Rozhodla jste se některá rodit doma? Znáte někoho?

womann
19. zář 2006

Ahoj,je tu nektera,ktera se rozhodla rodit doma,nebo jste vsichni pro porodnice?Nebo znate nekoho,kdo rodil doma?Dik za odpovedi 🙂

jitkastudentka
3. led 2008

Dobrý den, jsem studentka VŠ zdravotnické obor porodní asistentka. Jsem ve třetím ročníku a píši bakalářskou práci na téma: postoje žen k porodu v domácnosti. Chtěla bych tímto požádat maminky, které rodily doma, jestli by byly ochotné vyplnit mi dotazník ( anonymní ). Pokud chcete, tak mi prosím napište svoji mailovou adresu a já Vám dotazník pošlu. Předem děkuji. Jitka
Doufám, že se vám má mailová adresa zobrazí, jsem tu poprvé, tak si nejsem jistá, zda to půjde.

aniska
28. únor 2008

Berry nie je to o naivite. Aj porod v porodnici ma svoje rizika, bohuzial, nie male. Porody doma existuju, boli, aj budu. Boli aj za sociku, ked to bolo kvazi velky problem.
Zaujimve, aky scestny pristup k danemu problemu zaujima dnesna spolocnost. Ked zena ide na potrat, je to ok, problem ziaden- jej zivot, jej dieta, a to dieta ani nedostane sancu k tomu porodu dojst. Urobia jej to za facku v kazdej modernejsej okresnej gyn ambulancii, za 5 minut je po ptakach. Ale ked sa rozhodne zena rodit doma- je vrah, koza sprosta, naivna apod...

mikca
29. únor 2008

aniska je pravda že porod v nemocnici má svá rizika, ale tam jsou je schopni řešit okamžitě a neriskovat žádnou časovou prodlevu což u domácích porodu je...takže tady bych asi viděla ten největší risk
no a srovnání s potratem..no..nikdo si nedělá snad potrat dome ne....
v některých nemocnicích už můžeš taky rodit ambulantně a po nějaké době jdeš domů a neriskuješ tolik jako když rodíš doma

zuzik03
29. únor 2008

mikčo, já myslím, že ambulantní porody u nás teď nejsou možné, že musíš být v porodnici min. 72 hodin, viz ten problém v porodnici v Hořovicích, kde jim paní odešla po podepsání reversu i s dítětem dřív a oni na ni zavolali sociálku a chtěli, ať dítě vrátí do porodnice, bylo to hodně medializované.

mikca
29. únor 2008

zuzík já mám pocit že někde v Praze už ambulantní porod funguje nělde jsem to četla..určitě to není všude ale nějaké porodky už to zavedlli..ale ted bych kecala kde..fakt nevím

sylvar
29. únor 2008

aniska, ty jsi rodila doma?

lenkabu
29. únor 2008

Já mám dojem že to v Hořovicích po.rali, na reverz s dítětem určitě odejít můžete....za předpokladu že to dítě není odchodem ohroženo na zdraví nebo životě, pak by asi měl lékař právo zasáhnout. Jestli tady někde jde ofic. ambulantní porod nevim,ale mám dojem že jo...rozhodně lepší než doma 😉

aniska
6. bře 2008

sylvar- nerodila. bohuzial. vediet to, co viem dnes, do porodky ma nikto nedostane. momentalne citam o skutocnych faktoch tykajucich sa porodu doma a porodu v porodnici- radsej nechcite vediet v prospech koho
mikca- nechapes o com pisem...

markichr
15. črc 2009

Já jsem zastánce porodu při lékařském dohledu, tudíž v porodnici, kde by se v případě komplikací dostálo pomoci jak miminku, tak mamince. Můj názor na porod doma je NESMYSL 🤐

kacka.va
16. črc 2009

aniska: kazdy porod muze mit rizika, ale jestli myslis, ze v porodnici je nejake riziko vetsi, tak to by me teda zajimalo jake. Mně přijde větší riziko rodit doma. Myslim, ze uz to tu bylo receno nekolikrat, at si kazdy vybere, co mu vyhovuje. Ja radsi budu v porodnice, kde neni casova prodleva, kdyby bylo potreba neco urgentne vyresit.
Ja mam treba zkusenost dost dlouhym porodem, i kdyz jinak komplikace zadne nebyly. mala se nam nalokala dost plodove vody, musela jit na par hodiny do inkubatoru a byla pod dohledem a i kdyz se narodila jinak naprosto zdrava, tak jsem se o ni ty prvni dve tri hodiny bala jak nikdy v zivote a byla jsem vdecna, ze ji hned odsali a ze na ni dohlizeli.

majina
16. črc 2009

Určitě v porodnici....

susik77
16. črc 2009

ambulantni porod jde, aj v Praze. Nekde-myslim na konikovi jsem cetla nekdo rodil ambulantne aj v Podoli...
Mne porodnice az tak nevadila, mala mela zloutenku, 4 dny ji svitily, takze kdybychom sly hned po porodu domu a potom bychom se kvuli tomu museli vratit, muze tam byt riziko, ze by se mohlo stat, ze nebudem spolu na pokoji kvuli nedostatku mista...

betelgeuzz
16. črc 2009

Ambulantní porod jde všude. Záleží spíš na asertivitě rodičky a jejího doprovodu, jestli to dokáží ustát. Tady je výklad právníků k ambuporodu: http://www.ferovanemocnice.cz/prava-rodicky-28/...

kacka79
19. črc 2009

Ahojky, nechci nikoho odradit od porodu doma, píšu jen svou zkušenost. Kdybych rodila doma, možná už tu ani nemůžu psát.. Těhu absolutně bez problémů, porod dlouhý, ale celkem bez komplikací, ale neodloučila se mi placenta, začala jsme hrozně krvácet a pak už si nic nepamatuju. Probrala jsem se za cca 2h - už po operaci, šlo o minuty. Nevím jestli bych zvládla převoz do nemocnice.

astrane
19. črc 2009

ahoj,tak já bych klidně rodila doma,kdybych měla jistotu,že se nic nepo....,tu ale nemám a do nemocnice daleko....takže nehrozí....ale ten klid a pohoda-chápu,proč chtějí ženský rodit doma a co od toho čekají...já půjdu zase do porodky,ale jsem už ženská,která ví co chce a i když jsem tam sama,tak se nenechám do ničeho nutit a nenechám si do toho zasahovat,dokud nehrozí nějaké skutečné nebezpečí....na jejich pomoc aby to bylo rychleji totiž nejsem zvědavá....takže to nechám plynout a občas se nechám poslechnout přes břicho,zda je vše jak má být a doufám,že bude. 🙂 ...ten špitál nějak přežiju,jsou na světě horší věci...třeba se tam seznámím s nějakou sympatickou maminou 😀 je pravda,že si ale odpočinu až doma,tam ne....

k.bett
19. črc 2009

já bych za nic doma nerodila, ze zkšenosti prvního porodu musím říct že bych o tom ani nezauvažovala. Jdsem štastná že jsem rodila v porodce a všichni jsme tady a zdraví 😉

jakoubka
19. črc 2009

jednoznačně pro porod v nemocnici 🙂

harvi
20. črc 2009

Určitě jsem pro porod v nemocnici už proto, že malá měla po porodu víc vody na plicích a musela na JIP.Kdyby jsme rodili doma kdoví jak by to dopadlo. A nikdy člověk neví co se stane 😖

poletucha
20. črc 2009

Nikdy bych doma nerodila! Mam tyden po akutnim cisari kvuli hrozici hypoxii plodu, malej byl omotanej celej pupecnikem a uz pri prvnich kontrakcich nemel kyslik...a muzu rict, ze to byla fakt rychlost, zapomneli mi dat i ty stahovaci puncochy 🙂 ...neumim si predstavit ani jak by dopadlo to,kdyby uz byl hodne rozbehlej prirozenej porod a cisar uz nesel udelat 😒 ...natoz nekde doma 😕

fredicek01
23. črc 2009

Ahoj holky, tak já se po své zkušenosti taky přidávám k porodům v nemocnici...Měla jsem absolutně bezproblémové těhotenství, k termínu porodu se vše krásně chystalo, začla jsem se trochu otvírat a miminko bylo v krásné poloze...Nakonec mi porod vyvolali, 8 dní jsem přenášela, bylo to rychlý, ovšem v závěru se malému nedostávalo kyslíku a já přestala cítit kontrakce, takže mu doktoři museli pomoct vakuumextraktorem (obdoba kleští), měl navíc zaseknutou nožičku pod žebrem, takže na mě musela asi tak 100kg PA hupnout a vytlačit mi ho. No byly to nervy, ale dobře to dopadlo, během minuty u mě bylo několik doktorů, 2 PA, pediatr. Všichni byli potřeba, jinak by malý byl v lepším případě přidušený, v horším mrtvý. Nic nenasvědčovalo komplikovanému porodu, vše šlo hladce a v posledních minutách šlo o život miminka. Děkuju doktorům a PA na Bulovce, že to tak dobře dopadlo. Nenechte se zlákat porody doma, mohly byste si to vyčítat... To jak to v porodnicích vypadá, nebo když na Vás nebude někdo milý, je to většinou náporem maminek, všichni toho mají hodně, to vydržíte, kvůli zdravému miminku to za to stojí, ne? Přeju všem pohodový porod a mějte se fajn! Barča a Frederik

vrana
23. črc 2009

Pro mě je porod doma zbytečný hazard se zdravím dítěte i matky. Měla jsem bezproblémové těhotenství a malá se při porodu napila zkalené plodové vody, museli ji křísit, navíc měla nějakou strnulost, takže ji okamžitě odvezli na JIP. Bůhví co by bylo, kdyby u toho nebyli doktoři... Matka, která podstoupí porod doma je podle mně hooooodně nezodpovědná.

mili84
23. črc 2009

myslím že dnešní reportáž na nově mluví za vše. podle mě je porod doma totální hloupost a nezodpovědnost těch rodiček.

smardik
23. črc 2009

určitě v nemocnici, rodit doma je hazardování ze životem matky i dítěte. Celé těhu může být v pohodě ale člověk nikdy neví co se stane při porodu, jak má správně probíhat a nenapadne ho že může být něco špatně, lékaři to včas poznají a můžou zasáhnout a pomoc je hned,ale při porodu doma ne, i když člověk zavolá sanitku než přijede může být pozdě, může se jednat o vteřiny. já bych takhle nikdy život svého dítětě neriskovala

astrane
23. črc 2009

No já už mám o porodech doma lecos načtené a vím,že by to pro mě byla správná volba.Nikdy bych do toho nešla u prvního dítěte,ale u třetího už klidně..ať se vám zdám divná nebo nezodpovědná....-nejsem hazardér a vím,že podmínky pro domácí porod nesplňuju-bydlím příliš daleko od nemocnice,takže to u mě nehrozí a vím,že manžel by s tím nesouhlasil-prej kdo by to pak všechno uklízel! 😀
Jinak je to tak,že žena nemá rodit někde sama,ale s diplomovanou PA,která má i nějaké nutné vybavení a mimi kontroluje podobně jako v těch lepších a přirozeným porodům nakloněných špitálech...tím se rizika snižují....
i špatně vedený porod s doktorem může skončit smrtí dítěte a to nemusí jít o nijak vážné komplikace,jen o laxní přístup lékařů-s tím se už některé koníkářky setkali bohužel osobně a u některých to i špatně dopadlo ☹
Já už si do porodu zasahovat nenechám-dokud nejde akutně o život,nemají právo mi nic cpát,když to nechci....ale musím být v porodnici....naštěstí to v Brně ujde 🙂 Ambuporod pro mě není řešení-stejně s tím miminem musíte denně na kontroly.V Brně se odchází 3 dny po porodu-teda když porodíte v pondělí,ve čtvrtek jste doma-den porodu se nepočítá

betelgeuzz
23. črc 2009

Souhlasím s Astrane. Ani porodnice nezaručí 100 % zdraví dítěte a matky a bohužel se tak stává kvůli chybám, nebo zanedbání lékařů. Porod doma má své rizika, stejně tak i porod v porodnici. Ale pro bezrizikovou rodičku za splnění určitých podmínek jsou ta rizika stejná.

kristi
23. črc 2009

stale se drzim sveho nazoru a to,ze doma nikdy...ani popate. Nikdy clovek nevi.

betelgeuzz
23. črc 2009

Kristi, však tě doma rodit nikdo nenutí. Pokud chceš rodit v porodnici, roď, nikdo ti to nezakazuje. Ty, které chtějí rodit doma mají bohužel situaci horší.

kristi
23. črc 2009

otazka znela jinak. Ja na to pouze odpovedela. 🙂 podle me je to hazard a vzdy bude.

sisstin
23. črc 2009

kristi: blbý je, že nikdy nevíš ani v porodnici 😉

já osobně rodit doma ne, ale proti domarodkám nemám vůbec nic, a strašně ráda o domácích porodech čtu, když je všechno v pohodě..a nenásilné...

jistě jsou i situace výše popsané, ale to je tak i v porodnicích, akorát z toho nikdo nedělá halo..bohužel 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru