Stává se, že při porodu vypadne bobek?

sirka
25. zář 2006

Ahoj maminy..chtěla jsem se zeptat..stává se běžně že vypadne bobek při porodu??

Chtěla bych muže u porodu, ale tohle je trochu trapas..
i když je mi jasný, že v tý situaci to je mamince i tatínkovi buřt.. 😲 😅

nilita
26. led 2007

Ahojík ,určitě přijmy klystýrek...nebot u mého porodu na to nebyl čas...bylo mi fakt trapně...ale personál je na to zvyklí....a vše dál bylo v pořádku....konec konců při bolestech ti to tak ani nepřijde 😉

kiara2
26. led 2007

no jak tak pročítám tak já sice jsem po císaři plánovaném ale kluk si to naplánoval sám o týden předem a kontrakce mě začaly pěknou honičkou na záchod že jsem myslela že mám střevní chřipku tak mi pak ani klystýr nedávaly....prý to stačí tohle řící a klystýr nebude...ale každý má průběh jiný to je jasný..

porod
30. bře 2007

Ahoj holky, abych pravdu řekla, tak vůbec nevím co to je klystýr a jak se používá.
Poraďte někdo, prosím

sophii
30. bře 2007

snž:
vyplach strev nepletu-li se. Takhle to asi zni priserne, proste ti do zadku napusti teplou vodu a vsechno z tebe vyjde ven...koncim s nechutnym popisem 😖

verunnecka
31. bře 2007

ahoj,já ani nevím jestli jsem se po... ale myslím že jo a není na tom nic trapného,říkali mi že jsou zvyklí a že jim to ani už nepřijde... spíš mi řekli že je to dobře.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
margotka
2. dub 2007

Pravděpodobně ti dali právě ten Yal,je to lepší varianta,než klas.klyzma (klystýr).Celkem běžně se používá,pouze s tím,že si ho pacient musí připlatit (cca 80Kč).Držím všem palce a na ty "nehody"jsou vážně v porodnici zvyklí 😀

mamina
2. dub 2007

Ahoj,holky.Yal stojí bez receptu 100,- a s receptem se doplácí jen 20,-.Oproti klystýru je daleko lepší.Já při klystýru měla děsný křeče do břicha(a nebyly to v tu chvíli kontrakce 😠 ),bylo mi po něm zle a stejně nepomohl.Ten Yal je takový roztok,který vám sestřička protřepe a zavede do konečníku.Nebolí to,je to jen taková pěna,takže žádný křeče,pohoda a učinkuje dobře.Já ho měla při posledních třech porodech a fakt se to nedá srovnávat.Vřele doporučuju,nechte si ho u svého gynekologa předepsat a vyzvedněte si ho raděj v předstihu.Někdy ho v porodnici mají,ale spolíhat se na to nedá,je lepší mít svůj.

karotky
2. dub 2007

Pro info...............YAL stojí bez receptu 178,70kč.Peršín mi ho dal(sám od sebe)na recept a doplácela jsem 11kč.V balení jsou 2 lahvičky.

orace
2. dub 2007

Ahoj holky. Já při prvním porodu měla klystýr.Bylo to hnusný, měla jsem křeče do břicha...a porod mi to nijak neulehčilo..Druhý porod byl tak rychlý, že nestihli klystýr, ani oholení..Vůbec mi to nevadilo, nic jsem neřešila, před porodem jsem lítala na záchod sama i bez projímadel, a nejsem si vědomá toho, že bych kromě dcerky vytlačila i nějaký bobek...Dcerka vyklouzla ven v pohodě..Takže i teď zvažuju, jestli si vůbec klystýr neechám dát, teda pokud by se stihnul... 😅

agapais
26. kvě 2007

Ahoj holky ... me taky nestihli dat klystyr byla to rychlovka , taky mi bylo trapne a rekla jsem jim to ze s ebojim ze ze me vypdane i neco jinyho ale byli v pohode pry je to normalnia jsou na to zvykli ... ume to slo rychle , bohuzel jsem se i po..s tim jak jsem tlacila ale pod emnou meli igelit tak to hend zlikvidivali byla to rychlovka ani ti to neprijde

nikeske
27. kvě 2007

ja som tiez rodila rychlo, uz mi ani nestihali dat klystir, a uz som tu aj niekde pisala, ze som si ho vyskemrala...
ta tepla voda prekrvi vnutro a porod postupuje, /aj ked vam to tak mozno nepripada/ a tiez ked hlavicka tlaci na konecnik, tak to mate hrozny pocit, ze musite na velku....a po klystire aspon viete, ze uz nieje co 😀 😀 😀 /teda ak sa vyprazdnite dobre 😀 /
nebolelo to, ono asi oproti tym kontrakciam vam to uz je jedno...
a po samotnom porode je vsetko take spinave a zakrvavene, ze pripadna nehoda sa uplne strati 😀
/ked manzel strihal mimcu pupocnik, tak zakrvavil certsvo omalovanu stenu .../

kjj
28. kvě 2007

milé maminky, touto otázkou se vubec nestresujte. Pro nás je to uplně běžná věc , tam se soustředíme na jiné věci. Hodně zdraví. Porodní asistentka Katka

ladydi
28. kvě 2007

Ahojky, no tak jen zírám 😲 😢 😢 chjo, z tohohle mám největší strach při porodu. Když to tady tak čtu, tak se budu bát i vzít toho manžu k porodu. Myslela jsem že ten klistýr je 100% ☹ No to jste mi asi moc nepřidali, říkám si, že se bolesti musí přežít, že to přežila už kupa holek přede mnou, ale tohle je pro mně ... ☹

belda
28. kvě 2007

ladydi, NEBOJ!!!u klystýru taky dost záleží na tom, jak dlouho v sobě tu vodu udržíš.úplně nejlepší je, když do tebe vodu nalejou ,otočit se(jako když válíš sudy)a pak držet, dokud to jde(tak se voda dostane do celého střeva) 😉 😝 .mně PA nalila trošku studenější vodu, takže jsem cítila v břichu chlad.ale musím říct, že mně se taková "nehoda" u porodu nestala, kdežto mojí kamarádce ano.a určitě to není nic trapnýho.

ladydi
29. kvě 2007

beldi, ok, budu to držet zuby nehty co nejdýl 😕 😀 snad to zvládnu při kontrakcích, strašně nerada bych si tam udělala nějakej takovej trapas, oni jsou třeba na to zvyklí, ale já nemůžu ani na WC když mi stojí někdo za dveřma, natož zažít něco takovýho.

dasap
29. kvě 2007

ahoj děvčata, můžu vás ujistit, že ve finále porodu budete mít úplně jiné starosti než řešit nějakou nehodu 🙂 fakt tohle vůbec neřešte, neodmítejte klystýr (Yal) a všecko bude v pohodě 😎

anddy
29. kvě 2007

Ahoj holky, dasap ma pravdu, bude Vam to uplne jedno. Ja nemela ani klystyr ani Yal (tady se to nepouziva) a zadna nehoda se mi nestala, a hlavne v ten moment mi to bylo uplne fuk jestli se po.. nebo nepo.. 😀 Takze klidek holky je to opravdu jedno 😎

caira
11. lis 2007

Ahoj vsem, ja budu rodit v anglii a tady klystyr nedavaji, takze bych si rada z cech dovezla ten Yal gel { nebo je to roztok- jak se to vlastne spravne jmenuje??} ale o co mi jde.. jak to vidim ja, tak bych ho rada vyuzila doma nez pojedeme do nemocnice, ale nevim presne, kdy se ma pouzit? cca v jakych intervalech by meli byt kontrakce v dobe pouziti Yalu???

Dekuji vsem za radu

bihan
12. lis 2007

Caira, si si istá, že ho budeš potrebovať? (ak sa nemýlim, je na predpis.)
Ja som rodila vo Francúzsku, tu sa tiež žiadny klystýr nerobí a v pohode som sa vyprázdnila sama pár hodín pred samotným pôrodom.

caira
12. lis 2007

no ja radeji nechci spolihat na matku prirodu, kdyz tomu muzu Yalem krasne pomoct. Vim, ze je na predpis, to mi problem nedela...

paolin
12. lis 2007

Yal by ti mela predepsat gynekolozka pred porodem. jinak ja jsem pro samotny klistyr. bez nej bych rodila snad jeste ted 😉 krasne mi rozjel porod. nebylo to nic potupneho, zadny des. a clovek se nemusel bat, ze by mohlo pri porodu dojit k nejake "nehode". ikdyz..v porodnicich jsou to to zvykli, neresi to a ani vam to nereknou. pry to stejne nepoznate..

danullinnka
12. lis 2007

Ahojky,já jsem si u gynekoložky o YAL řekla,dala mi recept a doplácela jsem 12kč.Bylo to v pohodě.U prvního porodu to bylo tak rychlé,že se klistýr nestihl...tak ted jsem to chtěla mít pod kontrolou 😉 ale poprvé nic neřekli,jsou vážně zvyklí,sestra dr.říkala,že už mi to nestihli dát a dr.řekl,že je lepší mít porod a nemít klistýr než mít klistýr a nemít porod,takže fakt v poho. 🙂

pomfrita
15. lis 2007

Tak já mám takovouto zkušenost: prostě jsem se po... 😀
Přišla jsem do porodky na sedm prstů a oznámili mi, že klistýr nestihneme. No...nebylo toho naštěstí moc, ráno jsem měla řádnej průjem, tak jsem byla celkem vyprázdněná a nikoho z doktorů neohodila - jenom trošku 😉 . Ale nikdo to neřešil a manža o tom ani nevěděl, kdybych mu to neřekla - stojí přeci u hlavy 😀 . Tak žádnej strach, bobky na porodním stole jsou běžná věc 😉

cermonca
15. lis 2007

Ja si take myslim ze bych to muzna sai nepoznala 😅
Ja jsem klistyr mela tak to bylo v pohode 😀 Nebylo to nic desneho clovek byl pak uvolnenejsi,tak zadnej strach 🙂

dana138
16. lis 2007

Ahojky, u mě se klystýr nakonec taky nekonal, protože to šlo opravdu rychle, ale i když jsem měla tři dny předtím zácpu a hroznej strach z nějaké "nehody", tak se žádná nekonala. Vše zůstalo, tam kde mělo.

nikitka26
16. lis 2007

Mě se to stalo, že ze mě šla stolice při porodu....šlo to moc rychle, při nálezu otevřená na 6 mi PA dala malej klystýr, ale šlo to moc rychle a nestihla jsem se pořádně vyprázdnit. Takže jsem stihla sednout ještě na mísu poté, co jsem přešla na box,pak to šlo ze mě ještě během tlačení....PA jsou na to zvyklé, patří to prostě k tomu, trapně jsem si nepřipadala, sama jsem zdravotní sestra. Manžel porod nestihl o 5 minut, tak tohle neviděl,ale asi by mi to nevadilo 😉

Jo a k tomu jestli Yal nebo klystýr: Yalem se tolik nevyprázdníte jako s klystýrem - zkušenost z mé profese zdravotní sestry😉

med
16. lis 2007

Ahojky, já jsem se klystýru hrozně bála, nikdy mi ho nedělali. Ale musím říct, že to bylo celkem příjemný teploučko do bříška. Takže jsem se při porodu sice nepokandila, ale když jsem poprvé zatlačila, tak jsem počůrala PA... Neměla tam tak blbě stát, že? 😀 😀 😀

brnda
21. lis 2007

ahoj me při porodu klistyr nedali nevim teda proč a ten bobek ze me vypadl,ale v te chvilimi to bylo jedno,sestřička přišla otřela a bylo,akorat manžel z toho mel potom srandu 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

ladydi
29. pro 2007

Ahojky, tak nakonec jsem měla YAL, vyprázdnění bylo velice malé takřka žádné, protože jsem celou dobu hlavně zvracela a žádná jiná nehoda se na sále nekonala. Vykouklo jen miminko a můžu to říct 100% protože skoro celou dobu stál manžel s PA dole a až když přišla doktorka stál vedle mě, ale vše viděl 😉 A je opravdu fakt, že v tu chvíli by mi to bylo jedno 😉 až pak bych se asi zastyděla, ale oni tam jsou vážně zvyklí na ledacos.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru