Tatínek u porodu. Chtěly byste ho tam?

luciass
17. zář 2006

ahoj maminky a tehulky,
ja jsem premyslela nad tim, ze bych tam manzela chtela, ale pochopim, kdyz by nechtel, zatim mame otazku otevrenou a pokud ze rozhodne ze ne, vim, ze by tam sla se mnou moje segra.
Co vy si myslite o tatincich u porodu? tehulky chtely byste? maminky jake to bylo s manzelem nebo bez manzela?
diky za prispevky pekny den

sirael4
16. čer 2010

@jasekd je obvyklé že se bojíš, ale myslela jsme že se nesmí tolik prožívat ta neúčast tatínka 😉 myslím že na jeho lásce k dítěti to nic nezmění a to je podstatnější 🙂
Nejde v mém případě o optimismus, já tam tatínka, když to půjde, mít budu, jen vím, že bych mu to nevyčítala ani se z toho nehroutila a netrpěla kdyby tam nebyl. Jediné, že by mě to bylo líto.

jasekd
16. čer 2010

@sirael4 Jezis, to by me taky vubec nenapadlo, ze chlap, co tam nebude, ho bude mit min rad. Tady jde opravdu podle me o zenskou, diteti je to sumak 😉 Jsem myslela, ze to myslis tak , ze nemame resit porod jako takovej, tam to pak zalezi, jake ma kdo za sebou zkusenosti. Mne treba prijdou prehnane i takove reakce (jsem tu nekde cetla), ze zenska citi jako celozivotni prohru (dluh? vuci diteti nebo jak to nekdo psal), ze si nenechala polozit dite rovnou na bricho... Ja ho tam taky nemela, jak ho museli ze me spis rvat, tak s nim hned bezeli na osetreni, i kdyz byl nakonec uplne OK. Jedine v cem to asi muze byt pozitivni, krome te podpory, ze jak tu pisou holky, ze si jich manzel pak jeste vic vazil. I kdyz na nektere slabe povahy (takovi ti omdlivaci hypochondri, znam jich par z prace, jeden mi rekl: moje zena i decka vydrzej vsechno, ty nic neboli, ale ja umru 😀 ) to muze mit opacny efekt, no a tem teda na sal vstup zakazan!

sirael4
16. čer 2010

@jasekd takhle to myslím 😉 když se na to otec necítí, tak je zbytečné aby jen kvůli ženě chodil...

jasekd
16. čer 2010

@sirael4 Ja myslim, ze mozna i vetsina chlapu se na to nejdriv neciti, ale pak to radi zvladnou, ja treba bych taky moc nechtela tam jit, ale pokud by si to treba moje nejlepsi kamoska prala, treba ze jeji manzel nemuze, rozhodne pujdu. Ja pevne doufam, ze tech opravdu labilnich typku, o kterych jsem psala vys, je jen malo. Tenhle o kterym jsem psala, by svou zenu 10x nechal rodit, detem trhat zuby apod, nez by si nechal vyndat trisku z prsticku 😀 Otazka je, jestli bych mohla mit nekoho takoveho za partnera, keterj se sesype, kdyz si odre kolinko... asi ne.

sirael4
16. čer 2010

@jasekd záleží jaký by byl v jiných zásadních věcech....tohle má třeba člověk dané.

monja
16. čer 2010

Dobre rano!
ja mela u porodu manzela, nikdy nepochyboval ani trosicku o tom,ze chce jit k porodu.byla jsem moooc rada,protoze mi mooc pomohl a byl mi velkou oporou..bez nej bych to zvladala tezko (jsem poseroutka🙂 a manze rika,ze nevedel, ze jsem takova silna holka - ze me fakt podcenil - normalne totiz bezim pofoukat kazdou malickost🙂
o tom,ze si muz zenu jeste vice vazi bych trochu polemizovala - znam pripady,kdy byl chlap po porodu uplne namekko a desne si "vazil" sve zeny a dnes uz jsou rozvedeny....nojo, to je zivot..

jasekd
16. čer 2010

@monja Ja znam i pripad, kdy byl desne namekko, vazil si sve zeny a pak odfrcel slavit do bordelu 😅 Ale tam je neco spatne (spatne rozhodne u toho chlapa, pokud ma desnou zenskou, at nedela deti, rozvede se a neresi to v bordelu)a zadny dite nebo ucast u porodu to nespravi... Co se tyka rozvodu, pricina muze bejt ruzna, ale vetsinou dite se vztahem zamava a ne vzdy k lepsimu, rozhodne bych se asi nesnazila ditetem vztah vylepsovat, mit spolu dite je krasny, ale je to zkouska i pro fungujici vztah, zvlast pokud byl zalozen hodne na sexu, spolecnejch aktivitach, cestovani a kamaradech, pak je tezky bejt najednou zavrenej aspon ze zacatku jen ve trech doma.

monja
16. čer 2010

@jasekd si dovedu predstavit, ze i takovy s prominutim prasata existujou - to co popisujes mi sedi presne na meho byvaleho. ten by toho urcite byl schopen - ale nastesti ma dite s jinou🙂) a ve kterym bordelu slavil si umim domyslet..
jinak je to pravda, my s manzou jsme si vubec nedovedli predstavit,jake to bude s ditetem a na zacatku to byl pro nas trochu sok.nastesti je ale syn hodne dite, tak s nim muzeme vyrazit i ven na zahradku na vinko.cestovani zatim nehrozi, chteli jsme letet letos na jare na dovcu a misto toho jsme leteli do porodnice 🙂 ale planovane 🙂

sirael4
16. čer 2010

taky si myslím, že to vztah hodně změní, pár jako takový už nemá tolik soukromí a podobně...
ale myslím si, že páry které dlouho odkládají děti taky nedopadají dobře, protože dítě je dalším krokem pro vztah a pokud nepřijde, vztah chátrá.... (jinak je to v případě lidí, kteří děti mít nemohou)

jasekd
16. čer 2010

@sirael4 Zase nejake spolecne zazitky, cestovani a tak, by mit meli, pokud o to stojej, aby pak nemeli pocit, ze jim neco uteklo. Vetsina veci se da delat i s detmi, ale ta volnost uz nikdy nebude. Vloni jsem byla na vode, my parili a matky uspavaly deti, no a letos jel manzel sam, uz jsme meli mesicni mimi 😎 Navic je treba mit spolecne i jine veci nez deti, kdyz pak dojde na to, ze treba par deti mit nemuze 😒 Vztah nemusi chatrat, pokud se oba dohodnou, ze deti nechteji, ale kolik takovych lidi se sejde, to je pravda.
@monja My meli taky sok, to je asi normalni,nastesti i my mame hodne dite, breci vetsinou jen kdyz ma problem. Ten vyresime a je zas spokojenej. Tys mela jet na dovcu, ja na vodu, a mame mimca. I my jsme chteli a mela jsem i problemy, tak jsem stastna, ze ho mame.

sirael4
16. čer 2010

@jasekd no já počítám s tím, že když spolu dva jsou a pořizují si dítě, mají snad společné zájmy i jiné než děti 😉 pokud ne, nechápu, proč spolu plánují budoucnost. O tom jsme vůbec nemluvila...?
Spíš jde o to, že pár sám si může jezdit kam chce, kdy chce, pracovat jak chce, kupovat si co chce, užívat si sex kdykoliv a kdekoliv....to s dětmi končí a spousta lidí se diví. Jinak na vodu se dá s většími dětmi vyrazit také, pokud už plavou, raft je ideální.

jasekd
16. čer 2010

@sirael4 Divila by ses u kolika paru to tak neni, jedni nasi znami se divili, co vsechno spolu podnikame a resime, oni resi asi tak, co koupit k veceri 😒 Raft je asi dobrej nekam na divokou, tam s detma nemuzes, zato Vltava na raftu, umrela bych nudou 😀 My jak jezdime, tak tam lidi decka berou a je snima sranda, ale nejmensimu bylo tak 5, coz si jeste dlouho pockame, i kdyz znamej mi posilal fotky svyho prcka, cca 1,5 roku, vesticka, helmicka, a sup do kajaku 😀 Samozrejme ne na WW 4ku treba, ale nekde na klidne vode 😀

sirael4
16. čer 2010

@jasekd ale co se dá dělat, malé dítě do kánoje nedáš 😉 Takže si myslím že než nejet vůbec, je fajn jet aspoň na raftu.Já bych se pětileté dítě bála dát na kánoj. Tak to je věc těch párů, ale já si myslím, že bych nemohla žít s někým, s kým nemáme nic společného.

jasekd
16. čer 2010

@sirael4 Moje rec, taky bych nemohla.
Ty decka maj vestu, nektery helmu, nejezdime pred povodni, je tam hodne lidi, tatinci zkuseni vodaci, kdyz se cvaknou, hned je nekdo vylovi, nekteri jezdi jezy s detma, nekteri deti vysadej. Raft jen tak necvaknes,ale i to se muze stat, asi ne na voleji, jenze kdyz se stane, pripada mi to horsi se zpod nej dostat a ty deti lovit, takze za me kanoe 😉 Ale dost uz, nebo me smazou 😀 Na podstatnem pro toto tema uz jsme se shodly.

sirael4
16. čer 2010

@jasekd no však, když se na to maminky cítí, budiž, já budu strašně starostlivá máma, budu se o dítě hodně bát, takže tohle bych si netroufla 😉
ale šup k návratu na původní téma.

monja
16. čer 2010

jasekd-tak to je dobre,ze to u vas dopadlo 🙂 voda neutece a dovolena taky ne 🙂

terreza
19. čer 2010

u prvniho porodu manzel byl ale jen byl..sedel a byl se mnou..to mi samo o sobe moc nepomahalo,byl vic unavenejsi nez ja🙂 24h jsme rodili... spis az u tlaceni,kdy me povzbuzoval, jsem ho vnimala a pomahalo to...u druheho porodu jsem mu vyslovene rekla:mluv na me a povzbuzuj me!vzal to doslova a to mi opravdu MOC pomohlo nejen ve finale🙂

sirael4
21. čer 2010

@terreza je fajn, že se řídil podle tvých pokynů 😉

terreza
22. čer 2010

jo on byl proste rad,ze konecne vi,co muze delat a co mi pomuze! 😅 🙂

dagina
27. čer 2010

Ahojky maminy, sice mám ještě do porodu pár měsíců, ale už pomalu začínám uvažovat jak s manželem u druhého porodu. Při prvním mi byl velkou oporou, ale teď když máme již první dceru, kterou nám nemá kdo hlídat, nevím jak toto řešit. Je tady nějaká mamina, která měla podobnou situaci???? A jak jste to vyřešili???

petka80
27. čer 2010

@dagina ahoj, já naštěstí podobnou situaci řešit nemusela, protože starší dceru hlídali v době porodu moji rodiče, ale manžel stejně nakonec u porodu nebyl, protože to nestihnul (ležela jsem už v porodnici, protože jsem měla hodně silné poslíčky a přenášela už týden, ale na porod to ještě nevypadalo, tak jsem manžela poslala domů, no a pak se to rozjelo tak rychle, že holt už nestačil dorazit, přišel asi až 5 minut poté). U prvního porodu byl a moc mi pomáhal, ale ten druhý porod jsem holt zvládla bez něho, musím říct, že jinak zvlášť mi tam nechyběl, už jsem věděla, co a jak a nebyla tak vyjukaná jako u toho prvního. Takže chci říct, že to určitě zvládneš sama, pokud by to jinak nešlo zařídit. Spíš by mě ale mrzelo, kdyby nedorazil vůbec a nebyl s námi ty první chvíle hned po narození, kdy si člověk může společně užívat to čerstvoučké miminečko. O to by byl tvůj manžek ochuzený 😒

konja
28. čer 2010

dagina: tak zkus poprosit nějakou kamarádku, kolegy z práce, sousedy atd. Za nějakou kačku to určitě někdo rád udělá 😉

jitule1984
4. únor 2019

Ahojky, ja si nedokazu predstavit ze by se mnou u porodu byl manžel (ani svou mamku). Nastesti ani on tam byt nechce. Nemocnice nesnasi a ja ho v tom moc dobre chapu. Jdu na cisare a u toho opravdu byt nemusi. Navic kdybych mela prirozeny porod a on byl u toho, urvite bych rvala vic z toho jak mi drti ruku nez z porodnich bolesti 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru