Rozhodla jste se některá rodit doma? Znáte někoho?

womann
19. zář 2006

Ahoj,je tu nektera,ktera se rozhodla rodit doma,nebo jste vsichni pro porodnice?Nebo znate nekoho,kdo rodil doma?Dik za odpovedi 🙂

sisstin
14. zář 2007

listicka: tak zase tolik se v tomhle problému neorientuju...mě by to nikdy nenapadlo provést 😉 vím, že se o to pokoušeli ve Vrchlabí..ale žádná PA ani doktor na to nechtěl přistoupit, protože se báli, že kdyby se něco stalo, tak je může matka zažalovat 😉 ...ale je to taky životním přístupem..kdo je hodně do přírody..tak je za tyhle věci..kdo se o to nezajímá...tak by do toho asi nešel 😕 ...neříkám, že každý porod doma zákonitě musí skončit špatně..ale jak psala tuším vivian..některé maminky si to představují jak Hurvínek válku..a tvrdošíjeně odmítají veškeré jiné věci, než je ten jejich vysněný "přirozený" porod.. 😕

sisstin
14. zář 2007

listicka: ale hlavně je to fakt životním přístupem..já četla, jaký máš ty 😉 já neodsuzuju nikoho, kdo chce rodit doma...jen za mě to je prostě fakt velké NE 😉 já jsem ten typ, co doktorům důvěřuje a dělá to, co mi řeknou...chodím na všechna vyšetření atd, ale neříkám, že když to někdo odmítá, že je horší či nezodpovědná matka 😉

listicka77
14. zář 2007

mikca: opravdu to není stejné. Dřív musela bába ty komplikace zvládnout sama a to prostě někdy nejde. Doma se rodily všechny děti. Dneska se k porodu doma rozhoduje žena (většinou 🙂) po velmi zralé úvaze a s PA probírá všechny možné rizikové faktory (poloha dítěte, jeho velikost ve vztahu k rozměrům pánve, zdravotní stav ženy a průběh těhu...). Opravdu si myslím, že rodit doma koncem pánevním, jak to udělala ta paní z článku, není dobré rozhodnutí. A když se dnes objeví neočekávaně komplikace, stojí před domem auto a může se odjet do porodnice, třeba do 15 min. může být žena na sále. Za jak dlouho se dříve mohl dostat k rodičce doktor?
A znovu připomínám ostatní evropské země. Proč nemají děsivou úmrtnost domorodek a jejich dětí? Dneska jsou opravdu úplně jiné podmínky než při porodech doma před 100 lety.

listicka77
14. zář 2007

sisstin: 🙂 však se nehádáme, ne?

sisstin
14. zář 2007

listicka: ono je to docela zajímavé téma.. 😕 já teď furt sleduju různé porody na reality 😅 😅 😅 a tam jich je dost doma...a taky v cizině se rodí většinou jen s PA..ale je to v nemocnici..doktor přichází jen při komplikacích..tak možná takhle nějak by se mi to líbilo 😉

listicka77
14. zář 2007

vivian: nějak jsem přehlídla tvůj příspěvek. Souhlas s většinou toho, co píšeš. Jen si myslím, že ty podmínky u nás nejsou zas tak odlišné od jiných zemí. Rozdíl je asi v tom, že u nás tuhle variantu volí méně žen a mj. je taky větší problém sehnat PA. A pak je samozřejmě problém v komunikaci mezi PA a prodnicí, pokud je nutný převoz. Protože lékaři jsou okamžitě dotčení, že oni by měli "hasit", co někdo jiný natropil. A vůbec si neuvědomují, že je to naprosto přirozený postup - objevila se komplikace, žena je předána do zdravotnického zařízení.
U nás je vůbec leccos soda - jako postoj MZČR a lékařů, že novorozenec MUSÍ být hospitalizován nejméně 72 hodin po porodu. To taky nikde jinde v Evropě není. Když je vše v pořádku, může se jít domů. Naše péče je údajně "skvělá", ale taky neúměrně drahá.

listicka77
14. zář 2007

Pak taky nejsou ty podmínky stejné v tom, že u nás porod doma nehradí pojišťovna... Když žena ukecá doktora na plánovaného císaře (bez lékařské indikace), tak pojišťovna zacvaká víc než dvakrát tolik co za normální porod. Ale doma si člověk musí vše zaplatit sám... A přitom to stojí méně než v porodnici a bez následné hospitalizace.

sisstin
14. zář 2007

listicka: ale zase třeba v USA, kde je kristynaw..tam neřeší nic..ona má neustále kontrakce atd, a oni tě hned propustí domů s tím, že je to dobré..a kdyžtak přijeďte zase..to se mi teda nelíbí 🤐

macik
14. zář 2007

listicka-souhlas-u nás se zdravotníci opravdu hodně brání všemu přirozenému...moje kamarádka rodila v UK a šest hodin po porodu šla domů-jako součást běžné praxe, ne na revers.....

nevím, jestli bych zvolila porod doma, ale nevidím na něm nic špatného a rozhodně bych proti němu nebrojila...když už bych proti něčemu hoodně chtěla protestovat, tak je to naše povinné očkování-taky nejsem proti očkování komplexně, ale jsem proti povinnému očkování na kdeco ještě předtím než se miminku dá šance, aby si přirozeně posílilo imunitu....

nesnáším ABSOLUTNÍ pravdu našich zdravotníků, která se tolik liší od přístupu v mnoha vyspělých zemích...

sisstin
14. zář 2007

macik: no tak s neočkováním já teda též nesouhlasím vůbec 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 to chceš, aby tu zase byla černá chřipka, pravý neštovice a tuberkuloza? 😕 Ale možná se mýlím..a myslíš jiné očkování 😕

sisstin
14. zář 2007

ale fakt je to o tom přístupu...já bych si prostě nedovolila nejít s miminkem na očkování..strašně bych se bála..a navíc je to tuším trestné 😕 ale když si to někdo riskne 😕

sisstin
14. zář 2007

macik: ale je pravda, že tu je vztah doktor-pacient spíš nadřízený-podřízený...než nějaká ta spolupráce 🤐

listicka77
14. zář 2007

Očkování, to je zas jiná kapitolka. Taky mi dost vadí náš očkovací kalendář (ne očkování jako takové, aby mě tu někdo neobvinil). Ale očkovat dítě proti TBC 3. den po porodu mi přijde vůči jeho organismu velmi brutální (naštěstí je legální možnost posunout to aspoň do 6. týdne). Sami plicaři vydali oficiální stanovisko, že by se mělo zvažovat posunutí TBC až do dvou let. A zvlášť síla je hepatatidida B (která je v hexavakcíně), protože ta se přenáší jen krví a pohlavním stykem, takže malé děti opravdu nejsou riziková skupina, to má smysl až u teenagerů!
Sisstin, neblázni, macik nepsala, že by své dítě nenechala očkovat!
Ale to jsme trochu odbočili, že?

marcax
14. zář 2007

Mám ráda sebe i své nenarozené dítě a proto bych doma nikdy nerodila. Nemám nic proti klistýru, holení,nevidím v tom problém. Než se "přirozeně" svíjet v bolestech, využiji toho, co pomůže ( např.epidural). 😉

sisstin
14. zář 2007

listicka: je pravda, že tu v ĆR vlastně nemáš na výběr..to mi trošku vadí 😕 nebo ty nesmyslná razítka do těhotenské průkazky..to zas budu já..já nemám ani jedno 😅

sisstin
14. zář 2007

marcax: no já jsem taky pro vše, co mi bolest zmírní 😝 😀 klistýr mi též nevadí..prý je to úleva..holím se normálně..takže budu z domova..a bolest snáším velmi těžce..a epi si dám, pokud to bude možné 😉

listicka77
14. zář 2007

marcax: co žena, to jiný pocit. Ty, co rodí doma, mají taky rády sebe i své dítě a právě proto rodí doma (protože mají pocit, že je to pro ně i pro dítě to nejlepší). Ale hlavně je třeba ty názory neporovnávat, který je ten "správnější". 🙂

sisstin
14. zář 2007

listicka: to jsi napsala hezky 😉

marcax
14. zář 2007

Bylo období, kdy se děti přestali v porodnici očkovat, lítali jsme pak povinně na plicní ,na kontroly! Zavedení očkování hned v porodnici vítám.

sisstin
14. zář 2007

marcax: taky mi to přijde praktické..než pak někde s malým mimčem lítat a čekat 😕

macik
14. zář 2007

No já tady nechci příliš rozebírat jiné téma a jak napsala listicka-neřekla jsem, že bych dítě nenechala očkovat-pro mě je ale silným argumentem proti očkování fakt, že výskyt spousty dětských nemocí se drasticky snížil ještě PŘED zavedením povinného očkování a že k opravdu účinné působnosti očkování by mělo být očkováno přes devadesát procent populace, což prakticky není možné, protože vždycky se najdou jedinci, kteří jsou vůči očkování rezistentní....takže i kdyby očkování byli, tak nemoc mohou chytit a šířit..nemluvě o spoustě vedlejších účinků očkování, o kterých se nemluví....ale už jsem potichu, sem to nepatří..jen jsem tím chtěla říct, že naše zdravotníctví je hodně nekompromisní ve více oblastech, které se jinde ve světě posuzují jinak..není to tedy o naší vyspělosti, možná spíš naopak....a tak to vidím i s těmi porody doma...

marcax
14. zář 2007

Listicka , já jsem zvolila malou porodnici, nádherný porodní sál, moc se nám tam s miminkem líbilo.Pocit, že je tam lékař, v případě obtíží,je k nezaplacení. Pracovala jsem v porodnici,myslím, že vím, o čem píši.Ale samozřejmě každá ať si to rozhodne, jak uzná za vhodné.

sisstin
14. zář 2007

marcax: jsem si až ted všimla, že čekáš šesté dítě 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

andrysek2
14. zář 2007

ahojik mam,ci ja si tez myslim ze je lepsi rodit v porodnici nez doma ja mam trii deti a kdyz jsem rodila byla jsem spokojena ale je to kazdeho vec jak se rozhodne 😀 😀 teda marcax teda sest deti to ses teda dobra ja mam tri a staciiiii 😀

marcax
14. zář 2007

Ještě k tomu očkování.V dnešní době feťáci moc neřeší, kam odhodí použité stříkačky...Očkování proti žloutence je na místě.Vakcína sama onemocnění způsobit nemůže, protože obsahuje pouze neživé mikroorganismy.

marcax
14. zář 2007

andrysek,3 děti už jsou hodně odrostlé. 😀

andrysek2
14. zář 2007

marcax joo koukla jsem do pasu a vidim ze mas samy kluky tak ted to bjavascript:addEmoticon('😅','vBody')
javascript:addEmoticon('😅','vBody')ude neeee 😅 😅

dendulka1
14. zář 2007

Ahojky! pročítám vaši diskusi a nedá mně nereagovat na názory proti očkování.
Listicko, nevím, kde jsi četla názor TRN lékařů, že by rádi posunuli očkování proti TBC .... Asi nevíš, že od té doby, co jsou otevřeny hranice, NESKUTEČNĚ vzrostl počet nakažených TBC a už to není problém "sociálně slabých" skupin, ale s nakaženým člověkem se můžeš setkat i v ordinaci dětského lékaře, kde jsou doprovodem dospěláci. A pokud nebudeš mít své dítě naočkované, toto onemocnění má pro něj fatální následky! Co se týká hepatitidy B - předpokládám, že své dítě nebudeš mít izolované pouze doma, ale bude navštěvovat kolektivní zařízení typu MŠ, bude chodit na pískoviště, bude se procházet po parku. A riskovat, že přijde do kontaktu s použitým "nádobíčkem" narkomana není v dnešní době nic neobvyklého (dvouleté dítě mé kamarádky se píchlo o použitou jehlu ve městě na trávníku, protože si chtělo sebrat kamínek, který mu tam spadl). Možná si řekneš, že pravděpodobnost těchto situací je malá, ale zato následky velmi smutné. 90% hepatitidy B přechází v cirhosu či karcinom jater a jedinou šancí na přežití je transplantace jater. A ne každý se jí dožije. Já osobně blahořečím , že u nás je očkování hrazeno ze zdravotního pojištění, protože nechci své dítě vystavovat riziku nemoci či úmrtí. Možná jsem ovlivněna tím, že se s tolika nemocemi a umíráním setkávám často, proto, pokud to půjde, proč mám své dítě vystavovat něčemu, proti čemu je ochrana????????? Než si pak vyčítat něco celý život!

sisstin
14. zář 2007

dendulka: 😉

androna
14. zář 2007

dendulka beriem tvoj nazor,ale pocula si uz o tom ze v nemecku sa deti proti TBC neockuju, pretoze vir TBC uz tolkokrat zmutoval ze ta vakcina je neucinna a zbytocna????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru