Rychlejší, jednodušší 2. porod. Platilo to u vás?

martule20
8. črc 2011

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti? Potvrdily co se říká, že druhý porod - rychlejší, jednodušší a mimčo větší?

terkaz
8. črc 2011

Rychlejsi, jednodussi a mimco malicko vetsi, protoze jsem ho nosila o dva tydny dele. Ale jen o malinko 😉
1. porod 21 hod... 2. porod 4 hodiny 🙂

majdula
8. črc 2011

Jo 🙂

R1 2800g - R2 4070g 😀

Co do rychlosti a snadnosti porovnat nemuzu (prvni byl cisar, druhej prirozenej), ale druhej byl rozhodne krasnejsi 😵

ferinka
8. črc 2011

1. porod 12 hod a Mates 3,24 kg
2. porod 2 hod a Áňa 3,82 kg

třetí v budoucnu už asi do porodky neztihneme a bude tunový 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mami29
8. črc 2011

Holky budu potichu cist a desit se, prvni porod 9 hodin od prvni kontrakce. Abychom to ted vubec do porodnice stihli 😀 😀 😀

karotky
8. črc 2011

Ono je to asi individuální.Záleží v jakém časovém odstupu jsou od sebe,na případných komplikacích a co se týče porodní váhy,tak na dědičnosti apd. 😉
Každopádně já měla oba porody stejně dlouhé a kdyby mi při tom 2.nepomohli epiduralem(na rozvolnení svalů),asi bych neporodila vůbec. 😅 První syn byl narozený v TP(4330g) a ten druhý o 3 týdny dřív(3700g).Takže oba porody stejně dlouhé a kluci byli stejně velcí. 😀

PS:Moje porodní váha byla 4100g,takže to asi opravdu dědičné,protože k mé výšce 167cm to nepasovalo ani mému gynekologovi. 😅

zanet29
8. črc 2011

První porod holčička - 3,8kg, přirozeně, přenášeno 6 dní a porod trval od porodních bolesti 14hodin
Druhý porod holčička - 3,7kg -vyvolávaní-přirozený porod, přenášení 7dní a porod trval od porodních bolestí 2,15h
Tak druhý porod bude stopro rychlejší Martule20, pokud nebudou žádné problémy si myslím 😀 , tak žádné starosti a jen samé radosti!

petule246
8. črc 2011

u mne to platilo -

1. porod - 1,5hodiny, 3,8 kg vážil malý + docela velký šití.
2. porod - 40 minut, 4,04 kg a téměř bez šití.

Co se porodů týče asi jsem vyhrála v loterii 😀

eeefffaaa
8. črc 2011

Tak ja mela kazdy porod jiny,druhy byl super a musim rict,ze se jsem si houzila,jako v dobrym slovasmyslu...

1.porod- vyvolavany 4 dny,malej byl asi 10 dni prenaseny,rodila jsem od rana od 8 do 18:35,mela jsem krizovy bolesti a ty pravy bolesti a kontrakce temer od zacatku,7hodin jsem rodila bez epi,pak s epi,byla jsem dost sita,chlapecek mel 3,15kg a 48cm

2.porod-taky vyvolavany,ale ve 39tt kvuli spatnymu monitoru,po tabletce zacaly bolesti,ale slo to,krizovy bolesti jsem nemela,ty pravy bolesti az tak 40min pred porodem,chvili jsem dychala rajsky plyn,od prvni blesti jsem rodila asi 4 hodiny,ale jak pisu slo to,pomahala sprcha,nebyla jsem sita,malem jsem nestihla ani dojit na kozu,chlapecek mel 3kg a 47 cm

taky mam kluky dost brzy posobe,asi to taky dost pomohlo.Druhy porod byl super.

babulinkab
8. črc 2011

poprvní 3020 g - porod 4,5 hodiny
podruhé 3030 g - porod 2 hodiny

smardik
8. črc 2011

druhý rychlejší, i po něm jsem se cítila líp. první syn 2850 g a 49 cm, druhý syn 2900g a 50 cm

olicek
8. črc 2011

Přesně to sedí 🙂
1. porod v termínu 11 hodin - 3,46 kg
2. porod v termínu 2 hodiny - 3,67 kg

smecka
8. črc 2011

Druhé miminko bylo větší. Jinak porod mnohem delší, komplikovanější....
První byl rychlovka, na který mám hezké vzpomínky. Druhý si radši nepřipomínám.
Ale možná dobře že tak, protože kdyby to byl první porod, druhé budu hodně dlouho zvažovat.

andrea1981
8. črc 2011

smecka, měla jsem to stejně, první rychlý a pohodový, druhý se mi táhl. vždycky jsem měla velký strach z porodu a po prvním jsem říkala, že mně asi nechtěli vylekat, že kdybych měla první špatný, do druhého bych taky nemusela jít 🙂
věkový rozdíl mám 4,5 let
první porod od příjezdu do porodnice 1,5h, celkový čas asi 8 hodin, ale lážo plážo celkem
druhý porod od příjezdu do porodnice 2 hodiny, celkový čas 24 hodin, ale to už bylo celkem únavné
Zato u druhého porodu musím chválit šití, sedla jsem si hned a za 14 dní jsem o porodu ani nevěděla, u prvního hojení trvalo dýl.

fim
8. črc 2011

Většinou to asi platí, u mě těžko říct. Oba byli císařem, ale u prvního jsem přijela při prvních bolestech a byla jsem už na 4 a u druhýho jsem chtěla rodit normálka, doma jsem skučela 5 hodin a přijela jsem na špičku prstu. 😅 První měl 4,15, narodil se o týden "dřív", druhej měl 3,37 a narodil se dřív takřka o 3 týdny. 😉

cherub
8. črc 2011

První porod 11. den po termínu, vyvolávaný, trval 8 hodin od první kontrakce...

Druhý porod 3. den po termínu, rozjel se sám a trval 3 hodiny 😉

Každopádně musím říct, ač nerada, že ačkoliv byl druhý porod o poznání rychlejší, tak mnohem víc bolel 😅 😀 Mladší dcerka byla o 300g a 3cm větší 😉

ssaara
8. črc 2011

První porod 2 hodiny 20 minut,rychlý , téměř bezbolestný,
Druhý porod 8 hodin, finálovka taky rychlá, ale hooodně bolestivá 😒
A to nám taky říkali,že podruhé to určitě ani nestihnem do porodnice a budem rodit někde cestou,hahaha 😠

andreasek82
8. črc 2011

holky, vidim, ze ty druhe porody jsou ve vetsine pripadu ponekud rychlejsi a pohodovejsi, taky v to uprimne doufam! mame to za par.. 😅 hezky se mi to tu cte 😀

marinka
8. črc 2011

U mě druhý porod mnohem rychlejší než první, ale zato bolestivější, jak jsem se hrozně rychle otevřela..
A mladší holčička byla menší, sice narozená dřív, ale i v den termínu by byla o trochu menší, než první cácorka..

helcenka
9. črc 2011

První porod - přesně na termín, trval celý den, kontrakce se daly snést, skončil akutní sekcí a náš brouček měl 4,25kg.
Druhý porod - 4 dny po termínu, od první kontrakce trval 5 a půl hodiny, kontrakce šílený, proběhl přirozeně a naše beruška měla 3,88kg.

Takže u nás neplatí, že druhé mimi je větší (a navíc dcera byla ještě 4 dny přenášená).

kaleilah
10. črc 2011

1.od první kontrakce 9 hodin, 50/3140
2.od první kontrakce 4.5 hod, 47/3170
3. porodka je hodinu a půl cesty, rodíme asi v autě 😀

vrkocka
11. črc 2011

akorat jsem slysela,ze vice holky boli u druheho zavinovani delohy,,je to pravda?

jasekd
11. črc 2011

1.porod prirozeny 40+0, kluk, 3,75 kg, 52 cm, hlavicka 35,5, 9 hodin od kontra po 5 minutach.
2.porod vyvolavany 41+2, holka, 3,6 kg, 49 cm, hlavicka 36,5, 12 hodin od kontra po 5 minutach, delsi, bolestivejsi, ale naprosto bez komplikaci (u prvniho trochu byly), bez nastrihu, jen povrch. ruptura, z me strany taky lepe zvladnuty, dite hned na bricho... Nakonec krasny zazitek, lepsi nez prvni.
Rodila jsem s odstupem 1 roku a 3 tydnu a vsichni rikali, ze to pujde samo, no neslo 😀 A zavinovani je skutecne o hodne horsi, teda v mem pripade bylo...

lusi80
11. črc 2011

tak já měla oba porody přirozené,první je v termínu narozený,měl 3,25kg a porod od prvních kontrakcí trval 4 hodiny,druhej syn se narodil takřka o 3 týdny dřív,měl 3,14kg a porod trval 2 hodiny,po příjezdu na sál asi 5 minut,ani ne 😀 😀 třetí dítě nebude,musela bych od 36tt chodit kolem porodnice mi bylo řečeno,nebo tam bydlet 😀 😀 😀 😀 kluky mám od sebe 4 roky,takže čím dřív tím líp bych neřekla, já sama jsem měla po narození 2,70kg,taky o 3 týdny dřív narozená 🙂 moje mamka měla oba porody o hooodně delší 🙂 ségra rodila oba kluky skoro 12 hodin,má je o 3 roky od sebe 😉
vrkocka - je fakt,že zavinování u druhyho bolelo více,při kojení,ale jen v porodnici,pak jsem doma měla tolik starostí že jsem to ani nevnímala 😉 😉 a prej kdo cvičí,má svaly tak zpevněny že se mu hůř rodí,takovy holky znám taky,já necvičila nikdy teda 😀 😀 jen jsem chodila na předporodní kurzy

zlatouch
11. črc 2011

rychlejši, jednodušší ano (i když u nás byl i ten první docela pohodový), ale mimina velká téměř stejně 🙂

Jo a to zavinování fakt bolí víc, občas jsem měla pocit, že zase rodim...ale to jen pár dnů 🙂

brendda
11. črc 2011

1porod: od 23hod první bolesti,které se stupňovaly,ale do 6hod se daly vydržet doma malá se narodila 11:01hod 3700g 51cm Epidural a pohoda,pohodové šití.
2porod:od 11hod dopoledne slabé bolesti,od 22hod větší bolesti,od půlnoci mazet.V 1,30 odjezd do porodnice, 3hod11min odrodíno,chlapeček 3820g 50cm,rychlost a bolest jako prase,s prvním porodem nesrovnatelná,ale neměla jsem Epi.V tom byl asi ten zásadní rozdíl!!

johnatanka
11. črc 2011

druhý porod rychlejší, bolest intenzivnější, bez nástřihu, druhé mimčo o 300g menší....od 5hod ráno kontra po5 min, 7:30 píchlá voda a klystýr a v 9:04hod se poprvé podívala na svět, 8:15 příchod na sál, díky rychlému průběhu následné 3hod krvácení, na nohy mně postavily až večer, neustále mi dávaly něco na stahování dělohy a skákaly mi po břiše...ale vše ok 😉

jancule79
11. črc 2011

Ahoj, u mě to platí, že druhý porod byl rychlejší. Mám 2 kluky, oba při narození vážili 3,5 kg. První porod trval cca 5 hodin od odtoku plodové vody. Druhý porod trval cca 1,5 hoďky od první kontrakce. Oba porody bez epidurálu, bez nástřihu.

luciv
11. črc 2011

Dcera 48/3000 a porod trval 5 hodin nepravidelně dráhy dost bolestivé trvaly 2hodiny před pravidelnymya syn druhy porod 49/3030 a za 2hodiny ale nepravidelně a opravdu silné stahy trvaly dva dny oba se narodili v 38tt

mysimama
12. črc 2011

Ahoj. I já měla druhý porod rychlejší. První dcera 3430 g, 50 cm, 8 hod od první kontrakce, 7 den po termínu. Bolelo to a už jsem to chtěla mít za sebou 😒 . Druhá dcera 3570 g, 50 cm, 5 hod od první kontrakce, 11 den po termínu. Bolel mnohem více, ale byl to fofr. Opravdu mazec to byl až tak poslední půlhodinu a nakonec mi nestihli ani dát epi 😀. Ale jinak asi lepší. A klidně do toho půjdu znova! 🙂

korcula
12. črc 2011

Ahojky, já měla první porod 17 hod od pravidelných kontra po 5 minutách, kluk 49 cm/3520gr a hlavu 39... byli trochu komplikace, nedorotoval, takže jsme dlouho nemohla tlačit...
druhej porod 17 hod od pravidelných kontra po 5 minutách, holka 48/3130gr, hlavička 35... a bylo to mnohem snesitelnějsší a krásnější...
rodila jsem po 13 měsících... oba lehce po termínu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru