Sanitkou k Milosrdným v Brně. Na jaké číslo volat?

plostice
23. črc 2008

Ahojte,
dostala jsem se do problému. Můj táta odjel na dlouhodobou služebku, takže jediný řidič v naší domácnosti jsem já. V pondělí mám termín porodu a jaksi mě tím pádem nemá kdo odvézt. Máte někdo zkušenosti s odvozem sanitkou k Milosrdným v Brně? Vůbec nevím, na jaké číslo případně volat (porodní sál, ústředna,...?) a za jak dlouho po zavolání k prvorodičce sanitku posílají? Bydlím cca 15 km za Brnem, tak přemýšlím, jestli sanitku shánět hned jak odteče voda nebo počkat, či jak dlouho počkat, když začnou kontrakce. Jestli máte někdo zkušenosti, budu moc vděčná za info.

hame
23. črc 2008

Ahojky, v diskusi porodnice Brno bylo toto, tak snad ti to pomůže 😉

vcera na predporodnich kurzech nam dala porodni asistentka dulezita tel. c. na sanitky; sanitka, ktera vas odveze na Obilnak = 532 238 340; sanitka, ktera vas doveze do Bohunic = Valoušek - 543 215 555, Konsox = 543 237 777 anebo posledni soukr. fy - 800 220 077.

Porodni saly:
Obilnak = 532 238 285 nebo 532 238 241
Bohunice = 532 233 961
Milousi = 543 165 257

plostice
autor
23. črc 2008

hame: Diky moc, vidim to na ty soukromniky 🙂

deni
23. črc 2008

ahojky plostice: já mám termín za 7dní, tak už taky vyčkávám připravená kdy to přijde.. jak naschvál se nám pokazilo auto, takže spoléhám taky na jiný odvoz než svého manžu - můj taťka, tchán nebo kamarád co jezdí sanitko... a nebo jiná z těchto sanitek... Každopádně při kontrole u Miloušů mi říkali, že k nim volat nemusím, stačí rovnou dojet. Vzít Tě musí. Tak držím palečky, třeba se tam potkáme 😉

plostice
autor
23. črc 2008

deni problém je v tom, že mě nemá kdo jinej dovézt, takže mi jde hlavně o to, kde někoho splašit či kam se obrátit. Už hodinu brouzdám po netu a hledám kontakt na sanitu... a nic moc úspěch. A jestli se potkáme, tak su fakt zvědavá, jestli se poznáme 😀

kristynaw
23. črc 2008

ja bych zavolala normalne 155...ze nevis,kam volat a ze rodis 😀 a nebo na porodni u milousu a oni ti reknou

deni
23. črc 2008

no pokud nemáš na čele napsáno plostice, tak asi ne... 😀 neb Tvoji fotku tady nikde nevidím...
jo tak to máš horší, když nemá kdo odvézt, pak se jedině spolehnout na sanitku.
Neboj, jestli jsi prvorodička, tak to máš pro odcestování do porodky času dost... aspoň teda to tak bývá 😅

plostice
autor
23. črc 2008

deni: Plostice na cele fakt napsáno nemám. Ale mám na beremese album ze svatby. Od té doby jsem se moc nezměnila. A s tím časem si nejsem tak jistá - já jsem prvorozená a byla jsem venku necelý tři hodiny po prvních bolestech.

deni
23. črc 2008

hezký fotečky, jste sympatický pár... no tak třeba se u Miloušů fakt potkáme. To by byla náhodička 🙂

plostice
autor
23. črc 2008

deni: kdyžtak se ke mě hlas, já jsem schopná zazdít kde koho 🙂

Holky tak moc díky za rady. Nakonec jsem vyměkla a zavolala do špitálu přímo a tam mi řekli, že nemocnice sanitky nemá, takže mám volat 155 a hotovo. Takže kdybyste některá potřebovaly, ať to nehledáte jak trubky, teda jak já... 😀

deni
23. črc 2008

plostice, super, díky za info

kajdzas
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
deni
23. črc 2008

kajdzas: co to má společného s touhle diskuzí? 😕 🙂

plostice
autor
23. črc 2008

deni: Třeba bysme mohly někde nechat hlasovat, že nejlepší dovča je v porodnici 😀 Já nevím jak Ty, ale pro mě je to letos jediná "dovolená" kdy vypadnu mimo domov 🙂

janula2008
23. črc 2008

Deni a jak se citis, uz to mas za par ze? 😉 Tak pak se pridej k nam: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

deni
30. črc 2008

ahojky Jani, teprve teď jsem tu narazila na Tvůj vzkaz... no termín mám dnes a stále jsem vcelku... takže zkus hádat jak se asi mám 😠 😀
díky, jistě se potom připojím.

plostice
autor
31. črc 2008

deni: Já měla termín v pondělí a jsem taky pořád komplet... zítra jdu na kontrolu. Pan doktor řekl: "Kdybyste do prvního neporodila, přijďte se ukázat" tak se přijdu ukázat....

deni
31. črc 2008

plostice: jdeš k Miloušům? Nevíš po jaké době od TP pozvou na vyvolání porodu???
Já měla TP 30.7. (dle screeningu a UZV ve 12.tt), dle PM 31.7. a dle mého gyndaře (u prvního UZV) 1.8.
Takže jsem vlastně stále v termínu 😀 ale při představě že mě nechají hnít ještě 14dni, to se mi fakt nelíbí 😠
Už teď má malej přes 3,5kg, kam to chce jako dopracovat? 😒

deni
31. črc 2008

já jdu na kontrolu v sobotu 2.8. v 9hod

janula2008
31. črc 2008

Tak přeju, ať vše v pohodě zvládneš Deni, pak nám přijď napsat na regionky, jak se ti tam líbilo a nečti co psala sharon nedávno, ať nakonec radši nerodíš doma 😀 .Papá.

lenkabu
31. črc 2008

plostice:zavolej normálne 155 když ti praskne voda nebo budes mit pravidelny kontrakce 😉

binki
1. srp 2008

deni: koukám, že jsi na tom podobně jako jsem byla já vloni, TP 7.11 a nic 🙂 (mimi 3,79kg), udělali mi u MB indukci ráno 12.11, malý se narodil 14.11 v 21

deni
1. srp 2008

janulko - co psala sharon???? 😅

binki: to Ti vyvolali celkem brzo po TP... MB - myslíš Milosrdní bratři v Brně? Ježiš, tak to by bylo fajn, kdyby mi to vyvolali už 4.8. nejpozději, když jsem měla TP 30.7.

Ještě dotázek, holčiny: asi dva večery zpět a dnes ráno jsem zaznamenala celkem dost hlenu (typ vaječného bílku) - průhledný až bílý hodně se táhnoucí hlen. žádná krev ani zápach, nic... nemůže to být pomalu už ta hlenová zátka?
díky moc

binki
1. srp 2008

u nás zvážili můj zdravotní stav a rodinnou situaci (manžel měl jet na několikatýdenní služební cestu), takže to byl programovaný porod, ale Milosrdní jsou spíše na ty přirozené porody, víš, nebylo to lehké jim to vysvětlit 🙄

deni
1. srp 2008

binki: aha, tak to jo 😉

binki
1. srp 2008

deni: radši počkej, až se malý sám začne klubat, on totiž ten uměle vyvolávaný porod víc bolel, než kdyby byl přirozený, držím ti pěsti, ať se Adámek přihlásí, co nejdřív

deni
1. srp 2008

binki: díkec 😉

katako
1. srp 2008

Nakoukla jsem, protože jsem rodila taky u MB. Deni, to už bude ta zátka 🙂 . Přeju pohodové porody a zdravé miminka.

janickabez
1. srp 2008

jela jsem taxíkem (na Obilňák), 4 sanitní služby mě odmítly s tím že v 6 ráno vozí ledvináře na dialízu a nemají volný vůz... 😠 😝

plostice
autor
6. srp 2008

deni: Já měla termín 28.7. a ještě včera na kontrole mi řekli, že to ještě chvilku necháme - takže zítra mažu na kontrolu zas a do špitálu nastupuju 10.8. aby mi to na 11.8. vyvolali. To teda není jejich výmysl ale můj - pan doktor se ptal, kdy to chci vyvolat, tak jsem mu řekla, že na jedenáctýho, ať máme mrňousa k výročí svatby 😀 Není nad stylovou oslavu, ne?

deni
6. srp 2008

plostice: já dnes na KO v 7:30hod, monitor (opět spal jak špalek 😀 ), tlak i moč o.k.
potom prohlídka, udělán Hamiltonův hmat (aniž bych si o něj řekla), doktor se ptal, zda mne to bolí.. já cítila pouze tlak. Takže žádná bolest. Prý mám cesty dostatečně otevřené, vyvolání ničemu nebrání.
Nástup v pátek 8.8.2008 v 7hod ráno, kabelu sebou. Dostanu prášek na vyvolání, pokud nezabere, píchnou vodu... prý coby prvorodička se můžu malýho dočkat klidně až v sobotu, ale jinak se prý budou snažit, aby to přišlo ještě v ten pátek.
Tak supeeeer, ne? 🙂 Pokud se teda nerozrodím dřív (zatím mě ale opravdu nic nebolí - ani potom Hamiltonu), tak by to mohlo vyjít v pátek. To by měl malej fakt pěkný datum, když už jsme to tak dlouho vydrželi, tohle je snad taky jedna z odměn 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru