Tatínek u porodu. Chtěly byste ho tam?

luciass
17. zář 2006

ahoj maminky a tehulky,
ja jsem premyslela nad tim, ze bych tam manzela chtela, ale pochopim, kdyz by nechtel, zatim mame otazku otevrenou a pokud ze rozhodne ze ne, vim, ze by tam sla se mnou moje segra.
Co vy si myslite o tatincich u porodu? tehulky chtely byste? maminky jake to bylo s manzelem nebo bez manzela?
diky za prispevky pekny den

blacklucka
18. zář 2006

pájo, té krve u porodu tolik není, nejsou to jatka, jak bývá občas v televizi 😉

tyna
18. zář 2006

Já bych u porodu manžela taky chtěla, určitě vim, že tam se mnou bude do poslední chvíle než pojedu na sál co bude potom je jenom jeho rozhodnutí, rozhodně ho nechci do něčeho nutit, on sám se toho bojí být přímo na sále tak to po něm nevyžaduji, ale v koutku si to strašně přeju, aby tam byl se mnou a byl mi oporou. No uvidíme jak to všechno dopadne 😉

labut
18. zář 2006

ahoj holky, můj přítel rozhodně k porodu půjde, neodpustil by mi, kdybych mu to zakázala. Vždycky říká, že je to jasné, že tam prostě musí být a držet mě za ruku, abych věděla, že v tom nejsem sama a snad s ním ty bolesti bude méně bolestivé a porod si více užiju. 😵

lussius
18. zář 2006

ahojek holky,vrátila jsem se z těhu cvičení a shodou okolností jsme to řešili i s cvičitelkou. říkala, že naprostá většina chlapů, kteří jsou na hekárně a byli rozhodnutí že dál nejdou, tak nějak došli až na sál ani nevěděli jak 😅 takže taková naděje pro nás, co by ho tam rádi měli, ale mužští ještě neví..
též jsem se s ní předběžně domluvila, že tam bude též 🙂 je to moc sympatická ženská a na rozdíl od mýho chlapa ví a umí poradit co dělat, nedělat, co kdy přijde atd.. ve cvičení máme moc hezký vztah, ale ještě nejsem plně rozhondutá..

máte někdo zkušenosti s takovou porodní asistentkou nebo jak si říkají?

zany
19. zář 2006

Ahoj holky,
tak my jsme tohle téma řešili hned od začátku těhotenství. Já bych si přála, aby se mnou manžel šel a on chce jít také, takže mám radost. Myslím si, že to bude velká opora. I když mám o něj trochu strach, protože on je takový "hrdina" když vidí krev 🙂 Ale podle toho co jsem slyšela, tak jí ani moc neuvidí... Dělám si z něj srandu, že se pak budou všichni starat spíš o něho než o mě, až se složí 🙂
Jinak souhlasím s názorem Paji. Myslím, že na zplození se podíleli oba dva, takže by měli být oba dva i porodu. Přijde mi to zbabělé, když to muž odmítne a jen čeká doma... Samozřejmě chápu, že ho žena u porodu nechce...
Pár mých kamarádek už rodilo a nemohou si vynachválit, že s nimi byl manžel u porodu. Ať už kvůli čekaní a nebo kvůli přístupu personálu v porodnici...

rebeka
19. zář 2006

Ahoj baby. My sme mali jasno este skor ako sme spolu nieco zacali 🙂
Nemam rada nemocnice a tu v cechach predsa len nie som uplne doma. Pri porode budem potrebova niekoho komu na mne zalezi v kazdej situacii.
Pytala som sa ho, ci sa neboji, toho, ako budem vyzerat, a ze mozem byt protivna zla a budem mu vycitat vsetko mozne. Jeho reakcia bola, ze som jeho zena a on svoju zenu miluje aj ked nie je nalicena a krasna a spokojna. A chape, ze porod je zvlast vypata situacia. Ale rad by videl ako sa jeho dieta narodi. 😵

anavka
19. zář 2006

Ahoj holky, u nás to bylo tak, že manžel od začátku se mnou k porodu jít chtěl a já byla ráda. A můžu říct z vlastní zkušenosti, že jsme udělali dobře, protože si nedokážu představit jak bych to bez něj zvládla, i když jsme nechodili na žádné předporodní kurzy, tak se mnou dýchal a celkově mi byl hroznou oporou. Rodila jsem 11 hodin, PA tam s námi celou dobu nebyla, chodila se asi každých 10 minut dívat, takže byl manžel i takový to rozptýlení a podpora. Prostě manžela u porodu doporučuju. Jo a ještě musím napsat, že žádný stání u mé hlavy a otírání rtů, ale ke konci mi stál u nohou a viděl jak malá přichází na svět. Taky po této zkušenosti každému vypráví, jak to mají ženský těžší 😉

ivusenka
19. zář 2006

Anavka, to je krásný 😵 , chlapy by tam měli chodit povinně 😀

raculka
19. zář 2006

Ahojky,taky se přidám.
Manžel se nejdříve moc netvářil,není žádný hrdina(jako většina) 😀
Ale řekl,že kvůli mně půjde.A jestli můžu doporučit,tak pokud budete chodit na nějaké kurzy nebo se jen půjdete juknout do porodnice,vezměte ho s sebou.
Tomu mého se na kurzu vyloženě líbilo a i z porodnice měl dobrý pocit.
Bylo pak fajn,že hned věděl kam jít.A co se týče hekárny,my to měli tak rychlé,že jsme šli rovnou na sál ( i když na Bulovce se tomu ani nedá říkat sál,jsou to spíše větší pokoje-boxy). Pomohl mi tím,že mi dával napít a držel za ruku.Jinak to prý pro něj byl krásný zážitek a nijak mi tu drastické nepřišlo.
Nebojte,kdyby se něco mělo dít horšího,tak ho lékaři vykážou.A odejít sám může vždycky,kdyby mu to nějak vadilo.
Takže já jsem určitě pro,byla jsem taková klidnější 😉

hanulik
19. zář 2006

Ahojky, před nedávnem jsme zjistili, že očekáváme narození potomka. Čtyři měsíce snažení stály za to. Teď jsem v 7 týdnu a zažívám to nejkrásnější období, i když je mi od rána do večera blbě. Kdo tvrdí, že jsou ranní nevolnosti, je trubík. Pro mě jsou celodenní. O přítomnosti přítele u porodu jsme se bavili ještě před těhotenstvím samým a musím říct, že jsem ráda že máme na tuto věc stejný názor. Přítele samozřejmě u porodu chci. Už jenom proto že ho chci mít při téhle životní zkušenosti u sebe. Jen ať si taky užije. 😉 No, vlastně vím, že mi tam bude obrovskou podporou. Ale respektuji i nároz obrácený. Můj brácha má dvě děti a nebyl ani u jednoho porodu.

vajli
19. zář 2006

Ahojte, měla jsem přítele a tatínka naší dcery u porodu, chtěla jsem ho tam mít a on si to nechtěl nechat ujít, ikdyž jsem moc nevěřila, že to zvládne. Byl naprosto báječný, v klídku jsme si povídali, stopoval mi kontrakce a byla jsem moc ráda, že tam někoho mám, sestřičky moc času nemají a přijdou jen občas zkontrolovat, zda je vše v pořádku a zda jste připravené na porod nebo ještě ne. Měla jsem rychlý a bezproblémový porod, možná i proto jsme byli oba v pohodě anebo protože jsme byli oba v pohodě, tak jsme měli bezproblémový porod ??? 🙂 Takže určitě doporučuji mít sebou někoho kdo vás psychicky i fyzicky "podrží" 😉

luciass
autor
21. zář 2006

ahoj holky,
diky za prispevky, my se ted divali na jmena a jeste mame par mesicu pred sebou, tak dam vedet jak jsme na tom,
ze zacatku byl proti, ale ted uz ne nerika....

lussius
21. zář 2006

tak to držím palce, aby to dopadlo a chtěl být u toho 🙂 ten můj stále neví, asi má větší strach než já 🙂

lamia
21. zář 2006

My budem určitě rodit dva. Přítel prohlásil, že si to nemůže nechat ujít a je natřesenej, že bude stříhat pupeční šňůru a tak 🙂 Hlavně jsem zvědavá, jestli ho to hrdinství neopustí, až přijde opravdu "na věc" 😀 😀 Ale viděla jsem docela dost porodů a naprostá většina taťků i těch nezkušených to zvládla naprosto bez problémů, většinou drží maminu za ruku, pomáhají ji odpočívat a dýchat, utěšujou, prostě pro většinu rodiček jsou určitě velká podpora, hlavně jí pomůžou překonat i to, že je sama v cizím prostředí, že to většinou trvá docela dlouho, hlavně před vlastní "akcí", mno a taky občas slouží jako hromosvod, když si mamča potřebuje zanadávat 😀 Kromě toho, když jim dětský doktor pak nechá pohladit a pochovat jejich mimi, tak jsou většinou hodně dojatí a určitě po tomhle zážitku cítí za oba-mamču i mimi-větší zodpovědnost, než když přijdou k "hotovému" 🙂 A navíc - rodit budu já, tak i kdyby se ten můj bál, jakože se tváří,že ne, tak ať má na tom taky nějaký pracovní podíl,ne??? 😀 😀

paula
24. zář 2006

holky, tak u nas uz se to zmenilo, prvne nechtel a ted uz rika, ze asi jo. Hodne nam pomohla navsteva porodnice, kde nam vse ukazovali a byla tam i prednaska o porodu a taky vetsina tehulek i s partnery. Asi se jen boji, protoze nevi do ceho jdou (jako kdyby my jsme to vedely 😀 😀 , jenze my musime). Tak jsem taky pro spolecnou navstevu kurzu, nebo porodnice, nebo s nim o tom proste hodne mluvit...

slim
25. zář 2006

ten muj je z toho taky predcasne vydesenej. ale myslim, ze stejne si to nenecha ujit a bude mi tam jednou oporou 😉

irdule
25. zář 2006

Ahojky, můj manžel byl u obou porodů a byl uplně naměkko, ale šťastný, protože viděl jak se naše holky narodily a neustále mi opakuje, jak jsem skvělá, že jsem něco takového dokázala a moc si mě za toto váží. Moc přeji všem maminkám, které porod teprve čeká, aby s nimi tatínek miminka šel, protože si vás tam ohlídá a bude z toho na větvi.Hodně štěstí, maminky! Irena

macu.k
28. zář 2006

Ja teda manzela u porodu budu rada mit, nechala jsem rozhodnuti na nem a on kupodivu chce. I kdyz je to hroznej "měkejš", tak jsem zvedava, jestli to vubec vydrzi do konce 🙂

olus
29. zář 2006

Můžu potvrdit, že mít taťku u porodu je bezva, byla jsem na sále od 8mi od rána a malá se narodila v 17.10 hod. a celou dobu se mnou manžel absolvoval masážní vanu a další uvolňovací procedury a když se malá narodila,tak si jí odnesl umýt a vůbec byl úplně naměkko.
Přestože má z prvního manželství 2 velké děti (u porodu tehdy být nemohl), tak přiznal, že naší Bětku si úplně jinak užívá. A mají spolu bezva vztah.
Není od věci, když chlapi vidí, že to není tak úplně brnkačka, jak o tom někdy mezi sebou frajersky kecaj, a taky mají pocit zásluhy na porození potomka.
Dojalo mě, když mi se slzama v očích řekl totéž co manžel Ireně - jak jsem úžasná, jak jsem to zvládla.
A navíc si myslím, že i ta miminka to vycítí, že jsou od začátky obklopení láskou obou rodičů a jsou v pohodě, aspoň naše Bětunka byla - vůbec neplakala, jen tak kňourala jako koťátko.
Doporučuji všem!!!

peta.cz
30. zář 2006

Můj manžel řekl už na začátku těhotenství, že se mnou rodit půjde, ani jsme se o tom nijak vážně nebavili. Je připravený na to, že to může trvat dlouho, můžu být na něj nevrlá, nebudu nijak úchvatná, ale o tom ten vztah přeci je! Myslím,že když už spolu 2 lidi nějaký ten pátek žijí, tak se přeci viděli v situaci, kdy jim nebylo zrovna nejlíp, takže moc nechápu, proč některý maminky nechtějí tatínka u porodu jenom kvůli tomu, aby je neviděl unavený a ztrhaný...je to jen můj názor...myslím, že taková věc jako je porod je pro rodinu ta nejúžasnější věc, proto by se toho měli zúčastnit oba - tatínek i maminka. Do toho samozřejmě nepočítám tatínky, který by to psychicky nevydrželi a uprostřed tlačení se skáceli na zem na porodním sále 😉

ambret
30. zář 2006

Souhlasím s petou.cz. Mám tři dcerky a u poslední byl tatka u porodu a já byla moc štastná. Byl to jeho nejkrásnější zážitek a dodnes se mi směje a vytahuje se, "heč, já ji vyděl první". 🙂

artikula
30. zář 2006

Ahoj, pripojuji se do iskuze. To ja bych rada pritele u porodu, ale mam trochu obavy, jak to bude probihat,abych moc treba nekricela...nebo nebylo moc krve. Bude to poprve...

rova
2. říj 2006

Vanesska se narodila v srpnu 2005. Už během měsíce, kdy jsme se dozvěděli, že "čekáme" jsme byli dohodnuti, že tatínek u porodu bude - chtěli jsme to oba, takže se nemusel dělat žádný kompromis. A musím říct, že vůbec nelitujem! V jeho přítomnosti byli bolesti příjemnější a prostě jsem se celkově cítila líp, že v tom nejsem sama. Seděl vedle mě, hladil a konejšil, máčel rty tamponky a když se malá narodila byli jsme u té nádherné události oba. A on je na to teď strašně pyšnej, že byl u toho a každýmu to nezapomene oznámit 🙂

leniik1
2. říj 2006

Určitě chceme oba, tak krásný okamžik v životě ten nejkrásnější chceme prožít spolu.Jen teda doufám, že opravdu vydržím to nikomu neříct jaké pohlaví budem čekat tak to možná bude překvápko i pro tatínka. 😀

makak21
4. říj 2006

Ahoj holky.
A co si myslíte o porodu císařem?? Měl by tam být??

rova
4. říj 2006

Ahoj makak, já myslím, že jestli nejsi proti ty, tak proč ne? Být u narození dítěte musí být něco nádherného a i když jde o císaře neváhala bych. Aspoň tě neuvidí v takovým ufuněnym stavu. Já jsem ráda, že jsem se po 30 hodinách bolestí neviděla v zrcadle 😀

gedren
4. říj 2006

makak21, to bych asi nechala ciste na jeho rozhodnuti. V pripade celkove narkozy je to mamine asi jedno, kdyz stejne neni pri smyslech 🙂, na druhou stranu minimalne by mel byt po ruce (cekat venku nebo tak, pokud to nechce videt), aby si mimco pochoval, az bude venku, protoze maminka nebude schopna a bylo by hezky, aby ho nekdo privital.

No a pokud je cisar s epiduralem, tedy je mamca pri vedomi, tak si mysli, ze oceni, kdyz tam je a drzi ji za ruku, stejne jako pri normalnim porodu - sam si asi muze vybrat, jestli bude jen u hlavy, nebo nakoukne do ty rezby 🙂, v zadnym pripade bych ho k tomu nenutila (verim teda, ze ten muj by byl desne zvedavej ;)). A zaroven pokud bude jen u ty hlavy, tak mu to snad zadnou ujmu neprivodi 🙂.

leniik1
4. říj 2006

U císaře pokud bude moct být taky taky. 🙂

lamia
4. říj 2006

Někdy ale otce k porodu císařem i při epidurálu stejně nepouští, krom toho, když jsem to viděla poprvé,žádný zážitek pro slabší povahy.. 🙂 tak se moc nedivím

rova
5. říj 2006

Jojo, bohužel to se musíte informovat předem v porodnici a popřípadě jí vybírat podle toho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru