Sourozenec u porodu. Je to v ČR možný?

efik_b
15. kvě 2011

Ahoj, mate nektera zkusenost se starsim sourozencem u porodu? Je to v CR vubec mozne? Mam namysli porod v porodnici, doma by to byla samozrejmost. Vse pouze pokud porod probiha bez komplikaci a neni zrovna pulnoc, ze by ditko spalo.
Rodila jsem v zahranici, kde je ambulantni porod zcela normalni, u porodu byl pouze manzel a porodni asistentka, bylo to skvele. Po par hodinach jsme jeli domu. Byla jsem plna energie a druhy den uz varila 🙂 ... Chtela bych to mit stejne i s druhym porodem s tim, ze by u nej byla i nase dcera. Dekuji Eva

lisianne
4. zář 2018

@rebe jseš si 100% jistá, že u porodu nebudeš potřebovat odborný zákrok typu císařský řez, akutní operaci apod.?

alcar
4. zář 2018

@rebe potrebovala bych na to vice casu. Z toho, co tam je, me zaujalo vzdelani te pani a taktez ten pocet zen, ktere se zucastnily celkem 13 studii. 16242 zen. To mi prijde zoufale malo na 13 studii.

japona
4. zář 2018

@rebe Že je porod pro nizkorizikovou rodičku v porodnici stejně bezpečný jako porod doma, je sice pěkné, ale to, ze je někdo nizkorizikovou rodičkou lze říci až zpětně.. aneb po bitvě je každý generál🙂. Pokud se objeví nějaký průser, je výrazně větší šance ho vyřešit v plně vybavené nemocnici než v obýváku..

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcar
4. zář 2018

@dzungala tak hlavne, ze v tom mas jasno.👏😃

rebe
4. zář 2018

@lisianne Ufff, já už opravdu nevím, jak pochopitelněji to mám vysvětlit: když potřebuji lékařskou pomoc, jedu do nemocnice za lékařem. Když jsem zdravá a lékařskou pomoc nepotřebuji, tak za lékařem nejezdím. Připadá mi praštěné muset jet za lékařem preventivně kvůli tomu, že bych jej možná někdy potřebovat mohla. V zahraničí, kde jsem dosud rodila, to tak funguje naprosto běžně - nemáš při porodu komplikace, rodíš s porodní asistentkou, která je na rozdíl od porodníka odbornicí na přirozený porod. Máš komplikace, přijde lékař, který je na rozdíl od porodní asistentky odborník na patologie, které mohou při porodu nastat. Vzhledem k tomu, že péče porodní asistentky je levnější než péče porodníka a že naprostá většina žen komplikace vyžadující zásah nemá, je taková péče nejen šetrnější a bezpečnější, ale i levnější.

rebe
4. zář 2018

@japona Ne, to není pravda, pro stanovení toho, co je nízkoriziková rodička, jsou přesně stanovená kritéria. "Nízké riziko" neznamená nulové riziko, víme? To jen v porodnici se ti snaží anmluvit, že tam žádné riziko nehrozí. Ale hrozí, spousta rizik tam naopak vzniká.

rebe
4. zář 2018

@alcar V pořádku, tak si to v klidu přečti. Diskutovat o výtržcích z textu, který jsi nečetla, je asi ztráta času pro všechny.

alcar
5. zář 2018

@rebe tak zrovna ten vytrzek textu - pocet zen ve studii, ktery jsem tu napsala je dost podstatny. Pokud je to studie, ktera se prezentuje v celosvetovem meritku, tak je to opravdu dost malo a znevazuje to duveryhodnost studie. Ale zase chapu, ze v teto konkretni problematice je to asi cislo vysoke, jelikoz je to pomerne “nova” zalezitost pro zkoumani.

alcar
5. zář 2018

@rebe jaka rizika vznikaji v porodnici? Krome nozokomialni nakazy?

japona
5. zář 2018

@rebe Vím, že nizkorizikova rodicka se "odhaduje" předem. Ale zda tomu tak je, lze opravdu říci až zpětně, pac občas i predpokladana nizkorizikova rodicka skončí v poradnem průseru, víme? A soutěžní otazka: komu se ona nizkorizikova rodicka s průserem narychlo odvezena do nemocnice zapocita do statistiky?

dzungala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alcar
5. zář 2018

@dzungala moje osoba te evidentne zaujala, kdyz mas potrebu tu psat asi 50 radku jenom o mne. Ale necham te pri tom, kdyz te to bavi. A na nic mi odpovidat nemusis, pokud se te na nic neptam. 👍😃 Mas neco k diskuzi?

Me naopak ty studie zajimaji, protoze se jimi rady “odbornice” na vsechno ohani a pritom ty studie jsou uplne o nicem. Nikde se clovek nedocte, kdo je autorem a jsou provadeny vetsinou na vytipovane hrstce lidi.

pavca1982
5. zář 2018

@alcar Já teda poctivě čtu tuto debatu a jen jsem chtěla odpovědět, že kromě nosokomiálních nákaz v nemocnici vzniká také riziko poškození klienta zdravotnických personálem.I my zdravotníci jsme jenom lidé a k poškození zdraví, ale i psychiky může nevědomky (úmyslně doufám ne)dojít. Ať už záměnou čehokoliv, nebo špatně zvoleným postupem léčby, dále svým působením na psychiku klienta.V neposlední řadě i rutinně prováděné některé úkony, které jsou někdy v neprospěch klienta.Jsem zdravotník a můžu říct, že některé lékaře i sestry bych ze zdravotnictví hnala!

alcar
5. zář 2018

@pavca1982 ano, iatrogenni poskozeni pacienta. Je na to presna definice. Ale tohle bych jako riziko nepovazovala. Tohle je o lidech. A ano, jako v kazdem oboru, i ve zdravotnictvi se najdou lide, kteri by meli delat neco jineho. Ja se teda ale s zadnym takovym clovekem jeste nesetkala. Ani profesne, ani jako pacient.

pavca1982
5. zář 2018

@alcar Já už několikrát bohužel. No a co se týče porodu, tak taky vyjádřím svůj názor a zkušenost. Koketovala jsem s myšlenkou domácího porodu. Zjistila jsem si základní informace a vyslechla názory žen.Pro mě je to velké riziko pro dítě. Màm za sebou porod nepřirozený velmi nepříjemný jen díky lidem kolem mě a díky tomu jak jednali a jak se ke mě chovali, včetně lékařky.Pak porod přirozený a velmi pohodový jen s porodní as., i porod s lékařem, který to nechal na mě.Tento poslední porod bych si přàla ambulantní, je to něco co je pro mě důležité.

rebe
5. zář 2018

@alcar Hele, pokud chceš zpochybňovat Cochrane, tak to budeš mít velký problém nějakou studii najít, protože celosvětově objektivnější a uznávanější zdroj neexistuje. Ani mezi zdravotníky jsem se ještě nesetkala s takovou arogancí, aby tento zdroj někdo zpochybňoval. Ale chápu, že proti tvým pocitům a tvým zkušenostem z ročního působení ve zdravotnictví je nějaké Cochrane analýza naprosto směšná a nedůvěryhodná 😀

@japona Pravděpodobnost, že vyhraješ ve sportce, je směšně nízká. A absolutně nic se na tom čísle nezmění ani v případě, že vyhraješ hlavní cenu. Ta pravděpodobnost zůstane pořád stejně nízká, přesto v každém losování někdo vyhraje. Ale dokonce i když vyhraješ dvakrát po sobě jednu z hlavních cen, což se stát může, tak to vůbec nic nezmění na tom, že pravděpodobnost výhry ve sportce je nizoučká. Statistiku jste ve škole určitě probírali, zkus si vzpomenout. A ano, když při domácím porodu nastanou komplikace a rodička musí odjet do nemocnice, započítává se to mezi komplikace při domácím porodu.

alcar
5. zář 2018

@rebe fakt nemam 21let, takze ve zdravotnictvi nepusobim opravdu pouze rok. A pokud je to jedina studie provedena na to tema, se vzorkem 16tis. zen, pak fakt nema cenu tu studii vubec resit. Ale chapu, ze pro tebe je urcite prinosem. Ja nemam potrebu se opirat o studie.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
myjusiatko
5. zář 2018

Holky, ja vas zadam, presunte se do diskuze o DP nebo o prirozenych porodech. Uz je to fakt dost mimo temy.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
rebe
5. zář 2018

@alcar Ano, to je vidět, že opírat se o studie nebo jakákoli fakta nemáš zapotřebí.. Tak snad s tím můžeme diskusi ukončit 🙂

alcar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karlajasmine
10. zář 2018

@alcar ve které porodnici pracuješ?

myjusiatko
10. zář 2018

Tak hlaseni z meho vcerejsiho porodu. Jelikoz jsem porodila v 9 vecer, starsi dcerka uz spinkala u babicky a budit jsme ji samozrejme nechteli. Takze se nakonec se segrou uvidi az dnes. 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
myjusiatko
10. zář 2018

@dzungala oproti prvemu rychlovka a byla to jizda! 🙂 rvala jsem na cely rakovnik. 🙂 do porodky jsem prijela na 5 a do peti hodin byla na svete. Jako krasny porod. Mala ma 4200g a nemam ani skrabanec. Akorat finale bylo na malou moc hrr a museli ji rozdychavat a po straseni jsme ji po 30min dali na chvili do inkubatoru. Ale hned po porodu placenty a sprse jsem si ji sla vzit. Uz jsme spolu a kojime. 🙂

mijecka
19. čer 2019

Jako tohle mi už přijde choré....dítě u porodu, co ty dnešní matky nevymyslí...nebo máte to tak v rodině?

hermanka88
19. čer 2019

Za mě bych v životě syna k porodu nevzala..Každého věc,ale můj názor je,že v žádném případě dítě u tohoto nemá co dělat. Nemáme tušení, co to udělá s dětskou psychickou.

pavca1982
19. čer 2019

Za mě klidně😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru