha zemích třetího světa daly...

nika166
25. únor 2014

@petkula Bylo to předtím neb placenta se mi bohužel vůbec neodloučila 😨

petkula
25. únor 2014

@nika166 aha, tak hlavně že to dobře dopadlo.

nika166
25. únor 2014

@petkula Díky !!!! jojo i já jsem byla překvapená jak rychle se může situace zkomplikovat .....

emy22
13. čer 2017

Ahoj všem, ja jsem doma rodila druhé dítě.těhotenství proběhlo úplně normálně jen jsem měla anemii na to jsem brala železo a mám dost nadváhu, ale tlak byl v pohodě. Měla jsem porodní asistentkou, která za mnou chodila domů a kontrolovala průběh těhotenství. Porod nastal 40+3 dny. Kontrakce jsem měla nepravidelné celý den tak sem si je zapisovala, když mi bylo blbě vlezla sem si do vany, ale z té sem zase vylezla protože se to nedalo vydržet. Voda mi praskla v ložnici a za 15 minut po te se mi narodil syn. Chytala ho moje mamka protože porodní asistentka to nestihla přijel a 12 min po. Syn byl v pohodě jen sme počkali až dotepe pupecnik, aby dostal všechnu krev.,..na to lidi moc nemyslí ale je to velice důležité no a pak se to zavázalo prestrihlo a bylo po všem. ja jsem zadne siti nepotrebovala placenta vysla samovolně bez tahání bez urychlovacek jen ji prohlédli jestli je celá a byla. Placku mi na vyžádání nechaly. No pak prohledly me malého a když shledala vše v poradku tak vypsaly papíry a odfrcely pryč a me zbylo doma nádherné mimi. Syn měl 4,6 a 55 cm, apgar 10-10-9. Mě můj porod doma vyhovoval po porodu sem hned mohla jít do mě sprchy a me postele a měla jsem vše po ruce a hlavně soukromí. Syn má teď 6 mesicu a je naprosto v pořádku. Kdybych měla další děti určitě bych do toho šla znova. První porod v nemocnici byl strašný. Oba porody proběhly v UK. Porod doma kdysi byl něco naprosto normálního teď se ženy tak strašně bojí a předaly zodpovednost za svůj porod do rukou doktorů, ale i ti můžou věci zpackat jak mnozi vi a v nemocnici máte větší riziko nákazy infekcí.na pirod je třeba se připravit fyzicky a psychický. Je třeba číst knihy a být informovaný co se může stát jak to na probíhat. Čím víc víte ste připraveni. Já jsem toho měla dost nastudovano četla jsem knihy ta nejlepsi byla od Ina May Gaskin je to porodní asistentka. A taky videa na youtube jak takový domaci porod vypadá. Je spousta žen co to zvládla. Samozřejmě porod doma je jen pro ženy bez komplikací a když nastanou musíte mít plán B....to zn. Mit promysleno jak se budete dostávat do porodnice a mít po ruce čísla na lidi v porodnici kdyby něco. To je tak asi zhruba v kostce můj porod. Přeju všem kdo do toho půjdou krásný zážitek a zdravé miminko. My ho zdravé máme.

tadeasek3
13. čer 2017

To bude vždy kontroverzní téma. Moje zkušenost z porodnice není nic moc...sama bez chlapa, vyvolavacka, oxytocin, jedna poloha, neustále okrikovani...atd...a nakonec cs, kdy mi pak doktorka naznačila, ze si za to mužů sama....
Domácí porody me lákají, ale jen svým tématem. Rada se informuji, ale druhé dítě půjdu rodit do porodnice a do té samé... Doufám, ze teď to bude jiné. 🙂 Musí...

emy22
14. čer 2017

@tadeasek3 zajímavé, že kdysi se rodily všechny děti doma a nic kontroverzního na tom nebylo moje mamka je z vesnice na Slovensku a je poslední ze 7 děti narozených doma. Doba se prostě změnila. Ta porodní asistentka Ina May Gaskin co sem zmiňovala před tím zmiňovala procenta kolik měli problémových porodů a jestli převážily do nemocnice a bylo to tak strašně málo v přirovnání s porody v nemocnici abylo to za celou dobu fungování jejich domácích porodů. A to rodily koncem dnem panevnim a i dvojčata. Jak říkám můj druhý porod proběhl hladce žádné nervy, okrikovani, a mohla jsem se hýbat jak sem chtěla. Není to tak dlouho co sem četla jak v Brně u Sv. Anny porodnik zmrzacil klucinu byl úplně jak zelenina rodina dostala mnoha miliónové odškodné a to tam měli všechno vybavení atd. Tak ať mi nikdo nerika, ze nemocnice je bezpečnější. Je to na každém ja bych ale nezměnila mojí zkušenost. další děti neplánují ale kdyby ano tak určitě zase doma. Všude v zahraničí to jde a propaguje se to. U nás za to ženy div neukamenuji. Trochu divné ne? Taky je to levnější rodit doma než v nemocnici. To kdyby si uvědomil nas pan ministr financí možná by se udály změny.

astyna
16. čer 2017

@emy22

Taky si uvědom, kolik je dnes rizikových těhotenství, udržovaných těhotenství a těhotenství po IVF. To dříve také nebylo - ženské rodily mladé, hráz pružná, dosti pohybu, neschopenky neexistovaly, nebo se dávaly jen těm, které na nich opravdu být musely. Jako mojí ségře po 2 spontánních potratech.

Také se ale podívej na novorozeneckou úmrtnost - moje bábi rodila 3 děti doma, s porodní bábou, porod v nemocnici se bral jako luxus. Přežila jen moje máma. Tetu přidusila, u strýce nepoznala klasickou žloutenku od novorozenecké, zemřel do týdne po porodu.

Takové to dřív...dřív jsme taky bydleli v jeskyních, takže se tam přestěhujeme nyní také?

Jen bych dodala, že mám gynekoložku, která nechala rozhodnutí na mě - měla několik pacientek, které rodily doma. Takže se ptala i mě, protože jsem měla bezproblémové těhotenství - a ejhle najednou hypoxie plodu, černá smolka, honem vyvolat a vyndat ho ven. Nebrečel, na sále klid a to nepřeju nikomu.

tofife
16. čer 2017

Průběh těhotenství podle mě vůbec nesouvisí s průběhem porodu..
Jsem toho názoru, že porod je vysoce riziková záležitost a stát se může cokoli. Nic na tom nezmění ani psychická pohoda matky rodící doma v posteli. Na porodu je přeci nejdůležitější to zdravé miminko na konci.
I když nemocniční prostředí nejde moc dohromady s tímhle intenzivním "rodinným" zážitkem, je podle mě priorita dítěti poskytnout tu nejlepší lékařskou péči, kdyby náhodou..
Třeba bude zrovna ten můj porod jako x dalších úplně v pohodě, ale co když ne?? Já nějak nedokážu pochopit, jak to někdo může riskovat.....

agnes2ivory
16. čer 2017

Ahoj holky, pridam svuj nazor. Nechci, aby me zastankyne porodu doma kamenovaly, nebo mi nutily jine nahledy. Je to pouze muj postoj k tematu, o ten se zde podelim. Nikomu ho nenutim, at si kazdy dela co chce.
Rodim zasadne a jedine v porodnici.
Za prve lekarska pece. Syn se narodil bez problemu, ale ja jsem zacala po odlouceni placenty masivne krvacet a byl nutny okamzity zasah. Predem tomu nic nenasvedcovalo, mela jsem bezproblemove tehotenstvi a i samotny porod bez komplikaci. Ale pak se jednalo o minuty. Doma bych vykrvacela, nez by dojela sanitka.
Za druhe zminovany klid a pohoda rodicky doma. Ja bych byla spis ve stresu, ze se neco podela a doktor nikde. Byla jsem v pohode a klidna v porodnici, kde byla pomoc na dosah. Dneska jsou porodni boxy se vsim komfortem, pohodlim, wc a sprchou, je tam naproste soukromi, takrka domaci prostredi.
Za treti jsem po porodu byla rada, ze si odfrknu a donesou mi jidlo az pod nos, uklidi, povliknou......tech par dni ze bych tam nevydrzela?
Za ctvrte ten bordel po porodu! Spousta krve, spiny, dodnes vidim ten neporadek. Kdo mi to doma uklidi? Jiste, to uz je malickost, ale i tak ..... sotva jsem po narkoze lezla....
Moznost rodit v porodnici vnimam jako luxus. Ne jako nutne zlo.
Nedivam se skrz prsty na ty, ktere rodi doma, ale rozhodne ani s obdivem.
Zda se mi to jako hazard.
Ale jak jsem uvedla uz na zacatku - at si kazda dela, co chce a jedna, jak uzna za vhodne.
Vsem vam preji bezproblemova tehotenstvi a porody.

tofife
16. čer 2017

@agnes2ivory Jsme úplně stejného názoru.

Ten luxus, že mi někdo uvaří, jsem si ani neuvědomila 😀

agnes2ivory
16. čer 2017

@tofife a v jilemnicke porodnici varili moc dobre 🙂

qiara1
9. srp 2017

@emy22 mě by zajímalo, kdo hodnotil apgar skóre 😀?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru