Šití po nástřihu hráze. Můžete vyžadovat umrtvení

romankav
17. čer 2008

Nevím, jestli už tady podobné téma nebylo, ale chtěla jsem jen upozornit budoucí maminky, že v případě nástřihu nemusí trpět bolestí při šití a můžou si vyžádat od lékaře umrtvení dané oblasti. Nechápu, proč to někteří lékaři neumrtvují automaticky, ale šití "na živo" je nezákonné (pokud nejste vyložený masochista a neodmítnete umrtvení). Hlavně si nenechte vnutit ty řeči typu "je to jen pár stehů, dovnitř se to stejně umrtvit nedá" apod. Pokud vás šijí vevnitř, používá se paracervikální blok, pokud šijí jen 1-2 stehy, nastříkají to znecitlivující vodičkou atd. Je mi až smutno, že některé maminky bolest při šití popisují jako horší než porod... porod je bolestivý, ale má to být nádherný začátek nového života. Tak si to nenechte znepříjemnit a trvejte v porodnici na svých právech. Chtěla bych vidět porodníka, který by si to nechat "tam dole" šít jen tak, zuby moudrosti vám přece taky netrhají bez patříčného znecitlivění.

simi.w
21. kvě 2010

Tak když se mě dr. po porodu chystal zašívat, říkal, že nebudeme umrtvovat ☹ , tak mu říkám, ale jo, že chci........., nevím, proč to nedělají automaticky, jestli je to taková práce, či co 😕 pak mi dala zapravdu i PA, která byla u našeho porodu, zastala se mě, ať mi to dr. umrtví, tak on teda, že dobře a dál mi injekci, bolelo to i tak, ale oproti porodu brnkačka, akorát, když mě šil asi dva stehy zvenku říká mi, že ta kůže nejde umrtvit, i PA to tvrdila, tak nevím, jak to je, ale cítila jsem každé propíchnutí i utáhnutí 😝

andelka
22. kvě 2010

Já bych teda doktorku hnala, kdy mě chtěla šít bez umrtvení. 😠 Šila mě asi 15 minut, to jsem cítila jen tlak. Ale jak se blížila k vnitřku, tak to už cítit bylo, poslední 3 stehy, tam to moc opíchat prý nešlo. No tak jsem dělala au au, ale vydržela jsem, necukala jsem se, povídala jsem si s manželem a koukala na mimčo vedle mě. Původně jsem nástřih nechtěla, ale nakonec to jinak nešlo. Tak jsem z toho byla rozladěná, pak se mi zdálo, že to šije moc dlouho, ale podle doktorky byl nástřih drobný a tak dlouho to trvalo, protože se to šije po vrstvách. Jako nebylo to nic moc, ale přežít se to dalo. Na porod i šití už jsem zapomněla. I proto, že jizvu už vůbec necítím. Stehy jsou samovstřebatelné, tak uvidím, jaké to bude po úplném zhojení. Mi nikdy nic nešili 😅

verisek
22. kvě 2010

ahoj, fakt nechapu jak nejaky doktor muze sit takove citlive misto zaziva, to jsme ve stredoveku ne?
ja mela epidural, takze bych to necitila, ale i tak mi to doktorka jeste opichala pro jistotu pred sitim a fakt jsem nic necitila..

anicka1981
1. led 2011

mne sa nastrihavanie pri porode nepaci, ja som v 5 mesiaci, a mam s toho hrozu, to sa natrhnem, aj ked budem robit masaz hradze pred porodom?,, niekedy sa mi zda, ze lekari nasrtihavaju kazdu zenu, co sa mi nezda spravne, keby som vedela co ma caka, v zivote sa decko nedam nahovorit...

suik
1. led 2011

@anicka1981 ja myslim, že to je jak kde, když doktor vidí, že je hráz dostatečně pružná, tak by neměl, jestli jo, tak je to blbec....můžeš si to dát do porodního plánu. Já se nástřihu taky dost bála, tak jsem pro jistotu udělala co se dalo, abych se tomu vyhla. Masírovala jsem hráz a i jsem používala EPI-NO a ani jsem neměla nástřih a ani jsem se nanatrhla 😵 , tak se mi ta příprava hodně vyplatila

stejně důležité je ale i vedení porodu, pokud možno nespěchat a tlačit pomalu, pokud nemusí dítko rychle ven.
Epino mi přijde spolehlivější než masáž. Ale někdy nepomůže nic, je třeba s tím počítat... 😉

marketnieuw
1. led 2011

jezismarjaaaa, to je diskuze
musim rict, ze nastrihu se bojim snad nejvic ☹

boruuvka
1. led 2011

@marketnieuw ničeho se neboj. Já jsem byla taky vystrašená z řečí, že šití je horší než porod a proto když jsem se po vytlačení malé zeptala jsetli bude šití (pouze 2 stehy), tak jsem řekla, ať mi kouká něco píchnout a počká až to začne působit. Když už jsem vytrpěla porod bez epiduralu, tak aspoť tohle jsem chtěla mít bezbolestný. Takže když budeš "schopná" tak se nestiď to taky zdůraznit.

olina.s
1. led 2011

@marketnieuw mám za sebou 2 nástřihy a ani o jednom jsem nevěděla 😉

dlabinecka
1. led 2011

Tak já měla porod zakončený kleštěmi, co jsem neměla nastřižené, tak se rozsápalo a uspat a umrtvit to nešlo. byl to absolutní masakr. Ale pro všechny, kdo se děsí - žiju 🙂 A na další mimi se těším 🙂

petka90
1. led 2011

Mě před šitím dávali automaticky umrtvovací injekci 🙂 FN Motol

marketnieuw
1. led 2011

@dlabinecka hahaha, tak po prispevcich od @boruuvka a @olina.s jsem se trochu uklidnila, a pak prijde zase takova facka 😀 😀 😀

dlabinecka
1. led 2011

@marketnieuw 😀 tak promin. Ale jak už jsem napsala, můj porod byl masakr, po tom děsivym porodu, pak děsivym šití jsem musela ještě na revizi. Ale tak za deset dní jsem byla celkem v pohodě. Dnes je malé 7 měsíců a já už se těšim na druhý porod, že bude lepší. Šití, at už je jakékoliv, tak to trvá krátce, člověk to má rychle za sebou 😉

samson
1. led 2011

zdravím - tak jsem také přispěju - rodila jsem ve Vyškově - Anetka měla přes 4kg - bez utišující injekce, klistýru, a i šití bylo bez umrtvení. No a věřte, že po 4 kg dítěti bylo co zašívat. Měla jsem hodně ke konci záněty, takže i když mě nastřihli tak jsem se natrhla. Šili mě asi hodinu. Opravdu nic příjemného. Pro mě bylo to šití asi horší než porod

marketouch
1. led 2011

Tak já jsem rodila v r. 2008 ve FN v Hradci Králové, syn měl 4 200 g. Jak mě dr. začal bez umrtvení šít tak jsem mu řekla, že to bolí a odpověď byla, že to je jako u zubaře, že to taky bolí. Naštěstí se jednalo jenom o 4 stehy. 😝

mamkamarketa
1. led 2011

ja kdyz to tady ctu-to je desny ☹
chjo ja jsem si vytpela 28hodinovy porod na luzku (nesmela jsem se pohybovat) epidural mi dat nesmeli, nastrih taky delat nemohli. na porod vzpominam desne nerada. po porodu prislo siti (cipek na cimprcampr, ruptura hraze, vevnitr taky potrhany) dali mi neco na znecitliveni,ale dali mi tam 2 haky (pry aby lip videli) a 2 doktori se mi tam rejpali.myslim,ze to byla srovnatelna bolest jako pri siti "'nazivo"' celej porod jsem ani nepipla. ale pri siti me musel slyset celej spital 😅 hojilo se to dlouho a bolestive (trpim na zanety a bylo mi receno,ze jsem mela krehkou tkan po tech zanetech ☹)
dodneska me to boli pri sexu.
takze kdyz shrnu celkove pojmy jestli jeste budu jednou rodit-jedine cisarem. vim,ze me budou jine matky odsuzovat ale kdyby si kazda prosla tim, co ja tak mlci 🤐 a tise souhlasi

dlabinecka
1. led 2011

@mamkamarketa Myslím, že jsem si při porodu "užila" podobně jako vy. Chápu vás - během porodu jsem o císaře prosila, ale dnes tak nějak věřím, že podruhé to přeci nemůže být tak děsné 😅

mamkamarketa
1. led 2011

@dlabinecka ja uz optimista opravdu nejsem 😅 priste si klido podplatim doktora at me smikne 🙂 fakt uz normalne neee 🙄

dlabinecka
1. led 2011

@mamkamarketa Chápu to, fakt že jo. já rodila 23 hodin -také celou dobu vleže. Nakonec kleštěma -rozsápáná uplně všude. Nemohla jsem se zahojit - moje malá byla ukřičená a já se neměla kdy zotavit. Taky dodnes říkám, že zlatý císař. taky, když to bude podruhé vypadat podobně, tak si o něj řeknu a to důrazně!!!

mamkamarketa
1. led 2011

@dlabinecka taky mazec ☹ klestema-to mala musela rychle ven?

dlabinecka
1. led 2011

@mamkamarketa Jj, tlačila jsem víc jak hodinu a půl, byly jsme obě bez kyslíku - placenta přestala fungovat a malá celý porod při každé kontrakci kolabovala ☹ Strašně jsem se o ní bála - a kleště? velkej mazec.... Proč nechali ležet celou dobu vás?

suik
1. led 2011

@dlabinecka
@mamkamarketa holky, to je hrůza ☹ kamarádka měla taky hodně velký poranění a ošklivý vzpomínky a na podruhý už ji nenechali rodit normálně, nebo kdyby chtěla tak možná jo, samo že nechtěla 😉

mamkamarketa
1. led 2011

@dlabinecka teeda to zni desne. nastesti to dobre dopadlo.
ja jsem mela cely tehotenstvi vysoce rizikove (mam pomerne vaznou poruchu krve-proto mi nesmeli dat epidural) mela jsem spatne jaterni testy, takze jsem musela lezet s monitorama a sondou,co mel malej na hlavice. jsem zaroven po tezke nemoci, takze i me museli monitorovat srdce . plodovou vodu jsem mela cernou, a malej podle sondy taky nebyl uplne ok. takze alternativni polohy a hopsani na balonu nepripadalo v uvahu ☹
a proc tak dlouho cekali? Nebylo lepsi udelat akutnoho cisare?

dlabinecka
1. led 2011

@suik Ono je to asi dost relativní. já po porodu fakt trpěla, každá vizita v porodnici pro mě byla utrpení a litry slz. Jak vytáhli zrcadlo, že ho do mě šoupnou, tak jsem omdlévala, ale tak nějak jsem prostě zapoměla. malá je bezvadná a hlavně zdravá, já už jsem taky v pohodě. Chci zkusit podruhé rodit přirozeně... Ale dost dobře chápu, že někdo z toho má trauma...

mamkamarketa
1. led 2011

@dlabinecka mas muj obdiv 😀
to ja podruhy normalne rodit nebudu ani za zlaty prase. dodnes me jizvy boli 😠

dlabinecka
1. led 2011

@mamkamarketa Hmmm, tak to je teda dost drsný. no fakt, hlavně, že jste taky oba v pořádku!!! Monitory a sondu znám - ta sonda je obzvlášť "skvělá" věc. A proč tak dlouho čekali? na to se ptám dodnes. měla jsem i pozitivního streptokoka.. Rodila mě dr jen o pár let starší, než já. Měla jsem prostě pocit, že si potřebuje udělat čárku za přirozený porod. Na kleště zavolala, díkybohu, staršího doktora, který vše udělal bleskově. ta doktorka, podle mého muže, už vůbec nevěděla, co dělat. Já byla mimo - já nevim...

dlabinecka
1. led 2011

@mamkamarketa No, myslim, že na obdiv to není - jizvy mě taky pobolívají, ale manžel pravidelně masíruje, tak je to lepší a lepší 😅 😅

mamkamarketa
1. led 2011

@dlabinecka to je neco desnyho! to je snad na zalobu. byla lina mit "praci" s cisarem.
stejnak mas muj obdiv. teda jak mi manzel masiruje cipek, to si nedovedu predstavit 🙄 😒
muzu se zeptat kdes rodila?

boruuvka
2. led 2011

Téééda holky vy jste to tady rozjely 😀 😀 😀

dlabinecka
2. led 2011

@mamkamarketa Jasně, rodila jsem v Jilemnici. Narazila jsem bohužel prostě na blbou doktorku. ostatní byli suproví. Chodím tam na gyndu k jednomu dr. a jen díky němu mám dítě ( nemohla jsem otěhotnět ).. S cípkem je to horší, ale tam nějak nemam moc problémy. Byla jsem rozsápaná hlavně zvenčí a to fakt do všech světových stran, byl hodně velký problém mě zašít, protože nebylo, co chytit.... 🙄
@boruuvka Copak tady, ale na tom porodnim sále, jak jsme byly rozjeté 😀

anicka1981
3. led 2011

suik @, a co je to Epino, este som o tom nepocula,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru