Tatínek u porodu. Chtěly byste ho tam?

luciass
17. zář 2006

ahoj maminky a tehulky,
ja jsem premyslela nad tim, ze bych tam manzela chtela, ale pochopim, kdyz by nechtel, zatim mame otazku otevrenou a pokud ze rozhodne ze ne, vim, ze by tam sla se mnou moje segra.
Co vy si myslite o tatincich u porodu? tehulky chtely byste? maminky jake to bylo s manzelem nebo bez manzela?
diky za prispevky pekny den

margotka
12. dub 2007

megy:paradox je,že i já jsem zdrav.sestra se slušnou praxí na jipce!!Ovšem byla jsem ráda,že jsem ráda,kapal mi Haemacel,tak jsem v duchu ještě řešila,proč tak leju apod.A euforie ze zdravého dítěte přetloukla ten vztek,až později jsem přemýšlela,že jsem si to neměla nechat líbit...po druhý už bych tak blbá nebyla 😠

draga
12. dub 2007

kočky já jsem strašně moc ráda, že manžel se mnou uporodu byl a sám uznal, že to pro něj byl NEJ zážitek 😵 ale je to nakonec věc každé z nás jak to cítí já bych neměnila 😵 😵

michalilinka
13. dub 2007

Ahoj holky,urcite doporucuji tatinka u porodu!Hrozne mi pomohl!Neumim si predstavit tam byt sama!Masiroval me a hlavne tam semnou byl!!!!A aspon chlapi vedi jaka to je drina! 😅

macanet
13. dub 2007

Ahoj holčiny, mažela určitě u porodu chci, on taky, to je základ, kdyby nechtěl nebudu ho nutit.Mám zkušenost od kamarádky, která tam byla s manželem, kluk se narodil s roštěpem rtu(naštěstí ne patra) nikdo to nevěděl, protože na normálním ultrazvuku nebylo nic vidět a v rodině to nikdo neměl, takže nebyl důvod ji někam posílat.Prostě blbá náhoda.On jí moc pomohl, protože to byl hroznej šok.Po porodu s klukem hned sestra odešla a on byl ten, kdo zjišťoval, co se vlastně stalo a uklidňoval ji. Vedle rodila maminka, která tam byla sama, dost si naříkala a doktorka už byla asi nějaká nervozní, tak ji říkala ženská tak už ať to máte za sebou, takhle tu budem ještě hodinu 😠 😠 Kámoška s ní byla na pokoji a ta maminka říkala, příště manžela chci, teď jsem ho nechtěla a k vám se chovali jinak, než ke mě.Asi na tom něco bude před tatínkem se trochu držej. A je přeci hezký pohled na to, že prcka drží chlap v těch svejch velkejch rukách a je dojatej, nebo ne? 😉

doubek
14. dub 2007

Ahoj, urcite manzela k porodu. Je to obrovska opora. Jak me zavezli na sal rodit, tak on se musel prevleknout, tazke asi 5 minut tam nebyl, a ja jsem z toho byla nervozni, hned jsem se po nem shanela, rikali, ze hned prijde. Po porodu mi manzel rikal, nekolik dni to opakoval, ze jsem hrdinka a vsechny maminky, co porodi, ze jsou hrdinky, ze chlapi by tohle nezvladli. 😉 Urcite je to super, kdyz tatinek vidi, jak se mu rodi dite. To je na cely na zivot. To nikdy nezpomene.

honzi
18. dub 2007

Ahoj maminky i maminky čekatelky, byla jsem moc ráda, že manžel byl se mnou, podával mi pití, doprovázel mě do sprchy, přivolal PA, když bylo třeba, držel mě za ruku a nakonec přestřihl pupeční šňůru. Bylo to nádherné, když mi přinesl Honzíka v náručí ukázat a řekl mu: Tohle je tvoje maminka.

dablice1983
18. dub 2007

ahoj tak jsme psali do porodnice chomutov email a jak koukame tak jim asi nestojime za odpoved a to chcem rodit v teto nemocnici a doufame ze nam dovoli pritomnost otce ditete u porodu jinak muji pritel udela takovej bordel az to hezke nebude a od porodu se vyhodit nenecha jinak jsem z chomutova

zdenicka
18. dub 2007

tyjo az me to uplne dojala a to je sila ,to je tak pekny,a mooc se tesim az muj manzilek bude se mnou u porodu a bude taky tak stastnej jako ostatni tatinkove.Je to neco neuveritelnyho.

jankatr
29. dub 2007

Ahojky, můj manžel se mnou u porodu byl a já bych neměnila. Pro mě není dilema to, jestli mě uvidí v tak choulostivé situaci, jestli se před ním nebudu stydět nebo se mu nezošklivým, naopak si myslím, že by mi to vadilo víc, když bych tam byla jen s PA což je vlastně úplně cizí člověk. Myslím si, že pokud mě miluje, tak za všech okolností. A jestli se mu náhodou nezošklivým - to je jako kdyby mě nechal na holičkách, když je mi špatně, protože nesnese pohled na to jak dávím 😠 , nebo nechal malého celý den v pokaděné plíně protože mu to vadí. Já myslím, že z láskou člověk překoná všechno. Naopak, si myslím že to vztah posílí.
A upřímně řečeno - bylo to poprvé a na nějakou dobu na posled, co jsem viděla svého muže plakat (samozřejmě dojetím)
Nikdy bych neměnila a vím že příště ho tam chci znovu 🙂

clientka
4. kvě 2007

Ahoj holky 😉 ,
Já jsme váhala jestli manžela mít u porodu nebo ne.Mé přání bylo at je tam se mnou,on z pocatku váhal.Rekla jsem mu ,že to záleží na něm ,že ho do ničeho tlačit nebudu.Nakonec se sám rozhodl,že u toho chce být.Myslím si ,že je spousta mužů,co nechtějí vidět svou ženu při porodu,aby se jim "nezosklivěla",tak tento typ muzů asi nikdy nepochopím.Myslím si ,že když muž byl u "vzniku! miminka tak by měl být i u jeho příchodu na svět.Hlavně do toho ,ale chlapy nenutte!!!Jsem typ ,který se z bolestí radši vyrovnava sám,tak jsem manzelovi volala na posledni chvili,at dorazi,byl se mnou na hekarne asi cca 2h,ktere jsem stravila pod sprchou a u porodu stal za mnou a natecel na kameru,samotny porod probehl velmi rychle a manzel mi natacel tou ceho jsem byt nemohla (koupani,vazeni ,mereni).Nejkrasnejsi okamzik na ktery nikdy nezapomenu byl ten kdyz mi Tomaska prinesl v naruci jeste na porodni sal a podekoval mi 🙂

olielka
14. kvě 2007

ahoj holky, ja taky chci manzela u porodu a on chce taky 🙂 jedine, ze by se mu udelalo treba spatne, ale to si myslim, ze ne. Myslim, ze bude pro me tou nejvetsi oporou a taky je super, ze bude primo u narozeni. Taky jsem cetla o nejakych psychickych ujmach (ze pro nej zena prestane byt pritazliva apod). Ale myslim, ze pokud toto by bylo jenom porodem, da se to resit. Ale nenutila bych ho 😉 A taky se mi libi, ze planuji uzakonit tydenni materskou pro tatinky, to je super, myslim, ze toto vsechno prispeje ke vztahu tata-dite, ze na to zena neni sama, ale jsou proste dva 🙂
proste v zivote neni vsechno vonavy a krasny, jsou tu holt i ty perne chvilky 🙂

morusa
14. kvě 2007

Ahojte holky, tak mám ani ne týden u porodu a stále musím tvrdit ,že partnera u porodu ano. Měla jsem celkem dlouhý porod - 21 hod a v některých fázích jsem to snášela už velmi špatně,přestávala jsem komunikovat, jelikož jsem byla už velmi vysílená a musím říct, že jsem byla vděčná, že tam přítel byl. On samozřejmě chlap od té bolesti nepomůže, ale otíral mi obličej mokrým ručníkem, dával napít a při každé kontrakci mě držel za ruku nebo mi masíroval záda. Ano, zvládla bych to i bez něj, pokud by mi nic jiného nezbývalo, ale takhle to bylo tisíckrát snažší.A nemusím snad na závěr dodávat,že okamžik, kdy přišel malej na svět a já viděla svýho chlapa poprvé plakat štěstím, je opravdu hodně silnej zážitek.

kamhajek
14. kvě 2007

Já manžela jednoznačně doporučuji. Byl to pro nás oba krásný zážitek!!! 🙂

misakulicka
21. zář 2007

Ahoj holky, mám trápení. Včera jsme se bavili trochu o tom, jestli bude můj partner u porodu, řekla jsem mu, že teď hodně tatínků u porodu chce být, že to je takový "trend" a on hned na to, že se nebude ohlížet na nějaký trendy...je mi to dost líto, v noci jsem kvůli tomu plakala. Moc bych ho tam chtěla, vždyť přece je to určitě nezapomenutelný zážitek. Muž je pro tu ženu oporou-takhle si myslím, že prostě na to budu sama.....a to mě bolí.

misakulicka
21. zář 2007

těhulky, všechny tady doporučujete mít manžela u porodu, ale když se k tomu, nemá a mě je to líto, co mám dělat? Myslíte, že si to nakonec rozmyslí a nenechá nás v tom samotné?

smoulinda
21. zář 2007

Miso jestli k porodu nechce, tak ho nenuť. Někteří chlapi to prostě nesnesou. A když by tam šel jen z donucení, tak si myslím, že by to bylo ještě horší. Vždyť si tam můžeš vzít klidně někoho jinýho...Kamaráda, kamarádku, maminku 😉 Tím tě ovšem nechci odradit, takže to na manžu klidně ještě zkoušej. Budu držet pěstičky ať to dobře dopadne 😉 🙂

erin4
21. zář 2007

Ahoj. Já těhotná nejsem, ale když jsem o tom přemýšlela do budoucna, tak stejně záleží, jak se dva domluví. Nejlepší je, když je na to stejný názor 😉
Já sama určitě jednou budu přemlouvat(i když se to nemá), aby to bylo podle mě). Bohužel ještě sama nevím, jak to jako bude 😉 . Jsem hrozná poseroutka a cíťa a tak se ve mě dost mísí pocit, že nechci, aby mě někdo viděl,jak něco nezvládám a zároveň to, že mi většinou podpora, když mi není nejlíp, pomůže.
Všem držím pěsti, ať to je jak chtějí 🙂

vivian
21. zář 2007

Já tam nikoho nechci, maximálně PA, já chci mít klid 😀 Ale kdyby manžel chtěl, tak bych ho asi nevyháněla... Akorát nechápu, proč některé porodnice chtějí takové hříšné peníze za to, aby manželé mohli být spolu. Podle mě by to mělo být samozřejmé a bez nějakého pitomého poplatku. Přijde mi možná až neslušné chtít vydělávat na tom, že ti dva chtějí být v takových chvílích spolu 😖

peige
21. zář 2007

Misakulicka: rozhodně ho nenutit, pokud by si ho moc u porodu chtěla, zkus ať se pobaví o tom s nějakým kamarádem - tatínkem, co byl u porodu, a pak... 😉

lenkabu
22. zář 2007

misakulicka: zkus ho přemluvit třeba jen na první dobu porodní....viděla jsem v porodnici spoustu tatínků co k porodu nechtěli, ale zůstali se ženou v první době porodní a na porod pak dokázal odejít jeden....většina zůstane. Takový malý neškodný trik 😉 😀 Třeba se tvůj manžel jen naježil, že by měl následovat trend...můj je úplně stejný, i když zrovna porodu se to netýká. Až bude mimi kopat a bude ho cítit, bude to taky o něčem jiném 😉

Můj manžel k porodu chce,jen včera se svěřil, že se bojí aby tam nedošlo ke komplikacím a stresu...že se prý stresne taky a začne se do toho plést. Tak ho přesvědčuju že takhle fakt ne 😖 Prý jestli uvidí v očích doktora paniku, přetrhne ho 😅

mikca
22. zář 2007

misa, mé mestry manža byl s ní celou dobu než začla v pravem smyslu rodit..normálně zdrhl, nemohl se na to dívat počkal na chodbě...takže jak píše lenkabu ma první dobu porodní at je z tebou tam ho stejně asi potřebuješ nejvíc, při samotném porodu ho stejně moc vnímat nebudeš...moje zkušenost 😀
určitě ho nenut , ale zkus trochu zahrát na city 😀 ...nebo mu řekni že si tam vemeš kámošku že tam prostě nechceš být sama, jeho ješitnost mu nedovolí, aby jeho dítě viděla první kámoška než on sám...tak hodně štěstí 🙂

lenkabu
22. zář 2007

Mně přijde že v něčem to má otec u porodu lepší než matka...většinou vidí dítě první, první si na něj sáhne, pochová ho...

ene
22. zář 2007

Viv, nam to PA vysvetlovala tak, ze poplatek je kvuli tomu, aby se odfiltrovaly takove ty pochybne existence, ktere by se jim do toho mohli plest, prijde mi to rozhodne rozumne reseni, petistovka neni zas az tak moc, kdyz si par opravdu moc preje byt u toho spolu. Zaroven na tom porodnice ani nevydela, co vim, tak to jde do sluzeb, ktere pak muzou maminam poskytnout navic od toho bezneho minima, ktere jim hradi pojistovna.

lenkabu
22. zář 2007

U nás tomá porodnice tak,že když tam absolvuješ předporodní kurz, neplatíš za otce u porodu. Část toho kurzu je přímo Příprava otce k porodu. To mi přijde rozumné.

musko
22. zář 2007

Tak u nás, to bolo jasné takmer od začiatku - manžel má z nemocnice hrozu, a myslím, že do niečoho ho nútiť, aby to urobil len koli tomu, aby mi vyhovel nemalo zmysel.... Nakoniec sme aj tak išli akútne cis. rezom pre preeklamspiu, tak sa to vyriešilo samo. Ale moj názor je, že nútiť nemá význam.... 😉

cibule
22. zář 2007

Holky, já mám sice ještě dost času, ale taťka k porodu půjde, neprotestuje a já chci 😀

lenkabu
22. zář 2007

Můj muž už porod viděl,tak myslí že to bude pohoda...jenže u vlastní ženy...no jsem zvědavá 😀 Mně dělá problémy i nabrat krev někomu koho znám 😅

chaluska
22. zář 2007

Manžel mi byl celou dobu podprou a i při tlačení mi pomáhal.
Tlačil proti. A prní malého nedržel, jelikož mi málého hned dali na břicho. Super zážitek. Ale záleží jaký je chlap nátury. Chlapa co nesnáší krev anebo by byl vyklepanej bych tam nechtěla. 😉 To by pak jen porod komplikoval.

lenkabu
22. zář 2007

Tady miminko na břicho většinou nepokládají a tatínek je někdy ten první kdo ho vidí a dotkne se ho. Mně by bylo hrozně líto kdyby nešel.

lili01
22. zář 2007

ahojky.manžel byl u porodu,sice stihl přijet z práce na posledních 20minut,ale i tak to stálo zato.stihl to nejkrásnější a viděl mrňouska první.tak na měkko jsem ho v životě neviděla,takže jsme si to oba užili a bylo by mě líto,kdyby tam nebyl....
všem maminkám to doporučuju,samozřejmě pokud chcou tatínka u sebe a hlavně pokud se na to tatínek cítí....za každou cenu bych ho nenutila,musí se rozhodnout sám,pak to teprve stojí za to!!!! 😵
hodně štěstí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru