Rozhodla jste se některá rodit doma? Znáte někoho?

womann
19. zář 2006

Ahoj,je tu nektera,ktera se rozhodla rodit doma,nebo jste vsichni pro porodnice?Nebo znate nekoho,kdo rodil doma?Dik za odpovedi 🙂

kristi
23. črc 2009

jasne, ze nevis, ale mas aspon vetsinou nekho pri ruce. Taky me bavilo cist Gedrenin porod Ladusky apod., ale sama na to nemam, ja jsem byla rada, ze to bylo jak bylo a nazdar. At si to kazdej dela jak chce, ja si stojim za svym....

sisstin
23. črc 2009

já bych taky doma nerodila 😉 jak tak čtu začátek, tak jsem taky dřív byla brutálně striktní v tomhle, ted už ne 😕 už to vidim jinak

jenom prostě, když se stane něco při porodu doma, tak jsou toho hned plné noviny a TV a net, ale zničenej život dítěte kvůli chybě porodníka, to už se nikde moc neukazuje 😒

já jsem pro zlatou střední cestu, a to je ambulantní porod s vyškolenou PA, kdy doktor přijde až na konec porodu, a je to vše s min. zasahováním 😉

kristi
23. črc 2009

to zase rikas treba proto, ze jsi mela bezproblemovej a rychlej porod - tim nemyslim zrovna tebe. Vidim to u sebe, ac to bylo mega rychle a vse ok, tak bych proste doma neeee, bojim se, mam strach, radsi tu odpovednost necham na jinym nez jen na sobe a nejaky PA..zenskejm proste z principu moc neverim. Ale fandim tem, kdo maji odvahu....

sisstin
23. črc 2009

kristi: tak jako u mě doktor přišel asi na poslední dvě minuty, jinak si mě nikdo moc nevšímal 😉 😅 respektive vůbec 😝 já jsem pro rodit v porodce, ale jít třeba domů druhej den, když je všechno ok..fakt mě to tam jako nebavilo smrdět 😖 nebylo to vůbec příjemný, ty jejich budíčky v 5 ráno atd, nevidim v tom smysl moc 😝

astrane
23. črc 2009

já měla krásnej porod,ale kdybych ho prožila doma ve svým a bez hrozby oxytocinem,pokud to nebude dost rychle-dle představ personálu,byla bych ještě radši...naštěstí jsme to stihli,ale vadilo mi to ☹
Myslím,že jde hlavně o to eliminovat dostatčně rizika-doma nebo ve špitále....já vím,že doma rodit nemůžu-nemám tady lékaře ani vybavený sál v blízkosti-myslím,že podmínkou je dojezd do 5 minut...no já když pojedu jako šílenec,tak nejdřív za 20minut můžu být v nemocnici-teda pokud nenapadne sníh,že....a takových podmínek je mnohem víc...žádná dobrá Pa nepůjde k rizikové mamině na domporod-taky není blázen....a jen nezodpovědná ženská bude rodit sama někde na samotě u lesa-to je opravdu hazard se životem jejím i dítěte...
Jen si myslím,že maminy,co podmínky splňují a nebojí se toho a věří sobě a svému tělu a přírodě a mají to nastudované a mají vše zařízeno a pozjiš'továno by měli mít tu možnost volby-domov vs nemocnice aniž by byly posuzovány jako naprosto nezodpovědné a téměř vražedkyně...mě to někdy trochu přijde jako hon na čarodějnice 😉 🙂
A taky si myslím,že dost problémů u porodu by skutečně nebylo,kdyby se nechal plynout jak má a nesnažili se to lidi uměle urychlovat(platí samozřejmě jen pokud je to jinak v pořádku)-ti Dr pořád někam spěchají....nechápu,proč mi chtějí cpát oxytocin,že ještě nerodím a dají mi 30minut...co když potřebuju 40?-porodila jsem hodinu a půl po příjezdu

kristi
23. črc 2009

jj, to uz je jina, budicky, sluneni v solarku se zloutenkou atd...to uz je jina kapitola. Ja bych taky sla druhej, treti den domu....

sisstin
23. črc 2009

u prvního bych si na ten ambulantní netroufla, ale u druhýho už klidně, to už člověk ví, co a jak..a nepotřebuje rady, který mi tam stejně nikdo moc nedal 😝 a to sžívání s miminkem je doma o moc příjemnější, než v porodce, kde vás budí v 5ráno, a musíte tam, a pak zas tam..pak zas změřit teplůtku...pak pěkně roztáhnout nožky a vizita, atd., atd. 😝

astrane
23. črc 2009

já bych šla hned 2 hodiny po porodu...ale nemám ten měřák na žloutenku-myslíte že mi ho půjčí? 😀 😀 😀 Váhu mám a nic jinýho nepotřebuju...ostatní už umím sama

sisstin
23. črc 2009

astrane: ty jo, tak 2h bych nedala teda..jako fyzicky 😝 😅

kristi
23. črc 2009

ty jo, ty si to pamatujes, co a jak??? ja teda ani omylem, cim dal vic zapominam jak presne to bylo......

je pravda, ze to nemocnicni prostŕedi nic moc, s tim bezvyhradne souhlasim

astrane
23. črc 2009

u nás vizita tam dole nekontroluje,jen dr v ordinaci po jedné a pokud není poranění,tak vůbec,až po 6tinedělí 🙂

sisstin
23. črc 2009

kristi: já docela jo, fakt nemám problém někde manipulovat s novorozencem a tak 😕 mně to přijde jak včera 😝 ..jako ale fakt nám tam nikdo neporadil, já třeba v životě nedržela dítě před tím..a ta sestra mi řekla, že to je fuk, že jsou z gumy 😝 a takový erudovaný rady 😅 😅 jako nemám z toho trauma, ale doma by mi bylo líp..a fakt je to pak znát i na těch prvních měsících dítěte 😉

astrane
23. črc 2009

já poprvé taky ne,sem byla ráda,že lezu🙂teď jsem se za necelý dvě hoďky zbalila šla...kdyby to šlo vezmu dítě a jdu dom 😀

kristi
23. črc 2009

¨¨fakt jo? ty jo, to jsi dobra...ja jsem nevedela jak vzit kamosky dvoumesicni mimino do ruky, fak tele, hrozne davno mi to prijde. vse jsem se to nejak v klidku naucila, mne stacilo, kdyz na me nikdo necumel a nekritizoval....to bylo dulezity. ¨vim, ze bych to fakt doma nedala

sisstin
23. črc 2009

kristi: já v tom moc nevidim rozdíl jako, tady tě taky nikdo nic neučil 😕 prostě tady máš dítě a čus 😕

sisstin
23. črc 2009

já bych si ted fakt byla o moc jistější ve všem, a hlavně bych neudělala chyby, který jsem udělala s Tygrem..a k tomu patří i pohoda po tom porodu a domácí prostředí...no, to už je trošku off topic..tak snad budu mít ještě někdy možnost si to prožít v klidu a v pohodě 😎

brou hou s kobrou 😝

kristi
23. črc 2009

óno je to fakt slozity.Ja fakt ne, proste ne, bojim, bojim......ale u me to neni aktualni. ALe vim, ze ten nazor a postoj se nezmeni, at je zradlo v nemocnici takovy nebo makovy.....pro me je to takova jistota, i kdzy vim, ze posrat se to muze vzdy

sisstin
23. črc 2009

kristi: já taky nemluvim o porodu doma 😉 na to mám taky moc velký bobky, ale o tom ambulatním 😉tak čus 😀

kristi
23. črc 2009

zdarec palec, kote. Jdu spat 🙂

astrane
23. črc 2009

ono to není pro každýho...na to musíš mít povahu... 😉
Já se taky bála,že už to nebudu s miminem po 5 letech umět,ale je to jak jízda na kole-nezapomíná se to... 🙂
Jinak u mě to zatím taky není aktuální...snad za rok...

sisi.v
23. črc 2009

já jsem sice z porodního sálu šla na kafčo po svých, ale pak jsem šla spát (malá se narodila v 8 večer), nedovedu si představit, že bych šla domů 😕 a taky nevím proč bych to dělala? malá se mi druhý den odpoledne začala dusit plodovkou, běžela jsem na sesternu jak o život, protože zmodrala, takže ji z plic odsáli vodu, nevím co bych dělala doma, ale zato jsem si docela jistá, že bych patrně neměla dítě...

sisstin
23. črc 2009

sisi: většinou chodíš ten druhej den 😉 a dítě je zkontrolovaný před odchodem 😉

sisi.v
23. črc 2009

sis, jj, to byla reakce na ty dvě hodiny po porodu domů 😉.

sisstin
23. črc 2009

sisi: jako v tu chvíli mi to taky nepřišlo v porodce nijak strašný, ale když to vezmu zpětně, tak už bych našla pár věcí, kvůli kterým jsem pak měla ty první měsíce blbý 😉 a na někoho fakt blbě působí nemocnice, některý holky z toho maj fakt trauma jak hrom 😔 kdy po nich sestry řvaly, že jsou neschopný..když si jedna vzala dítě do postele, že je prase apod. 😉

hodně maj děti trauma z toho slunění, kde jsou bez maminek a spousta dalších věcí 😉 ale o to se musí člověk zajímat..jako dřív by mě taky nenapadlo nad něčím takovým vůbec uvažovat 😉 proč bych chodila domů a tak 😉

astrane
23. črc 2009

mě zase překvapilo,že měla problémy až druhej den,když už tam měla vodu tak dlouho....to budu muset nastudovat,jak to je...já myslela,že kvůli tomu si je berou na ty 3 hodiny-aby je pořádně zkontrolovali,poslechli,vyšetřili a tak...a umyli.a my měli jistotu,že nemají vodu v plicích a všechno jim funguje jak má...i když vím,že vše nelze odhalit hned a něco-i vážného neodhalí třeba nikdo,stačí aby doktorovi chyběla nějaká zkušenost a je to taky v pr...já třeba zůstávám v porodnici i kvůli té žloutence,to je taky blbej problém a dost častej...
sisi-no hlavně že je malá v pořádku a je z ní pěkná slečna 🙂

sisstin
23. črc 2009

astrane: Tygr byl teda taky nalykanej plodovky...dost dlouho to v něm tak divně bublalo 😕 ale prej to je častý... 😕 akorát teda nevim, jak moc to v tý porodce kontrolujou 😔

astrane
23. črc 2009

no jo,dneska co si člověk nepohlídá sám.... 😖

sisstin
23. črc 2009

no to je právě to, že stačí, aby byl na směně nějakej doktor nebo sestra, který to moc nebaví..už se těsí domů nebo na oběd..a následky můžou bejt strašný 😒 tahle práce je fakt poslání, a musej to dělat lidi, který to fakt baví a maj k tomu vztah 😝

já se na svůj budoucí, hodně hypotetický porod určitě budu připravovat, ne jak na tenhle..kdy jsem byla jak mouchy, sežerte si mě..hlavně, at to mám za sebou 😝

a už fakt jdu, dobrou 😝

astrane
23. črc 2009

jdu taky,dobrou 🙂

kacka.va
24. črc 2009

nemyslím, že porod doma má pro rodičku menší rizika. Kamarádka se potrhala i uvnitř, nevěděla o sobě, dost krvácela, takže každá vteřina dobrá.
Jinak s názorem, že první dítě doma nerodit, ale třetí klidně jo, rozhodně nesouhlasím. Každý porod je jiný a nezaleží na tom, kolikáté dítě rodím.
A myslím, že i super porodní asistentka, která by mě rodila doma, rozhodně nenahradí zkušenostma doktora a navíc pediatra, který ihned přiskočí, když je při porodu v porodnici nějaký problém.
Na druhou stranu záleží fakt na přístupu v porodnici, na koho člověk narazí. Já si nedovedu představit, jak dlouho bych ještě rodila, kdyby mi oxitocin nedali.
My v porodce vstávaly kolem osmé, žádné budíčky, takže si to fakt nedovedu představit, že někde budí v pět.
Jinak k té plodovce, mě jí malá zvracela taky ještě druhý den, i když jí odsávali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru