Šití po nástřihu hráze. Můžete vyžadovat umrtvení

romankav
17. čer 2008

Nevím, jestli už tady podobné téma nebylo, ale chtěla jsem jen upozornit budoucí maminky, že v případě nástřihu nemusí trpět bolestí při šití a můžou si vyžádat od lékaře umrtvení dané oblasti. Nechápu, proč to někteří lékaři neumrtvují automaticky, ale šití "na živo" je nezákonné (pokud nejste vyložený masochista a neodmítnete umrtvení). Hlavně si nenechte vnutit ty řeči typu "je to jen pár stehů, dovnitř se to stejně umrtvit nedá" apod. Pokud vás šijí vevnitř, používá se paracervikální blok, pokud šijí jen 1-2 stehy, nastříkají to znecitlivující vodičkou atd. Je mi až smutno, že některé maminky bolest při šití popisují jako horší než porod... porod je bolestivý, ale má to být nádherný začátek nového života. Tak si to nenechte znepříjemnit a trvejte v porodnici na svých právech. Chtěla bych vidět porodníka, který by si to nechat "tam dole" šít jen tak, zuby moudrosti vám přece taky netrhají bez patříčného znecitlivění.

simicak
27. led 2011

Holky,teda jak to tu ctu,tak to je hruza 😕 Ja nastesti nikdy nastrizena ani natrzena nebya,tak to neznam. Ale k tomu siti zaziva,to zijem ve stredoveku?????
Ja ziju v zahranici a vim jak rikala kamaradka,kdyz ji nastrihovali a sili,tak se neco picha na umrtveni a ona si dala pichnout jeste oblbovak ( tady se vubec rodi a vse za oblbovaku 😀 ) a tak ji ty injekce rozveselili,ze rvala na doktora,at ji to poradne utahne 😀 chudak manzel se tam za ni stydel,ale ona rikala,ze ji to uplne zhulilo ty injekce a desne se u toho chlamala. Asi by meli neco takove pouzivat i Cr,lepsi nez nechat trpet maminky zbytecne,kdyz to neni vubec zapotrebi 😉

hlavinka
8. únor 2011

@janculovi chuderko, to jsi si teda "uzila" desny:o( kamoska mi ted rikala, ze ji sili pri epiduralu, ze nic necitila. nechapu, proc proste nedaji na velke siti epidural....Pokud priste budu muset mit zas takovou libustku, normalne si o nej natvrdo reknu!

danca77
14. únor 2011

Zlatý porod a to jsem rodila 4 kilové mimčo, ale co přišlo pak, to byla hrůza. Ani nevím, kolik stehů mi dělali, nebylo jich nějak moc, jestli 6-7. Šílená bolest a to mi doktor 3x opichoval a říkal, že holt na některá místa to bohužel nezabírá. Nejhorší byl první steh a pak v oblasti řitního otvoru. Házela jsem zadkem v jednom kuse. Hned jsem říkala doktorovi, že tohle by asi chlapi nepřekousli 😀

flagicka
24. únor 2011

ahoj holki,tak to tu čtu a běhá mi mráz po zádech s některých porodů-šití....já jdu rodit tedy až v září,ale už ted když to čtu mám hrůzu....jde tomu nějak zabránit,aby vás třeba na vaší žádost uspaly u toho šití?nebo pomáhá to epi no???

estrellita
24. únor 2011

@flagicka tak me pripichli epidural a uz jsem pak o tom nevedela, myslela jsem, ze me uplne uspali, ale manzel rikal, ze ne, ze jsem byla jen hodne mimo 😀 takze to jde. ale jinak epi-no je urcite dobra prevence. Ja jsem s nim docvicila az na 32 cm, jen bohuzel maleho museli urychlene vytahnout a chteli pouzit kleste, takze udelali velikansky nastrih kvuli tomu (nastesti jsme to zvladliu tesne pred tim bez nich), jinak dr. rikala, ze si mysli, ze by to slo bez toho, coz ja si taky myslim a u druheho budu taky rozhodne epinovat 🙂

estrellita
24. únor 2011

@flagicka mozna lepsi tyhle hodne negativni diskuze pred porodem zas tak moc necist 😉

discreet
24. únor 2011

@flagicka Přesně tak já před porodem tyhle diskuze hned zavírala 😉 Ale běz na EPINO diskuzi, tam by tě mohli spíš povzbudit, než tady 😒

flagicka
24. únor 2011

@discreet já to beru trochu s nadhledem 🙂 každá máme určitě a budeme mít porod jiný 🙂 asi jsem natvrdlá ale jak se to epino používá? 😉

johnatanka
24. únor 2011

ahoj holky, já měla první porod s nástřihem a druhý bez, u prvního jsem šití ani nijak necítila, asi i záleží na doktorovi, on mi vždycky řekl, teď to zatáhne, teď to píchne, trvalo to chvíli. Druhý porod byl bez nástřihu a rychlovka, byl to úžasnej zážitek a hlavně rekonvalescence, bylo to úplně o něčem jiným a to jsem měla u prvního porodu jen jeden steh.
Takže není každý šití tak tragický...
A Epino jsem nepoužívala, asi 3x jsem stihla v těhu namasírovat hráz. U prvního porodu jsem masírovala častěji a i Dr. mi říkal, že mně ani nastřihávat nechtěl, ale malej měl 3x pupečník kolem krku a furt se nějak vracel, tak mně pak šmikli a pomohli mi ....Dr. jsem děkovala za nástřih, protože malej už byl přiškrcenej a měl obličej do fialova ☹

meo
24. únor 2011

@flagicka ani s epi-nem nemáš jistotu, že tě nebudou muset nastřihnout. A stejně ti to umrtvěj, takže cítíš jenom jedno píchnutí a pak už jenom takovej tah. Ale myslim, že na to po porodu moc myslet nebudeš, já jsem byla v eufórii, že už je malá na světě a šití jsem moc neřešila. Takže klid a jak je výše řečeno, radši tyhle diskuze nečíst.
A ještě jsem si říkala, že přežily to ostatní, tak to zvládnu taky, ne? 🙂

flagicka
24. únor 2011

@meo jj přesně to si říkám taky,přežily to jiný tak já takya,ale mám na to dost času....a on není nějaký krém na mazaní tam dole na zjemnění kůže?

meo
24. únor 2011

@flagicka nějaký krém asi bude, ale já jsem nic nepoužívala, takže nevim. Ale spíš bych věřila, že pomůže to epino, ale to se smí používat asi až ve 36týdnu, protože to může vyvolat porod. Nehledě na to, že je to dost drahý a výsledek nejistý. A nebo jsou různé masáže.

veruska007
22. srp 2011

Holky, mě podruhé nenastřihli, ale malý jak se dral ven, tak mi v podstatě udělal obřízku 🙄 . A dr. mi to šil zaživa 😢 . Fakt děs. Manžel ležel přeze mne, držel mě za ruce a já mu řvala do ucha 😨 Jo, a když jsem to po týdnu viděla zrcátkem, tak jsem řvala nanovo - protože je to teda sešitý pěkně blbě 🙄

helena29
23. pro 2011

Pane bože holky, to je děs...když vám doktor řekne, že se nedá vevnitř umrtvit, tak dá se s tím vůbec něco dělat?? jakože se s ním začneš hádat(manžel), že víš že to jde???? Mě to fakt připadá jako totální hajzlovina takhle zničičit zážitek z porodu...

jasekd
23. pro 2011

Ahoj, muj prispevek o prvnim porodu je na strance 7 z 16.ledna. Tak sem pridam i druhy pozitivni. Tentokrat jsem rodila sice preindukci, porod delsi, nicmene naprosto nekomplikovany, porodila jsem jen s PA, nestrihala me, chranila hraz a kdybych tolik nespechala, mohla jsem byt mozna bez siti, jenze nejak to neslo uz ovladnout, i kdyz mi PA opakovane rikala , at nespecham. Takze jsem se natrhla, tentokrat jen na hrazi, ne vevnitr. Doktor me sil celkem dlouho, peclive, anestezii mi i pridaval, presto to trochu bolelo (protoze sama pracuji s infiltracni anestezii v jinem oboru, vim, ze bohuzel nezabere vzdy na stopro, je mnoho faktoru, ktere to ovlivni, napr.rychle odplavovani v prekrvene tkani, inervace z vice nervu, zanet atd.), ale dalo se to prezit, byl ohleduplnej, mluvil se mnou, i jsme se nasmali, na pozadani pripichl anestetikum. Opet zadny horor. O anestezii jsem rozhodne nemusela prosit, u nas se opichuje automaticky! kdyz videl, ze me to i tak trochu boli, sam nabidl, ze prida. Zhojilo se to krasne a na rozdil od lonska i velmi rychle a temer nebolestive, ale i jizva z lonska je pekna a problemy mi nedela, takze nasi porodnici davam 1 🙂 Jinak samotne tlaceni boli se spravne provedenym nastrihem (v kontrakci, jinak ten nastrih musi blet hrozne) na hrazi podstatne min, letos me ta ostra paliva bolest prekvapila, i jsem se pak teda natrhla, ale to hojeni potom o moc lepsi.
Ani pred jednim porodem jsem nemasirovala hraz a nepouzivala epino, mohlo byt jeste lip...

andelka
27. pro 2011

@helena29 mně šmikali taky, aby malého dostali brzo ven a taky se to začínalo trhat, ale byl to malý nástřih, šití se dalo,umrtvili to automaticky, až na poslední tři stehy směrem k vnitřku to bylo OK (uvnitř jsem žádné zranění neměla). To Dr říkala že bohužel opíchat nejde. 😒 Jinak během šití jsme si s Dr a manželem povídali. Hojilo se to v pohodě, mazala jsem gelem z dubové kůry.

gewalaaz
31. srp 2016

Ahoj holky, moje kontrola po porodu ve Varske nemocnici byla taková, že jsem šest dní doma po porodu zjistila, že mi nechali uvnitř chirurgické tampony. Vnitřní kontrolu mi neudělali za celý pobyt ani jednou a já se divila, že nejdou ven očistky a ze to je tolik cítit. Pomohli mi v Sokolovské nemocnici díky bohu. Kdybych si toho nevšimla tím, že jsem do sebe sáhla, tak nechci pomýšlet, jak to se mnou dopadlo..

emisekkk
31. srp 2016

@gewalaaz já rodila 3x a taky mi nedělali vnitřní kontrolu v porodnici po porodu, asi se to nedělá. Ale ta tvoje příhoda - je teda drsná....

gewalaaz
31. srp 2016

@emisekkk kamarádka tam rodila čtyři měsíce přede mnou a kontrola každý den.. Ja neměla po porodu žádné bolesti a pak se to rozjizdelo víc a víc.. Takže jsem to právě zkusila a uvnitř něco bylo.. A už to jelo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru