Sourozenec u porodu. Je to v ČR možný?

efik_b
15. kvě 2011

Ahoj, mate nektera zkusenost se starsim sourozencem u porodu? Je to v CR vubec mozne? Mam namysli porod v porodnici, doma by to byla samozrejmost. Vse pouze pokud porod probiha bez komplikaci a neni zrovna pulnoc, ze by ditko spalo.
Rodila jsem v zahranici, kde je ambulantni porod zcela normalni, u porodu byl pouze manzel a porodni asistentka, bylo to skvele. Po par hodinach jsme jeli domu. Byla jsem plna energie a druhy den uz varila 🙂 ... Chtela bych to mit stejne i s druhym porodem s tim, ze by u nej byla i nase dcera. Dekuji Eva

mendywendy
24. srp 2018

@myjusiatko
Ano, pro tříleté dítě vidět mámu v krvi a bolesti musí být opravdu "must have" zážitek bez, kterého nevyroste ve vyrovnaného jedince. Copak jim asi budete servírovat dál???? 🙈🙈🙈🙈

2hanah
24. srp 2018

@mendywendy naprosto souhlasím, jak se u toho asi to dítě bude proboha cítit, vidět takhle svou matku?!!!!! A hlavně, aby pak dobře viděla i pokud ji budou třeba šít, nechápu tento požadavek.

marlasnehovavlocka
24. srp 2018

@mendywendy tak pokud znate jen porod plném bolesti je mi to velmi líto. A krev je běžná součást života 😉 a asi neumíte číst nikdo tu nechce kurtovat své dítě ke knize k nohám a násilím ho držet se dívat na něco co mu není příjemné. Narozdíl od vás ctíme u nás svobodu volby a to už odmalička. Tudíž je jen na mém dítě jak se rozhodne kde chce nebo nechce být a jak dlouho atd. Ovsem s někým pro koho je svoboda jedince sprosté slovo což dokazují vaše fráze otom že byste měla rozhodovat kdo je či není hoden mít děti nemá smysl diskutovat. Tady nejde o pohodlí matky a ani Oto že matka potřebuje mít své dítě u porodu, ale Oto že dite chce mít svou matku stále u sebe nebo poblíž. Ano jsou matky které dají své dítě na hlídáni klidně v šestinedělí a jdou se bavit nebo se starají o své a dětem to třeba ani nevadí a pak jsou taky děti které jsou na matku fixované a které nenesou odloučení i dobře. Nechápu proč by pak mela matka staršímu dítěti dělat trauma tím že ji 3dny neuvidí a pak mu ještě domu donese nového "vetřelce" kolem kterého se budou teď všichni chtít tocit. Uvědomte si že každý má jiné preference a jinej život. Nikdo nesoudí váš, tak se nesnažte soudit vy druhé. A propojení můj syn je autista ještě nikdy nebyl bez mámy děl jak 4hodiny a vždy s tatou, delší odloučení stres u nás může způsobit regres, nevidím důvod proč to riskovat když jsou i jiné možnosti. Takže klidně si své názory vyjadřujte ale odpusťte si ze sebe dělat poloboha co rozhoduje kdo se komu může a nemůže narodit. Tímto diskuzi končím. Děkuji ženám za konkrétní odpovědi, zakladatelce se omlouvám za oživení diskuze. A ostatní m maminkám přeji fajn konec prázdnin a trochu více tolerance, nikdy nevíte kdy ji sami od druhých budete potřebovat😉

roozenka
24. srp 2018

@efik_b obávám se, že možné to není. Tuším, že se podepisují papíry o poučení atd a přítomnost pouze plnoletych. Spíš zkus konkrétní porodnici. Ale kdo by se tam o sourozence staral...

myjusiatko
24. srp 2018

@roozenka mozne to je.

codal
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka obavam se, že v porodnici ti tohle jen tak nikdo neumožní:(... Porod doma jsi nezvažovala? Ze byste tam mohli být v klidu spolu (nejsem úplně fanda domácích porodů,ale v tvém případě je to možnost a mám kamarádku,co rodila doma a nemůže si to vynachválit)...případně využít ambulantní porod, kde, když bude všechno bez komplikací, můžeš být za pár hodin doma...

jenny91
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
24. srp 2018

@efik_b Jak to dopadlo?

marlasnehovavlocka
24. srp 2018

@codal ja jsem prvni porod mela SC a tak chci porodit v nemocnici, pro vsechny pripady. Jak psal nekdo vyse, ani nepotrebuji mit maleho o porozeni, a 1dobu porodni chci byt co nejdele doma hlavne chci mit moznost ho tam mit na nadstandardu aby kdyz bude potreba tak me proste mohl videt ve 3dobe porodni. A ano ambulantni porod mam v planu, ale bylo by to reseni jen pokud bych rodila pres den. To by mohl byt malej s tatou a zabavit se, ale jestli budu rodit v noci tak bych potrebovala prave aby byl nekde pobliz. Vim ze v nemocnicich maji i rodinne pokoje, ale prave mi jde o ten pristup prvorozeneho na porodni box kdyz bude potreba. Ptala jsem se jen na zkusennosti, nejhlavnejsi bude stejne co nato rika pravo, zbytek uz se zaridi. Ale diky za snahu 😉

roozenka
24. srp 2018

@myjusiatko jak v které, motol určitě ne

pavca1982
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka Já mám v plánu úplně to samé.Chtěla bych ambulantní porod pokud to klapne a všichni budeme v pořádku.Řeším i tu možnost, že porod může být v noci. Určitě bych chtěla i nadstandard pro tento případ, aby manžel s dcerou mohl být tam.

codal
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka doufám, že vám to všechno dopadne, co nejlíp!!! Já si taky neumím představit,že budu bez dcery třeba tři dny. Ona je teda v pohodě, s tatinkem i babičkama je ráda, i přes noc to zvládla na pohodu, horší to bude se mnou😀..na ambulantní porod si netroufam, takže to budu muset vydržet🙂.. Já měla i smůlu, že nadstandart byl celou dobu obsazeny, tak uvidím, jak to bude tentokrát🙂... Tak hodně štěstí ❤️

mendywendy
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka No, to je hezké, že ctite svobodu malého prcka už od plen. Kdyby mělo možnost výběru mezi divadlem a porodem, určitě si vybere porod 😁. Každopádně. Ano, pokud netušíte vy, tak porod opravdu bolí... Jelikož jak jistě víte není to jako jít na stolici... I já řekla svůj názor, nevidím v tom problém. Sem chodím jen inzerovat, protože nic jiného se tu dělat nedá. Spolek fanatických batikářek, který by nejradši odrodil v lese na liáně, není můj šálek kávy. Ukazujte dětem i to jak zvykly... Je svoboda přece 😉

pavca1982
24. srp 2018

@mendywendy Porod může být i hezký a klidný bez řvaní a stresu.Takový porod nemůže nikoho vyděsit i přes to osobně bych si vyloženě k porodu dítě nevzala, ale nazývat někoho fanatickou batikářkou mi přijde přehnaný. Zrovna můj poslední porod byl v takovém duchu, že by tam klidně dítě být mohlo.

marlasnehovavlocka
24. srp 2018

@mendywendy nemohu nez citovat a tim vse ukoncit 😉

Mluvit a urážet je pro jisté lidi totéž. Jsou kousaví a trpící; jejich styl je směsicí absintu a žluči; výsměch, spílání, útoky jim tekou jako sliny. Bylo by pro ně užitečnější, kdyby se narodili němí nebo jako blbci; jejich díl života a ducha jim škodí více, než by jim škodila hloupost. — Jean de La Bruyere

Zdroj: https://citaty.net/citaty/18702-jean-de-la-bruy...

mendywendy
24. srp 2018

@pavca1982 Promiňte, to byla reakce na předchozí komentář. Osudy všech jsem nečetla, ani ten váš... Já bolesti měla velké, druhý porod vyvolávaný. Nic moc, ale byla jsem mlčky. Hulakani mě naštěstí minulo. Jen chci říct, že je to z mého pohledu tak nevyzpytatelná "akce", že bych pro nebyla, brát tam špunta. Ale každého věc. 😉

jipe
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka zkus Krnov, ta jsou hodně naklonění alternativám

dancamich
24. srp 2018

Pokud chceš mít u porodu děti, zkus Krnov, ale se svou porodní asistentkou a manželem. Tu dceru prober dopředu na domluvené konzultaci s primářem. Primář je sice hovado, ale rád se chlubí tím, že do Krnova jezdí rodit ženy i z USA.

ester34
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka Já si třeba nedávno procházela stránky porodnice Jihlava a tam mají jasně napsané, že děti do prostor porodnice (sály) mají zakázaný vstup...

dancamich
24. srp 2018

@zelenaesmolda o stránku dříve psala paní svůj příběh s tím, že jí doma rupla voda a do 15-ti minut bylo mimčo venku. Popravdě jí ten porod závidím. 🙂

myjusiatko
24. srp 2018

@ester34 napsany mit muzou. Papir snese vse.

mendywendy
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka
Vy už asi jedete sektu, že? 👌👌
Však jsem řekla ať si každý dělá co chce, jaký na to mám názor já je moje věc a pokud se prezentujete veřejně, musíte počítat i s negativním ohlasem... Což vám asi úplně nesedne. Zkuste pohledat citát i na toto 👍. Tím končím já.

ilonne
24. srp 2018

@marlasnehovavlocka muzu se zeptat, zda se nebojis reakce syna na porod, pokud by u neho byl? Obzvlast u 3 doby. Ja tedy nejsem vubec priznivcem deti u porodu a u poruchy autistickeho spektra bych se obavala jeste vice. Nicmene samozrejme s autisty vylozene primou zkusenost nemam, proto se ptam. Rozhodne nechci rypat, i kdyz muj nazor je diametralne odlisny. Jen me to zajima.

myjusiatko
24. srp 2018

@ilonne treti doba porodni je porozeni placenty a soucasne probiha bonding. Tam fakt neni nic hrozneho. Taky budu mit starsi dcerku u bondingu. Budeme ho travit spolecne jako rodina.

ilonne
24. srp 2018

@myjusiatko nj vlastne. Nicmene ja bych deti na sale nechtela vubec, ani u porodu placenty, navic kor ted po tretim jsem mela pocit, ze znovu rodim, jak se hned zacala zavinovat deloha a fakt to bolelo. Prijely za mnou jeste ten den porodu, ale az na sestinedeli.

myjusiatko
24. srp 2018

@ilonne nastesti mame kazda moznost volby. ;)

ilonne
24. srp 2018

@myjusiatko To urcite, jen mi trochu pripada, ze dnes obcas z deti delame predcasne dospele a detstvi jim spis bereme.

zelenaesmolda
24. srp 2018

@dancamich no tak to ji nezavidim,prekotny porod neni zadna sranda,je dost nebezpecny jak pro ni tak pro dite

zelenaesmolda
24. srp 2018

@ilonne fakt?ja to vubec necitila,ani jak vysla placenta ani stahovani delohy...

ilonne
24. srp 2018

@zelenaesmolda u prvni dcery taky ne, az u Vitka a ted u Vasika to bylo extra vyzivne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru