Šikmá poloha plodu, jak je to s porodem?

zuzamik
30. říj 2013

Ahoj, možná už se to tu někde řešilo, ale nemůžu to najít, proto prosím o zkušenosti: nevíte prosím, jak je to s porodem, když je mimi zešikma? Malý je sice hlavičkou dolů, ale šikmo: hlavičku vpravo dole a nožičky vlevo nahoře- pokud se nesrovná, hrozí mi císař?? (má sice na "přesun" ještě dost času, ale už víc než měsíc je pořád ve stejné poloze)

ketrin90
30. říj 2013

Ahojky já jsem stejně jako ty 30tt a malho mám taky zešikma akorád že má hlavičku u žeber na pravé straně a zadeček u mé levé kyčle 😒 Pokud se neotočí alespoň jako tobě určitě mě císař čeká..taky záleží jestli jsi prvorodička tam by bylo riziko ale pokud ne,většinou to doktoři odrodí přirozenou cestou..Mě čeká prohlídka zítra tak se dozvím jak na tom budeme,popravdě,docela se bojím...

ckei
30. říj 2013

@zuzamik já měla malého též v šikmé, až téměř vodorovné poloze a rodila jsem císaře. Toto se přirozeně odrodit prostě nedalo.

betysek
30. říj 2013

Ještě je pořád šance, že se otočí. Julča byla dlouho v příčné poloze a pak střídala KP a polohu hlavičkou. Týden před termínem byla KP, ale pak za 4 dny zase hlavičkou...🙂

zuzamik
autor
30. říj 2013

@ketrin90 Já se toho právě taky bojím, čekáme první, byla bych radši za přirozený porod a proto doufám, že se drobek ještě posune, aby byl, jak být má... Budu ti držet pěsti, aby se tvoje miminko taky stihlo otočit 😉

zuzamik
autor
30. říj 2013

@ketrin90
@ckei
@betysek Holky a nevíte, jak moc dopředu se císař obvykle plánuje?

nellisek
30. říj 2013

já rodila přirozeně a malá byla taky zešikma. Byla to hrůza, tlačilo mi na břicho několik lidí, malá se prý strácela tak ji museli vzít vakuomextrací( zvonem). Nikdo mi to neřekl že je šikmo až potom a nedá se nic dělat, hlavička je sestouplá, císař už nejde tak ji brali zvonem. Některým doktorům je to snad jedno, buď se to zkusí a uvidí se. Pak byl teda šrumec, malou mi ani neukázali, plánovali jsme jak taťka přestřihne pupeční šňůru a prostě nic. Hlavně že vše dobře dopadlo, malé jsou teď 4 roky, ale vidím ten porod jako kdyby byl dnes. Manžel už by chtěl druhé, ale já se bojím, a pořád to oddaluji. Tak držím pěsti ať se prckové otočí tak jak mají, ať cesta na svět je nejrychlejší.

ckei
30. říj 2013

@zuzamik Já měla termín 10.10., císař jsme naplánovali 17.9., na 4.10. 😉 Takže jsem rodila ve 40tt. Běžně se dělává, je-li vše ok, tak ten týden-10dní před termínem.

betysek
30. říj 2013

@zuzamik Mě poslal dr. do porodnice týden před termínem, abych se domluvila na císaři, když byka malá KP....Ale primář zjistil, že je mimčo zrovna hlavičkou, tak že mě poslal domů...Ale určitě nejsem běžný případ...Většinou se mimčo tak často neotáčí, ale stát se to může. Měla jsem hodně plodové vody a bylo to druhé těhu....🙂

zuzamik
autor
30. říj 2013

@ckei
@betysek Děkuji!! 😉 Upřímně doufám, že se mi to ale vyhne- už kvůli tomu, že bychom rádi 2 děti věkově blízko sobě (říkali jsme si tak dvouletý rozestup), tak bych se v tom nechtěla ohlížet na jizvu... (z ní mám větší strach než ze zákroku)

ckei
30. říj 2013

@zuzamik je ještě dost času a vše se může změnit 😉 Pro mě byl císař naprosto něco úžasného!!! Děsně ráda na to vzpomínám, (případně viz. můj článek). A znám mnoho žen, které mají 2děti blízko po sobě a obě císařem 😉 Sroste-li všechno tak jak má, není to žádná tragédie 😉 Držím pěsti, aby se miminko nakonec hlavičkou otočilo a proběhl tím pádem úspěšný přirozený porod 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru