Šití po nástřihu hráze. Můžete vyžadovat umrtvení

romankav
17. čer 2008

Nevím, jestli už tady podobné téma nebylo, ale chtěla jsem jen upozornit budoucí maminky, že v případě nástřihu nemusí trpět bolestí při šití a můžou si vyžádat od lékaře umrtvení dané oblasti. Nechápu, proč to někteří lékaři neumrtvují automaticky, ale šití "na živo" je nezákonné (pokud nejste vyložený masochista a neodmítnete umrtvení). Hlavně si nenechte vnutit ty řeči typu "je to jen pár stehů, dovnitř se to stejně umrtvit nedá" apod. Pokud vás šijí vevnitř, používá se paracervikální blok, pokud šijí jen 1-2 stehy, nastříkají to znecitlivující vodičkou atd. Je mi až smutno, že některé maminky bolest při šití popisují jako horší než porod... porod je bolestivý, ale má to být nádherný začátek nového života. Tak si to nenechte znepříjemnit a trvejte v porodnici na svých právech. Chtěla bych vidět porodníka, který by si to nechat "tam dole" šít jen tak, zuby moudrosti vám přece taky netrhají bez patříčného znecitlivění.

anza
17. čer 2008

Tohle by mě zajímalo podrobně, protože oni jinak medikamentama nešetří a leccos dělají i zbytečně. A když jde o šití, nakonec neumrtví a ještě lžou, že to nejde 😒 To mě teda fakt s..e.

krista
17. čer 2008

No teda já cítila prvních pár stehů trošičku než to umrtvení zabralo a trošku jsem u toho dělala "au, au" jako na živo si to nechat šít to radši odejdu nezašitá 😅

lenkabu
17. čer 2008

Mně dělali 2 vnitřní stehy naživo a bylo to horší než celej porod 😠 To dělal doktor,vnější stehy..těch bylo moc..dělala doktorka a pořádně to umrtvila 😉 Věděla jsem že se to dá umrtvit i uvnitř i když tvrdil že ne,ale po porodu jsem neměla sílu ani náladu se s ním hádat.

petruna
17. čer 2008

lenkabu : ja tusila ze tu na tebe narazim 😀

me teda umrtveni taky nazebralo hned..opichvali mi to asi trikrat....taky mi porod prisel lepsi nez siti 😅 , ale bolest to byla samozrejme jina.

tumkal
17. čer 2008

romanko, kdes byla před rokem ..... já trpěla jako zvíře a mladá mudr mi tvrdila že se to vevnitř umrtvit nedá. Dostala jsem nějaké dvě injekce, ale cítila jsem úplně každý steh, ach jo. No kdybych ještě někdy rodila, tak už se teda odbýt nenechám. Dva stehy jí dokonce ruply a musel je šít znova, no byl to teda děs. ☹ 😠

lenkabu
17. čer 2008

petru:no jo, ten dr mně se.e doteď 😠 😀

papaya
17. čer 2008

Já taky byla šitá první steh bez umrtvení,prý to hodně krvácelo a muselo se fofrovat a nemohlo se čekat,než zabere opich. Bolelo to jak prase,fakt horší než porod 😔

tumkal
17. čer 2008

Navíc jsem tam měla pak i hematom, ještě že mi hned v porodce udělali revizi a vše vyčistili, jinak bych asi pak měla větší problémy. 😖

tumkal
17. čer 2008

Mě je jenom líto, že já řvala jak tur a sestra z novorozeneckého tam vedle mě stála a ukazovala mi moji malou, což jsem samozřejmě nemohla vnímat. Doufám, že to moje zlatíčko z toho nemá trauma. ☹

zuzalach
17. čer 2008

Já měla 3 stehy uvnitř a 3 vnější. Když jsem říkala, jestli to umrtví, tak mě řekli že ano. Mě naopak dr.řekla, že jde umrtvit uvntiř a ty vnější že nejdou. Dala pigáro a vnitřní fakt nebolely, ty zvenku ano. Ale byly jen tři, tak se to dalo..

winifred
17. čer 2008

Já jsem byla taky šitá po porodu museli mi udělat nástřih z toho důvodu , že jsem měla na vulvě křečové žíly a dost velké.Já jsem měla pět stehu a šila mi to doktorka uvnitř a venku a taky mi říkala že to půjde umrtvit pouze uvnitř a venku kůže že nepůjde.A taky jsem to řádně cítila.Neustále jsem sebou škubala.Ale dalo se to přežít. 😉

lenkabu
18. čer 2008

Ty doktoři tak lžou že to neni ani možný 😠

draga
18. čer 2008

tak mě asi nastříkali teda tu vodičku bo vnitřní šití mě nebolelo a vnější mi pravila mudra že to bude jen štípat jako když jsem se nechala tetovat a usmála se...a fakt mě to teda nebolelo no naštěstí...bo když to tady čtu... 😝

lacherka
18. čer 2008

chci se zeptat, když jsem měla epidurál je možné, že bych potom necítila ani to šití nebo to nemá vliv? Ptala jsem se jestli to bude bolet a doktorka řekla, že mi to něčím polije, každopádně šití jsem absolutně necítila

karot
18. čer 2008

Já to umrtvené asi neměla,protože se mi zdálo horší než samotný porod. 😀 Při každém utažení stehu(ve finále jsem měla 6 vnějších a o vnitřních nemám tucha,....ale asi byly taky 😅 )jsem zveda zadek a doktor na to:"Dejte ten zadek dolů........!"................. 🙄 😀
Pak se teda zeptal,jestli to opravdu bolí a umrtvil mi to.Pak mi donesli Adama a už to cítit nebylo.
Tak asi taky zkoušel,co vydržím,..............sadista!............. 😀 😀 😀

lamia
18. čer 2008

Hm tak mě dělal dr jen jeden steh,páč jsem nebyla střihaná a nastříkal mi to anestetikem a ještě se mi omlouval,jestli to prý náhodou necítím,což jsem vůbec necítila...ach jo,měla jsem fakt krásnej porod,když tady čtu některé zážitky....chci to tak v pohodě i podruhé 😀 😀

konja
18. čer 2008

lamia: já měla taky jen jeden steh,ale ikdyž mě to doktorka umrtvila, tak jsem ho festovně cítila.Asi to ještě nezabralo a už šila.Ještě že byl jen jeden....

panterka
18. čer 2008

já byla střižená dvakrát a ani u jednoho porodu mi nevyšla placenta, tak jsem šla do narkozy a vyndavali mi jí ručo ☹ tak mě přitom i zašili, tak aspoň tak 😉

schnek
18. čer 2008

no to je síla 😲 já měla hodně velkej problém vyrazit z doktorů EPI, ale na šití mi hned píchli něco na umrtvení s tím, že uvnitř to umrtvit jde a nejde to zvenku a můžu říct, že i přes EPI a umrtvovák mi ty 4 vnější stehy fakt stačily 🙄 o těch uvnitř jsem ani nevěděla 😉

romankav
autor
19. čer 2008

lacherka: když máš epidurál, tak už se na šití opravdu nic dalšího nedává. Ještě bych dodala, že u malého procenta lidí různé druhy analgezie nefungují nebo jo, ale ve vyšších dávkách. Říkám si, proč ti doktoři tak neradi používají lokální anestézii - jestli třeba neměli na medině ve skriptech, že žena po porodu je totálně mimo, nemůže nic cítit a když říká, že jo, tak je to hysterka 😀 A nebo, že by za nástřih a šití byly body od pojišťovny a za procedury okolo už ne? Kdo ví...

schnek
19. čer 2008

romankav, a mě na to šití něco píchali a EPI jsem měla...

pantomima
19. čer 2008

Ahoj, tak já to umrtvený neměla, ale chtěli mi udělat nástřih, opíchli a než střihli, tak jsem se natrhla, porodila jsem malou, placentu a pak sešili mě bez dalšího umrtvení, mě to tedy nějak výrazně nebolelo, dalo se to přežít, no tahalo to, ale jinak nic, prej, že než by to zabralo, tak už to má sešitý, a taky měl, stehů bylo pět a doktor super 🙂

abinka
19. čer 2008

nazdar maminy,
Mě musely nastřihnout tak aby se tam vlezl zvon nebo jak se tomu říká.
Tak mě umrtvily asi 2x zašívaly mě 45 min. 😅 ale i tak to bylo docela nepříjemný hlavně ty vnější.

1kaculka
19. čer 2008

Ahoj holky,

mě nastřihly za "živa" a pak i zašívali a musim říct, že to vůbec nebolelo. Akorát zašívání mě trošku štípalo u konečníku, jinak v tom zápalu celkový bolesti to bylo prd 😀

eva77
19. čer 2008

Ahoj holky, nechci strašit, ale já bych raději znovu malého vytlačila, než aby mě šili 😅. Šití je nepříjemné, ale vydrželyi jsme to všechny 🙂.

cermonca
20. čer 2008

Šití bylo nejhorší z celého mého krásného porodu ☹ 😢
Když se dr.chastal na šití tak říkám že to chci umrtvit a on že je to jasný.Jenže šití bolelo neskuteče,no a já jsem křičela že to chci ještě připíchnout že to nevydržím,no a on že ještě chíli a už to zabere ☹ No a nic,celé šitít trvalo strašně dlouho páč jsem sebou škubala bolestí.Bolelo mi to od začátku do konce takže toho že to umrtvení zabere jsem se jaksi nedočkala 😠
Nejvíc mi štve že mi při tom přinesli malou ale já jsem to ani nevnímala ☹ No a pak mi jí přinesliaž za 3 hodiny.Takže jsem jí vlastně po porodu ani neviděla,jsem to tam ořvala 😒

Jinak musím říct že celý porod byl krásnej až na to co následovalo po něm ☹ 🙂

adriana1
20. čer 2008

Mě to umrtvovali automaticky. Bolela jen iněkce ale pak sem už nic necítila.

cazadora
15. črc 2008

tak mě umrtvili ale stejnak jsem cítila takový jako škubání a bylo to nepříjemný naživo bych tam zdechla 😔

sylvar
15. črc 2008

mě umrtvili,ale stejně to moc bolelo,tak mi to ještě něčím napíchli nebo postříkali, nevím nevím,jak,ale bolelo to,dr sice vtipkovala,ale mě to tahalo a bolelo 😝

tannawe
16. črc 2008

Ahoj...tohle vlakno jsem nemohla nechat bez povsimnuti. Je az zarazejici kolik maminek ma podobnou zkusenost!! A vsude se mluvi o snizujici se tendenci zakroku pri porodu jako je epizotomie atd. Blbost!!
Pomalu kazda maminka, kterou znam osobne tak je sita!
😨
Ja mam dve deti a musim rict, ze kdybych vedela, ze siti hraze bude to nejhorsi z celeho porodu a ze me ceka dalsi varka "uzivani si" hraze pomalu do pulky sestinedeli nez se to jakz takz zahoji tak nevim nevim jak bych se na to tvarila.
Pri prvnim diteti mi hraz doktorka sice umrtvila /poraneni nebylo az tak rozsahle - ehm respektive smiknuti bylo mensiho typu.../, ale nepockala az umrtveni zabere nebot meli plno rodicek a tak sila vesele i pres moje protesty, ze me to boli. Mimochodem u obou deti jsem rozstrizeni citila - proste pani doktori a doktorky vesele smikali aniz by hlavicka nalehala na hraz a tudiz byly znecitlivele nervy!! AUUU
A zazitek u druheho ditete? Boze holky to bylo fakt sadomaso! Doktor rizl tak ze steh mi konci buhvi kde, radeji ani nedomyslet. Myslim, ze sam se zdesil kam az se mu to rozjelo. Vnitrni poraneni taky dost masivni, krvacelo to jako blazen tak tam vsichni litali, neco mi pichli asi na srazlivost krve a uz se jal sit nazivo!! Ja rvala bolesti, muz skoro omdleval. A vite co doktor na muj protest, ze to strasne moc boli, ze omdlim:
MAMINO TO PRECI NEMUZE!!!! BOLET PROTOZE TUDY PROSLA HLAVICKA CTYRKILACE!!!!

Kdybch nebyla po porodu s nohama nahore, tak vstanu vrazim mu facana a kracim domu...takze tolik me zkusenosti... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru