Sourozenec u porodu. Je to v ČR možný?

efik_b
15. kvě 2011

Ahoj, mate nektera zkusenost se starsim sourozencem u porodu? Je to v CR vubec mozne? Mam namysli porod v porodnici, doma by to byla samozrejmost. Vse pouze pokud porod probiha bez komplikaci a neni zrovna pulnoc, ze by ditko spalo.
Rodila jsem v zahranici, kde je ambulantni porod zcela normalni, u porodu byl pouze manzel a porodni asistentka, bylo to skvele. Po par hodinach jsme jeli domu. Byla jsem plna energie a druhy den uz varila 🙂 ... Chtela bych to mit stejne i s druhym porodem s tim, ze by u nej byla i nase dcera. Dekuji Eva

karlajasmine
15. črc 2015

A presne jak tu nekdo psal.. starsi sourozenec nebyl u toho, kdyz jsme dite ''udelali'', tak proc by mel proboha byt u porodu? Je to uplne stejny... nebude se na nas prece koukat, jak si to rozdavame, tak proc by se mel pak koukat na porod.. to uz trosku vnimam jako tyrani ditete 😕

japona
15. črc 2015

By me zajímalo, zda ty dotycne, co chtějí tahat dítě k porodu, ho měly i při plození? Když už má být u zrození sourozence, tak ať to má komplet..

blahova_andrea
15. črc 2015

@japona musím se přiznat, že po takové fotce v rodinném albu ani trochu netoužím 😅

aneta15
15. črc 2015

@japona no ty vole, tak to je moc 😲

marlasnehovavlocka
18. srp 2018

Fakt masakr tady tri strany komentaru a snad nikdo neodpovedel na otazku. Maminka se neptala zda vy byste si vzali dite k porodu ale zda je to v CR mozne. Nemam nervy procitat to tady vse. Mohla by se mi prosim ozvat nejaka maminka ktera na otazku dokaze odpovedet. Taky me to zajima. Moc dekuji.

myjusiatko
19. srp 2018

@marlasnehovavlocka ano, je to mozne treba v rakovniku. My dcerku bereme, bude hlidat tchyne na chodbe nebo v okoli, nepotrebuji tam dcerku mit primo pri porodu. Ale rada bych ji pak mela na bonding, takze ji pak privede. V kazdem pripade, jestli porod bude v pohode, nebranim se ani aby tam s nama byla i predtim. Necham to proste vse plynout.
Takze ano, v rakovniku lze.

sasui1
19. srp 2018

@marlasnehovavlocka v Porube mi to dovolily az po dlouhem nalehani ptz chvili prede mnou rodila maminka a u toho byl starsi chlaecek (7) ktereho behem porodu odvadeli rvouciho ze salu. Ja si vyprosila ze na zcatek (jen odtok vody a cekani behem snesitelnych kontrakci) byl na sale. Odrodila jsem sama. A kdyz bylo zasito. Uklizeno. Tak se vratili. Takze zalezi na konkretni porodnici a jake maji zkusenosti s predeslymi rodickami...

huggieska
19. srp 2018

Ano, jde to v Rakovníku 🙂

prisil
19. srp 2018

Ano,je to mozne i v kladenske porodnici, loni na kurzu byla maminka a ptala se,zda muze mit u porodu manzela,dceru a pripadne svou maminku.Bylo ji odpovezeno,ze kdyz nejsou zadne komplikace,mozne to je,ale presto ji PA rekla,at si tak velkou ucast u porodu jeste promysli 😉

mendywendy
19. srp 2018

Upřímně chudáci děti. Ono to je dost na dospělého. Ženský, nezavadejte kraviny. To si tam za chvíli budete vodit sousedy??? Nebo rovnou strčit kameru do díry. 👍👍👍

myjusiatko
19. srp 2018

@mendywendy kdysi nekdo urcite stejny komentar napsal i treba k pritomnosti otce u porodu a dnes je to bezna vec.
Vyuzit tuto moznost nikdo nikoho nenuti. Kazdy snad dokazeme sami rozhodnout, co je pro nasi rodinu dobre.

anazuzzuzana
Autor odpověď smazal
Zobraz
jipe
19. srp 2018

@myjusiatko no ale přece jen otec je dospělák a má o porodu určitou představu a i tak to pro některé ve výsledku není příjemný zážitek. "Nutit" dítě, aby mě doprovodilo do nemocnice (už jen to je pro ně stresové prostředí), vidělo mě v bolesti, krev, apod., no nevím, nevím..

vendelinka08
19. srp 2018

Osobne si myslim..ze moji synove by takovy zazitek nerozdychali..meli by to stale v hlave..moji bolest atd...nemyslim si ze je to hezka podivana...neco jineho by bylo.kdyby rodicka rodila do vody..ale na klasicky porod...kdyz si predstavim moje dva porody..bych deti nevzala...a po zkusenostech ktere mame..na treti porod uz nechce ani tatinek..ma z toho trauma do ted. A to jsem nemela silene porody..jde jen o to..ze kazdy to proste nedava. Manzel je cita...a bylo toho na nej moc..hlavne ta bezmoc. Takze treti porod budu absolvovat s PA nebo dulou...a chlapi pockaji doma.

vendelinka08
19. srp 2018

Jinak co se tyce otazky...myslim..ze zalezi na porodnici a domluve..urcite to lze...ale musite se domluvit tam kde chcete rodit..zeptat se atd...

pavca1982
19. srp 2018

@myjusiatko Taky to máme domluvené v Rakovníku.Když to dobře dopadne chci ambulantní porod a dcerku co nejdřív u sebe.

pavca1982
19. srp 2018

@mendywendy Tak asi taky jde o to jaký je to porod.Můj poslední (a i ten předchozí)byl klidný a hezký, tak proč ne?

olga_
19. srp 2018

@efik_b V Rakovníku to je možné, ale i tam je třeba se připravit na případné poznámky porodních asistentek. Primář je osvícený, ale ne všichni, kdo pod ním pracují, to stoprocentně sdílí...

semisovamys
19. srp 2018

Proc proboha? Co to da diteti??
Muj 4lety syn by zaval hystericky brecet, chtel by na mne vylezt a chovat se, kvuli tomu jak by ho cela zalezitost rozhodila, je hodne citilivy. Porod je dle mne zalezitost vetsinou uz tak dost hekticka, clovek nekdy uplne presne nevi co a jak bude.. resit u toho druhe ditko si nedovedu a nechci predstavovat.

To jako potrebujes aby te pak dítě poplacavalo po rameni jak jsi to zvladla??
To je jak kdyz chce nekdo pro me nepochopitelny domaci porod-jeste treba v porodnim bazenu-a ze by se s maminkou, miminkem a krvi a vsim dalsim mohlo v bazenu rachtat i dite a lopatickou a kyblickem ne??😂😂😂😂😂

zoana
19. srp 2018

Ahoj,

Český Krumlov má túto možnosť uvedenú na svojich stránkach: http://www.aperio.cz/104/porodnice-cesky-krumlov Ja som tam rodila už dva krát a bola som spokojná. Ale staršieho súrodenca som nebrala, tak neviem ako presne to prebieha v praxi.

zrzeckas
19. srp 2018

@efik_b ambulantni porod je mozny i tady, ale jen v nekterych porodnicich, staci se podivat na net..... Ale s tou dcerou nevim nevim, mozna zalezi na veku, ale urcite starsi, kdyz jsem byla na vysetreni v nemocnici tak tatinkovi rekli, ze mala byt u porodu nemuze tak pro ni dojeli babicka s dedou. Od pohledu ji mohlo byt tak 4-5 let.

zuzana_ka
19. srp 2018

@semisovamys to mě pobavilo😀
Za chvilku budou děti přihlížet i sexu, protože je to přece počátek zrodu😀

marcelina14
19. srp 2018

... No, tohle mi přijde strašně přes čáru... Podle mě z toho to dítě musí mít akorát celoživotní trauma, vždyť to kolikrát neustojí ani dospělý doprovod a jde k zemi...
I když na druhou stranu, pokud tam rodička vezme dospívající dceru, tak si může být jistá, že jen tak babičkou nebude, páč tohle bude ta nej antikoncepce :D
A komentáře, že předchozí porod byl rychlý a měl hladký průběh? Každý porod je jiný...

efik_b
autor
19. srp 2018

Dobrý den,
chtěla bych upozornit na to, že tato otázka je z roku 2011!
Dnes je na světě druhá dcera (skoro 6 let) a možná by Vás zajímalo zda ta první byla u jejího porodu....
Někdy se věci semelou tak jak nechceme a nic s tím prostě nenaděláme.
Praskla mi voda a do 15 minut byla dcera na světe, nestihli jsme nikam vyrazit. Holka byla u toho, a byla to ona kdo byl nejvíc v pohodě. Manžel ji budil, že jedeme do nemocnice, že maminka rodí a babička si ji vezme k sobě. Já jen slyšela, že si chce vzít červený botičky a během chvilky byla u mě připravená vyrazit. Jenže já se nemohla ani pohnout a to už manžel chytal hlavičku. Ona tam v klidu stála a ptala se co dělám... a když byla venku hlavička, tak řekla v celku nadšeně: Jéé hlava a za chvilku: Hele nějaká šňůra. My na mrtvici a ona absolutně v pohodě. Když pak přijela záchranka tak ji ode mě odháněli a ona chudák nechápala proč....
Děti to prostě berou jinak, nebo alespoň ta naše. A dnes? Dnes jí je 9 let, historku z porodu zná jen z vyprávění.
(Ó jak jsem ráda, že mě to nechytlo třeba v autobuse a nezpůsobila jsem přihlížejícím trauma.) Myslím, že je to každého věc, každý jsme jiný. Druhou dceru bych třeba k porodu nechtěla, je to cíťa...člověk si ale někdy nevybere a já jsem strašně ráda, že jsme to tenkrát zvládli tak jak se prostě dalo a nenastaly žádné komplikace.
Myslím, že by bylo fajn tuto debatu ukončit vzhledem k stáří otázky. Díky

myjusiatko
19. srp 2018

@efik_b diky za sdileni pribehu.

Nemyslim si ale, ze by diskuze nebyla aktualni. Poslouzi i dalsim maminkam. 🙂

marcelina14
19. srp 2018

@efik_b jasné... U překotného porodu to chápu... To člověk ani jinou možnost nemá. Všimla jsem si, že diskuze je staršího data a někdo ji oprášil a určitě i někomu pomůže.
Jen mě zaráží třeba ta fotka, kde je celá rodina v bazénku s krví a kdoví čím ještě - to je šílené... Nebo některé maminy, že jsou ochotné vzít dítě k porodu... Jsou věci, které by zkrátka vidět neměly...
Sama jsem jednou byla svědkem u akce, kdy žena přišla na gynekologii na preventivní prohlídku. S sebou měla tak 3-4letého chlapečka. Chápu, ne každý má možnost hlídání. Ale... Bylo jí nabídnuto, že ho pohlídají holky na recepci, kde byl i menší dětský koutek. To paní odmítla, takže to dopadlo tak, že měla zavedená zrcadla, doktorka odebírala vzorek a její synátor jí celou dobu zaujatě koukal přímo mezi nohy... S doktorkou jsme koukaly jedna na druhou jako péra z gauče a jí to bylo úplně jedno. Nedovedu si teda moc představit, jak to u nich doma funguje...

marlasnehovavlocka
24. srp 2018

@sasui1 no ja chci byt co nejdele doma, takze bych nejradeji dojela do porodnice a odrodila do 15minut. Jako nepotrebuji tam maleho tech 15minut mit ale bylo by fajn kdyby mohl byt prave kdekoliv pobliz a po narozeni uz zase dosel. Ma 3,5ted. A zatim pa diagnozu PVP takze mu je nejaka krev atd. Docela jedno, zato je na me hodne fixovanej a stale kojenej. Takze jsem si rikala skoro celou 1dobu byt doma 2dobu v porodnici sama nebo s muzem a ditko pobliz a 3dobu uz vsichni spolu a pak co nejdrive domu 🙂 tak snad se podari. Diky za odpoved

marlasnehovavlocka
24. srp 2018

@myjusiatko moc dik za odpoved. Rakovnik mame 350km daleko :-/ ale jestli to lze v rakovniku tak to bude pravne asi ok, jen bude potreba byt trochu asertivni a trvat si na svem. Jeste si to nastuduji.a diky za odpoved 😉

myjusiatko
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka pravne rozhodne. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru