Strach před porodem, máte to tak také?

pismenka
13. čer 2012

ahoj mamky, sice jdu rodit po druhé, první porod krásný, za půl hodinky vše hotové,ale teď jsem z toho snad víc vyklepaná než u prvního. Nebo já nevím no, jestli to poznám, jestli bude vše ok, mám 4týdny do termínu, tak nad tím někdy přemýšlím. Máte to také tak?

andelka
13. čer 2012

Nebuď vyklepaná, kliiid. Porod dřív nebo později poznáš, a brzo bude po všem a miminko na světě 🙂 Mně hodně pomáhalo si povídat, třeba i tady, a chodit na cvičení. A prcek mě moc netrápil a narodil se o 9dní dřív 🙂 už mě bolel celý člověk poslední týdny.
A porod by přesně takový, jak jsem si to celou dobu představovala..asi jsem si ho vsugerovala 🙂

petule246
13. čer 2012

ahoj, já se také druhého porodu bála mnohem víc než prvního (už jsem věděla, do čeho jdu) a nakonec to bylo úplně super (celý porod trval 40 min., minimální šití , bolesti přijatelný). Dívej se na to z té lepší stránky, že druhé porody bývají snazší a nějaké nepříjemné myšlenky se snaž z hlavy vypudit. Jestli jsi měla první porod v pohodě, i druhý bude - jen abys teda stihla dojet do porodnice. Říká se, že druhé porody trvají cca půlku doby toho prvního a u mne to platilo úplně přesně (1. porod 1,5 hoďky, 2. už jen 40 minut - vzhledem k tomu, že to mám do porodnice 40 km, byl to celkem fičák 😉 )

staninka77
13. čer 2012

@pismenka-Já mám už za sebou tři porody prvního jsem se vubec nebála,porod jsem hned poznaly ale myslela jsem si jednu chvílu že je to jen planej poplach a bohužel nebyl.
Ten druhej jsem si myslela že mě odtekla plodová voda jely do porodnice ale bohužel planej poplach posla y nás domu.
Ale v noci jely na novo ale to už bylo 100% porod 🙂 .
A poznaly jsme to hned bolesti šílené hned od začátku,třetí porod jsme taky poznaly nechali si mě totiž v porodnici kvuly vysokému tlaku a těhu cukrovce a v noci jsem odrodila u obou se mě zdálo těsně před porodem a počítala dny kdy se oba kluci vylodí na ten svět a bála se jak něco bylo to pro mě utrpení. ☹ .
Ale všechny porody zvládla.
prostě svládnout to musíme a budu držet palečky.
Kluci se všechny narodily o týden dříve. 🙂 😉
Ten poslední prod byl ze všeho nejlepší t 🙂 en 🙂 p 🙂 rostřední byl nejhorší šílené bolesti.

staninka77
13. čer 2012

@petule246-Já teda ten druhej málem nestihla ani dojed do porodnice.
malej se narodil po příjezdu do porodnice za 30.minut.A to jeden pokoj nešla postel polohovat a došly na druhej porodní pokoj tam mě hned praskla plodová voda na zem a rodila jsem na porodní stoličce tak tak jsme to stihly dojed do porodnice za pět minut dvanáct.
A toho třetího by musel odrodit někde na cestě máme porodnici okolo 35.kilometru do Brna.Z jedné stránky jsem byla ráda že si mě nechaly v porodnici a stejně muj přítel porod nestihnul dojel pul hodiny po tom co se malej narodil. 🙂 😉
Ještě bych chtěla jedno a z toho mám strach že porodím někde na cestě.
zatím to není ještě v plánu ale ráda bych do toho šla. 🙂

pismenka
autor
13. čer 2012

také si říkám, že to bude určitě ok,ale když se podívám do zrcadla, na to panděro 😀 😀 díky moc za názory 😀 chvíli mám klid, chvíli panika, jak na houpačce.

@andelka při prvním těhu jsem také chodila na kurz i na cvíčo,ale ted jsem to při tom druhém nějak nestihla. Pak se mi taky nechtělo, jsem při tom druhém těhu nějaká líná 😀 v pondělí jsem teprve sestavila postýlku, nemám ještě zabalenou tašku.....při prvním mimču to bylo dva měsíce dopředu připravené 😀

andelka
13. čer 2012

@pismenka tak to já si užívala plavání a cvičení až do 38tt, a před druhým porodem jsem měla všechno nachystané dřív než před prvním 🙂
ono je to normální, chvíli tak, chvíli jinak..holt hormony, a člověk už ví do čeho jde.

pismenka
autor
14. čer 2012

@andelka Noo mě plavání moc nebaví 🙂 i když nejsem těhu,tak si nejdu zaplavat. Ale koupat se chodíme, doma máme i velký bazén......ještě si zvládnu posekat trávník a obstarat kytičky na zahradě.....tak že když mám hotovo po sekání trávy, jsem jak po celodenním cvíču 😀

andelka
14. čer 2012

@pismenka tak my zas nemáme zahradu 🙂 já plavání miluju a cvičení ve vodě,dělalo mi to moc dobře. Teď jsem teda 3měsíce nebyla a chybí mi to, tak špekuluju jak to zařídit.

pismenka
autor
14. čer 2012

@andelka 😀 těším se na tento víkend a celý příští týden, to se ze zahrady a plavek nehnu 😀 ty mě alespoň nikde netlačí, neškrtí 😀 😀

siruckova77
15. čer 2012

@pismenka
Tak to máme asi stejně. Já první porod před 13 lety . 14 dnů jsem přenášela, malá byla velká-zlomená kostrč, hematomy. Teď máme termín za týden 😉 a nervozita se dá krájet. Doufám, že to bude při druhém rychlejší a hlavně bez komlikací 🙂 Držím všem palečky

kaphajin
15. čer 2012

ahoj, já se teda naopak těším a nemůžu se dočkat 🙂 na porod myslím jen pozitivně, jím lněné semínko, piju maliník a budu cvičit hráz. Tak jsem zvědavá jak mě to vyvede z míry 😀

kocicinka
15. čer 2012

Jo, mám to také. Prvního porodu jsem se vůbec nebála, nevědomost je sladká. Teď je to o to horší, že vím, do čeho jdu. Očekává se opět velké mimino, takže se mám na co těšit 😒 . Ale jak psala andelka, tak mě bolí celej člověk, což mě ale bude po porodu bolet taky a navíc se nevyspím, takže nevím, co je lepší, jestli to, co je ted, nebo to, co bude potom. Protože můj další strach pramení z toho, že vůbec nevím, jak zvládnu péči o dvě děti. Ale na mimino se těším strašně moc, to jo. Nějak bylo, nějak bude. Nějak se to všechno zvládnout musí. Zatím se snažím si to moc nepřipouštět a užívat si staršího, dokud mám jen jeho.

ja.na81
15. čer 2012

Tak ja mam sice jeste relativne cas... ale bojim se taky a to dost... Prvniho porodu jsem se teda bala taky, ale tam to byl spis strach z neznama... mela jsem nejake sve naivni predstavy o krasnem prirozenem porodu a ve skutecnosti to teda moc hezke nebylo, malemu zacaly zniceho nic klesat srdecni ozvy, tak musel honem ven, takze mu "pomohli" vakuovou pumpou, tak jsem i diky tomu mela nastrih jako hrom... no nic hezkeho, nastesti to tedy aspon netrvalo dlouho (v 5 rano jsme prijeli do porodky a v 9.52 byl maly venku). Takze ted se jako bojim, co bude... navic i to, ze doma uz jednoho prcka mam (rozdil mezi detmi bude 2 roky a cca mesic), tak se bojim, abych nemela komplikace a nemusela byt dlouho v nemocnici a synek by zustal "sam" - teda jako jasne, ze s tatou a babickou, ale stejne... No a k tomu dalsi strach z neznama - jak zvladnu dve male deti...

kackaaaa
16. čer 2012

@kocicinka, @ja.na81 - když tak čtu vaše diskuze, řekla jsem si, že vám dodám trochu odvahy, abyste se tak nebály. Před 2týdny se mi narodila druhá holčička. Porod byl rychlejší, nemohu říci, že by nebyl bolestivý, ale na to se hned zapomene, ale hlavně, byl bez nástřihu. U první dcery mi dělali nástřih, a několik týdnů jsem nemohla normálně chodit, sedět - hrůza. Ale teď to byla "pohoda". Hned 100% funguju. Navíc první dcera byla dost uplakané miminko, stále na rukou, dudlíka nechtěla, toho jsem dělala já osobně ☹. Ale druhá holčička je hrozně hodná, hodně spinká, krásně baští, i dudlíka si vezme - takže jak říkala kamarádka: "Ona už to příroda asi tak zařídí, aby se z toho mamka nezbláznila" 🙂)). Držím vám pěsti, ať máte též pohodový porod a potom i pohodové děti 🙂

pismenka
autor
16. čer 2012

@siruckova77
@kackaaaa
holky,tak teď mám zase stav, že se nebojím 😀 to je co 😀 ale to bude tím, že se udělalo hezky, já ležím na zahradě, u bazenu a v noci nemám poslíčky 😀 ale jinak jsem "ráda" že v tom nejsem sama, že i když rodím po druhé, tak se prostě bojím. Obdivuju vás holky, že máte tak malé děti a ještě druhé mimčo k tomu.....mé holčičce už je 4,5, je samostatná, chodí do školičky, tak že obavu z toho, že se o ní nebudu mít čas postarat nemám, to mi odpadá. Chtěla jsem to takhle mít a chtěla jsem jít na chvíli do práce, než budu mít druhé. I když ve školičce byla neustále nemocná, než si udělala imunitu, proti bacilům, tak že jsem si té práce zase až tak neužila.
No jsem zvědavá, hodně jsem četla, že druhý porod je rychlejší, také jsem měla u první porodu nástřih, hlavně bylo šílený si dojít na záchod a když na mě šla velká, tak jsem se bála i vykakat, protože to bylo hrozný, nevěděla jsem, jak si tom záchodu sednout 😀 ale přežili jsme to 😀

siruckova77
17. čer 2012

Hezké nedělní dopoledne 🙂
Tak já čekám Písmenko, miminko po 13 letech. Měla jsem takové obavy, že jsem se nechala překecat až teď 😀
Já po malé neseděla do 8 měsíců a počet stehů raději ani nenapíšu. Doufám, že ted si budu u porodu pískat a mateřství si náramně užiju 😉 Termínek se krátí. V út ozvy a 40 tt tak snad se malá rozhoupe 😉

luciemeli
17. čer 2012

Ahoj, ano taktéž to tak máme...Ale mi se připravujeme sportovně..neboť je to lepší....a nepřipouštět si, že to bude bolet...Za tu bolest mi to miminko stojí...miliony jich odrodilo...taky z bolestí a strachem...ale je fakt taky mám myšlenky, že to nezvládnu...😀

zdezli
17. čer 2012

No ja se na prvni porod tesila a byl to 14.hodinovy horor, druheho jsem se pak dost obavala a byla to bleskovka, ze jsme to ani na sal nestihli - takze u me nejake to vsugerovavani asi ani v jednom pripade nezafungovalo a vse bylo presne naopak, nez jsme si myslela 😅

pismenka
autor
19. čer 2012

@luciemeli
@zdezli
taky to beru jako že sportovně 😀 ale tak trochu ta obava..........týdny se krátí 😀 zítra jedu k MUDr. a musím říct, že už se docela těším, až budu docházet do porodnice, to mě více uklidní 😀 a dnes už si musím zabalit tu tašku, pořád to odkládám 😀

daniela1983
15. srp 2013

ahoj holky, chcem sa opytat, ci ten strach z porodu nejako ustupi, ked uz sa to skratka rozbehne...ci ten strach potom clovek riesi a nervaci, ale uz potom nie diky

sobrique
20. srp 2013

já mám teda pořádnej strach 😀 ale současně se i těším, je to zvláštní, takové dva dost protichůdné pocity. Samozřejmě bych byla radši, kdyby to šlo nějakou jinou, bezbolestnou cestou, ale pro malou to holt vydržím. Hlavně, aby to už bylo 🙂

sarahsara
20. srp 2013

@sobrique tky se toho bojim, a to to mam jeste daleko. tebe to koukam ceka kazdou chvili 😉

sobrique
20. srp 2013

@sarahsara jj ,nejlepe jeste dneska 😀

mailli
20. srp 2013

holky, já se podruhé bála taky... ale ne porodu samotného jako toho, jak se zvládnu postarat o dvě děti... takže pro vaše uklidnění - porod byl rychlejší (pan doktor si přiběhl už jen "vyšívat" - malá šla na svět hlavičkou a ručičkou zároveň), bolest po šití opět nulová (na to mám asi štěstí, ale ani u prvního ani u druhého porodu jsem vážně necítila stehy, mohla jsem se hned vrtět na posteli a nikdo mi pomalu nechtěl to šití věřit), maličká Štěpánka je naprostý pohodář a starší Eliška taky nijak nežárlí a nezlobí víc, než je u zdravých tříletých dětí normální 😉
fakt se nestresujte zbytečně dopředu. jen vy, které už jedno dítko máte, se pak nelekněte, až za vámi do porodnice přijde na návštěvu za miminkem... 😅 najednou totiž doslova uvidíte, jak je to starší dítko už velké 😀
držím vám všem palce, ať máte fajn vzpomínky jako já!

jasekd
20. srp 2013

@daniela1983 ano, u me to presne tak bylo, jak se rozjela akce, byla jsem samozrejme trochu nervozni, ale nebyl to zadny ochromujici strach, proste uz to frci a nejde to vzit zpatky, navic to nezacina hned nejak brutalne 🙂 Bala jsem se pred obema porody, ale nemela jsem vylozene paniku nebo velky uzkosti, proste takovy bezny strach.

janesafari
20. srp 2013

Taky se přidám...Sou to 4 týdny,co mě můj odvážel do porodky...První porod před 10 lety byl strašný a hlavně dlouhý-dva dny utrpení než se dcera narodila,Dr.mě blbě sešil,tak sem trpěla ještě celé šestinedělí a dcera měla tříměsíční koliku...Takže ted u druhého sem byla v klidu a strach s porodu sem neměla-byla sem přesvědčená,že horší než poprvé to být nemůže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale ouha,sice porod postupoval dost rychle,ale neskutečné bolesti a komplikace nás v polovině porodu ,,poslaly" na sál a malý se narodil akutním císařem-navíc mě jizva zahnisala a teprve ted měsíc po porodu se cítím trochu líp...Ale Tobiášek je zlatíčko a aspon v tom jak je zlatý mě to vynahrazuje 🙂
No a to chci ještě třetí dítě tak do tří let-aspon si myslím,že sem neztratila odvahu...A snad ji neztratil ani ten můj,který to všechno prožíval se mnou a navíc po sekci až do druhého dne ani pořádně nevěděl,jak na tom sem... 😢
Tak že tak já-vše je ještě hodně čerstvé,ale když se dívám na malého a nebo ho chovám-je to nádherné...Stál za to!!!

daniela1983
21. srp 2013

@janesafari tiež čakáme Tobiasa 🙂

elastiq
21. srp 2013

Mít obavy, strach z porodu je normální, člověk neví, co ho čeká, ale všechny jsme to zvládly, zvládnete to taky, druhý porod jsem měla určitě rychlejší a bezproblémovější, všem držím pěsti, ať máte brzy krásné zdravé miminko v náručí

buffo
18. zář 2013

Ahojky holky,za 2 týdny mám termín moc se těším ale,zároven strašně bojím.Je to můj první porod vůbec nevím do čehu jdu a co se bude dít!mám ze všeho strach,jak se zbavit strachu? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru