Stává se, že při porodu vypadne bobek?

sirka
25. zář 2006

Ahoj maminy..chtěla jsem se zeptat..stává se běžně že vypadne bobek při porodu??

Chtěla bych muže u porodu, ale tohle je trochu trapas..
i když je mi jasný, že v tý situaci to je mamince i tatínkovi buřt.. 😲 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
labut
30. zář 2006

Ahojky vilco, a měla jsi nějaké utišující léky, nebo jsi to zvládla přirozenou cestou?? díky za odpověď.

tereke
1. říj 2006

Ahoj! To že se maminka při porodu vyprazdňuje je naprosto v pořádku, věřte jsem por.asistentka a tohle se vůbec neřeší... a tatínek to stejně nevidí!

Klystýr se podává i s jiného důvodu- a to hlavně proto, aby se pomohlo průběhu porodu a on se posunul. Teplý nálev prohřeje porodní cesty a pomůže otvírání porodního kanálu, stejně jako teplá sprcha. Usnadní to hodně práce mamince. A tu chvilku se to dá vydržet 😉

vilca
2. říj 2006

labut: Ahoj, zvládla jsem to přirozeně, bez jakýchkoliv utišujících prostředků. Původně jsem chtěla epidurál, ale ten se nějak nestihnul, takže jsem to přežila bez něj. Po porodu jsem ale byla ráda, protože jsem byla hned v pohodě, všechno nepříjemné ze mě hned opadlo a mohla jsem se s manželem v klidu radovat z miminka 😉

vilca
2. říj 2006

tereke: úplně s tebou souhlasím, to stejné mi při porodu řekla moje porodní asistentka.

draga
6. říj 2006

holky jak to tady čtu musím se přidat...klystýr si dělám dobrovolně jednou za čas doma kvůli pročištění střev, je to dokonce doporučováno v různých alternativních medicínách...není to vůbec nic co by bylo nepříjemné naopak si člověk pak připadá lehčí a čistčí a ve spojení s porodem si myslím, že je to optimální řešení, než se na sále po...a jak píše vilca...co budeme dělat při porodních bolestech 🙂) prostě rodí všechny, stejně nás to čeká..tak nač si dělat starost s přirozenou věcí 🙂)

rova
6. říj 2006

Vilca: Ty jsi měla bolesti dva dny předem? A já už si říkala, že jsem jedinej exot! Každej mi naopak říkal, jak to bylo rychlý, skoro bezbolestný. (Až jsem jim přestávala věřit!🙂)Já měla pravidelné bolesti od pondělka od 3 od rána a Vanesska se narodila ve středu v 15.07 hodin. Ale na druhou stranu byla venku během pár minut, takže ten porod nepovažuju za tak špatnej a teď po roce na něj vzpomínám strašně ráda a to špatný beru tak nějak s humorem.

Jinak k tomu klystýru - Jelikož mi neustále říkali, že ještě nebudem rodit a pak najednou začali plašit ať zavolám taťku, nebo to nestihne, dali mi jen rychlý klystýr (nestačila jsem se asi vyprázdnit úplně) a trošku mi to před porodem ujelo. Ale co, když s partnerem žijete, tak už se přece nestydíte a navíc v tu chvíli to fakt nikdo neřeší! A kdo říká, že ten klystýr je hroznej? Vůbec nic to není, a ve srovnání s porodem? Procházka růžovou zahradou! 😀

makak21
6. říj 2006

Ahoj holky.Ráda bych se zeptala, jak je to s klystýrem a císařem. Před normální operací se nemá jíst, ale to při těhulkovství asi nejde. 😅 Tak jak je to? Dává se i při císaři?? Možná je to blbý dotaz, ale čeká mě císař, tak at vím, na čem jsem. Díky 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
makak21
6. říj 2006

Tak to vážně není dobrá představa. 😒 Ale co nadělám. Taky bych raději ten klystýr 😅 Ale celkovou narkózu nechci, epidurál už znám, takže si ho "ráda" 😀 zopakuju. 😀 😀 Chci mimíska vidět. 😉

vilca
7. říj 2006

makak: jestli tě budou cévkovat, tak až ti píchnou epidurál, takže nic cítit nebudeš. Nepříjemný je to, až ti tu hadičku vytahují, protože už jsi probuzená. Ale nebolí to, je to jen nepříjemný. Mluvím z vlastní zkušenosti - dělali mi to při operaci kolene (kvůli astmatu mi raději nedávali celkovou anestezii, jen epidurál).

rova
7. říj 2006

Mě po porodu cévkovali - asi jsem měla nějaký psychický blok a vyprázdnit se prostě nešlo. Ale vůbec nic to nebylo 😉

kokorunka
7. říj 2006

Čaute tak ja to mám vyskušané aj s klystírom aj bez neni to nič, pri druhom porode mi ho radšej nedali aby som neporodila niekde v záchode nakolko som bola už dostatočne otvorená a bez bolesti aj som bála či sa mi nič neprihodí a v pohode nič sa nestalo a celý porod trval 2Omin. nič mi po nom nebolo, nič ma nebolelo a prajem taký porod všetkým Vám čakatelkám až tomu dodnes neverím, že tak rýchlo sa dá porodit ale dá!!! 😉

verejka
8. říj 2006

Ahoj holky, tak jsem si to všechno pěkně pročetla, občas jsem se sděsila, ale hlavní je, že jsem si udělala svůj názor. 🙂 Klistýr určitě zvolím a v porovnání s tím, jaká muka zažívám při běžném vyprazdňování teď od osmého měsíce, to bude možná i příjemná změna. Sám manžel mě už teď přesvědčuje, ať si raději koupím klistýr, než abych neustále "léčila" hemoroidy. 😅 Ještě jsem to neudělala, ale třeba na to opravdu dojde a vyzkouším si ho dřív než před porodem. Prozatím mám zkušenosti jen s projímadly. A ta mě teda příliš nevyprázdnila. Před časem jsem měla jít na rentgen střev. A i když jsem tři dny nic nejedla, pouze jsem pila projímadla, stejně jsem se nedokázala úplně vyprázdnit. Doktor nakonec naznal, že mám asi dlouhá střeva, poslal mě domů s tím, že kúru zkusíme za měsíc znova. Přiznám se, že znova jsem tu odvahu nenašla. Za ty tři dny jsem "zhubla" 2 kila a muka hladovění v kombinaci s lítáním na záchod (přičemž jsem normálně chodila do práce) si už nechtěla zopakovat.
Jen ještě jednu poznámku na závěr...kromě vyprazdňování se "spodem" počítám s tím, že možná budu u porodu také zvracet. V poslední době to slíchám celkem často. Ale holky, co bychom pro ty svoje vysnění miminka nepřežili, ne?! 😵

zuzanal
8. říj 2006

Jak ten klystýr vlastně probíhá? To do vás zavedou hadičku a pumpujou do vás vodu pod tlakem, nebo jen trychtýř a zkoušejí tam něco nalít? Nemůže si to člověk udělat sám (v soukromí)?

zuzanal
8. říj 2006

Jinak pro ty, co mají problémy se zácpou: stačí sníst balíček (100 gr.) neloupaných dýňových semínek. 😉 Na pročištění vynikající 😎

draga
8. říj 2006

zuzanal: já si klystýrku (hadička s ventilkem a na konci je takový jako pytlík (kapsička z plastiku) na vodu) koupila normálně v lékárně. Do toho pytlíčku (někdy to jsou nádoby ,to spíš ty starší co mají v nemocnici) naleješ vlažnou vodu, někdy doporučují přidat trochu soli, nebo třeba slabý bylinkový čaj, a do konečníku zasuneš konec té hadičky kde je jakoby ventilek...kouhoutek, kterým připouštíš tu tekutinu do střev...pomalu jí pouštíš a cítíš jak se ti střevo plní, když už cítíš že to bude stašit (a to poznáš) jdeš se vyprázdnit a pak to zopakuješ ještě tak 2x...já se přiznávám že tuhle proceduru jednou za čas dělám, četla jsem o tom kdysi plno článků v alternatovních medicínách a je to fakt bezbolestné a nic strašnýho. Takže toho se nebojím ale o porodu se mi už začíná zdát 🙂)

janus
8. říj 2006

Ahoj, precetla jsem poctive vsechny prispevky a musim reagovat, holky...neblaznete...nebojte, dyt to je prece prirozena vec, nejaky to hovinko snad prezijem...a prave, je tu moznost toho klystyrku, a jestli i presto kapku...no dyt to nevadi, oni jsou na to zvykli...aspon budete mit co povidat svym vnoucatum... 🙂

lucisa
11. říj 2006

Holky, mám za sebou dva porody, a jak už jsem je popisovala v jiném tématu, byl první porod tak dlouhý a mimčo velké (49 cm, 3950 gr), že kdybych klystýr neměla, asi bych rodila ještě teď. Teplá vodička udělala své a mě se fakt ulevilo (a když toho před porodem odešlo hodně, na sále mě přímo povzbuzovali slovy: a teď, maminko, zatlačíme, ať vyleze všechno i z konečníku, a ono vylezlo 😉 ). Personál to vůbec neřeší, vyměnili pode mnou plachtu a jelo se dál.
A s tím zvracením, vedle ležela jedna maminka, která měla také vyschlé v puse a místo opatrného cucání namočené žíňky si pořádně lokla (bez ohledu na varování sestřičky) a během chvilky se v porodních bolestech ještě i pozvracela.
Jo a co se týče holení, nechala jsem se poprvé vyholit v porodnici, podruhé doma a protože jsem první porod byla nastřihnutá (jizva je patrná i dnes), bylo to mnohem lepší pro hojení jizvy.

sorathia
12. říj 2006

Ja nevim, proc je klistyr takovy postrach, pritomje v dnesni dobe soucasti mnohych wellness programu, jako dukladne procisteni organismu.
Diky vsem asistentkam, ktere tu napsaly i o tom ze klistyr pri porodu neplni jen funkci vyprazdnovaci, ale i napomaha porodu - to je pro mne jasny argument pro.
Jinak ja se vyholuji uz asi 6 let a jsem na to zvykla, takze pocitam, ze prijdu do porodnice vyholena...

tyna
12. říj 2006

Klystýr pro mě byla od začátku těhu i před noční můra, ale docela jste mě uklidnily, teď mam zase jinou starost a tou je cévkování..jak to je cévkuje se každá mamina a kdy před,během nebo po porodu...a co kapačka je to nepříjemné ? Nedivte se mi jediné co mi kdy doktoři dělali byla injekce nebo náběr krve..tak mam ze všeho strach 😅 😅

kacabacka
12. říj 2006

mě by spíš zajímalo, jak se může člověk oholit, když má před sebou takovej břuch 😅 a jak to stihne, když začne mít stahy?

tyna
12. říj 2006

kacabacka..od toho máš přece manžela 😀 Můžete začít trénovat pár dní před porodem a pak to zvládnete i mezi stahy 😉 Já to teda tak plánuju než odjedu do porodnice chci být oholená všude kde to půjde, vím, že jsou zvyklý na ledacos, ale je to pro můj pocit 😅

kacabacka
12. říj 2006

no to teda...ten neholí ani sebe, natož mě...se nenechám pořezat 😀

vilca
12. říj 2006

tyna: při přirozeném porodu se necévkuje, jen při císaři, a to myslím jen u epidurálu (ale tím si nejsem jistá) - každopádně to necítíš, protože už máš zavedenou anestezii. Takže KLID... Kapačka je to stejné jako injekce, jenže ti tam píchnou pružnou jehlu, takže se můžeš hýbat beze strachu, že si něco propíchneš 🙂 A když do tebe něco kape, tak to necítíš, jen to může být někdy trochu nepříjemné. Tak neměj strach a užívej si těhotentví 😉

rova
12. říj 2006

To holení s bříškem není jednoduchý, takže už od takového 7 měsíce pomáhal taky taťka .. a že je šikovnej, takže žádný pořezání nehrozilo - spíš to dělá opatrnějc než já! 😉 Ono ho to docela baví, takže měl praxi i před těhotenstvím. 😀

0401
18. říj 2006

Když už jsme u tohoto tématu, mám Yal doma. Nakonec jsem ho ani nepoužila. Takže pokud má někdo zájem, ráda pošlu.

terra
19. říj 2006

Přidám se do Vaší debaty a přidám zkušenost s klystýrem. Já jich prodělala několik,když jsem podstupovala několikero vyšetření střev. Mohu říct,že to vůbec nic není.Cítíte se pouze naplněné a snažíte se ten tlak co nejdéle vydržet a nejít na záchod. Ale zdržovala jsem se v jeho velice těsné blízkosti. Pak už to z Vás vyletí ani nevíte jak. Ono asi ve spojení s kontrakcemi to bude o něco horší,ale kdyby bylo vše kolem porodu takové jako klystýr tak jsem zcela v poho. Už teď mě porod děsí,ale musíme to vydržet.

olus
19. říj 2006

Milé budoucí maminy
před 6ti lety jsem odrodila a naprosto chápu vaše obavy z toho, co bude
Vůbec se tím netrapte, až vám začnou kontrakce - bude vám nějaký klystýr úplně šuma fuk, naopak se vám uleví, a zažila jsem i cévkování na sále a taky to byla úleva
oholení si někde můžete vybrat, někde ne, - ale pokud jste zvyklé se holit samy, pak už vám dají pokoj a neholí vás - což byl i můj případ
Ujišťuju vás, že už od porodu fungují nějaké "správné" hormony a druhý den si nepamatujete žádné nepříjemné věci, jen si vychutnáváte ten blažený pocit z miminka
takže se vůbec nestresujte
v porodnici jsou profesionálové a to z čeho máte obavy nikdo z nich absolutně
neřeší a hlavně pokud se vám stane nějaká příhoda ani o tom nebudete vědět
takže myslete jen na samé radostné věcia užívejte bříšek

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru