Sanitkou k Milosrdným v Brně. Na jaké číslo volat?

plostice
23. črc 2008

Ahojte,
dostala jsem se do problému. Můj táta odjel na dlouhodobou služebku, takže jediný řidič v naší domácnosti jsem já. V pondělí mám termín porodu a jaksi mě tím pádem nemá kdo odvézt. Máte někdo zkušenosti s odvozem sanitkou k Milosrdným v Brně? Vůbec nevím, na jaké číslo případně volat (porodní sál, ústředna,...?) a za jak dlouho po zavolání k prvorodičce sanitku posílají? Bydlím cca 15 km za Brnem, tak přemýšlím, jestli sanitku shánět hned jak odteče voda nebo počkat, či jak dlouho počkat, když začnou kontrakce. Jestli máte někdo zkušenosti, budu moc vděčná za info.

janula2008
6. srp 2008

Ahoj Deni, vy jste ještě pořád 2v1? 😀 😀 Tak přeji co nejlepší porod a zdravého mimíska (což určitě bude 😉 ). Pak nám přijď popovídat jak bylo. 😅

janula2008
6. srp 2008

A to datum by měl Deni malej super 😀 .8.8.2008 to se moc často nezadaří 😅 .

deni
6. srp 2008

ahojky janulko, díky moc, snad se zadaří vše bez problému 😉

plostice
autor
6. srp 2008

deni já vždycky prťousovi domlouvám, že má hezky dělat doktorům radost a pochodovat. Pravidelně mě nechá 10 minut vyvztekat a ani se nehne a pak začne rodeo a já nestíhám mačkat to čudlátko na pohyby 😀 Nemám páru, co je Hamiltonův hmat, ale když mě doktor prohlížel včera, tak jsem málem vylítla bolestí z kůže (pak jsem málem neslezla z kozy, jak mě bolel podbřišek) a to všechno jen aby zkonstastoval, že čípek je ještě hrozně velikej a nevypadá to, že by se tím pádem k porodu schylovalo. Tak jak byl furt optimista a hlásil, že do příští kontroly se to určo spustí samo, tak mi teď řekl, že mě jen pro jistotu zkontrolujou, ale v neděli že začneme vyvolávat... A já se zuby nehty bráním tomu 8.8., protože mi to všichni prorokujou, jelikož ví, jak strašně nesnáším osmičky 😀 Ale když nastupuješ osmýho, tak je v podstatě jasný, že se někde potkáme. Aspoň se nebudu sama bát, kdyžtak mi drž fleka na šestinedělkách 😀

deni
6. srp 2008

plostice: mazec, tak my budeme třeba nakonec spolu i na pokoji... řekni mi (klidně do IP) svoje jméno a příjmení, budu Tě vyhlížet na nástěnce maminek 🙂
jinak co se Hamiltonu týče, zde je nějaká diskuze:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
píšou tam o co jde... podle mě, Ti ten hmat skutečně udělali, tak třeba se to uspíší. držím palečky.

plostice
autor
6. srp 2008

HOlky já jsem trubka, už mi to břicho fakt zasahuje až na mozek.... chtěla jsem poslat deni do IP jak mě pozná v porodce a poslala jsem tu zprávu sobě. Tak doufám, že se poznám 😝

deni
6. srp 2008

plostice: nene, poslala jsi to správně, došlo mi to 😀

plostice
autor
6. srp 2008

deni: Jo, ale až na druhej pokus. To, co Ti přišlo, jsem kkopírovala z vlastní schránky 😎

binki
7. srp 2008

deni, plostice: přeju hodně štěstí u porodu, jestli můžu poradit, šetřete síly, nikdy nevíte, jak dlouho to může trvat, tak ať si příchod mimíska užijete vpohodě 😉

plostice
autor
7. srp 2008

binki: Díky za radu, i kdyby na tom personál trval, za nic na světě nebudu mýt okna ani podlahy, aby bylo dost energie 😝

deni
7. srp 2008

binki: díky 🙂

janula2008
7. srp 2008

Přidávám se k binki holky, užívejte poslední volné chvilky, které máte jen pro sebe, hoďte nohy nahoru a odpočívejte, pak už je člověk ve dne v noci v jednom kole. 😅 Držíme se Simčou pěstičky, ať Vám to dobře dopadne a máte to rychle za sebou a mimísky u sebe 😉 .

binki
7. srp 2008

plostice: jen mi věř 😀 , nastoupila jsem 12tého ráno a 14tého v noci se malý narodil cs, prdel to teda nebyla 😝

pavlina05
7. srp 2008

deni, ty jsi tady ještě????????????????

přidávám se k Janči a také držím pěstičky i s Aleškem 😉
Jo holky, spěte co to dá 😉

deni
8. srp 2008

zdravím vás těsně před odjezdem na porodky 🙂 o půl sedmé vyrážíme.
v noci jsem naspala asi hodinu i to je moc, oči mám červené jak po chlastačce 😀 břicho začalo bolet i bez vyvol.prášku.. ale vůbec nevím, zda to nepřisuzovat nervům.
Holky, začínám být z toho nějaká pos... 😅 😀 Nene, strach je největší nepřítel, hlavně se tomu postavit čelem 😎 Tak moc prosím držte palečky, ať je to rychlý pokud možno bolí co nejmíň a hlavně mimís vpořádku. 😉
díky moc.

tak papinky pa

binki
8. srp 2008

deni, drž se

plostice
autor
8. srp 2008

že držím pěsti Denče si už asi nepřečte, co? Dneska byla první, na koho jsem si vzpomněla, když jsem vstala - ale neříkejte to mýmu manželovi, jo? 😝
JSem včera zkoušela ukecat doktora, ať mě veme dřív, ale nechtěl - mám nastoupit v neděli dopoledne kolem sedmé (každej obědváme asi jindy 😀 ). A slibuje mi, že když to bude nachystaný, bude prťous v neděli na světě a když ne, tak si to nachystáme na pondělí.... Akorát mě teda zaráží, že po minulé kontrole, kdy mě prohlížel řekl, že to nachystaný není a teď naposledy kouknul do karty a řekl: "To bude v neděli, vždyť už minule to bylo krásně nachystaný". TAkže su fakt zvědavá, co se v tu neděli vlastně dozvím 😝

binki
12. srp 2008

Holky, tak jaká? moc na vás myslím... deni, plostice...

deni
12. srp 2008

ahojky, jsem konečně mezi vámi živá a zdravá i s malým a kouzelným Adámkem 😵 Malej se narodil 8.8.2008 ve 14:38h, měl 3440 g a 51cm 🙂
Z porodky nás pustili už včera v poledne (3.den po porodu), ale ikdyž byl domov uklizený jak klícka (takže jsem v podstatě nemusela na nic šáhnout), stejně jsem byla tak plná dojmů a unavená z vyprávění manželovi, rodičům... že se prostě omlouvám a vás vítám až dnes. 😉
Nevím nevím, kolik bude ze začátku času než se do toho dostanu, na vložení foteček malého do albíčka a vůbec si jen tak na skok přečíst e-maily... je to sice poklad a opravdu většinu času prospí - hlavně ve dne a v noci pak nedá pokoj 😢 ale to k tomu patří, takže se ho snažím za budit, ať se dnešní noc s manžou trochu prospíme.
Jinak kojíme cca po 2-3hod, potáhne si 5-10min a už je tuhej 😀
prsa mě už celkem bolí - horký a tvrdý nalitím. Zkusím obklady z tvarohu, slivovice. Jinak sprchuju teplou vodou - to se ale spíš rozkapou hned ve vaně 😀 Taky je prý dobrý mimčo přikládat bradičkou k onomu tvrdému místu, že bradou potáhne víc. odsávačku mám ruční od Aventu, před chvílí jsem ji zkusila, je bezvadná, vůbec to s ní nebolí a mlíka jsem odstříkala dost - v letáku píšou, že se může uchovat až na 24hod v lednici (přitom v porodce nám radily, ať doma nic nemrazíme -že na mléko je potřeba až -40stupňů a to obyč.mrazák fakt nemá 😀 ) no takže to asi vyleju, stejně mám mléka dost, tak jsem to odstříkala jen, aby se mi ten tlak trochu povolil.
Už ani nevím, co všechno vám chci napsat - holt musíme postupně 🙂
Kažodpádně jsem moc ráda, že to mám za sebou - po epidurálu byl porod fakt hračka - vyvolávací prášek zabral, od prdnutí plodovky v 10:10hod nastal porod za 4,28hod - aspoň tak jsem si to vyčetla ze své karty 😎
kontrakce před zavedením epouše byly fakt humus 😖 a tak jsem klidně podstoupila to riziko zavedení epidurálu kanylou do páteře, ale měla jsem strach se pohnout, kdo zná, vím o čem mluvím 😅
Ale hravě jsme to zvládli, říkám pak už byly kontrakce srandička, nic jsem necítila, byla jsem jak ožralá, manžel překvapenej, jak mi je dobře 🙂 Jen tím, že jsem necítila kontrakce, pouze tlak, tak jsem špatně odhadovala kdy tlačit, ale s hodnýma doktorkama to šlo raz dva.. nástřih byl nutný, že prý byly ke konci horší ozvy srdíčka, tak to musely uspíšit, malej měl 1x omotanou šňůru okolo krku, prý je to ze 40% normální (1x omotané). Takže žádné následky nemá 🙂 Je to krásnej modrookej, tmavovlasej chlap se vším jak má být 😀
Dnes jsme se ještě museli stavit v porodce na píchnutí do patičky a injekci na TBC - vůbec neplakal, je to šikula!!! 😎
A co vy, holky, jak je a co nového? Zatím se mějte fajn, snad za vámi brzo zase zavítám. Posíláme vám s Adýskem pusinku 😉

janula2008
12. srp 2008

Ahoj Deninko, moooooc gratuluji k Adámkovi a jsi frajerka, že jsi to tak zmákla!! 😉 Buď ráda, že ti malý tak spinká, hodně odpočívej s ním, jsi hodná, že jsi tak brzo napsala, taky jsem si říkala, jestli už to máš za sebou. A má to krásný datum! 😀 My jdem pomalu koupat, papkat a uspávat, pak písnu. Ahojky.

binki
12. srp 2008

Deni: moc moc gratuluju k Adámkovi a oběma přeju hodně zdraví a je super, že to máš v tom vašem datu 😀

deni
14. srp 2008

děkujeme 🙂 je to fakt andílek,už bych nechtěla zpět svobodu bez něj...
😎 s fotečkama do albíčka vážně nestíhám... 😅
dnes jsme skoro celou noc spinkali,tak ted vyžaduje pozornost,musím jít. papa.

plostice
autor
16. srp 2008

Hejhola. Už jsem taky zpátky a podávám hlášení: Zátěžovej test vyvolal chuť na frappé se zmrzlinou a indiánka, tak jsem si užívala v nemocniční restauraci, po tabletce občas kontrakce, v deset večer prdla voda, ze sálu mě vyhodili, že to voda nebyla, doktorka mě tam poslala zpátky, že byla a od té doby dost drsný kontrakce po třech minutách. Sprcha vždycky na chvíli, protže mi šel blbě točit monitor, tak jsem na něm byla uvázaná vždycky nejmíň 90 minut. Takhle mě nechali trápit 16 h - řekla jsem si o epidural, protože už to fakt bylo neúnosný, ale paní doktorka mi přišla říct, že ARO operuje a bude mít čas nejdřív za hodinu. Takže mi ho píchli po 11 hodinách kontrakcí. Na chvíli ulevil, ale pak začali vyvolávat kontrakce kapačkou, takže to zas bolelo jak sviňa. Po těch 16h se na mě podíval primář a řekl, že jsem stále na tři cm a jedeme na sál. A pak už to byl šrumec... nikdy bych neřekla, jak je císařák rychlej a jak bolí, když začne přicházet k sobě. Na porodní asistentky jsem měla vyloženě smůlu, ani noční aji denní pak měla děsná můra. Naštěstí přišla nějaká studentka, jestli by mi nevadilo, kdyby u toho porodu byla ata se o mě starala tak úžasně, že se mi vždycky chtělo brečet dojetím, když přišla, začala mě hladit a utěšovat... fakt skvělá holčina. S tou mršinou, co na ni dohlížela a neskutečně ji buzerovala se to nedá srovnat. Jo a vrchol byl, když mi začaly kontrakce, tak mi bylo fakt mizerně, asistentka do mě vrazila ruku, já zařvala a ona prohlásila, že nechápe, o co mi jde, když tohle byla jen ruka a má projít hlava. A když jsem pak odcházela a doktorka mě naposledy vyšetřovala, tak se mi užpředem strašně omlouvala, že to fakt musí být, ale že bude strašlivě jemná... ani jsem o ní nevěděla. Hold všechno je o lidech, no.

janula2008
16. srp 2008

Ahojik, ratuluji k miminku a jak se vlastně jmenuje ? A kdepak jsi rodila?

janula2008
16. srp 2008

Aha tak už to na začátku čtu, Milosrdní, tak to pak chápu, stále stejný personál ☹ hlavně, že už to máš za sebou a mimčo u sebe, viď? Joo ta bolest po císaři je hustá, já v sobě měla injekcí a prášků od bolesti a přišlo mi, že nezabíraj a prý už větší driáky dát nemohli 😀 .

janula2008
16. srp 2008

Ale co by člověk kvůli bejbátku nevydržel 😀 .

plostice
autor
18. srp 2008

janula: Hejhola, malej se jmenuje Kuba 🙂 A prášky proti bolestem mi dávali taky, ale šlo to vydržet... první den, co to přicházelo k sobě byl drasťák, ale od druhýho mi už ani nedávali injekce, ale jen prášky. Teď jsem přesně týden po porodu a už si bez problémů i sednu na posteli, což byl největší oříšek. Takže docela pohoda. Akorát ty začátky byly těžký.

deni
18. srp 2008

plostice: gratuluju ke Kubíčkovi 😉 My chtěli dát taky Jakuba po tatínkovi, ale je jich teď tolik a taky pravda, že je to nepraktický - mít 2 stejné jména v rodině... tak je to nakonec Adámek 🙂
To co píšeš o porodu je síla... nevěřím tomu, že to píšeš o Milosrdných.. já tam byla spokojená. Ale je fakt, že jsem nebyla na císaři, to je asi jiná... ikdyž v noci jsem tam dostala nějakou horečku a hodně mě chytaly bolesti v nástřihu (nutilo mě to znovu tlačit), tak mě pod uspáním na operač.sále znovu rozfikli a zase sešili... no a taky žádnej med, ikdyž jsem to vlastně první celou noc prospala a malýho mi hlídali na novorozeneckým...

až budu mít chvilku, napíšu sálodlouhej román na weby o porodnicích - taky jsem se tam před porodem ráda dívala na zážitky z porodu ostatních mamin, tak třeba to některé další pomůže v rozhodování, zda jít nebo nejít právě k MB. Za sebe říkám, ano. Já byla spokojená 😎
Mrzí mne, že Ty ne, plostice ☹
Ale jak píše janulka - za to miminečko to stojí, ne? 😵

deni
18. srp 2008

plostice: ještě mě napadlo, když píšeš, že dnes je to přesně týden od Tvého porodu... na jakém pokoji jsi byla? Já na č. 4 a odcházela jsem domů v pondělí 11.8., to ráno tam přišla na pokoj jedna mamina, která ráno porodila chlapečka Kubíčka... ještě má jedno dítě. no neříkej mi, že seš to Ty??? to by byla fakt velká náhoda.
Ale ona myslím na císaři nebyla, aspoň mi připadala čilá a v pohodě... 🙂

plostice
autor
18. srp 2008

deni: Taky pochopitelně moc gratuluju k Adámkovi. Já neříkám, že jsem tam nebyla spokojená - vyloženě šlo o to, jaká kdy byla směna, protože tam byly některý sestřičky vyloženě skvělý a některý děsný můry - jeden příklad za všechny - k nám na pokoj přivezli maminku, které když dali synka poprvé na kojení, tak jí sestra vynadala, že kojí v leže jak kdyby byla po císaři a přitom není, tak ať se nefláká. Ale že by jí řekla, jak má kojit, to teda rozhodně ne. Vyloženě ji seřvala, s další maminou jsme koukaly jak z jara. Pak si malýho přišla odvézt jiná sestřička, které ta maminka řekla, že malýho vůbec nenakojila, protože jí to nejde a ta ji vzala, nasměrovala do správné polohy, vysvětlila jak jo a jak ne a proč a když odcházela, tak říká: "Uvědomte si, že ten malej je hotovej člověk jako vy. Akorát mnohem menší. Takže když si nejste jistá, chovejte se k němu, jako byste chtěla, aby se chovali k váma nemáte co zkazit" - tohle jsme viděly v intervalu asi půl hodiny. Takže celkově jsem byla v porodnici spokojená, ležela jsem na gyndě, tam to bylo super, šestinedělky taky fajn, tam mi lezla krkem akorát jedna sestřička, na dětským byla protiva tady ta s tím kojením a pak ostatní byly taky fajn. Trpělivě vysvětlovaly... prostě fajn. A na sále - vychytala jsem vyloženě blbý služby. Ale zase ta holčina co tam byla na té stáži - fakt skvělá holka. Nikdy by mě nenapadlo, že stážistka nebude zmatená vyděšená holčina, ale naprostej profík, kterej nebere rodičku jako řvoucí číslo, ale jako člověka, kterej toho má fakt dost a potřebuje povzbudit. I když na ni ta asistentka řvala, holka se nedala a vždycky se nechala zpucovat (i když si plnila povinnosti svědomitě - baba ji nikdy nenachytala, že by neměla splněno, co mít má) a pak se otočila, usmála se na mě a šla mi pomoct a povzbudit. Skvěle spolupracovala jak se mnou, tak s manželem a pak za mnou ještě mazala na šestinedělky zjistit, jak se mi daří. TAkže super.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru