Streptokok B v těhotenství, máte zkušenost?

martaseli
13. kvě 2016

Maminky, má některá zkušenost s pozitivním nálezem streptokoka B (GBS) v těhotenství a jeho léčbou? Vím, že se v těhu většinou neléčí, až těsně před porodem jsou podávána antibiotika, zajímalo by mě ale, jestli je možnost, v případě úspěšné léčby kterou vyzkouším, požádat ještě před porodem provedení vyšetření na přítomnost streptokoka a v případě negativního nálezu NEPODÁNÍ antibiotik. Díky za případné odpovědi.

zlatkavlk
13. kvě 2016

Já jsem měla GBS kultivaci též pozitivní a dostala jsem před porodem jednu nitrožilní dávku ATB, jinak nic... s cílenou léčbou před porodem zkušenost nemám, to je asi na dohodě s gynekologem, je pak asi možné, že byste si tu druhou kultivaci možná musela uhradit sama, pokud nebude indikována lékařem. Ale vím o případech, že porod probíhal tak rychle, že se ATB prostě nestačila podat... 😉

vendicka
14. kvě 2016

Já jsem měla pozitivní nález a doktorka mi na to dala léky, které nezabraly a víc už se s tím prý v těhotenství nedá dělat, až pak před porodem antibiotika. Ty mi ale v porodnici nasadila sestra tak pozdě, že se do porodu nestihla ani kapačka vykapat (přestože jsem v porodnici ležela už 12 hodin před začátkem porodu), takže miminko nebylo vlastně vůbec chráněno. Teď jsou mu ale tři měsíce a nic se neprojevilo, tak snad to bude v pořádku. Každopádně ale radím nespoléhat na léčbu v těhotenství, prý je streptokok tak odolný, že je schopen se chvilku po léčbě ihned vrátit zpět a nepodání antibiotik může miminko ohrozit. Já jsem se první týdny o něj tak bála, že to za to fakt nestojí.

martaseli
autor
14. kvě 2016

Vendicka: tak hlavně že je miminko v pořádku a přeju hodně zdravíčka i nadále. Já právě taky nechci zbytečně ohrozit mimčo, ale myslela jsem že kdyby se mi podařilo streptokoka zbavit a byla by ta možnost pak ještě stěrem ověřit, tak bych jej zase nerada zbytečně hned při narození dávkovala antibiotiky.

bara_13
25. kvě 2016

@martaseli ahoj, mě byl takový zjištěn Streptokok z výtěru, takže mi hlodá hlavou, jak se tam dostal a zda bude vše v poradku.

martaseli
autor
25. kvě 2016

no je to údajně druh streptokoka který se běžně vyskytuje v trávícím ústrojí, během těhu se pak může nějak dostat do pochvy, doktor říkal 🙂 že mu prostě to prostředí v těhu chutná 😀 Má ho hodně žen, ale nepřijde se na to, až právě v těhotenství. Já si ho teď sama léčím homeopatiky, ale antibiotikům se stejně nevyhnu, ikdyby jsem si ho úspěšně vyléčila, rád se prý vrací a stoprocent vyléčení ti prý nikdo nezaručí, proto ty antib. musí být ☹ Na druhou stranu, pokud mi je stihnout dát 🙂 páč je to můj druhý porod a první byl v jednu odpo se mnou sepisovali papíry a před půlpátou byla malá na světě. Ty antib. se musí dát,aby se dostaly až k mimču, 3 až 4 hodiny před porodem. Ale je tam malé riziko nakažení, snad 3-5 případů z 1000?? nebo tak nějak

bara_13
25. kvě 2016

@martaseli a jaká homeopatika na to jsou? Já slyšela něco i o lichorerisnici,ze je proti Streptokokum. Takže raději vyrazit do porodky dřív,at to stihnou

martaseli
autor
25. kvě 2016

jojo, lichořeřišnice, je to vlastně takové přírodní antibiotikum, mám ji doma i na jiné účely a pak kuličky Streptococcinum 30Ch

lujdicka
5. zář 2016

ahojky, ja mela v prvnim tehu taky pozitivniho streptokoka, takze kdyz mi praskla voda a dojela jsem do porodnice, dali mi infuzi s atb, jen jednu davku. Dcerka ho nastesti nechytla, takze ok. Jen by mne zajimalo, zda je pravda, co jsem slysela, ze kdyz je streptokok pozitivni v prvnim tehu, automaticky bude pozitivni i v druhem tehu. Nevite? Termin mam za dva mesice, tak nevim, jestli se uz ted nervovat nebo muzu mit nadeji, ze ho tentokrat mit treba nebudu 🙂

katka900
26. črc 2018

Já měla kultivaci negativní a u porodu jsem byla pozitivní. Syn musel být odvezen s pozitivním nálezem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru