Rychlejší, jednodušší 2. porod. Platilo to u vás?

martule20
8. črc 2011

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti? Potvrdily co se říká, že druhý porod - rychlejší, jednodušší a mimčo větší?

editah222
20. led 2012

Platí 🙂
1 porod - 5 hodin, dítko 2,7kg
2 porod - 2 hodiny, dítko 3.25kg
třetí asi porodím doma 😉

Oba porody v pohodě, ale ten druhý byl opravdu skoro bez bolesti.

hansed
20. led 2012

Oba porody indukce...
1. porod 6,5 hodiny, 38tt, 3,16 kg
2. porod 5,5 hodin, 41tt, 3,38 kg 😉

co se týče závěru, druhý byl rychlejší a pohodovější 😵

mates22
20. led 2012

platilo napůl, druhý byl o něco rychlejší, ale méně pohodový- to ovšem díky ne úplně správnému přístupu v porodnici

gab7
20. led 2012

1.porod - 10hodin - mimčo - 3100g, 50cm
2.porod - 10hodin - mimčo - 4430g, 52cm

coxa
22. led 2012

rychlejší určitě ne, oba 21 hodin, jednodušší asi ano - i jsme už věděli co a jak, i do porodnice jeli až na poslední chvíli, takže tam už to opravdu fofr byl - 40 minut od příjezdu 😉

hpaja
22. led 2012

1. - syn 3990g, 50cm, 40+5, přirozený, od prvních bolestí cca 15 hod., od bolestí po 5 min. asi 5 hod., z toho 50 min. tlačení 😖
2. - dcera 4080g, 50cm, 40+4, přirozený, od prvních bolestí cca 12 hod., od bolestí po 5 min. asi 2 hod., z toho tlačení asi 6 min. 🙂
Oba byly s nástřihem a ještě jsem se trochu natrhla (u druhého víc než u prvního).
Druhý porod jsem si mnohem víc užila (ač bylo finále před tlačením bolestivější), už jsem věděla, do čeho jdu 🙂
A zavinování dělohy jsem pak cítila teda fest, určitě ještě 2 týdny po porodu při kojení jsem skučela, to jsem po prvním porodu neměla.

majaelka
22. led 2012

Ja rodila presne 2 roky po sobe, oba dva porody po terminu, vyvolavane. 1. porod - 30hod, 2. porod - 3hod a mimco vazilo o 0,5kg vic 🙂

smoulinka.ciko
24. led 2012

No tak jestli je to fakt rychlejší a lepší tak ja asi do porodnice tentokrát nedojedu protože malá byla od prvních bolesti take teda od prasknutí vody za ani ne 2 hodinky venku 🙂

ivca_doubek
27. led 2012

1.porod: od prasknutí vody (dřív než kontrakce) 8 hodin, malý 3900g a 52 cm
2.porod: od první lehoučké kontrakce 3,5 hodiny (z toho jsem se 2 hodiny radovala, že mám konečně aspoň poslíčky, než mi to došlo 😀 😀 😀). Takže pak zabalit, sehnat hlídání dojet do porodnice a už byl malý skoro venku (voda mi praskla až na příjmu cca. 45 minut před samotným porodem).

Druhý byl rozhodně pohodovější, věděla jsem co mě čeká, a na sále ze mě měli srandu, 2x jsem zatlačila a malý byl venku a moje reakce: "A to je jako všechno??" (prvního jsem tlačila ven skoro 30 minut, a mezi kontrakcemi omdlívala...). Jenom se trošku zlobím na pana doktora, přečetl si v papírech že první měl 3900g a tak dělal nástřih automaticky (druhé bývají větší), pak se mi omlouval, ale nějak nebyl na nic čas a nechtěl riskovat natržení, malý měl 3350g a bez nástřihu bych neměla jediný steh...

monika6e
23. únor 2012

1. porod: překotný - 65 minut se vším všudy, málem cestou v autě, ale dojeli jsme... 😀
2. porod: od prvních kontrakcí byl malý na světě za necelých 6 hodin. Ale poslední fáze jednodušší, člověk už tak nějak ví, co dělat...

hupik
25. únor 2012

Holky vy mě trochu děsíte, mám to za pár a první porod trval od prasknutí plodovky 4 h! Kontrakce přišly tak za 30 min po prasknutí vody. Do porodky to máme 40 min, tak se děsím, jestli to stihneme!! 😨 Držte palec 🤐

usounek25
26. únor 2012

1. porod - v 14.30 praskla voda, v 16.30 začly první bolesti a v 22.10 byl syn na světě, takže celkově cca 7,5 hodiny
2. porod - v 23.15 praskla voda - bolesti začly hned po 5ti minutách, dcera se narodila v 1.15, takže 2 hodiny

aniska
29. únor 2012

prvni 5 hod, druhy taky, ale mnohem mene bolesti. Zato yavinovani delohy- u druheho mazec!
holky, vy fofrujete teda, druhy porod 2 hodky-vau!

andelka
25. bře 2012

1.porod - pravidelnější kontrakce asi od 19h, malý se narodil druhý den ve 4h - takže cca 9h - bolesti snesitelné, do porodky jsem přijela otevřená na 8cm, voda rupla až při tlačení, poslední fáze nic moc, nevěděla jsem pořádně jak tlačit, dávali mi kyslík...nakonec mě šmikli a sestra zatlačila na břicho a malej byl venku.
2.porod - kontrakce opět asi od 19h, malý se narodil 15min po půlnoci, takže asi 5h - bolesti jenom v podbřišku, jako na MS, do porodky jsem přijela na 9cm, vodu jsem si nechala rupnout, tlačit jsem uměla, kyslík nebyl potřeba, porod byl bez poranění.
Druhý porod byl rychlejší, méně bolestivý, snazší....úžasný 😵 Kluci vážili stejně.
Jediné mínus druhého porodu bylo zavinování dělohy, které nejvíc bolelo první dva dny, hlavně při kojení.

makka
23. črc 2012

1. porod - vyvolávaný snad na 3x. Voda praskla v 20,30 h. a malý se narodil v 11,43 h. Porod dlouhý, ale celkem nebolestivý. Trochu šitá.
2. porod - vyvolávaný. Preindukce den předtím v 23 h., v 3,30 h. slabé bolesti. Doktor mě v 7 h. prohlídl a v 7,30 h. poslal na porodní sál, že se to rozbíhá. Malá byla na světě v 8,43 h. Porod velmi rychlý a bolestivý. Šitá na stejném místě jako u prvního.

palomitacheca
15. zář 2012

1. porod - spontánní ve 40+5tt., 9 hodin od prvních kontrakcí. Píchli mi vodu a dali oxytocin na urychlení, syn vážil 3790g
2. porod - vyvolaný ve 40+0tt., 3 hodiny od prvních kontrakcí - za hodinu po zavedení tablety do čípku mi praskla voda, za další 2 hodiny se dcera narodila, vážila 3240g

daschiki
15. zář 2012

1.porod - začal spontánně, v průběhu došlo na oxytocin, ukončen akutním císařem po 14 hodinách od prvních kontrakcí, syn vážil 3750g
2. porod - vyvolávaný 3 dny před TP kvůli jizvě po císaři, celkový čas 1:50 min, dcera vážila 3670g

safryy
15. zář 2012

Oba sli 40+2 ... dcera 3,79kg...dve hodiny umorneho tlaceni a vnitrni siti horsi nez smrt (zvenci nastesti bez poskvrny) , syn 4,02kg a asi na tri zatlaceni byl venku (bez siti) ... Oba porody byly pro me uzasne okamziky...rada vzpominam...no a na bolest se velmi rychle zapomina...nastesti 😝

garfie
15. zář 2012

Druhý porod o něco pomalejší (ale o málo, první překotný, druhý cca 2 hodiny od prvních bolestí), určitě jednodušší a dítě menší....🙂

monicka222
20. zář 2012

První byl vyvolávaný,od prvních větších bolestí to trvalo tak 12 hodin,pak už tři zatlačení a malý byl venku.Druhý porod byl rychlejší,ale zato intenzivnější bolesti a kdyby mi sestra při tlačení neskákala tak brutálně po břiše,tak bych na něj měla i hezké vzpomínky ☹

vikirobi
20. zář 2012

První byl v 41+9 4160 a bolesti od 5do 14:15 hod,dala jsem jen hlavičku a zbytek tělíčka musel zvon,natržená až k zadku.Druhej porod 41+6 3750 bolesti od 23:30 do 1:45 hod,třikrát zatlačila,jeden stehík 😀Podle sestřiček porod snů! 😀

blahutova
21. zář 2012

tak já to měla všechno tak nějak rzchlí 1. porod - odjezd 23.00 a malá se narodila v 0, 18 -2.9.2010 a to bez nějaké bolesti, 2. porod odjezd ve 22.50 a malá se narodila v 0,20 2.10.2010 kontrakce bolest žádná a ani mi při obou nepraskla voda museli píchat no a můj 3.porod byl přenášení nástup v 7.00 do porodnice než vše sepsali tak jsem dostala tabletu na vyvolání v 9.00 v 9.30 sestra povídala že už mi začali kontrakce ale já povídala že nic necítím a byla jsem v klidu no a pak přišel doktor udělal vyšetření a sestry přípravu a já šla do sprchy a najednou mi praskla voda a pomalu jsem to na sál ani nestihla a bylo 10.29 hod. když se malá narodila takže jsem ráda že jsem rodila anož jsem o tom věděla neměla jsem kontrakce bolesti no prostě super - porody všechny v nemocnice Strakonice spokojenost.

eloana
21. zář 2012

u me platilo- rychlejsi, bolestivejsi, a dite vetsi
dcerav 3000,48cm- stehy 2
syn 3100, 49cm-steh zadny
u obou deti mi museli pichout oxytocin- u dcery jsem porodila za hodku a pul po oxytocinu.... u syna za 20miut

karchinka
21. zář 2012

první porod asi 5 hodin od první bolesti a druhý porod 2 hoďky... u obou malinkatá kosmetická trhlinka - pidi šití 🙂 kluci oba velcí 51 cm a 3,6 kg a 3,71 kg

vendullka
21. zář 2012

PRvní porod cca 6,5h od prvních kontrakci a když šlo "do tuhého" asi 20minut. Druhý porod 2,5h od prvních kontrakcí, po dvou hodinách mi píchli vodu a a za dalších 30minut byla malý na dvě zatlačení venku. Možná to bylo tím že už jsem věděla do čeho jdu možná ne, ale přesto, že oba byli krásné druhý byl jednodušší.

danyseq
11. říj 2012

tak sem k vam nakoukla a docela sem si oddychla sem podruhe tehotna a mam hruzu z porodu prvni porod trval
26hodin malej mel 4040g a 53cm nastrihla sem byla jak blazen tak doufam ze u dalsiho to bude lepsi

bublinka20
23. říj 2012

Ahoj holky, druhý sice teprve čekám,ale moje bolesti ve 42+3 začali v půl 3 rano, tak jsem jela do porodnice s tím,jestli už jsou to aspon poslíčci,v 3:04 sem lehla do postele s tím,že bych šla klidně domu, a ve 3:06 byla malá na světe 🙂

monyliny
26. říj 2012

Ahoj maminky a těhulky.První porod trval 5 h.-začal ve 13.45 a v 19.10 byla malá na světě. Po 8 letech jsem přivedla na svět syna-slabé kontrakce začaly v 18.45 a malej vykoukl v 7.35 🙂 Tak že druhý porod nemusí být zákonitě rychlejší,ale já byla jako prvorodička ☹

gumidek
26. říj 2012

První porod 4,5 hodiny, dítě 3100/49, druhý porod o dva roky později 9 hodin a dítě 3860/51. Bohužel patřím k výjimkám, který měly druhý porod delší. Ale rekonvalescence výrazně rychlejší, hned po porodu jsem seděla, šití jeden steh, bez nástřihu.

rolnicek
26. říj 2012

První porod - vyvolávaný - 4 dny nepostupoval - po 4 dnech ukončen císařem. Druhý porod přirozený - v 10.30 h. příjem a 11.40 hod větší a těžší syn na světě 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru