Rychlejší, jednodušší 2. porod. Platilo to u vás?

martule20
8. črc 2011

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti? Potvrdily co se říká, že druhý porod - rychlejší, jednodušší a mimčo větší?

dorinek
29. říj 2012

1. porod - 25 hodin od první kontrakce, posledních 6 hodin už jsem jenom stála u postele a řvala , ven už to šlo lehce, asi na 4 zatlačení, hodně šitá (holčička 3,58 - 50cm)

2. porod - 18 hodin od první kontrakce, ale byly to bolesti jako když mám dostat MS, do porodnice jsem jela s bolestma po 3 minutách a pořád jsem si ještě nebyla jistá, jestli rodím 😀 Hodinu a půl před porodem jsem ještě pospávala, poslední hodinka byla trochu bolestivější, ale jen jsem tak pohekávala, bolesti po 1 minutě a nikdo nevěřil, že rodím 😀 Když mě sestra vyšetřila, tak se zděsila a hned mě táhli na sál, začaly tlaky a na 5-6 zatlačení byl malej venku, bez nástřihu, bez poranění, porod jak víno 😀 (kluk 3,25 - 50cm)

říká se, že pokud druhý porod následuje do 4 let po prvním, tak je zpravidla rychlejší..ale po 4 letech a víc už jsou cesty zase ztuhlý a uzavřený a je to jako první porod 😕

antarres
29. říj 2012

Dva porody v rozmezí 3 let, 1. porod 19 hodin, 2. porod 17 hodin, stejný průběh u obou, u obou epidurál, u obou prasknutí vody, u obou nástřih a odebrání pupečníkové krve...

pablinka
29. říj 2012

první porod - 14,5 h od první pravidelné kontrakce (po 5 min.), bolestivý, dlouhý, s mnoha medicínskými zásahy, malý 50 cm a 3 030 g, 41+5 tt, dlouhá rekonvalescence po nástřihu a mnoha porodních poraněních
druhý porod (2 roky a 8 měs. po prvním) - cca 7 h, z toho tak 3-4 hodiny opravdu silných kontrakcích, bolest se dala snést v pohodě, bez nadbytečných medicínských zásahů, o hodně přirozenější, proto i pohodovější, moc ráda na něj vzpomínám 🙂 (ale taky jsem změnila porodnici, která mi vyhovovala daleko, daleko více - jela jsem do Č. Krumlova), malá 50 cm a 3 160 g, 39+0 tt, minimální porodní poranění, bez nástřihu, rychlá rekonvalescence

blancina
29. říj 2012

Snad se potvrdí toto druhé nepsané pravidlo o druhém porodu.Druhý porod mě čeká v dubnu po 5 letech a 5 měs.
První porod,neustále mě uklidňovali že je vše v pořádku.V neděli ve 20h,začali bolesti,porod ve čtvrtek 00:05h. bez plod.vody,na kapačce,na kyslíku otevřena na 5 cm.Nevím jak jsem porodila,vím že po mě doktor pořád skákal. 6 dní po termínu,chlapeček,3300/51.Spousta vnitřních stehu,venku jen jeden.4 dny na JIP.
Opravdu se obávám druhého porodu,ale snad bude rychlejší.Jednou jsem to už vydržela tak snad podruhé taky 😉

kristin19
30. říj 2012

Také se mi zkrátila doba porodu..první 3hod druhý 2hod třetí 1hod 🙂
Tak bych řekla,že to je pravda.

nadja73
30. říj 2012

1. porod, od prasknuti vody doma (bez predchozich kontrakci) se mala narodila za necelych 9 hodin, ale druha doba porodni trvala hodinu a pul.
2. porod. slabounke kontrakce 3 hodiny, pak prasknuti vody PA, okamzite velike kontrakce a mala byla za pul hodky venku 🙂

marketa97
11. lis 2012

u mě se to potvrdilo 🙂
1. porod 13 hodin od příjezdu do porodnice a píchnutí plodovky
2. porod 3 hodiny od píchnutí plodovky (do té doby kontrakce které se daly v pohodě prodýchat a měly spíš podoby silných menstruačních bolestí, od píchnutí plodovky mazec, ale strašně rychle ty 3 hodiny ve sprše utekly :D)

anieanne
11. lis 2012

1. 40+6tt, 13 hodin od prasknutí vody, 3 640g - bolelo to, ale pořád snesitelně.
2. 41+0tt, 3 hodiny 40 minut od prasknutí vody, 3 400g - rychlovka, ale chtělo se mi umřít, bolesti jako blázen.
A teda zavinování dělohy je podruhé lahůdka, takový malý porod pokaždé.

pehaka
11. lis 2012

1 porod 40+4 6h 4010g delší, méně bolestivější
2 porod 40+3 indukce 4 h 4200g kratší více bolestivější

3 neriskuji nechci rodit dítě se školní taškou ...😀

musím říct že zavinování dělohy mě bolelo jako prase... 😨

daee
14. pro 2012

u mě to platí, jen míry měli oba synové skoro stejné 🙂

1. porod - syn 3200/50 - od první kontrakce 12hodin (v porodce 4), silné bolesti 6hodin....špatně dorotoval, velké šití, nářez ☹
2. porod - syn 3190/49 - od první kontrakce 6hodin (v porodce 1.5), silné bolesti 30min....bez poranění, na 2 zatlačení venku, krása!

zamilovanadonej
14. pro 2012

Holky máte některá děti s větším věkovým rozdílem? Myslím tak 6-7 let. Budu rodit po 6,5 letech a zajímalo by mě, jak jste to měly s druhým porodem. Můj první trval 11,5 hodin od samovolného prasknutí vody.... 😒

vrana
14. pro 2012

1. porod - 10 dní přenášení, vyvolávání, od první tablety se malá narodila po 36 hodinách kontrakcí. Míry 54 cm a 4080 g.
2. porod - přesně v den termínu, ve 22.45 mi praskla voda a 2.02 byla malá na světě. 49 cm a 3590 g. Bez nástřihu, šití, prostě paráda!

benjik
14. pro 2012

První vyvolávaný 39+2,bolesti 7 hodin,hrozné z toho byly poslední 3 hod,,nešla vytlačit,až díky sestrám se povedlo 2700g,48cm
Druhý přirozený,bolesti 4 hodiny,hrozná poslední hodina,během chvilky venku,2800g,49cm

scai
14. pro 2012

První porod překotný, za hodinu a půl od prvních kotrakcí byla malá na světe. 2900 gramů, 48 cm. Bez jakéholiv poranění.
Druhý porod pozvolný, od cca devíti od rána, kdy jsem ale vůbec bolesti neměla, jen mudra mi naměřila kontrakce do 19:11 kdy se narodila malá. No a bolesti ok, nastupovalo to pomalu, hodně drsných bylo až posledních 20 minut. Do té doby jsem si to užívala a pohoda 🙂 Dceru jsem nakonec porodila sama, jelikož asistentka nevěřila, že už rodím a benyla u mě. Opět bez poranění a malá 3350 gr a 50 cm

paklicek
14. pro 2012

U mě ano, první trval 2 hodiny, druhý 45 minut 🙂

blanches
14. pro 2012

1. 3540g 50 cm, dva dny před termínem, přirozený - malý nástřih, 10 hod od první kontrakce, pohoda až na poslední tři hodiny ty ukrutné, byla jsem otevřená a nemohla tlačit, čekalo se až srotuje, nakonec na 3 zatlačení venku 😉
1. 4360g a 54, dva dny po termínu, nakonec císař, celkem 4 hod od první kontrakce po sekci, po hodině kontrakcí jsme do nemocnice přijeli na 8 cm, za chvilku jsem byla otevřená zcela, ale opět byl špatně narotovaný a čekalo se na srotování, ukrutné nemoci tlačit když se mi chtělo, padaly ozvy, dávali kyslík, zkoušeli jsme tlačit ale nešlo to ani za nic, měl o 2,5 cm větší hlavičku, takže se prostě nepodařilo....

Celkový pocit, přirozený úžasný, ten pocit mít po porodu malého hned na břiše, z druhého jsem se vzpamatovávala, manžel vyfotil malého jen na foťák a pak jel do práce a lidi v práci ho viděli dříve než já.... Sice mi ho ukazovali ale byla jsem po narkoze uplně zblbá, takže jsem si ho vůbec nepamatovala... Takže pokud bych druhého vytlačila, tak určitě lepší, ale takhle hodnotím první porod jako lepší 😉 😉

meo
27. kvě 2013

u mě to taky platí:
1porod od prvních bolestí za 5 hodin
2porod za 3 hodiny
váhově skoro stejně, ale jestli někdy bude třetí, tak asi rodim v autě 😀

camilca
30. kvě 2013

U mě taky první delší, druhý kratší a celkově pohodovější.
1.porod od prasknutí vody a prvních bolestí 3,5hod - 48cm, 3100g, nástřih
2.porod od prasknutí vody a bolestí 2,5hod - 49cm, 3220g, bez nástřihu, ale bolestivější zavinování dělohy 🙂

terezkabb
2. čer 2013

1.porod -5:14 praskla voda, 5:35 první bolesti, do porodnice jsme dorazili v 6:49 a malá se narodila 7:01 na 5 zatlačeni. Váha 3650g,51cm.
2. porod bude v listopadu po dvouch letech a docela se bojím aby jsme to stihli dojet do porodnice.

iv45
31. črc 2013

Nevíte náhodou některá zda po komplikovaném klešťovém porodu uvažují o dalším porodu přirozeně nebo rovnou císař??? moc děěkuji

kikimaruska
31. črc 2013

První porod - předčasný, akutní SC, nerozjelo se vůbec nic, takže porodní bolesti 0 (neberu-li bolesti po císaři)

Druhý porod - přirozený, velmi rychlý, nečekaný, v 00 odtok hlenové zátky, 01.50 příjezd do porodnice (otevřená na 6 prstů), 02.20 rupli plodovoou vodu, ve 02.55 cca. se šlo rodit na 8 prstech a ve 03.07 byl malej na světě. Tj. 03.07 hod. od spuštění porodu a to se byla braná jako prvorodička, jelikož nebyly z předchozího porodu cesty nijak připravené. Porod bez medikamentů, malý mě teda hodně potrhal+nástřih. Měl 2870g a 50 cm...a samozřejmě byl oproti prvnímu synkovi trojnásobně veliký 🙂. Oproti prvnímu porodu bylo mnohem bolestivější zavinování dělohy...

elastiq
21. srp 2013

Také mám zkušenost, že druhý porod je rychlejší, vše probíhalo tak jak má

yildiz
21. srp 2013

1. porod - od prvni kontrakce asi 2-3h - se vsim vsudy vaha 3.600g ani jsem o tom nevedela ze rodim - vse super !
2. porod - od prvni kontrakce 1.5h se vsim vsudy - bez siti - vaha 3.800g taky vse ok jen malicko dala zabrat
3. porod - tak to jsem zvedava a pokud nebudu opet prenaset tak snad to do porodnice stihnu 😀

ewwwelina
29. srp 2013

rychlejší malinko, jinak mnohem mnohem bolestivější.
1. od praskunutí vody 23 hodin, ale subjektivně jsem to zvládla, malá 2,9 kg o 14 dní dřív
2. od praskunutí vody 19 hodiny, ale absolutně jsem to na konci (posledních pár hodin) nedávala, bolesti strašné, dýchat mi nešlo, pak mi nešlo netlačit příliš brzo, no děs... malý 3,8 kg, taky o 14 dní dřív

být to naopak, tak bych se i bála. naštěstí jsem po prvním porodu myslela, že to bude podobné ne-li lepší 😅

janesafari
16. dub 2015

Tak já porody oba hrozné-nevím který horší...
1.porod 2,5 DNE ukrutných bolestí,ani vyvolání nějak nezabíralo a potrhavá vevnitř i venku hodně-Dr. mě hodinu sešíval a bolesti trvaly ještě asi měsíc,dokud se nevstřebal poslední steh...Dcera 3450g-50cm
2.porod bolesti začaly jako při MS a stupnovaly se velmi rychle-po 4 hodinách sem se nechala odvést,ale sotva sem chodila ještě po svých...Bolesti daleko horší než u prvního porodu...Po 7 hodinách ukrutných bolestí,kdy se Dr.nedařilo prcka odmotat od pupeční šnůry a ani nepraskla voda a Tobík měl celou dobu špatné ozvy-více doktorů usoudilo,že jdeme na sál...Bylo to jen přes chodbu,ale ta cesta byla jako maraton a Tobík se tedy narodil akutním císařem 3300g-50cm...S narkozy sem se probudila asi po 4 hodinách a měla sem pocit,že někdo rozpůlil motorovkou...
A přesně za 8 týdnů sem skončila na sále opět a znova mě řezaly jizvu!!! Po propuštění s porodky totiž začala jizvat dělat problémy,hnisala,doktoři si mě přehazovali jak horký brambor,chodila sem s dírou v břiše kvůli odtékání hnisu-takže ve finále...zahnisané stehy v břiše,zánět a další řezání,další antibiotika a hlídání...
Tak obě děti fakt mazec....
Po tom všem se ted ještě vrhnem na třetí( dcera 12 let-syn 21 měsíců)...Takže mám svým způsobem doma dva jedináčky a jdeme do třetího....Se asi naučím modlit a do třetice doufám v ,,NORMÁLNÍ" porod... 😕

marcimacicek
18. říj 2015

1.porod prenasela 2tt, porod 3h, maly 3350 a 52 cm,
2.porod v terminu, porod 3h, maly 3080 a 50 cm
A ted jsem zvedava, cekam 3. mimco ( holcicku ) a ta ma ted na 35 tt jiz 2500 g,tak uz trnu , jak to dopadne 😎

apollonka
24. říj 2015

1.porod 48 hod.holcicka 3710/51cm 40+6
2.porod 5 hod.holcicka 2680/47cm 38+2
3.porod 3 hod.chlapecek 3000/48cm 39+1
4.porod 31 min.chlapeček 3310/48 cm 39+1

Nejlehci porod byl druhy,nejméně bolestivý a bez nástrihu jinak všechny s nastrihem,nejvíc bolestivý byl ten poslední,to jsem myslela ze umřu..jinak vsechny porody jsem si uzila a bylo to nádherný.nejkrasnejsi co jde v životě zažila 🙂

kate987
5. dub 2016

Oba porody podobne

martan08
26. dub 2016

První porod trval 15 hodin- chlapeček 3200 gramů.
Druhý porod po 5 letech trval 12 hodin: Krásná holčička 3100 gramů. 😒

claire90
26. dub 2016

1. porod - od prvních bolestí 24h než malá vykoukla, ale vcelku se dalo, míry 50cm, 2690g, 30cm hlavička
2. porod - od prvních bolestí cca 14h, ale bolesti mnohonásobně silnější, pamatuju si, že jsem brečela a chtěla radši umřít, kapačka na bolest nezabírala, epi mi dát nechtěli, nakonec se jim mě zželelo a sjela jsem se rajským plynem, po něm přišla velká úleva, míry 54cm, 3460g, 35cm hlavička
Šití bylo v obou případech, co do rozsahu nevím, které bylo větší, ale u druhého jsem byla šitá mnohem lépe, téměř to pak nebolelo, mohla jsem bez problémů chodit i sedět 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru