Šití po nástřihu hráze. Můžete vyžadovat umrtvení

romankav
17. čer 2008

Nevím, jestli už tady podobné téma nebylo, ale chtěla jsem jen upozornit budoucí maminky, že v případě nástřihu nemusí trpět bolestí při šití a můžou si vyžádat od lékaře umrtvení dané oblasti. Nechápu, proč to někteří lékaři neumrtvují automaticky, ale šití "na živo" je nezákonné (pokud nejste vyložený masochista a neodmítnete umrtvení). Hlavně si nenechte vnutit ty řeči typu "je to jen pár stehů, dovnitř se to stejně umrtvit nedá" apod. Pokud vás šijí vevnitř, používá se paracervikální blok, pokud šijí jen 1-2 stehy, nastříkají to znecitlivující vodičkou atd. Je mi až smutno, že některé maminky bolest při šití popisují jako horší než porod... porod je bolestivý, ale má to být nádherný začátek nového života. Tak si to nenechte znepříjemnit a trvejte v porodnici na svých právech. Chtěla bych vidět porodníka, který by si to nechat "tam dole" šít jen tak, zuby moudrosti vám přece taky netrhají bez patříčného znecitlivění.

romankav
autor
17. črc 2008

Tannawe, moc tě lituju... Nevím, kde se to bere, ale doktoři si snad myslí, že hlavička 4kg miminka je větší než 3,5kg?(záleží taky hodně na vrozených dispozicích) Možná by nebylo od věci zkusit napsat na toho doktora stížnost (pokud teda tam neplánuješ ještě někdy rodit 😉 ). Ach jo, takový přístupy, co tady holky popisujete, je mi z toho smutno..

majinka2
17. črc 2008

romankaw .....přečetla jsme celou diskusi a jelikož nás v nejbližší době čeká porod tak jsme včera upozornila manžela aby za každou cenu u dr vyžádal umrtvení, páč mám starch že já po porodu nebudu mít sílu se s někým dohadovat....MM tam přeci bude od toho aby hájil moje zájmy takže po tom co jsi uvedla na pravou míru jak je to s nárokem na umrtvení se neneháme odbýt .........díky za tuhle diskusi, dám vám potom vědět jak jsme uspěli........

lucky.lady
17. črc 2008

maji: Ty jsi prostě holka chytrá 😉. Máš recht. Já to udělám úplně stejně, pověřím manžílka 😀. Jestli se mi teda poštěstí rodit normálně 😒

migula
17. črc 2008

Ahojky, přidávám svou zkušenost : U první holčiny jsem měla vyvolávaný porod a jelikož už jsem ke konci neměla sílu, tak byla kleštěma, poté mě šili dvě hodiny, ale vůbec o tom nevím, Dr. se mě stále ptal, jestli něco cítím a pokud jsem řekla, že malinko něco začínám cítit, ihned doplnil anestetikum a bylo to v pohodě. A jelikož mám zanedlouho před sebou další porod, doufám, že to šítí bude podobné, jen ten porod, aby byl také lepší.

romankav
autor
12. srp 2008

majinka držím ti palce a ať tě manžílek podpoří. Je fakt, že během porodu by mě mohli postavit na hlavu a bylo by mi to jedno, ale když mi chtěli potom udělat jeden steh bez umrtvení, tak to už jsem se ozvala a oni mi to nastříkali tou znecitlivující vodičkou a vůbec nic jsem necítila.

janeyzelvicka
15. srp 2008

Brr, pořád ještě nesedím 😒 Mě tam mudra píchla umrtvující injekci, ještě mi dělala revizi dělohy (to byla ale jen minutka) a pak se dala do šití.. říkala mi, co šije, někde to bolelo, jinde ne, nejhorší bylo jedno místo, jak tam protahovala tu nit nebo co, to jsem řvala jak tur, ale ona říkala, ať si klidně 😀 stehy jsem pro jistotu nepočítala, ale kolem 15 celkem jich určitě bude, vnějších mám tak 6...

petule.h
15. srp 2008

mě taky něco píchli, mám stehů asi 30, byla jsem hodně potrhaná a dnes jsem poprvé sedla do auta s polštářem a jela k doktorce, to šití bylo asi nejhorší bych řekla...i ty kontrakce se dali přežít...šili mě asi hodinu...no budu ještě muset počkat až to přebolí, navíc mám bolavou celou půlku zadku...nejhorší bylo šití uvnitř, pač mě něčím roztáhli a šili...no ještě, že už mám 2 děti a tím končím...nic příjemného 😖

romankav
autor
29. led 2009

Zajímalo by mě, proč tolik maminek z mého okolí odchází z porodnice a říkají, že nejhorší bolestí bylo šití po nástřihu. Podívejte se prosím na první příspěvek. Všem těhulkám držím palce 🙂

hancas
29. led 2009

ahojky já šití vůbec necítila,protože jsem prý dostala protekční umrtvení o dr.který mě rodil a ke kterému jsem chodila do rizikové poradny.
U ŠITI SE MNOU KECAL A vyprávěl vtipy čili úplná pohodička.vubec ani nevím kolik tam mám stehů,nastřihli mě,hned na začátku,protože jsem rodila dvojčátka,ale šití v poho,sice to pak ještě pár dnů bolelo,ale za ten krásný okamžik to stojí

romankav
autor
29. led 2009

hancas: tak to je super🙂 máš pravdu, že za trochu té bolesti dětičky určitě stojí 😎

animatua
29. led 2009

tak ja siti taky vnimala jako nejhorsi bolest z celyho porodu.. na hrazi jsem mela jednom jeden steh, ale mela jsme vnitni poraneni.. v porodnim planu jsem vyslovne mela, ze pri nutnosti siti si preji danou oblast znecitlivet a pockat az umrtveni zacne pusobit... dr. do me zacala rvat zrcadla, ja myslela ze omdlim bolesti, zacala jsem rvat ze me to strasne boli, a ona ze uvnitr se to umrtvit neda a ze to teda musim vydrzet... rvala jsem vic nez u celyho porodu, byl to fakt des.. na hraz mi pak neco pichla a s tim ze na me nepusobi umrtvovaci injekce se to jala sit opet zaziva... na muj rev nechapave kroutila hlavou

romankav: jak funguje ten paracervikalni blok?

lenkabu
29. led 2009

ani:mám stejnej zážitek...jak může někdo do potrhaný ženský narvat zrcadla bez umrtvení tkáně?!dr na mně též koukal jak na hysterku..naštěstí mi tímto způsobem sešil jen 2 stehy uvnitř a prasklou hráz šila už dr s umrvením...to bych chcípla,páč tam mně šila 45 min a bez umrtvení bych jí asi utekla.mmch, nohy o těch debilních třmenů mi nedávali na porod,to bylo v pohodě,ale na šití jo bo bych fakt nevydržela...jsem rozhodnutá si to příště nenechat líbit,jsem byla teď blbá,po porodu omámená a vůbec mně nenapadlo že přijde ještě něco horšího než dosud 😖

lenkabu
29. led 2009

Já se chci dr příště zeptat jestli by svoji sestru nebo ženu šil bez anestezie,škoda že mně to nenapadlo už v březnu

animatua
29. led 2009

lenkabu: nj, jenze kdyz zena porodi tak nema uz moc silu hadat se s doktorem a vymyslet padny argumetny ☹ a toho doktori zneuzivaji 😠

astrane
29. led 2009

Tak já byla šitá jen poprvé,podruhé se to obešlo bez nástřihu a naštěstí i bez jakýholiv poranění.nevím co všechno mi tehdy pan Dr.šil,ale byl mos milej,umrtvil mi to a když to někdy zabolelo,tak se omluvil,že je to jen lokální a že kdyby to bolelo moc,stačí řícta něco s tím udělá.Sewmtam to štípalo,ale žádná hrůza to naštěstí nebyla.Spíš mě to připadalo otravný 😝 ,ale za to Dr nemohl

caira
29. led 2009

teda ja mam asi stesti, ze tady v UK opichavaji lidokainem automaticky, i pri samotnem tlaceni mi spodek umrtvil aby me to nebolelo, takze ani smiknuti jsem necitila, ani jsem nevedela, ze bude smikat..az kdyz jsem videla, ze odklada ty "nuzky" nebo jak se tomu nastroji nadava...Pry jsem mela moc pevne svaly, takze pry bez nastrihu by to vubec neslo ( pry mam stihani cekat i u dalsich deti)

Ale musim rict, ze mi celkove ta doba po porodu jako dostavani ze me placentu a pak to siti prislo jako nejhorsi na celem porodu! sice mi to pak opet pred sitim opichal lidokainem, ale u me dost dlouho trva nez umrtvovacky zaberou ( uz mam zkusenost z antikoncepcniho implantatu- zabralo to az cca po 10 minutach) takze zacatek siti bylo teda "zuzo" kdybych jeste mela co, tak se snad po**ru bolesti.. pamatuju si, ze jsem doktorovi dokola opakovala proc mi to dela, ze to strasne boli 😒 - sil me cca 45 minut - nejhorsi pak bylo, ze mi to nesesil poradne ( mela jsem 3 vrstvy tkane na siti) a ta horni vrstva stehu mi 3 dny po porodu praskla a dostala se mi tam infekce, bolest jako prase, ATB a jakz takz se to cele zahojilo az cca 4 mesice po porodu. Takze tot ma desna zkusenost. To je asi jedine co me drzi od toho mit dalsi dite ☹

horty
29. led 2009

No mi doktor tvrdil, že mi to umrtvil, ale já jsem ten pocit neměla. Navíc revize dělohy po porodu bez anestezie, jen přivázané nohy ke koze, abych nekopala...prý není čas, hrozí vykrvácení. Porod zvonem, takže šití taky lahůdka. Vše horší než porod...

caira
29. led 2009

horty: tak to je taky dobry 😒 to cloveku fakt zanecha "hezke" vzpominky na porod, co? ja nevim kdo prisel s tim, ze porod je nejkasnejsi zazitek v zivote..horor to byl 😒

horty
29. led 2009

Cairo no nebylo to nic moc, ale naštěstí mě to neodradilo 🙂

animatua
29. led 2009

horty to je fakt vrchol, je mi z toho uplne zle... nekteri doktori jsou fakt jenom sprosti reznici 😠 😠 😠

zanetka82
29. led 2009

Tak já se taky přidávám k těm co to strašně bolelo. U prvního jsem měla 27 stehu 😔 bylo to šílené a víc radší nevzpomínat. U druhého bez nastřihu a vše ok. 😉 Už druhý den jsem mohla sedět. Po první porodu sem neseděla ještě 3tydny po. ☹

romankav
autor
29. led 2009

animatua: to je injekce umrtvení píchnutá přímo "dovnitř". Máte pravdu, že hádát se s doktorem po porodu nemá asi každej sílu, ale kdyby mě šili 3/4hodiny, jak tu někdo píše, tak bych tu sílu asi nabrala 🙂 Mě šili asi jen jeden steh (asi aby si to mohli naúčtovat pojišťovně) a já už jsem se ptala, jestli to budou šít bez umrtvení nebo co.. Tak mi to hned postříkali anestézií a necítila jsem vůbec nic. Je pravda, že v případě ohrožení na životě to teoreticky můžou šít "za živa", ale ten jeden steh mě na životě neohroževal a chtěla bych vidět maminu, co jí šijou hodinu a při tom tvrdí, že jí hrozí vykrvácení (tak to by asi za tu hodinu vykrvácela, ne?). Holky, fakt vás lituju, jste statečný - animatua, horty, caira, lenkabu a další..

animatua
29. led 2009

romankav: ja se s dr. hadala, ale ona mi rekla ze proste uvnitr se to umrtvit neda a venku mi umrtveni nezabralo, takze smula.. a vzhledem k tomu, ze nejsem doktor, tak mi argumenty dosly :( priste se snad obejdu bez siti.. kez by 🙂

jinak me sili venku 1 steh a uvnitr 4, takze ani ne 10 minut, ale stalo to za to 😠

byyz
29. led 2009

teda to koukám.....mě zas řekli, že venku to umrtvit nejde 🙄 ale naštěstí mám jen 3 stehy, tak jsem to přežila

byyz
29. led 2009

a romankav, čím se to umrtvuje venku?

caira
30. led 2009

byyz: tady v anglii se umrtvuje normalne injekci lidokainu

hlavinka
30. led 2009

Ahoj holky. Rodila jsem v Podoli. Nastrih hraze mi pak opichli, ale nektere stehy jsem citila a bolely. Nicmene to bylo nic oproti tomu, ze mi sili cevu vevnitr a jeste delozni cipek. To prej vevnitr umrtvit neslo a narkozu ci epidural mi nechteli dat. Takze to bylo dost maso:o(

skurinka
30. led 2009

u nas se po porodo umrtvuje a pak sije-Nemecko

aji81
30. led 2009

Ahoj holky, teeeda co to tady čtu!!! ☹ 😠 . Já jsem v záží 08 rodila u Apolináře. Měla jsem dlouhej a těžkej porod, malá nešla ven..Nastřihli mě zvenčí a potrhala jsem se i uvnitř. Po porodu jsem se ptala doktorky, jestli mi to šití může umrtvit a ona : To je samozřejmé, nejsme ve středověku. Takže mě šila hodinu, jak vevnitř tak zvenčí a fakt super, vůbec nic jsme necítila. Paní doktorka byla moc šikovná a to bych řekla, že snad vylezla zrovna ze školy. Takže co se týká personálu u porodu fakt super. Ještě bych chtěla dodat, že mi nezabral EPI 😠 a i tak mi pak píchli injeci na umrtvení šití.

hankaajirik
30. led 2009

v Olomouci mi místo umrtvili a cítila jsem jen tu injekci a jen trošku šití.Na to jak jsem se toho bála, to nebolelo.V náručí jsem měla syna, tak to bylo super.Jo taky pozor na názor Duly, která mi říkala o možnosti, nenechat se zašít, že se to pak lépe léčí.Samozřejmě, že jsem tomu uvěřila (jako prvorodička),ale ještě před samotným porodem jsem celou Dulu odvolala.Nechala jsem si poradit od SKVĚLÝCH OLOMOUCKÝCH SESTŘIČEK..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru