Stává se, že při porodu vypadne bobek?

sirka
25. zář 2006

Ahoj maminy..chtěla jsem se zeptat..stává se běžně že vypadne bobek při porodu??

Chtěla bych muže u porodu, ale tohle je trochu trapas..
i když je mi jasný, že v tý situaci to je mamince i tatínkovi buřt.. 😲 😅

protea
25. zář 2006

Ahoj Sirko,
já myslím že pokud přijmeš před porodem klistýr, tak už z tebe při porodu nevypadne vůbec nic.
Ale radši počkej na zkušenosti mamin

bazalka
25. zář 2006

Sirko, stava ... pokud neni dobre vyprazdnena, ale i pokud vyprazdnena je. Je to ale normalni, vzdyt prece pochva a konecnik jsou tesne vedle sebe a hlavicka mimca se musi nacpat do maleho prosturku ... co ji zavazi, odsune.

V nekterych porodnicich davaji na vyprazdneni nalevev, jinde spec roztok, nekde nic ... ale melo by byt na rozhodnuti maminky, co ona si preje.

Vubec se nedes, v te chvili ti to bude uplne jedno ... hlavni je, at je v se v poradku a mimco zdrave

sirka
autor
25. zář 2006

Mám z toho fakt divnej pocit, ale je jasný, že hlevně mimi bude venku ať už s bob nebo bez 😅 😀

Představuju si ty doktory a asistentky jestli to nějak řešej jestli jim to nevadí 😝

prochi
25. zář 2006

Sirka buď v pohodě. Ujišťuju tě, že v tu chvíli to bude to poslední, co budeš řešit 😀 . Teda aspoň doufám 😅 . Bavila jsem se o tom s PA, vlastně jsme to probírali při otázce, jestli klistýr ano nebo ne. Chci rodit v Čáslavi a tam by to mělo být na domluvě, ale já jsem jednoznačně pro vyprázdnění. NO a jestli ze mě pak ještě něco vyleze, to uvidíme, snad už brzy... 😵 Myslím, že na sále to nikdo neřeší, je to prostě příroda a ta si to stejně udělá podle sebe. A jak píše Bazalka, všechno je to tam tak nějak blízko sebe a vznikne tam velký tlak.... no a uvidíme 😅

sirka
autor
25. zář 2006

Ja slysela jednou vypravet Dr. Uzla, ze jedna rodicka se ani po klistyru poradne nevyprazdnila a na povel zatlacte tam ohodila vsechny ze si prej musel prat i tkanicky u bot.. 😲 😀

Tak neceho takovehobych se vazne rada vyvarovala...

asi na to zkusim meho mileho pripravit predem

peta.cz
25. zář 2006

Sirko, já mám kamarádku porodní asistentku a říkala, že to naprosto běžná věc - personál to vůbec neřeší,prostě se to utře a hotovo. A za druhé, pokud budeš mít klystýr nebo yal, tak to nebude zas tak strašné, protože už budeš docela vyprázdněná. A taky prý, když začne porod, tak to taky začne tím, že půjdeš na záchod sama - asi za to můžou taky trochu nervy...vůbec si s tím nelam hlavu!

prochi
25. zář 2006

No, tak to se máme na co těšit 😀 😀 😀 .
Ale ujišťuju tě, že mě už je teď všechno jedno, jen aby to bylo brzy a všechno v pořádku.

eliz
25. zář 2006

Ahojky, musím se přidat i když ne se svou vlastní zkušeností...
Mojí kamarádce se rozjel porod prvního synka tak rychle,že ani klystýr nestihla,takže z ní šlo všechno.Odasistoval to její manžel a rozhodně jim to nepřišlo divné-prostě to tak bylo a hlavně že byl chlapeček brzy na světě 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bazalka
25. zář 2006

Sirko, porodni asistentky takove veci vubec neresi ... fakt je to normalni a jsou na to zvykle ... vim, o cem mluvim, jsem porodni asistentka

lussius
25. zář 2006

ahojek 🙂 také mě kamarádka říkala,že při prvním měla klystyr,ulevilo se jí v bříšku že tam toho bylo míň, ale druhý šlo tak rychle, že nic takového nestihla a bylo ji to trapné.PA ji ujistila, že ven šlo tolik věcí, že ten bobek se tam ztratí 😉
jako gedren doufám, že to vyřeším sama před.jednou jsem před operací klystýr podstoupila hned na 2x a to mě doživotně stačilo (byl to ten poctivej, kdy do mě nalili snad několik litrů vody a já to měla ještě několik minut a to co nejdýl udržet).

raculka
25. zář 2006

ahoj,já se přidám už s vlastní zkušeností😉
Měla jsem připravený YAL (údajně šetrnější klystýr-napíše vám gynekolog),ale jelikož jsem chtěla být doma co nejdýl,tak už jsme ho v porodnici nestihli.Byla jsem z toho dost vynervovaná a chvilku trvalo,než jsem se uvolnila a pořádně zatlačila.
Říkala jsem to i por asist i doktrovi,ale ti říkali,ať to vůbec neřeším.
Popravdě vůbec nevím,co ze mě vyšlo nebo nevyšlo.Všechno mám tak nějak v mlze a v tu chvíli mi šlo hlavně o miminko.Tak nebojte.
A opravdu prý často platí ( u mně to bylo teda na 100%)-že jedním z příznaků porodu je to,že pořád lítáte na velkou.Já lítala na záchod pořád,už mě všechno tlačilo dolů a taky jsem stejně nějak nemohla jíst,tak snad toho ee moc nebylo 😅

slim
25. zář 2006

taky bych se za tohle asi stydela - prece jenom jsme cistotne zeny 😅
ale je fakt, ze je to naprosto prirozene a ze za to vlastne rodicka ani nemuze.

sirka
autor
26. zář 2006

Tééééda to jsou příhody..a nikdo nemá zkušenost bez bobků 😀 takže je to jasný prostě už jsem včera začala působit na mužíka aby se pak nelek 😅

anavka
26. zář 2006

Mně teda udělali klystýr - toho se vůbec nebojte, nic to neni, snad je to ještě to nejpříjemnější z celého porodu 🙂 teda kromě narození miminka 😀 Je pravda, že ke konci se mi chtělo strašně tlačit, jako když jdete na "velkou", takže když bych ten klystýr neměla, tak by ze mě taky určitě něco vyšlo 😒 Ale je pravda, že se to stává hodně často a všichni tam jsou na to zvyklí. A jinak od začátku kontrakcí jsem na tom byla stejně jako Raculka, pořád jsem chodila na záchod a měla jsem průjem....

kacabacka
26. zář 2006

jaký je rozdíl mezi klystýrem, yalem a běžným projímadlem, co se dá koupit v lékárně a užívá se jako kapky...???

bazalka
26. zář 2006

kacabka: klystýr (nalev) - tepla (spis vlazna) voda, vetsinou litr, muze se do ni pridat sul ... ma skoro zazracne ucinky 🙂, prohriva porodni cesty, uvolnuje a samozrejme radne vyprazdnuje. Casto fakt hodne urychli porod

yal - roztok kupovany v lekarne, vyprazdnuje, je setrny, je ho malo (oproti nalevu), tak je mene neprijemny. Je to takova pena ... pred podanim se musi poradne protrepat

projimadla - zakladni rozdil je, ze ucinkuji za delsi dobu, ty dva predesle zpusoby jsou rychle

kacabacka
26. zář 2006

bazalka: ten yal se taky zavádí do konečníku?

bazalka
26. zář 2006

jojo, je to takova plastova flasticka, ktera ma na konci delsi uzunky zavadec

kacabacka
26. zář 2006

bazalka: a jak ty vůbec vidíš svůj budoucí porod jako porodní asistenka, když víš, jak to chodí, co je nejlepší a na co bys nepřistoupila? 🙂

bazalka
26. zář 2006

ja nat tim zatim radej moc nepremyslim ... je brzo 🙂. Ale jasny, ze uz tak v hlave mam, co bych chtela a co ne. Ale jaka bude realita ... ??? 😀

Ja jsem sice porodni asistentka, ale ted uz na porodnim sale nepracuju, pracuju na gynekologickym operacnim sale.

Vim, ze bych chtela rodit u nas na klinice, ale vadi mi, ze je tam malo moznosti alternativnho vedeni porodu. A urcite se to do kvetna nejak zavratne nezmeni ☹

sirka
autor
26. zář 2006

Bazalka a ty jsi pro klistýr??

kacabacka
26. zář 2006

sirka: já třeba pro klystýr nejsem, ale než se tam vyloženě po...a ztrapnit se, tak to si ho radši nechám dát...ale nic neni jistý, třeba už se to nebude stíhat, co já vím...anebo do tý doby, než budu rodit já, vymyslí něco lepšího...doufám 🙂

sirka
autor
26. zář 2006

já taky nevím s tím klistýrem..mám pocit právě že to ten obsah střev rozvodní a ven to poletí až na pořádný zatlačení.. 😲

anavka
26. zář 2006

Holky, mně teda klystýr dali asi 4 hodiny před porodem a letěla jsem 3x během následujích 5 minut, dýl už jsem to nevydržela, takže myslim, že se nemusíte ničeho bát 😉

bazalka
26. zář 2006

Sirka: nejsem proti, fakt pomaha a to nejen na vyprazdneni, opravdu urychluje porod (pokud je ovsem rozbehnutej, tzn pokud jsou stahy)

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
vilca
27. zář 2006

Holky, jestli některé z vás připadá klystýr tak hroznej, tak nevím, co budete dělat při porodních bolestech 😕 Klystýr je úplně v pohodě, nebolí, ani mi nepřipadá tak tragicky nepříjemnej. Vůbec nechápu, proč to tady tak řešíte. Naopak se to tam všechno prohřeje a pak to jde líp. Podle mě je to rozhodně lepší, než se strachovat, aby tam ze mě něco nevypadlo (i když na to jsou tam samozřejmě taky zvyklí). Kdo tady píše, jak je klystýr hroznej, tak kecá, nebo je moc citlivej, nebo chce strašit ostatní.
Jinak všem přeju pohodovej a nekomplikovanej porod (hlavně si ho nekomplikujte samy už předem) 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
vilca
27. zář 2006

Gedren: všechno je v pořádku, porod byl akorát dlouhej. Měla jsem pravidelný bolesti dva dny předem, ale strašně pomalu jsem se otevírala. Ale nakonec to nebylo tak strašný a hlavně jsme obě ok. Když se Evička vyklubala, byl to ten nejkrásnější a nejsilnější zážitek. A to nejen pro mě, ale taky pro manžela, který byl u porodu se mnou. Evička je moc hodná, hodně spinká, s kojením nemáme problém a já jsem byla celkově v pohodě hned po návratu z porodnice (narodila se minulý pondělí a ve čtvrtek už jsme byly doma).
A pokud jde o ten klystýr, fakt se ho neboj, je to v tu chvíli to nejmenší 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru