Stává se, že při porodu vypadne bobek?

sirka
25. zář 2006

Ahoj maminy..chtěla jsem se zeptat..stává se běžně že vypadne bobek při porodu??

Chtěla bych muže u porodu, ale tohle je trochu trapas..
i když je mi jasný, že v tý situaci to je mamince i tatínkovi buřt.. 😲 😅

edimon
29. pro 2007

Ahoj holky...tak já se tedy přidám jo 😅 ...měla jsem klistýr...vůbec nic to nebylo...a tedy hezky mě to protáhlo 😀 ..tak na další 2 dny....a nějak nepříjemné to taky nabylo...pak mě ještě při porodu cévkovali....jestli jsem jim tam vytlačila i něco jiného než mimi atd. nevím...možná jo...ale je mi to tedy úplně fuk a věřím, že jim taky...pač tam jde skutečně o jiné věci, než nějakej boban 😝 ...zdraví mimča, ještě když má nedej Bože omotanou šňůru kolem krku všechny zajímá mnohem víc!!!..tak to neřešte 😉

abinka
29. pro 2007

čaute holky taky se přidávám.já měla taky klystýr ataky mě to pěkně prohnalo 😀 😀 😀 Celou tu dobu co jsem se vyprázdňovala tak jsem se strašně smála přišlo mi to moc komické.
No a my jsme měli tu šňůru omotanou a takže jsem musela moc tlačit a tím šlo asi i něco jiného než drobek,protože mě utíraly 😅 ,ale jak píšou holky bylo mi to jedno,přemýšlela jsem spíš co je že nejde ven.
No ale je pravda že jak to začalo tlačit do konečníku tak jsem měla strach tlačit,abych se jim tam nepotentoale pak jsme si uvědomila,že musím kvůli drobka.
Vůbec to neřešte oni jsou na to zvyklí. 🙂 🙂

edimon
29. pro 2007

abi:...my taky měli šňůru omotanou....a už to bylo akutoš, tak jsem tlačila tak, že věřím, že jsem něco i vytlačila...no ale malej byl hned venku....a teď ho držím v ruce a nějakej boban je mi fuk.....dokonce jsem dostala za tlačení pochvalu od dr..to čuměli, jakej to byl fofr 😀 ..jíá .taky..až mi zalehlo v uších a nestihli mě nastříhnout 😅 ..jo a dr se šel po vytlačení malýho přezout, ale co jsem mu hodila na boty nevím 😀

bramburka
29. pro 2007

čověče ani nevim a ani jsem to nezjištovala, jsem se ptala MM a on se tam vubec nekoukal, takže neví, takže to nema cenu řešit...

ulicnice
29. pro 2007

Mně teda se to při prvním nepřihodilo, ale teď při druhém jo, a to i přesto, že jsem měla klystýr - no, vytlačit mimčo 4150 g je fuška. Ale teda rozhodně to není nic nenormálního a neřešila jsem to. Člověk je šťastnej, že to má za sebou. A oni jsou zvyklí, rozhodně nic nevyčítaj. Takže bych z toho nedělala žádnej problém.

pipisek
29. pro 2007

edimon 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jééé, že se tím zabýváte, estétky 😀
když se kácí les, lítaj třísky....když se tlačí mimi, může lítat ledacos 😀
já měla u obou porodů klasický klystýr a vůbec jsem neřešila předem, jestli si káknu nebo ne, měla jsem fakt jiný starosti ..... a jestli to uvidí manžel, tak to mi bylo úplně jedno. myslím, že to k tomu prostě někdy patří , vždyť prřchází na svět vaše dítě a zbytek nechte koňovi, ten má větší hlavu !!!!

abinka
30. pro 2007

edimon:tak to si dobrá já tlačila jak vzteklá taky mě chválily ale nakonec na mě vytáhli vex.Malej už byl přidušenej.
Ale jak říkáš teď je mi vše úplně jedno,když vidím tu malou prcinku 😀 😀

edimon
30. pro 2007

pipisku: 😉 😀 ...no je to tak...ptří to k tomu 😉

abi: u nás taky použili vex....on totiž malej skoro nevylejzal, jak am byl zamotanej. Ty jo...já měla ruce obou dr snad i vžaludku, jak se to snažili popohnat. Já po 12 hod pravidelných kontrakcí neměla nález na rození...ale už jim bylo jasný,že je ouvej....ozvy malýho, nazelenalá plodovka....takže se ve mě šťourali,aby tomu pomohli...pak už ani nebyl čas na císaře...takže vex..no a prej zatlačte...hm..a jak jsem se bála o malýho, tak jsem fakt zatlačila a malej vyklouz... a doktoři koukali..prej hm..jsme vas ani nestihli nastříhnout 😅

abinka
31. pro 2007

edimon tak to je síla 😒 Fuj mám z toho husinu. No hlavně že jste celý a zdravý 😉

No my jsme to měli naštěstí 5h a taky nešel vytlačit.Jak měl tu šnůru kolem krku tak se to akorát utahovalo.

maia74
28. čer 2014

To bych něřešila.... taťka bude na větvi z prcka a personál je zvyklý. Já sice klystýr měla, ale stejně se něco našlo, při posledním zatlačení jsem si i učůrla...

kammka
28. čer 2014

já měla malé klyzma, ten yal gel.. no měla jsem co dělat to v sobě udržet potřebnou dobu, ale pak to zabralo a do toho se mi tak rozjely kontrakce, že když jsem řekla, že ještě musím na velkou, skoro mně sestřička nechtěla pustit, že porodím na wc, 😀 no nestalo se.. při prvním porodu mně ale PA musela i cévkovat, přes plný močák jsem nemohla tlačit a vůbec jsem necítila, že ho mám plný..pak to šlo už raz dva 😉

elinkav90
28. čer 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat ještě k tomu holení před porodem - taky se to tu v nějakých příspěvcích nakouslo... Oholí se celý spodek? Já se tak tedy holím i sama, tak mi spíš překvapilo, že někdo ne a má z toho holení divný pocit - já si nedovedu představit že bych tam nebyla před sexem a něžnostmi oholená...?? Jen pak tedy nevím, jak to budu dělat v těhotenství.. vy se neholíte některé? A při porodu je to důležité v čem? děkuju 🙂

cell
28. čer 2014

@elinkav90 : holí se kvůli infekci (že se mezi těma chlupiskama špatně dezinfikuje). Já se taky holím a nedovedu si představit být neoholená. Těsně před porodem to tedy nebylo dokonalé, ale stačilo to, myslím že i PA byla ráda, že nemusí 🙂

olusenka
28. čer 2014

@elinkav90 já byla před prvním porodem oholená celá, teď druhý si nepamatuju, buď částečně nebo taky všecko. Když jsem to už před porodem kvůli břichu nezvládala, oholil mě manžel. Je to lepší kvůli hygieně,proti infekci, jak píše @cell, ale taky kvůli případnému nástřihu, šití po nástřihu nebo pro případ císaře a šití po něm.

elinkav90
28. čer 2014

@cell Děkuju za odpověď , tak jsme na tom stejně🙂)

@olusenka Manžel? To si nedovedu představit, jestli by mi to nebylo hloupé.. no uvidím.. Jinak děkuju za odpověď 🙂

andelka
2. črc 2014

@elinkav90 u prvního jsem byla oholená jen trochu, hlavně dole na hrázi (a hodilo se, měla jsem malý nástřih), PA to jen konstatovala, byla ráda že se nemusí nic dělat, ani nebyl čas (ani na klystýr). U druhého jsem byla oholená kompletně. Taky se nestihlo nic (ohledně klystýru "nehoda" byla, ale nikdo nic nekomentoval, jsou zvyklí). Poranění ale žádné nebylo, tak to bylo fajn. Hlavně z hygienického hlediska se holí dole.A i přes břicho jsem se holila sama, těsně před porodem, prostě popaměti.

sarad
4. črc 2014

Ahoj,
sice všichni říkají, že je to jedno a nikdo to neřeší, ale mě to bylo docela trapné.

Příště si nechám dát klystýr. Ale partner to prakticky nevidí, protože ti bude stát u hlavy.

Sára

ebsian
4. črc 2014

No jistě, kdyby bobek. Bez nálevu to bylo veledílo 😀 Ale mohu vás ujistit, že přes ty bolesti a úsilí při tlačení je vám to už fuk. Akorát to ucítíte i po čichu bohužel.. 😔

loafeer
4. črc 2014

no bobek....:o) bývá to horší. Ale k porodu to patří a je to známka správného tlačení

mariti
5. črc 2014

někde jsem četla, že tělo se samo čistí - před tím, než to vypukne. u mě to tak bylo - byla jsem několiikrát na velké a taky jsem asi 2 krát nebo 3 krát zvracela, takže už ze mě asi nemělo co vypadnout. do klystýru se mi moc nechtělo a naštěstí mi ho nenutili. asi ale záleží, jak dlouhá je "přípravná" fáze.

luciebx
5. črc 2014

moje telo se taky vycistilo samo.. den ci dva pred sem jen kadila..... v den porodu nez to vse poradne vypuklo sem se pozvracela.. a za 3 hodky byl malej venku...

luciebx
5. črc 2014

k tomu holeni.. ja se holim pravidelne.. takze se to dalo.. I kdyz sem mela v planu v den porodu si rano umyt vlasy a oholit se cerstve uz se to nestihlo ale zadna katastrofa to nebyla

ivonapop
5. črc 2014

Tak tím bych si hlavu nelámala. Jasně, že pokud přijedeš do porodnice a budeš rodit hned, jako kupř. moje sestřenice, že nestihneš ani klystýr tak se to stát může. Ale oni jsou zvyklí, neboj

mar8
6. črc 2014

tak já dojela do porodnice akorát odrodit, nebyl na nic čas, tak že žádný klystýr, navíc jsem měla Yal s sebou, ale nevyužila ho, a jak píše mariti, tělo se čistí samo, lítala jsem doma při bolestech pořád na záchod, ale samozřejmě i při porodu jsem cítila, že se ven hrne zbytek, ale bylo mi to v tu chvíli jedno, a vůbec nikdo to neřešil, jsou na to myslím zvyklí, a teď jestli dojedu včas, tak zkusím ten klystýr

dezyre
6. črc 2014

Já jsem teda z toho, že se u porodu pokadím měla obrovský blok, i když u obou jsem měla klistýr. První porod částečně díky tomu bloku skončil kleštěma. Nedokázala jsem pořádně zatlačit, uvolnit svaly, prostě blok jak prase a hlavně asistentka se mnou vůbec nemluvila, jen mě položila na záda, nohy hore a zavelela tlačit.. 😔 Druhý porod jsem rodila jinde a asistentka byla úžasná, těsně před tlačením jsem jí opakovala, že ještě nemůžu tlačit, že musím na záchod, že se mě chce pořád kadit a ona mě dokola vysvětlovala, že se mě kadit nechce, že nemám co kadit, že mě miminko jen tlačí do střev, že se nemám bát a prostě pořád mě tak uklidňovala, že to opravdu ze mě opadlo a já mohla zatlačit naplno 😅 Možná to zní pro někoho dost blbě, ale prostě nemohla jsem si pomoct 😀 😀 😀

zaludovap
6. črc 2014

@elinkav90 hloupé? Proč? Co je na to mže by Vás oholil manžel? :O

elinkav90
7. črc 2014

@zaludovap Nevím no, tak asi nemusím mít vše 🙂)

jamia
8. črc 2014

Mám do porodu měsíc, a když jsem se manžela snažila lehce upozornit, ze kdyz člověk tlačí, tak prostě tlačí, no a občas taky vytlačí něco, co by náš vztah mohlo posunout do jiné roviny, tak se hrozně smál, ze by mu vadilo, kdybych při porodu začala hajlovat, ale trochu kaviáru prý zvládne ;)

ined77
3. zář 2014

Dobrý den maminky,

ráda bych dala v pozornost obohacený článek z naší Wiki knihovničky Klystýr https://www.modrykonik.cz/klystyr/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s touto procedurou. Zda-li jste si ji zajistily před porodem raději v domácím prostředí nebo jste to nechaly až na porodní asistence v porodnici? Dostaly jste na výběr, nebo Vám byl klystýr proveden zcela rutinně bez Vašeho svolení? Toto a mnohé další bude jistě zajímat i ostatní maminky a těhulky, pro které je třeba zrovna toto téma aktuální a hledají o něm co nejvíce informací.
Předem Vám velice děkuji za Váš drahocenný čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o další cenné informace a postřehy 🙂 .

Krásný a slunečný den všem a ještě jednou velký dík 🙂 ,
Denisa.

@jamia @elinkav90 @zaludovap @dezyre @mar8 @ivonapop @luciebx @mariti @loafeer @ebsian @sarad
@andelka @elinkav90 @kammka @maia74 @abinka @pipisek @ulicnice @bramburka ... a další 🙂 .

maia74
7. zář 2014

@elinkav90 co by ti bylo hloupé? Kdyby tě měl oholit manžel??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru