Stává se, že při porodu vypadne bobek?

sirka
25. zář 2006

Ahoj maminy..chtěla jsem se zeptat..stává se běžně že vypadne bobek při porodu??

Chtěla bych muže u porodu, ale tohle je trochu trapas..
i když je mi jasný, že v tý situaci to je mamince i tatínkovi buřt.. 😲 😅

terra
20. říj 2006

Ahoj Gedren nějaký čas jsem neozvala,alespoň jsem na Tvé příspěvky nenarazila. Tak tobě se to již hodně krátí,jak tak koukám na ten Tvůj 38tt.Mě porod děsí již teď,takže již teď vím,že půjdu do čehokoliv co mi uleví od bolestí. Jak řekla kamarádka,že ona bude již ve dveřích řvát,že chce epidurál.Každá to chceme mít co nejdříve za sebou.

lamia
20. říj 2006

Hehe, holení taky hodím na manžela, už teď to dělá rád a to si přes bříško normálně vidím 😀 , stejně až začnu rodit, protože to bude poprvé, tak rozhodně nikam nemusíme spěchat, takže už mám slíbenou něžnou péči 😀 Spíš co se týče klystýru - tzv. přirozené porody do vody, kdy si ženské většinou klystýr dát nedají a pak to všude plave a do toho se narodí miminko, no, to mi ten klystýr přijde lepší. Nehledě na to, že je v tom spousta bakterií, takže si můžou i uhnat pěkný zánět dělohy, který může skončit i nutností jejího odstranění, pro záchranu života maminky...asi je to výjimka, ale rozhodně pokud bych chtěla vyloženě vytlačit miminko do vody, tak se před tím řádně připravím. Tím samozřejmě nemyslím takové ty bolestem ulevovací pobyty ve vaně s teplou vodou v první době, tam to nehrozí 😀 Ale co se týče personálu - fakt jsou zvyklí na všechno, takže je to s klystýrem jen na vás 😀

lucie85
20. říj 2006

Drahé budoucí maminy,
já jsem rodila skoro před 6 měsíci a šlo to tak rychle, že mi ani klystýr nestačila dát. Možná jsem i něco vytlačila, ale nevím o tom. Ptala jsem se i manžela, a říkal že o ničem neví. Stejně manžel vám nestojí či nesedí u nohou, ale u hlavy a uklidňuje vás a povzbuzuje. A určitě trapně se nemusíte cítit ani před manželem ani před personálem porodnice, oni jsou na to zvyklý a nic nedají najevo.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lamia
21. říj 2006

No právě, já to vidím stejně 😀 , ale pokud vím, tak třeba na Bulovce,když fungoval CAP,tak maminky rodily do vody i bez klystýru (ehm...měli tam kvůli tomu na porodní vaně i čajové sítko...sorry za nechutné podrobnosti, ale právě proto mě to zaujalo, taky jsem myslela, že se klystýr před tímhle běžně musí)

raculka
21. říj 2006

těhulky,opravdu si s tím nelamte hlavu,budete mít jiné myšlenky 😵
když už jsme ale u těch nechutností - mně teda nepříjemné bylo,když jsem se po porodu měla zkusit vyčůrat na sále do mísy 😝

blacklucka
21. říj 2006

Raculko, taky jsem to tak měla, když jsem tlačila, tak mi bylo uplně jedno, co se mi děje se zadkem, hlavně jsem chtěla, aby byl malej rychle venku. Ale když pode mě sestra dala mísu, s tím, že dokud se nevyčůrám, tak mě nepustěj na šestinedělí, tak to jsem těžko nesla :o))))) Naštěstí mě nestříhali, tak jsem si došla na WC sama, sice na mě koukala na exota, ale já se na povel prostě nevyčůrám a cévkovat jsem taky nechtěla 😉

raculka
21. říj 2006

blacklucka- to ti závidím,že nejsi nastřižená 😉

kacabacka
23. říj 2006

raculko: jak se může někdo vyčůrat do mísy, když třeba ani několik hodin nepije? A i kdyby, já bych se nevyčůrala ani náhodou, kdyby na mě čuměli 😒

raculka
23. říj 2006

kacabacka- no já pila i během porodu a jak jsem cítila tlak dolů,tak se mi pořád chtělo,takže s tímhle pak problém nebyl, jde spíš o ten nepříjemný pocit 😅

kacabacka
23. říj 2006

to ani náhodou, rozhodně si vynutim WC, já budu asi hodně problematická rodička :o) nenechám si nic líbit.... 😉 😎

krejcirice
23. říj 2006

Ahoj též vám musim říct svou zkušenost z porodu.V nemocnici se mě ani neptali jestli chci nebo nechci klistýr prostě mi ho dali,a myslim že to bylo dobře.I když sem byla pak na wc hodinu tak když sem tlačila mimčo tak tam ještě ten bobek vyšel mě trochu bylo trapně ale oni se chovali úplně normálně.S holenim to bylo dobré to jsem se oholila už doma před tim sama je to asi lepší než aby mě holila cizí ženská asi bych se i bála že mě řízne. 🙂

kacabacka
24. říj 2006

nejhorší je, když člověk narazí na debila doktora, nebo pak na debilku sestru, ať se na mě těšej, to uviděj ten mazec...!!!! 😠 😎

vilca
24. říj 2006

😀 😀 😀

floowy
24. říj 2006

Ahojky, já jsem se tohoto trapasu taky velmi bála, ale nakonec to opravdu není to, co tam řešíš, navíc personál je na takové situace zvyklý. Měla jsem před přejezdem na sál, sestřička říkala, že jedeme, protože už vidí hlavičku a já ačkoliv jsem byla po klistýru se ještě omluvila a běžela ještě na velkou...🙂 Navíc když jsem tlačila, tak jsem si přes kontrakce neuvědomila, že mám plný moč.měchýř a podařilo se mi počůrat lůžko pode mnou a asi i sestřičku... 😒 Ale žádnou újmu z toho neměla, postel se převlékla a mi se narodila krásná zdravá holčička, takže si s tím vůbec nedělej těžkou hlavu.🙂

kacabacka
24. říj 2006

vilca: čemu se řehníš ? 😉

zuzii
10. lis 2006

Tak taky přidám zkušenost z porodu, taky jsem se tohodle hrozně bála, proto jsem byla jednoznačně pro klystýr, musím říct, že ani nevím jestli uniklo i něco jiného, a vlastně mi to bylo v té chvíli úplně jedno, ani jsem si na to nevzpoměla, myslím si taky, že jsou na takové situace připraveni. 🙂

ladunka
10. lis 2006

co se týče původního dotazu a mé porodní zkušenosti, jakmile zazněl povel k tlačení, nejen že vyšlo, co zbylo po klystýru, ale také jsem myslím pana doktora počůrala. Okamžitě mě otřeli a doktor doslova zajásal (fakt!), že bezvadně tlačím 🙂
Myslím že kdybych si nenechala dát klystýr, stalo by se to samé, ale stolice by nebyla tak tekutá jako po klystýru. Na kurzu nám porodní asistentka ukazovala, že jakmile je hlavička dítěte hluboko v porodních cestách a pak v pochvě, měl by být konečník tak slačený, že z něj může vyjít pouze to, co už bylo těsně u východu, zbytek ze střev se ven už nedostane.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladunka
11. lis 2006

to je zajímavý moment, co píše gedren: když jsem se rozhodovala jestli klystýr jo nebo ne, tak jsem si nakonec řekla, že mnohem lépe ponesu když se na porodním sále po... po klystýru (aneb "můžete si za to sami, milí zdravotníci" 🙂 )

vilca
11. lis 2006

Kacabacka: odpovídám trochu se zpožděním 😅 Líbí se mi, jak jsi hned se vším hotová - jsi asi holka od rány a tak to má být 😀

kacabacka
13. lis 2006

vilca: od rány zrovna ne, ale když se něco týká mě nebo mojí rodiny, tak dokážu bojovat a nenechám si jen tak něco namluvit nebo vnutit jinej názor, když vim, že ten můj názor je správnej. Kdyby mi ta porodnice už od začátku probíhajícího porodu nevyhovovala - přístup sester, doktorů, tak jsem schopná je tam nejdřív pěkně seřvat a pak se zbalit a jet jinam.... 😀

jakubvybiral
30. pro 2006

Jak probíhá cévkování muže jsem na invalidním vozíku a hrozí mi cévkování je to bolestivé jak přesně se cévkování provádí?Jakub Vybíral

lamia
30. pro 2006

Ahoj Jakube, jsem ženská,takže Ti z vlastní zkušenosti s bolestivostí neporadím,ale cévkování mužů jsem v nemocnici zažila často a je to asi spíš nepříjemné,než bolestivé, každopádně jde asi o zvyk, zažila jsem pána na inv.vozíku,který byl na časté cévkování zvyklý a ten to snášel bez mrknutí oka, i když měl zůženou močovou trubici a bylo to trošku obtížné...jinak cévkování může být jednorázové - jen se cévka zavede přes moč.trubici do moč.měchýře, ten se vyprázdní a cévka se opět vyndá, nebo na delší dobu - cévka má na konci zaváděném do měchýře splasklý balonek, který se po zavedení naplní vodou a drží cévku v měchýři,aby se nemohla vytáhnout. Cévkování u muže dělá lékař, očistí - odezinfikuje ústí močové trubice na penisu, na cévku a do ústí nanese gel, který obsahuje lokální anestetikum - aby se trochu znecitlivěla moč.trubice a aby bylo zavádění snazší díky kluzkosti gelu, potom prostě cévku zavede a jak jsem psala, buď ponechá a připojí na sáček na moč, nebo opět vyndá. Cévkování u Tebe bude možná trošku jiného druhu, pokud máš tzv. neurogenní močový měchýř (soudím tedy jen dle toho, že píšeš,že jsi na vozíčku),tam se pacient učí cévkovat sám opakovaně, aby si udržel kontinenci. Tedy doufám, že se neurazíš, že to tu tak píšu, pokud to nechceš probírat tady,klidně napiš do IP,ale nejsem urolog, jen medička 🙂 ,takže jsem v zásadě napsala,co vím.

semi
30. pro 2006

holky,moje kamoska mela klistyr a aniž by něco tušila,tak po porodu řekla sestra nekomu,at vymeni prosteradlo,ze tam je..ani o tom nevěděla.Další nestihla klistyr a nic z ní nevyšlo..takže záleží na tlačení atd.ale je to jedno i kdyby,já jdu ted s mužem,taky mě napadlo,že je to trapný,ale ...v tu chvíli jsou důležitější věci..určo 🙂

jakubvybiral
31. pro 2006

Dobrý den.
já mám diagnozu DMO spastická kvadruparéza od narození.Mám toho už hodně za sebou tak se toho bojím.Jsem po třech opracích po operaci šlach kyčle atd.Tyto oprace mi radikálně zhoršili zdravotní stav.Při operaci šlach mi poškodili pravé chodidlo které mi otýká chladne a nemůžu s ním vůbec pohybovat a chodidlo vůbec necítím.Mám pravou nohu kratší o 10 cm.Lékař mi řekl že u mě to nevadí že to codidlo poškodili že chodit stejně nidy nebudu.Mám také velké bolesti zad nemůžu ani v noci spát.Mám také nález na magnetické rezonanci zúžený míšní kanálek sesedlé obratle a výrůstky mám vrámci svého postížení postížené i ruce.Cévkování bych sám nezvládl.Jakub Vybíral

makak21
31. pro 2006

Jakube, cévkování se neboj, nic strašného, oproti tomu, čím jsi prošel, to není. Budu ti držet palce, at to zvládněš, ale opravdu se není čeho bát. Měj se krásně, šťěstný Nový rok 2007 a dej nám pak vědět, jak jsi to zvládnul. 😉 Markéta

m.i.s.h.a.k
25. led 2007

Ahojda, tak jsem si to tu všechno poctivě přečetla, i když to není u mě aktuální,ale do budoucna budu určitě pro klistyr, když tu nekdo psal že to uvolnuje porodní cesty tak proč ne? no a jednu hadicku do zadku taky vydrzim, hlavně když to pomuze a budu já i mímo zdravá.Hlavně holky se nepsychujte dopředu a užívejte si že jste těhu.Moje mamka rodila ségru 2,5dne, byla na kapačce atd, ségra šla napříč a mela omotanou snuru okolo hlavicky, takže hrozilo že se uskrtí..vše ale dobře dopadlo, no a já sla tak jak jsem mela a trvalo to "jen" 1,5 dne. 😠 no a když jsem mamče rikala že se divim že me po tak těžkém porodu chtěla, řekla: no vzdyt na to spatné zapomenes hned kdyz si pochováš miminko, nad tím ani nepremyslis... 😀 😀

krejcirice
25. led 2007

Ahoj klistýr neni opravdu nic hrozného 🙂 A s tím že se opravdu na to špatné z porodu zapomene je pravda.Já rodila 2dny a ještě mě ručně pomáhali otvírat
)v životě jsem takovou bolest nezažila) ☹ a opravdu i přes to jem druhý den po porodu řekla že klidně půjdu rodit zas. 🙂

zevina
26. led 2007

ahojky, klystyr je v poho, já přežila i 2x cévkování-menší zlo, než se v bolestech vláčet na záchod 😉 personál je na ledacos zvyklý a manžel? Ten přežil nejen pohled na tu spoušť, co je mezi nohama po porodu (zaplaťpánbu, že my jsme toho ušetřené 😎 ) ale i mé zvracení v průběhu porodu, protože jsem se "předýchala" a určitě jsem se mu nijak nezošklivila, naopak, nikdy nezapomenu na tu lásku a něhu v jeho pohledu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru