Rychlejší, jednodušší 2. porod. Platilo to u vás?

martule20
8. črc 2011

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti? Potvrdily co se říká, že druhý porod - rychlejší, jednodušší a mimčo větší?

lukajda
15. črc 2011

První porod - cca 10 hodin od první kontrakce - s epiduralem - krásný zážitek. Tadeášek měl 48cm/3 360g

Druhý porod - cca 2 hodiny od první kontrakce - rodila jsem přímo na příjmu, pořád mi nevěřili, že UŽ, až se to na sál nestihlo 😀 Adinka měla 45cm/2 250g U druhého jsem byla daleko víc nervózní, protože jsem věděla, že je Adinka malinká.

paolin
15. črc 2011

ahoj, tak u nás 1.porod 13 hodin a mimčo 3650g a 50cm. 2. porod 8 hodin a mimčo 2450g a 49cm. oba týden před termínem a s drobnými komplikacemi. u prvního šly kontrakce do zad, u druhého do bříška a ani nevím, který porod byl vlastně horší 😉 u obou jsem ke konci říkala, ať už si to odrodí někdo jiný, že já už nechci 😉 😀

staninka77
15. črc 2011

Ahojky,tak muj první porod trval od začátku kontrakcí 21:30.hod to začalo a narodil se 1:30.hod takže 4.hodiny
39.tt.Kluk 3200.g51.cm.
Druhý byl o něco horší ale to už začalo odpoledne a jely do porodnice večer a poslaly nás domu prej planý poplach.¨V 21:00.hod byli domaz porodnice.
Usnula jsem a pořádné kontrakce začaly 1:45.hod a do porodnice jsme dojely ve 3:00.hod a za pul hodniny byl na světě 🙂 z váhou 3100.48.cm.
Myslela jsem že chlapovi porodím před porodnicí a v autě byl to skoro šok. 🙂
A toho třetího bohužel jsme měla problémy v těhu těhu cukrovka toxoplazmoza a vysoký tlak taky si mě nechaly v porodnici 3.11.2009.
A ten den jsem jim odrodila bez vyvolání chtěly gto vyvolávat nejdříve v pátek a pak to domluvily na čtvrtek a večer za mnou došla dr.na pokoj že to vyvoláme 4.11.ale to se taky nezdařilo ve 23:25.hod byl malí na světě bez jejich pomoci tak jsem byla strašně za to ráda že to takhle dopadlo jinak bych to ani nestihla doporodnice dojed a porodila bych v autě 🙂 .
Malí měl váhu 2750.g a měřil 47.cm.
🙂 .
A všeci se narodily o týden dříve než jsem měla TP. 🙂 😉
Jo ten první byl dost dobrej porod a ten druhý z nich byl nejhorší a nejvíce bolestivější a ten třetí byl nejlepší jen my hodně bolely záda. 🙂 .

Všem maminkám přeji moc zdravé děti a rychlé porody. 🙂 🙂

zdezli
16. črc 2011

Prvni porod temer 14 hodin od prasknuti vody, pricemz 8hod poradnych kontrakci. Spatne srdecni ozvy ke konci - nastrih.

Druhy porod 6hod od prasknuti vody, poradne kontrakce 20min. Otevrena behem par minut - bolest silena, ale zas to byla rychlovka 😉 😀 Maly se narodil na 2 kontrakce, ja mela jen minimalni trhnuti.

Druhe ditko bylo o 1cm vetsi, ale zas o neco lehci...

denina20
30. srp 2011

no zatim mam za sebou jen jeden porod,za 1. sem prenasela ,za 2. mi porod museli vyvolavat, trval 19hodin.bylo to hrozny,doufam ze ten druhy porod bude lepsi a kratsi 🙂 jinak samotny porod byl dobry a bez problemu.mam zdravyho krasnyho chlapecka (vazil 3751g a 51 cm) ktery se na me porad smeje 😀

veruska007
30. srp 2011

Nepotvrdilo!
1. porod - 3,5h - bolesti snesitelne - dítko 2650g
2. porod - 30h! - priserne bolesti - ditko 3140g

majatob
8. zář 2011

u me to platilo 🙂
1.porod velky bolesti, velka hysterie, vex - 3350g
2.porod docela pohoda - 3200g
3.porod nadhera, bolesti minimalni, ze rodim jsem uverila tak pul hodinu pred koncem - 3250g

akorat to zavinovani fakt cim dal horsi 😝

poupe
8. zář 2011

100% 😉

bertica.h
8. zář 2011

platilo.rýchlejší,jednoduchší,dieta vačšie(3890g)

llllucka
9. zář 2011

Ano a hlavně už žená ví,do čeho leze.I když je každý porod jiný,tak člověk už trochu ví,co čekat a jak třeba správně dýchat ....
Mimčo větší nebylo,protože jsem rodila o týden dřív a první 10 dní po termínu,takže byly obě děti stejné.

kopretinka26
9. zář 2011

Tak u mě první porod 18h a mimi vážilo 3600 a 54cm a bez nastřižení!! A po termínu. A druhý porod taky po termínu rodila jsem 1h a to jsme přijeli do nemocnice tak tak 🙂 A vážila 3800 a 51cm a sešitá jsem byla jak.... A třetí porod...se v budoucnu necháme překvapit, ale to opravdu v budoucnu 🙂)) Ale u prvního jsem nepoznala žádné bolesti ze začátku těhu, ale u druhého jak se roztahovala děloha, tak jsem si myslela, že umřu...A se zavinováním dělohy taky tak! Ale vše se dá přežít...potom to stojí 100pro za to 😀

sarlotta
9. zář 2011

ano🙂 jednoznačně🙂
1. porod 3800, 51cm 22hodin pak císař
2. porod 3600, 48cm - 50min normálně🙂

bl4nche
13. zář 2011

Taky se připojuju k tem,co mely rychlejší a jednodušší druhy porod.První trval asi 6,5hodiny,ale tlaceni neslo-malá rotovala abnormalne.3,6kg a 51cm.Druhy porod něco málo přes 3 hodiny.Tlaceni bez problému asi 4-5 kontrakci.3,9kg a 49 cm.Druhy porod byl ale co se tyče sil kontrakci od zacatku horší,i při tom tlaceni to bylo intenzivnější,jak to bylo kratší.

kachna_hadi
17. zář 2011

Já určitě souhlasím!
1. porod 12 hodin od první kontrakce- 3300 a 50cm kluk 🙂
2. porod 2,5 hodiny od první kontrakce- 4000 a 51cm holka 🙂 a bez šití, jupí 😀

surael
11. říj 2011

1.porod 23.11.96 Verunka 42.týden od 4 do 11.20. 3620 a 50 bez nástřihu a bez šití..pohoda
2.porod 23.11.98 Terezka 41.týden od 9 do 13.20. 3600 a 51 bez nástřihu,šití dva stehy na čípku,dcera měla obě ruce před hlavou..porod se považuje jako když se rodí koncem pánevním...malá měla hlavu jeden velkej hematom,hůř se tlačila,pokaždé jsem měla pocit,že se vrací zpátky,pak mi skočily na břichu,luplo to a byla venku-lehce přirostlá placenta,taky bomba a nejhorší zavinování dělohy.
3.porod 2.3.05 Lucinka 40.týden od 10 do 13.40. 3320 a 47 bez nástřihu i šití.Byla to celkem rychlovka,přijela jsem ve 12,natočily křivku,natrhly plodovku a zrovna na sál...měla jsem moc plodovky,ta vytlačila šnůru,takže malá jí měla kolem krku..modrá jak chrpa,ale krásná
4.porod 18.7.11 Andulka 37.týden od 4.30.-12.10. 3200 a 49 opět bez nástřihu.Poprvé mi praskla sama voda v půl páté ráno,bolesti žádné,kontrakce po 2 minutách,lážo plážo....takhle to pokračovalo do deseti...hodily mě na kapačku v 11..okamžitě otevřená,bolest mazecka ....usměv mi prý ze vteřiny na vteřinu zmizel,ale stálo to za to.
No a já snad už mám vybráno 😀

haniczkaa
12. říj 2011

1.porod: Natálka, přenášení 14dní, vyvolávání porodu-12h bolesti křížové ukrutné, nakonec císař
2.porod: čeká mě v únoru 🙂 jsem zvědavá teda 😕

lenulak
14. říj 2011

1. porod 9h od prasknutí vody, 6h bolesti z toho 3h velké bolesti - syn 3,5kg - nástřih 2. porod byl vyvoláváný, rovnou prasknutí vody okamžitě nástup kontrakcí po 3. minutách a do 2,5 hodiny malý venku, takže druhý kratší ale větší bolesti - syn 3,9 kg bez nástřihu malé šití

sussanah
15. říj 2011

u me plati 🙂
1.porod - 4,5h od chvile, kdy jsem uznala, ze to asi nebudou poslicci, maly 3.65kg , porod docela v pohode
2.porod - cca 2h, maly pri porodu neco pres 4kg (2h po porodu a po vykakani komplet smolky 3.9kg) , porod mel uzasne hladky prubeh

Podle me to neni pravidlo, ale je dobre myslet pozitivne a verit tomu, to rozhodne neublizi, spis naopak 🙂

dana3262
16. říj 2011

1.porod 37h. Bolesti velmi mirne, zaver s epiduralem. Brnkacka.
2.porod 13h. Bolesti jeste mirnejsi, fakt pidi, ale epidural nebyl, takze poslednich 20min uz to dost bolelo samozrejme 🙂

kacerka
16. říj 2011

U mě ne - měla jsem je skoro na chlup stejný - jak časově, tak průběhem. U druhého jsem měla problém s placentou, tak došlo i na narkózu, ale první a druhá doba byly stejné 😉 A druhý syn byl menší, takže rekonvalescence po porodu byla mnohem rychlejší, nebýt tý narkózy, mohla jsem jít druhý den v pohodě domů 😀 😀 😀

adelka89
16. říj 2011

1. porod 37+2necelych 8 hodin kontrakci, samotne tlaceni tak 20minut. maly nastrih: chlapecek 48cm 2950g
2. porod 35+0 4,5hodiny, samotne tlaceni trvalo asi 1 minutu. bez nastrihu, holcicka 46cm 2550g
druhy porod byl mnohem bolestivejsi , u prvniho zase mnohem vic bolelo zavinovani delohy.

myscha
16. říj 2011

Ano, potvrdilo.
1. porod - cca 6 hodin, bolesti v pohodě, ale konec kleštěma, naštěstí oba bez problémů. Miminko asi 3kg.
2.porod - celkem dvě hodiny a úplně bez problémů, jen ty kontrakce silnější, páč to bylo rychlejší. Ale taky nic strašného, co by se nedalo prodýchat. miminko 3,5 kg.

peta.cz
16. říj 2011

1.porod - 20 hodin od prvních bolestí, miminko 2,9 kg - porod byl pro mě hrozně dlouhý a bolavý - na konci jsem musela být na kyslíku, už jsem nestačila s dechem, kontrakce pořádné jsem měla od 10 ráno po 3 minutách a porodila jsem až v půl jedenácté večer...nakonec veden jako rizikový, ale proběhl normálně - museli mi skočit na břicho, protože měl malý moc špatné ozvy, nástřih, šití - do konce 6 nedělí se mi špatně chodilo a jizva se špatně hojila
2.porod - přesně půlku - 10 hodin, miminko 3,38 kg - porod byl pro mě úžasný, pohodový, míň bolestivý, i když kotra začínaly rovnou po 5 minutách, po příjezdu do porodnice po 3 min, ale nějak se to dalo líp prodýchat..
oba jsem tlačila asi stejně,starší ze mě vylítl, že jsem ho ani necítila v porodních cestách (asi díky tomu skočení na břicho) a mladšího jsem cítila pořádně, ale šlo to - oba do cca 5 min. venku...
Takže určitě druhý porod víc pohodový a rychlejší..zajímavé je, že mě oba začaly ve stejnou dobu v noci 😀

salikova
16. říj 2011

1. porod 37 hod od odtoku plodovky, vyvolávaný, ale krásný a naprosto bezbolestný; 14 dní před termínem (2,99kg/48cm)
2. porod asi 5 hod od prvních kontrakcí, skončil akutním císařem - komplikovaný a 100% bolestivější; 12 dní po termínu (3,52kg/50cm)

Co se týče hojení po porodu, tak to si můžu v obou případech pískat - i po tom císaři sem byla hned OK a nic mě nebolelo 🙂

zanet2009
16. říj 2011

U mě to platilo.
1.porod mimčo 2,97 a od prvních bolestí bylo mimčo venku za 11hodin.
2.porod mimčo 3,30 a od prvních bolestí bylo mimčo venku za 4 hodiny.

navi
17. říj 2011

Tak u mě rozhodně ano 🙂 Oba porody vyvolávaný kvůli vysokému tlaku.
1.porod- ráno v osum tableta, celý den bolesti po 5 minutách, ale jen jako silnější menstruace, které večer přestaly. V jedenáct v noci mi praskla voda a nastoupily kontrakce, které už byly bolestivější, ale dalo se to 😅 Ve tři ráno začal mazec, otevřená na 8 cm a víc ani rána, bolesti šílený! Lukášek se narodil v osum ráno pomocí VEXu, kvůli špatným ozvům srdíčka. Po nástřihu a potrhání vevnitř jsem se hojila 2 měsíce 😖
2. porod zase v osum ráno tableta, v poledne druhá a žádný valný výsledek, slabé bolesti, otevření na 3cm. Ve čtyři odpoledne mi praskli vodu a do dvou hodin byl Míša na světě, bez nástřihu 🙂 .Ty pořádně silný bolesti, kterých jsem si u prvního porodu užila několik hodin, trvaly u druhého tak 15 minut 😀

marrei
17. říj 2011

1. porod 6,5 hodiny, 13 dní před termínem, 2950 g a cca 15 stehů
2. porod 4 hodiny, 20 dní před termínem, 3050 g a cca 8 stehů
Takže u mě platí 🙂

agule
17. říj 2011

U mě druhý porod o dost horší,ale děti nemám hned po sobě. Říká se,že jak je víc jak 3 roky od porodu,je to jak kdyby se rodilo poprvý.

vojtaxx
20. led 2012

Tak ted už to můžu napsat první pord první bolesti od 3hod a ve 12 porod a ted druhý porod ve 3 slabé bolesti a ve 4,19 bylo po všem a porod byl tak rychlý že jsem to málem do porodnice nestihly a malý byl o dost větší než první měl 3590g a 50cm a první měl 2950g a 47cm-první šel o 20 dní dříve a druhý po termínu 8 dní... 😀 a takový pordo přeji všem do porodnice jsem dojela 4,12 a rodila jsem 4,19 😀

skurinka
20. led 2012

1.porod vyvolavany skrz teh.cukrovku ..kapacka napichla o pul2 odpolko a za pul h me praskla voda.a maly se narodil ve 21.05,ale od 19h strasny bolesti.
2.porod -o pul 5 odpolko jsme jeli pac jsem mela uz pravidelne kontrakce,do pul8 jsem chodila a necitila zadne bolesti,ale jak jsem lehla na lehatko porodni bolest strasna a mala ve 21.04..druhy urcite rychlejsi ale vic bolestivejsi a zavinovani delohy tak to byl jak dalsi porod ale bolelo me to az druhy den na pokoji.lezela tam se mnou pani mela tez druhe dite tak jsme to tam spolecne rozdychavali....ale krasnej zazitek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru