Rychlejší, jednodušší 2. porod. Platilo to u vás?

martule20
8. črc 2011

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti? Potvrdily co se říká, že druhý porod - rychlejší, jednodušší a mimčo větší?

a_n_j_a
21. črc 2016

Ahoj holky,

první porod 4 hodiny chlapec 2.870 kg
druhý porod 7 hodin dcerka 3.090 kg
přišlo mi to stejný akorát u obou porodů jsem měla dvojitý vak blan - u prvního jsem plodovku i přes dvojitý vak protlačila a u druhého porodu mi vak praskly abych se tak nenadřela (záleží na doktorovi) oba porody bez nástřihu a byly moc krásný 🙂

samaber
21. črc 2016

první porod akutní císař (vcestná placenta) (33tt) 2870g
druhý porod vyvolávaný vaginální porod 6h- 4240g
třetí porod vaginální od nástupu na box 2h (od první kapky plodovky 6h)- 4180g

ten třetí (tj. druhý vaginální) šel jak po másle. Požádala jsem o něco na bolest a než jsem stihla něco vůbec dostat malá byla venku. Hrozně jsem se bála, že budu mít velké dítě a šprcne se v cestách,ale ani druhý ani třetí porod s tímto vůbec problém nebyl

andreaandy1
23. črc 2016

první porod vyvolaný cca 5 hodin kluk 2,490g....
Druhý porod byl šílený dlouhý cca 26 hodin od prasknutí vody a vyvolávacích prášku všeho možnéhohoror ,,,a závěr šitá jak blázen holka 2,520g

marketa11112
15. lis 2016

první porod... první kontrakce rano na kontrole u lékařky.. ve 29. tydnu.. od te doby v nemocnici az do porodu .. celou dobu v kontrakcích.. tedy 12 dni .. leky nepomahaly...12. den rano v 9 prasknuti vody, od 18 hodiny na sale, syn s e narodil az ve 22.00...
druhy porod by me mel cekat za 34 tydnu, pokud donosim dite do konce, tak se trosku desim.. ale jsme optimista a rikam si, ze tentokrát bude lepe...

sisinka42
25. únor 2017

Ahojte ženy. Mam za sebou 2 porody,oba vyvolavane. 1.porod -hruza a des. Trval 17hodin .2.porod byl opravdu rychlejsi a bolesti se daly krasne prodychat. A za poslednich 45min jsem se otevrela ze 3cm na 10 a slo se rodit. A dovolim si jednu radu-stridejte polohy,urcite jen nelezte. Ja lezela jen kvuli monitoru,jinak jsem hopsala ve sprse na balone a stridave stoupala a sedala. Vzdy po 3 kontrakcich a mozna diky tomu jsem se tak rychle otevrela. Preji vsem rychle a ne moc bolestive porody,pokud to jde😉

mr_falko
25. únor 2017

první porod celkem 4h, 37+2tt, 2980 gr a 48 cm
druhý porod celkem 2h ( 13 min po prijezdu do porodnice) 36+6tt, 2080 gr a 44 cm

takze urcite ano rychlejsi, lepsi, jednodussi 🙂

nickname_ev
14. črc 2017

připojím se , první porod trval necelé 4 hodinky...a ted se snažíme o druhé, ale rozdíl bude 7 let...měla jste některá takový odstup?

martan08
16. črc 2017

Ahoj.....ja mela odstup u deti 5 let a porody temer stejne dlouhy. Spíš si myslím že záleží na tělže ženy a možná i geny hrají roli. Ale to dáš...si žensjá -🙂

emilkamilka
6. lis 2018

prene tak, porod vydrží každá žena a po porode na bolest hned zabudene, ři už rodi prirodzene, alebo cisarskym rezom

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru