Tatínek u porodu. Ano nebo ne?

martavatar
8. čer 2011

Ano nebo ne? Napište své zkušenosti a zážitky. Můj přítel by moc chtěl, ale já mám strach, jestli tam nebude spíš na obtíž, nebo jestli mi jeho přítomnost nebude v tu chvíli nepříjemná ... ?! Co si o tom myslíte? 😉

lsx
9. čer 2011

Nechala jsem volbu na přítelovi. Nejdřív se mu moc nechtělo, tak jsme se dohodli, že když se na to nebude cítit, že ho nutit nebudu. A když už to konečně začalo, tak že nejprv zůstane do té doby, než budu tlačit. Nakonec tam ale zůstal až do konce a byl rád, že byl u toho. Rozhodně mi tam nepřekážel, byla jsem moc ráda, že zůstal. Taky i proto, že na sálech byl v tu chvíli strašný frmol, takže asistentky i doktoří lítali sem a tam a kolikrát u mě byl jen přítel. Byl velkou oporou.

lena27
9. čer 2011

nedokážu si představit, že by tam nebyl. měla jsem kontrakce hodně za sebou, protože mi u obou porodů píchali vodu a hned se to rozjelo. já bych si sama ani nikam nedošla, nepustila vodu, nepodala ručník, atd...
z prvního porodu byl prý potom doma trochu špatný, ale i tak šel podruhé. to už věděl do čeho jde

petamaskova
9. čer 2011

já jsem tenkrát když jsem byla poprvé těhotná,byla jsem proti,aby tam byl(on chtěl) ,ale když to na mě přišlo a bylo to ještě den mých narozenin,najednou jsem ho tam hrozně chtěla mít,prožít to spolu bylo něco ,co nás ještě víc zblížilo a vůbec nebyl na obtíž,byl skvělý,bez něj bych to nezvládla ,tak dobře jak to šlo 🙂 takže u druhýho porodu nesměl chybět ,a protože to bylo daleko horší porod(bolestivější) než první, jsem ráda,že tam byl......

micanek
9. čer 2011

Já říkám jednoznačně tatínek ANo ...nepřišla jsme si na too sama , ale že jsme dva.

mailli
9. čer 2011

já jsem od začátku říkala manželovi, že bych chtěla, aby se mnou byl na "hekárně", abych tam na to nebyla sama. jestli bude chtít jít k samotnému porodu, to jsem nechávala vyloženě na něm a říkala mu, že se klidně může rozhodnout na poslední chvíli, jak se na to bude cítit. celou dobu u porodu chtěl být, tak jsem byla po pravdě ráda. no, ve finále jsem skoro nevěděla, že tam je (porod byl rychlovka, celou první dobu porodní jsem si ve skutečnosti "užila" doma a sestřičky mi pak nechtěly věřit, že rodím poprvé), ale byla jsem neuvěřitelně ráda za jeho tichou přítomnost. za odměnu si potom hned pochoval Elišku a bylo vidět, že z toho byl naměkko a zároveň neuvěřitelně šťastnej 😵
párkrát to doma proberte a pokud by se nakonec kterýkoliv z vás rozhodl, že přítel u porodu nebude, nezlobte se kvůli tomu jeden na druhého a nic si nevyčítejte. oba budete své děťátko milovat a nic na tom nezmění to, jestli jste tam v tu chvíli byli oba nebo jen ty a přítel až "dodatečně" 😉

schnucki
9. čer 2011

ja se pridavam k ano 🙂 ... manzel chtel byt uz od zacatku u porodu a i ja jsem ho tam chtela mit ... me to moc pomohlo protoze mi byl velkou oporou ... statecne u me sedel, povidal si se mnou, konejsil me a u porodu me povzbuzoval spolu s porodni asistentkou 😀
prestrihl i pupecni snuru a kazdemu se se zaricima ocima chlubil ze videl malou prvni ....
po porodu mi rekl ze je na me pysny a nikdy nezapomenu na jeho zarici oci kdyz mi oznamoval ze hlavicka uz je venku, ze malou vidi ... a ta pycha v ocich kdyz mi malou davali ....
byl to pry pro nej nezapomenutelny zazitek a sel by znova 🙂

martaska78
10. čer 2011

Ahojky, za mě 2x ano!!!! 🙂 , bylo to super, samozřejmě byl mi u hlavy, takže toho zas tak moc neviděl, až potom se mnou mimi, ale opora to byla veliká. Nejseš tam na to sama, bude tam plno "cizích" lidí a jeden človíček, který se na mimi těší stejně jako ty ti pomůže. A není nic krásnějšího než vidět mimi poprvé spolu. Věř mi, u prvního se mnou byl manža od začátku do konce a bylo to nádherné. U druhého ho poslali domů, že to bude nejspíš až ráno a nakonec to nestihl, byl tam asi až 10 minut po porodu a opravdu mi ho bylo moc líto 😔 , byl z toho celkem zdrcený

klarka1
10. čer 2011

rozhodně ano, nedovedu si to bez manžela představit. Je to mazec, ten porod, samozřejmě přenádherná věc a rozhodně by tatínek neměl přijít o první okamžiky svého potomka.

ivkaj
10. čer 2011

I za mě rozhodně ANO. Nějak si neumím představit, že bych tam byla sama i když hned na začátku těhu jsem si dala podmínku, že bude stát jen u hlavy. Navíc mě se líp tlačilo ve stoje a tak mi byl doslova fyzickou oporou. A když přihlédnu k praktickým věcem, má ti kdo podat co zrovna potřebuješ, pomoct ze sprchy, zavolat PA a tak. Jediné co jsme hlásili hned na začátku porodu, že nechce stříhat pupeční šňůru a PA to respektovala.

fram
10. čer 2011

Pokud sám chce, jsem rozhodně pro. Poslat pryč ho můžeš vždycky 😀 Pro manžela to byl obrovský zážitek a nikdy jsem ho neviděla tak šťastného, jako když poprvé choval syna v náruči. 🙂

bubliinka
10. čer 2011

Ahoj , Tatínek chtěl být od začátku u porodu a já jsem si to přála taky . Takže když nastal ten den kdy jsem rodila , byl tam se mnou celou dobu mi pomáhal , držel za ruku , dýchal se mnou při kontrakcích vodil do sprchy , ze sprchy , na míč a zase zpátky , ,,,, a byl moc statečný a já mám zážitek takový , že bez něj bych to tam nezvládla , byl mi oporou . Když jsme oba viděli dcerku jak se narodila tak to se nedá popsat to se musí zažít ten pocit . Nejkrásnější , nejůžasnější pocit na světě 🙂

sariss
10. čer 2011

ahoj, u nas s tim pritel pocital od zacatku, jedina ma podminka byla ze bude u me hlavy. Musim rict ze si neumim predstavit ze by tam nebyl,ze bych na to byla sama s 'cizimi'. Mela jsem sice rychly porod-zadna hekarna jen tlaceno,za 2hod od prijezdu do porodnice byla mala na svete a jeji narozeni je pro nas oba nejkrasnejsi zazitek v zivote. Myslim ze kdyz tvuj pritel chce byla by skoda ho o to pripravit.
Mne to prijde prirozeny ze tam ten chlap je,vsak se rodi jeho dite,proc by si mel kousat nehty nekde na chodbe...

ameli
10. čer 2011

Pukud tatínek chce, tak určitě ano 🙂 Navíc může hodně věcí obstarat, skočit koupit třeba pití, dát napít, přinést navlhčený kapesník, skočit pro sestru, doktora, cokoli .......... můj muž je doma spíš nešikovný a u porodu mi byl velkou oporou, překvapil myslím i sám sebe a moc mu to prospělo.

simonceli
10. čer 2011

Ahoj, u nás chtěl být přítel u porodu také od začátku. A já jsem byla moc ráda, hodně mi pomohl, nechal si vysvětlit hodnoty na monitoringu a když jsem měla nutkání na tlačení, ale neby jsem ještě dostatečně otevřená, tak mě rozdýchal a sklidnil. Velmi mi pomohl.

hansed
11. čer 2011

Ahoj, tak za mě určitě ANO. Manžel sice u porodu nebyl, ale myslím si, že by nepřekážel, naopak by pomohl - protože jsem zvracela, potřebovala jsem navlhčit hadr na obličej a PA neměla na starosti jenom mě... nebo si popovídat mezi kontrakcemi... prostě by byl k užitku. Doufám, že u druhého porodu už bude 😉

terkaz
11. čer 2011

Ahojky, za me take urcite ANO. Neumim si vubec predstavit, ze bych tam byla sama. A ten pohled, kdyz se nase ditka narodili a kdyz je poprve drzel v naruci...na to nikdy nezapomenu 🙂 A myslim, ze on take ne 🙂

monny89
11. čer 2011

Ahojky, určitě ANO, já tam manžela chtěla od začátku... ale bohužel to dopadlo jinak než jsme si představovali... Když to na mě přišlo, měla jsem kontrakce, tak jsme dojeli do porodnice, ale měli STOPSTAV, s tím že mě převezou jinam, a ať manžel jede domů, že to bude na dlouho, a pak za mnou dojede druhý den ráno... Tak mě převezli, manžel jel domů.. Já sama v jiném městě na hekárně... pospávala jsem mezi kontrakcema a brečela že tam se mnou není... Ráno přijel, já celá šťastná že tam už je, ale pořád se nic nedělo, nulový nález... tak zvýšené dávky oxytocinu a já nevím co všechno na vyvolání porodu.. nic nezabralo.. a po 38hodinách trápení byl verdikt jasný, když už se malej ztrácel na monitoru a já jen brečela že chci umřít, akutní císař!!! Takže nakonec u toho nebyl. Ale nebýt jeho tak ty kontrakce předtím sama nepřežiju, takže je to podpora obrovská!!! Takže URČITĚ ANO!!!

paolin
11. čer 2011

tak za mě taky určitě ano. a taky si nedovedu představit, být tam sama... nakonec malému padaly ozvy a nebýt tam manžel tak se porodní asistentky nedovolám, páč si někde tři hodiny popíjela kafíčko 😠 hlídal průběh, monitor, dýchal se mnou..prostě super 🙂 druhý porod si manžel dle slov užil více, u prvního se docela nadřel 😉 a ten pohled, když držel kluky stál fakt za to 😵 Adámka mi ani nechtěl půjčit 😀

sarlotta
11. čer 2011

Rozhodně ANO, první porod dlouhý 22hod - pak císař, neskutečná opora, hlavně psychická.... malého viděl první, natočil mi ho hned po porodu, což bych ani neviděla.

druhý porod kraťounký - 50min🙂 stihl posledních 10min, ale stálo to za to, úžasný pocit štěstí a sdílení té radosti. Když jsme si spolu užívali první minuty s dcerkou. dokonce si i střihl šňůru - šikula🙂))

Od bolestí Ti přítomnost parnera nepomůže, porod nezkrátí , na to jsi sama ať tam je nebo není...ale může něco podat, pomoct, zavolat sestru a taky mi přijde, že by byl ochuzený o ten zážitek zrození, o ten pocit štěstí.

Je to podle mě důležité pro jeho vztah k dítěti.

romana29
11. čer 2011

Brala bych ho všema deseti - vyhodit 😀 ho na chodbu můžete kdykoliv 🙂
Můj přítel totálně u porodu odmítal být, naštěstí byly obě císařem, tak tam stejně být nemohl a čekal na chodbě

kapicka20
29. čer 2011

Ahojky..Já jsem rodila před půl rokem a myslím si,že tatínek u porodu by měl být..Pro mě byl neskutečnou oporou..Myslím si,že když si na miminko oba zadělali tak at to dokončí taky spolu.Pokud on sám chce tak bych nebyla proti 😉

hribek
30. čer 2011

Ja jsem u porodu pritele mela, puvodne nechtel, ale nakonec sel a ted to je pro nej zazitek na celej zivot, moc mi pomahal a nezapomenu na to jak me povzbuzoval ke konci, ze uz vidi hlavicku. a videt chlapa brecet stestim je nezapomenutelny. takze za me jsem pro!!!

miskadis
30. čer 2011

Já jsem manžela u porodu měla a opravdu mi byl obrovskou podporou, takže za mě také ano.

sshiva
1. črc 2011

Narodenie miminka je veľmi emotívny okamih...Zo strany partnera to chce určite dávku odvahy , vzhľadom k tomu čo všetko porod obnáša (bolesť, krik, krv...), preto si myslím že je dobré sa s partnerom predom poradiť, porozprávať o všetkých obavách, predstavách...
Ja som rodila po boku manžela a táto intímna chvíla nás neskutočne zblížila...vrátane synčeka...je to absolútna láska a rešpekt zároveň..

ined77
1. črc 2011

Já jsem svého muže u porodu chtěla, ale kdyby řekl nechci, nezlobila bych se na něj.
Je to ten typ co když se řízne, tak se kácí, ale byl u porodu obou našich dětí a byl mi velkou oporou 🙂 .
On sám dnes tvrdí, že je moc rád, že u toho byl. 🙂

kejvinka
1. črc 2011

Můj manžel chce být u toho a já jsem za to moc ráda,že tam budu mít podporu.

marti73
1. črc 2011

Chtěla jsem ho mít u porodu a on na štěstí i chtěl, když ho tam budu chtít já sama.
Je to hodně velká psychická podpora a prožíváte narození svého dítěte oba společně. 😅
Ale samozřejmě ho nejde nutit, každý chlap se na to necítí. 🙄
Opravdu mi moc pomohlo, že tam byl se mnou a myslím, že i pro něj je to hluboký zážitek. 😅

majka12
1. črc 2011

Já bych rozhodně netvrdila, že tatínek k porodu patří. 😔 Ne každý dokáže tenhle proces ustát a právě proto, že se jedná o hodně emotivní a vypjatou situaci, tak bych to dobře zvážila. Obzvlášť pokud má jeden z partnerů o tom pochybnosti, tak bych to důkladně probrala. U porodu se může stát spousta věcí a je to situace tak neznámá, že nikdo nemůže vědět jak se ten druhý bude chovat a může z toho být dost překvapený. A nakonec i žena potom může být z reakce svého partnera strašně zklamaná 😔 Můj manžel u porodu být nechtěl a nakonec byl u celého a já byla moc ráda, protože to bylo dost fyzicky vyčerpávájící a hodně mi pomohl. Ovšem manžel viděl i to co nechtěl a co jsem já byla ráda že nevidím a taky špatně nesl to, že mi nemůže pomoct od bolesti. 😔 Následky to na něm nezanechalo žádné , ale znovu se k porodu nehrne a upřímně se mu moc ani nedivím 😀 😀

nerreidda
1. črc 2011

Za mně ano...pokud chce sám a tobě to nevadí, tak bych souhlasila. Já za to byla vděčná, že chtěl být u toho. A i kdyby nechtěl, tak bych ho nenutila. Je to jen o vás a domluvě mezi váma.

anidomi
1. črc 2011

Muj pritel k porodu nechtel.. Mel strach,ze by tam byl k nicemu.. Ja ho nenutila a uz jsem s tim byla smirena.. Pak se to ale vsechno zamotalo a ja rodila o 3 tydny driv.. A doma.. Domikovi se chtelo na svet strasne rychle,tak jsme to odrodili jeste nez prijela rz.. Takze to chudak tatka odasistoval sam(s pani z rz na telefonu)-a ted je mezi kamarady hrdina 😀 A co je dulezitejsi-s malinkym ma dokonalej vztah.. Ja myslim,ze je to na kazdym tatinkovi.. Takze nenutit-kdovi,jak se to zamota . 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru