Tatínek u porodu. Ano nebo ne?

martavatar
8. čer 2011

Ano nebo ne? Napište své zkušenosti a zážitky. Můj přítel by moc chtěl, ale já mám strach, jestli tam nebude spíš na obtíž, nebo jestli mi jeho přítomnost nebude v tu chvíli nepříjemná ... ?! Co si o tom myslíte? 😉

moncicak.as
8. čer 2011

Já ho moc nevnímala, teda u kontrakcí, měla jsem rychlej porod, ale hodně mi pomohl u tlačení, držel mi nohy, když jsem tlačila, sama bych to asi dávala hůř..takže já jen doporučuju 🙂) 🙂

mili84
8. čer 2011

Tatínek k porodu patří, toť můj názor🙂 Překážet rozhodně nebude, personál si ho kdyžak podiriguje 😉 U výroby taky byl 😀 😅 Poslat pryč ho můžeš vždycky, i když by to byla určitě škoda 😉

panda
8. čer 2011

Jednoznačně ano 🙂 Pokud sám chce, tak bych se toho nebála. Určitě ti to pomůže a myslím, že k děťátku pak bude mít hned od začátku lepší vztah. Můj manžel byl také u porodu a moc se mu to líbilo a moc mi to pomohlo, byla jsem ráda, že tam někoho mám a bylo super, že si jako první mohl malou pochovat 😵

lukza
8. čer 2011

Tak já jsme moc chtěla manžela u porodu a on prvně nechtěl pak svolil že semnou pujde když si to přeji nakonec byl Cisař a manža tak byl se mnou a já jsme moc ráda a on nakonec taky že je to pro něho největší zážitek ale jak je to u normálního porodu nevím ,ale já sem pro ho mít vždy u porodu jako podporu. 🙂

jasmia
8. čer 2011

Já rodila vždy bez tatínka, jsem typ, který raději trpí o samotě, další člověk je mi na obtíž. Při třetím porodu sice hodně chtěl být u toho, ale vím, že by mě tam byl na obtíž, takže jsem mu to zatrhla 😀.

ferinka
8. čer 2011

U prvního porodu jsem na taťku nebyla nepříjemná,ale ani příjemná 😀 😀 😀 😀 Jen jsem mu říkala ať mě nepozoruje,nesahá na mě a tak - chudák 😀 Ale pomohlo mi, že tam vůbec byl,to mi stačilo 😉
Teď u druhého jsem měla potřebu ho držet a mít ho hned u sebe,prostě pokaždé je to jiné 😀

Ale u obou porodů mi bylo dobře a pomáhal při tlačení, že mi přidržoval nohy a já mu u toho asi lehce víc drtila druhou ruku 😎 😎

carodkaa
8. čer 2011

určitě ano,pokud sám není proti,posílí to váš vztah i jeho vztah k miminku 😵 😵

theodorika
8. čer 2011

Já byla sama a třeba na "hekárně " bych jeho ruku k drcení kostí uvítala. U samotného porodu asi ne. Přece jen si myslím, že nemusí vidět úplně všechno, ještě by se tam museli starat i o něj 😀

rebelie
8. čer 2011

Je to věc, kterou by partneři měli důkladně zvážit, měli by s ní oba souhlasit a oba by se měli připravit na to, že jeden či druhý pak na místě může od této dohody ustoupit - to znamená, že muž třeba usoudí, že na to nemá, nebo si žena až při porodu uvědomí, že jí tam tatínek ruší a v ten moment by měl tatínek odejít, aniž by to nějak narušilo jejich vztah... Rozhodně není dobrá přítomnost partnera u porodu jen proto, že dnes se to nosí... Myslím, že máš ještě čas si to v sobě utřást, promyslet, jak bys to chtěla a s přítelem to v klidu probrat... Doporučuju si o tom něco přečíst, má to opravdu svá pro i proti a je dobré o tom něco vědět. Existuje i knížka, která se jmenuje Partner u porodu, tak můžeš zkusit třeba tu.

barevka
8. čer 2011

Já byla vždy pro, manžel vždy proti. Nakonec souhlasil, že půjde, když si myslím, že tam k něčemu bude. Nyní prohlašuje, že si teda prvních 7 hodin připadal jako pako, který jen kouká na to jak trpim. Další dvě hodiny na sále už to prý bylo lepší, ale nenechali ho na nic šahat 😀 No a vše to vyvážil ten konec, když se malá konečně dostala na svět. Prý by ten pocit nevyměnil za nic na světě. Do té doby si to prý vše pořád nepřipouštěl, ale když na vlastní oči viděl, jak přišla na svět, všechno mu začalo pomalu docházet. A myslím, že i díky tomu má k malé prostě blíž 😉 Takže za mě 100% ANO!!!!

catherin89
8. čer 2011

Myslím,že pokud to sám nabízí, tak by tam měl jít. Na tom dítěti jste se podíleli oba, rodit ho budeš ty - to se změnit nedá, holt fyzikální zákon - jen ať vidí jak to probíhá a jak statečně miminko přivedeš na svět, bude si tě více vážit. 🙂

sorini2
8. čer 2011

my byli na prohlídce porodnice v ostravě a byl tam dotaz jak se k tomu staví, a PA řekla že to přímo doporučují a že nechávají tatínky stříhat pupeční šňůru a taky podepsat miminko... a že mají lepší zkušenost jak je otec u porodu, že maminku povzbudí... ale samozřejmě pokud tatínek nechce tak ho nikdo nemůže nutit... a nebo je s maminkou než dojde k samotnému porodu a pak jde na chodbu, a pak zase přijde..
a jak tady píše Catherine89 taky si myslím, že si pak ten muž musí té ženy určitě více vážit, když vím čím si prošla, že to není sranda...
Takže já bych manželovi toto nezakazovala, a pokud na to mít pak nebude ať odejde.... než by se měl složit a nebo toho pak litovat, že na to neměl.

jajulin
8. čer 2011

Já bych bez manžela snad ani nerodila. Sice u prvního porodu (7 hodin) hlavně sledoval televizi (byla na porodním sále), kde zrovna dávali přímé přenosy z mistrovství světa v atletice a občas jsem se při kontrakcích o něj opřela, ale v tu chvíli jsem od něj nic jiného nepotřebovala. Prostě mi jen stačilo, že tam byl.

ffiinnkkaa
9. čer 2011

Kdyby tam nebyl tak bych to tam asi nevydržela..byl tam víc nápomocný než doktor či porodní sestra.. 🙂 Pokud chce doporučuji.

ladybugie
9. čer 2011

Manžel k porodu nechtěl. Ležela jsem na vyvolání a on přišel na návštěvu zrovna ve chvíli, kdy jsem přecházela rodit na box. Byl tam tedy od samého začátku celých sedm hodin. Dokonce si malou pochoval jako první ( a od té chvíle mi jí nechce půjčovat 😀 ) Za sebe říkám, tatínek u porodu každopádně ANO. Bylo to super, pomohl mi víc než doktorka nebo PA. Navíc byl personál fakt super a krom "velkého finále" jsme byli na boxu sami. Bylo to skvělý!

weri1
9. čer 2011

pokud chce tak ano, ale nenutila bych. Já byla moc ráda, že tam byl, nakonec jsem rodila císařem a byl i u toho 🙂

katkanova
9. čer 2011

mam to za sebou velmi cerstvo a mozem povedat ze tiez som vahala, priatel je navyse dost panikar tak som mala obavy ci mi nebude skor problemom ako oporou, ci ma chlap co robit pri zene v takej situacii, a tak ... teraz "po akcii" hovorim, ze urcite ano, ak je partner na to zrely - co vsak asi tazko vopred povedat. kazdopadne ak nie manzela, alebo priatela, niekoho by som si k porodu urcite zobrala - mamu, svokru, kamaratku - bolo to pre mna neocenitelne ze som nezostala sama a v kritickych chvilach sa za mna mal napr kto rozhodnut, alebo mi nosit vodu a pomahat s cimkolvek bolo treba - bez toho by to bolo ovela tazsie. aj ked som z toho mala obavy, vobec mi tam nevadil, bola som tak ci tak v takom svojom sukromnom tranze kedy som ho vnimla skor ako "toho co mi poda pohar" 😝 navyse bolo fakt krasne ze maleho videl hned po narodeni, myslim ze nam to vsetkym emocionalne velmi vela dalo ze sme si tym presi spolu

katchi
9. čer 2011

Za me rozhodne ANO - manzel s tim pocital hned od zacatku a ja jsem byla rada, ze tam, je. Pomahal mi ve sprse, mohla jsem se mu povesit na krk pri kontrakcich, daval mi pit, drzle me za ruku. Kdyz jsem nakonec musela na cisare, vedela jsem, ze pohlida prdolku po porodu a pak nez me zasili, tak ho mel u sebe na brise. Hodne mi pomohlo, ze tam byl. Kdyz bylo potreba dojit pro PA nebo dr., tak jsem nemusela sama...k dalsimu porodu zase pujde.

amallie
9. čer 2011

Tatinek k porodu patri 😉 Pokud by tam manzel byt nechtel, bylo by mi to hodne lito, ale musela bych to respektovat, ovsem za sebe, neodpustila bych mu to

raduzka25
9. čer 2011

jako porodní babka říkám ANO 🙂 ale opravdu záleží jak se partneři domluví......

coxa
9. čer 2011

Tatínek u porodu? ano, ano, ano! 🙂

kami1984
9. čer 2011

Já jsem už od začátku byla pro,aby manžel k porodu šel... ale nechávám to na něm.zatím chce jít, tak uvidíme za pár týdnů🙂 každopádně bych partnera nenutila...

verher
9. čer 2011

manžela jsem k porodu chtěla a i on si to přál......pak když došlo na věc jsem jeho přítomnost moc nevnímala a občas byla na něj i protivná...on zase nepřekousl jak viděl mě svíjet se....a když mne odváželi na císaře, tak byl z toho tak špatný...dlouho se z toho dostával.....k druhému porodu už nechce..těžko radit, ono se to vždycky může vyvíjet jinak a pokud tam není ta sladká tečka, tak to ti chlapy chápou jinak....

petra.a
9. čer 2011

ja som skoro do poslednej chvile nevedela, ci manzel bude u porodu alebo nie. Ja so ho tam chcela mat, on sa nevedel rozhodnut (bal sa 😀 )...netlacila som ho do toho. Ale po niekolkych hodinach kontrakcii, ked mi oznamil, ze pri tom predsa nesmie cybat, taaaaak velmi ma to potesilo 🙂 Ako tu uz holky pisali, strasne mi pomohol, daval mi pit, drzal ma za ruku a dodaval silu, ked uz som fakt nevladala...som stastna, ze tam bol.

mamkamarketa
9. čer 2011

za me ne. ja ho tam nechtela,ale ''vydupal'' si to 😀 Musim rict,ze byl UPLNE K NICEMU. doslova prekazel 😠 je american,cesky mluvi desne malo a kdyz nastaly komplikace a ja v bolestech bez epiduralu prekladala a vysvetlovala celou sitauci 😠 🙄
navic,myslim,ze pohled na zenu co tlaci neni asi sexy a bala jsem se madonina complexu.(zname se to stalo ☹ ) a nejsem typ zeny,co potrebuje ''utesovat a byt opecovavana'' asi jsem zvykla trpet o samote 😉

marinka
9. čer 2011

Za mě taky rozhodně ano, bez něj by to pro mě bylo mnohem těžší.. Byl pro mě důležitý hlavně jako psychická podpora, že jsem věděla, že na to nejsem sama. Ale vlastně pomáhat i prakticky - doběhl za sestřičkou, když bylo něco potřeba, když jsem chtěla namasírovat záda při kontrakci, podat pití, odnesl mě v náručí na sál, když jsem začala mít pocit na tlačení..A pak to jeho dojetí a slzy v očích, když mi dali holčičky poprové na břicho a mohl si jako hrdý otec napsat jméno na nožku, to bylo něco nádherného a ještě víc nás to spojilo 😵

petule12
9. čer 2011

Nechala jsem to na něm, nehtěla jsem ho nutit, mohl nejít nebo kdykoli odejít. Nakonec tak nějak přirozeně vyplynulo, že byl u toho. Strašně moc mi pomohl a jsem moc ráda, že tam byl. Bez něj bych skončila na císaři. Mám pocit, že jsem mu musela rozdrtit ruku, ale statečně tvrdil, že ne 🙂
On sám pak byl moc rád, že byl u toho 🙂
Přiznal, že se bál, jestli mi tam bude co platný, ale viděl, že ano, a že mi to moc pomohlo.

Ale souhlasím, že nenutit. Si myslím, že musí chtít sám.

beponka
9. čer 2011

bez chlapa bych asi nerodila 😀 je to opora a on je ten který třeba musí o něčem rozhodnout když žena už nemá sílu a taky narozené mimčo pohlídat když ženská ještě leží a tak..... a jen ať chlapi vidí jaké to je a váží si nás o to víc!!!!!!!!!!!!

denousek
9. čer 2011

já jsem byla šíleně ráda že tam se mnou manžel byl,ten chlap to pak celý vníma jinak když vidí co ta ženska vydrží... miminkoje přece obou takže za mě určitě otec u porodu ano!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru