Tatínek u porodu. Jaké to pro něj je?

renatica
4. led 2009

Ahojte lidičky,včera jsem narazila na téma JAKY BYL POROD!!!Moc mi to pomohlo,kdyz jsem si přečetla,jak to ktera maminka vnímala!!!Strašně toužím po tom aby šel semnou můj miláček kporodu,ale nechci ho nutit!!!! Dala jsem mu přečíst pár přízpěvků a taky ho to naedchlo,ale říkami,že je to napsaný tak jako,že už to má ta maminka za sebou a je to doobry,ale jaky je pohled toho Manžela či Přítele,ktery ji tam celou dobu musi uklidnovat,atd.............. Musí to být zase trošičku jiný zážitek,tak jsem se rozhodla založit toto téma abudu doufat,že některý s tatínků najde odvahu a čas a pěkně nám to tady rozepíše,jaké že to vlastně bylo pro něj!!!Děkuji moc doufam,že někdo napíše 😉

janika7
12. led 2009

Ahoj, ja jsem od zacatku presvedcena, ze manzel k porodu pujde a on ani neprotestuje. Jenze ted jsem dostala trosku strach, aby ho to nejak blbe nepoznamenalo. Jeho kamarad byl nedavno u porodu svyho syna a licil mu to, jak vsechno videl, tu krev, spinavy miminko a tak. A jak se na tu svoji zenu ted diva jinak a nema moc naladu k nejakym intimnostem, protoze porad vidi, jak rodila. Tak nevim, jestli ho k porodu brat nebo ne. Chci u porodu dulu a v Motole smi byt na sale vzdy jen jeden clovek doprovodu, tak to asi vyresim tak, ze se tam budou stridat a primo u porodu nebude a prijde tesne po. Mate s tim nejaky zkusenosti, myslim tim, jak chlapy vnimaji pak svoji zenu?

evicka7
13. led 2009

Náš taťka to vnímá v poho, jenže to byl jeho třetí porod, tak nevím, jak to měl u toho prvního, ale také máme známé, kde nastal případ, který popisuješ, dostávali se z toho skoro rok, ale už je to v pořádku.

deathy
13. led 2009

janika7: Tak přesně toho se taky bojím. Ono je sice hezký, když tatínek má s prckem kontakt už od začátku, s tím naprosto souhlasím, ale přesně u některýho se může stát, že co se týče pozdějších intimností, tak je to bledý.. A to bych taky přeci jen nerada.. Asi to pořeším jako ty, střídání přítele a mamky..přece s mamkou pak spát nebudu 😀

konja
14. led 2009

deathy:chápu, že máš strach z toho jak se potom bude tvůj partner chovat, ale než začneš panikařit ze zničeného sexuálního života atd. tak se nejprve zkus zamyslet nad vašim vztahem. Jak se k sobě s partnerem chováte, jaký vztah mezi vámi je. Teď vůbec nechci mluvit za všechny tatínky a maminky které si prošli nějakými následnými poporodními problémy, ale i já znám dvojici, kde by tento problém zajisté velmi hrozil (ještě nemají děti, ale hodně jsme se s nimi - chlavně s chlapem - o tom bavili). Mají vztah typu - krásná, neustále maxi upravená slečna i minutu po tom co vstala po pařbě z postele a on je takový ten nagelovaný chlapeček co neustále kontroluje zápach z úst, desetkrát přes den se převoní a chodí na kosmetiku možná častěji než jeho přítelkyně. Takhle se ale chovají i před sebou . Pro ni neexistuje aby před ním byla v jakékoliv situaci neupravená, vždy musí být dokonalá a on to vyžaduje! Tento chlápek nám potom při jednom rozhovoru týkajícího se mého těhotenství řekl, že děti jsou krásný atd. ale on by nemohl jít se svoji ženou k porodu, protože porod je pouze ženská záležitost a on by nechtěl svoji ženu vidět spocenou, křičící, nedůstojnou. Pro něho musí být jeho žena neustále krásná a pak by se na ni už asi nedokázal dívat a vnímat ji tak jako dřív. No svůj názor na to mám, nebudu ho tu rozebírat, snad jen to, že být to můj muž tak už nemá zuby 😀 Ale můj muž to naštěstí není, to je pravý opak.Když je jednomu zle, druhý se o něho stará a pomáhá mu. Když měl muž salmonelu běhala jsem za nim na záchod, podávala mu papír a když mu bylo na omdlení i na tom záchodě jsem ho držela, když jsem to přehnala s pitím, tak mě držel kýbl u hlavy skoro celou noc, utíral mě pusu, převlíkal a kontroloval. Tohle jsou věci mnohem horší, nedůstojnější a nepříjemnější a náš vztah to nikdy neovlivnilo.Porod je oproti tomu krása 😀 Když toho druhého miluju, tak ho prostě miluju posr..... i pobl..... 😀

lenkabu
14. led 2009

konja.hezky řečeno 🙂

Já to beru že mají chlapi strach,ale podle mně se tomudá předejít informovaností.....absolvování kurzu,rozhovor s jinými tatínky....já prostě nepochopím chlapa co má možnost být u prvních vteřin svého dítěte a dobrovolně se toho vzdá.

konja
14. led 2009

lenkabu: já to taky nechápu. Mě by se asi velice dotklo kdyby tam se mnou můj muž nechtěl jít. Protože když mě je zle, nebo naopak mám z něčeho radost, něco se stane atd. tak první na koho myslím, koho chci u sebe je mít je můj muž, s ním chci všechno zažívat i prožívat. Byla bych z toho asi velice dotčená. Ale chcápu, že jsou ženy, které zase naopak nechtějí chlapa u sebe a radši volí úplnou samotu nebo kamarádku, maminku...Já do téhle kategorie ale nespadám a tak jsem ani minutu nepřemýšlela nad tím, že bych si k porodu vzala někoho jiného. Naštěstí nad tím nepřemýšlel ani můj muž. 🙂

zabula
14. led 2009

Ahojky,u male mi byvali pritel rekl, kdyz sem to chtela,tak at si trpim sama,a choval se tak dal,napadal me fyzicky i psychicky,po dlouhe dobe nevydrzeni sem utekla
Nynejsi muj muz je skveli,se bal jit ze zacatku k porodu,kdyz ho mam na blizku su vzdycky klidnejsi,tak sem ho tam chtela mit,rikal ze se tam asi slozi,nesnasi krev,ale pak sem byla prekvapena jak se choval,masiroval mi zada,vypravel vtipi aby me rozesmal,pocital minuty,rikal mi i jak mam tlacit,kdyz se malej narodil tak mel slzy v ocich,byl skvelej a strasne mu dekuju za oporu
vim jaky to je tam byt bez chlapa i s nim,a uz bych to nechtela jinak,ze u 3ho ditete tam bude se mnou

evicka7
14. led 2009

konja: to je fakt hezky napsané, souhlasím, ale zuby bych mu nechala 😒 raději bych ho nahradila jiným 😀

deathy
14. led 2009

konja: Tak to je teda silný kafe... 😀 My naštěstí takový nejsme, pro mě make-up znamená necelých 5 minut ráno, a ani bych tomu neřikala make-up. Přítel mě mockrát viděl v katastrofálním stavu a já jeho taky. Myslím, že co se týče tohohle, tak náš vztah je úžasnej, žádná přetvářka. A tak to má i bejt. Ale přece jen může asi hrozit u každýho, i když si to předem nepřizná, že by nějakej ten intimní problém potom mohl nastat. To se třeba nedá ovlivnit..teda si myslím.
On to nebere, tak jako že je porod ženská záležitost, nebo že mě nechce vidět nedůstojnou...to ne. On se spíš bojí toho, že to prostě nezvládne, tak jak to asi říká většina chlapů..

konja
14. led 2009

deathy: na porodu nemá chlap co nezvládnout.Chce ho to trochu informovat o průběhu.Už jsi si byla prohlédnout porodnici kde budeš rodit?Pokud ne, tak si domluv návštěvu a vem ho sebou.Chlapi často nevědí do čehojdou, neznají prostředí atd.Také při návštěvě mu PA řekne jak vše probíhá atd.Až bude mít nějaké info tak pochopí, že u porodu nemá co nezvládnout 😉

lenkabu
14. led 2009

deathy:já bych taky řekla enformovanost by to spravila...zdá se mi že tvůj přítel se bojí neznámýho 😉

raada
14. led 2009

Holky k tématu: kamarádčin manže mi na otázku, jestli půjde k porodu řekl: no nevím, nechce se mi, pokud to bude přes noc tak ne, chcu se vyspat!!! To pro mě byla ledová sprcha, tu sobeckost nechápu a nepochopím.Nakonec ale šel a myslím si,že si kamarádky i malé víc váží, ví, co pro maličké život kamarádka musela protrpět. Ale stejně bych ho s takovým přístupem poslala do kytek🙂

smardik
14. led 2009

deathy můj chlap se taky bál a ted je moc rád že u porodu byl 🙂. Ale co mu pomohlo je že jsme se byli na porodnici kouknout a on věděl jak to vypadá a taky to že se mnou byl v kurzu pro lekci pro tatínky kde viděl na videu ukázku porodu a že lektorka vykládala jak to bude probíhat, co se od něj čeká. ted říká že k druhému porodu jde určitě 🙂

deathy
14. led 2009

konja: V porodnici sem nebyla, chtěla sem na ten předporodní kurz, ale přihlásit se tam dá jen před 30.tt, a to sem prošvihla, takže teď budu muset žadonit..a taky je tu problém ohledně času. Já mám ve škole poslední týden na klasifikaci kvůli uzavření pololetí a i když mám individuál, nemůžu si dovolit jedinej den být mimo..to už mi dali najevo. A kurzy tam sou od 13 do 15 hodiny. Takže taky blbý.

Naštěstí mi přítel neřekl rovnou NE, nebo že by se chtěl vyspat..

lenkabu
14. led 2009

deathy:koukala jsem ti do alba,nemáš to lehký,ale zvládáš perfekně 😉

deathy
14. led 2009

lenkabu: děkuju, jo začátky na koníkovi byly sakra krušný, ale teď už sme ok. Taky hodně pomohl koník a lidičky tady..

konja
15. led 2009

deathy: tak se tento týden pěkně uč, ať má mimčo chytrou mamku 😀 a příští týden popadni přítele a vyražte do porodnice na prohlídku.Zkus si tam nejprve zavolat zda vás vezmou, ale snad by to neměl být problém. Určitě bych ti to doporučovala.Nejenom, že je to dobré pro chlapa, ale hlavně pro tebe.I ženská potřebuje vědět do čeho jde a já vždy byla zvědavá jak to v porodnici vypadá, kam všude půjdu, co se kde bude dít atd.Držím palce 😉

meleri
15. led 2009

tak muj bracha byl u porodu sve zeny a dodnes toho lituje. ze to byl narez, a priste by tam uz nesel. takze fakt zalezi na kazdem. On tam sel, aby podporil svoji zenu, ale byl pak z toho v soku jeste hodne dlouho.

Muj manzel k porodu chtel jit, ale rodila jsem cis. rezem, a nechtela jsem, aby tam byl, jak me budou rezat, tak pak prisel zpatky, jak vytahli maleho, to pak s nim byl on, ja musela odpocivat.

konja
15. led 2009

meleri: a řekl co pro něho bylo tak strašné? Nezlob se, nechci se nijak dotknout tvého bratra, ale on potom co viděl čím si ženská musí projít (a z tvého popisu usuzuji, že se asi nejednalo o lehký porod) v tom nechá svoji ženu příště samotnou? Aby na to byla sama? 😕 Já se tě vážně nechci nijak dotknout, mě to prostě jen zaráží, já si na přítomnosti otce u porodu hodně zakládám a osobně by se mě to hrozně dotklo kdyby řekl, že už tam příště nepůjde ať si to vyžeru sama, že on bude jenom u tvoření 😕

dagina
15. led 2009

Ahojky, já osobně si nedovedu představit trpět několik hodin sama ( u mě to bylo 18 hodin), jsem strašně ráda, že byl manža s námi, pomohl opravdu moc.

Meleri, ahojky 😉 . Možná to bude znít zvláštně, ale u nás měl první malou na hrudi právě manža 🙂 , byl to pro něj moc velký zážitek, byl tak hrozně šťastný, malá také a já na ně jen zírala z lůžka....mě ji bohužel hned dát nemohli skrz menší komplikace u porodu. Jinak máš moc krásného syna, moc gratuluji 🙂 , někdy zase přijď juknut na IVF3, ju 😉 .

campi
15. led 2009

meleri, ahoj 😅
Jak rikate chlapeckovi nejcasteji?

konja: ty to pises, jako by byl melerin bracha nejakej vrah... Musim rict, ze neznam zadneho chlapa, ktery byl u porodu, a litova, že tam sel. Ale znam nekolik kousků, kteri na rovinu rekli, ze to videt nemusi. A kamaradky z toho zadny traumata, ze si to musely vyžrat samy, nemaji... Je to vec toho konkretniho páru.

deathy
15. led 2009

konja: Díky. Snad malá něco z toho učiva taky pobere a bude pak chytrá 😀 Zkusím to ještě znova obvolat a uvidím jak dopadnu.

meleri: A bratrovi to přišlo jako nářez všeobecně, nebo uvedl něco konkrétního?

konja
15. led 2009

campi: já vím, já to taky psala za sebe. Mě by to prostě vadilo a to strašně moc. 😉

raada
15. led 2009

Myslím, že pokud žena manžela na porod připraví a vysvětlí mu, co se bude dít, nemůže z toho být přece v takovém šoku, že příště navíc tu ženskou an to nechá sám,podle mě je to zbabělé a hnusné a s konja naprosto souhlasím.

mirjanka
15. led 2009

Konja...moc hezky napsané, všechny příspěvky ohledně tatínka u porodu 🙂 - meleri...jestliže to ze strany bratra nebyla pouze poza...je egoista...lidé, kteří se mají rádi by si měli pomáhat i v těch nejtěžších okamžicíh... Můj manžel viděl dva porody a uznává, že to není pro ženu jednoduché...o to jednodušší je z jeho strany přítomnost a pomoc...podat pití, pomoc dojít na záchod...i pouhé opření při kontrakcích nebo jen povzbuzení, že to člověk zvládne působí velmi dobře...a vyvrcholení...když vidíš dojatého tatínka, jak si chová mimi...nejhezčí zážitek 🙂

verusv
16. led 2009

Já bych taky chtěla přispět svou troškou...
Když už pominu všechnu tu psychickou i fyzickou podporu, kterou mi manžel u porodu byl, tak fungoval i jako "tlumočník" a "informátor". Prostě když jsem pak ke konci měla už hodně ostrý kontrakce provázené tlakem na konečník, tak jsem ani náhodou nebyla schopná mluvit, natož vnímat víc než 3 slova PA. Takže manža vždy PA řekl mé pocity (většinou přišla na skok jen v době kontrakce) a stejně tak potom mi pověděl co říkala ona. Takže bez něj bych měla pocit, že jsem neinformovaná a nemám kdy jim říct své pocity. Takže partner u porodu má jen samé plusy.

aja123
16. led 2009

Na začátku výrobního procesu taky musí být dva, tak proč to nezakončit taky ve dvou 😉 Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud je na porodním profesionální personál, tak manžel nebo partner mají jen ty nejkrásnější vzpomínky na porod. Když se mnou PA dělala ty nejhorší věci, tak vždy poslala manžela na chvilku na "čerství vzduch", zpětně při vzpomíne na porod manžel říká, že to byl jeho nejkrásnější den v životě 🙂

iira
16. led 2009

ahojky ja měla manžu u porodu taky a bylo to fajn, trochu se nam to zkompplikovalo, ale dopadlo to dobře a ja níkdy nezapomenu na tu chvili kdy mala vykoukla na svět a on mě slzy v očích a byl strašně štastnej a pyšnej tatka,moc mi pomahal a byl fajn takže určitě chlapa u porodu mějte ,však by měli vidět jak to všechno je a ty emoce zase stoji za to videt...

scharfinka
22. led 2009

Manzel tvrdil, ze byt se mnou u porodu byl pro nej nezapomenutelny zazitek a chce byt i u narozeni dalsich potomku...
Na druhou stranu ja si zas jeho ucasti nejak moc jista nejsem, zpetne mam pocit, jako bych tam stejne byla sama, na porodnim pokoji sem mu musela vsecko vysvetlovat(i pres predporodni pripravu) co a jak ma delat a s minutovyma prestavkama mezi kontrakcema to slo dost blbe, spis me to vysillovalo, na porodnim sale kvuli mensi komplikaci se kolem me na chvilku strhl takovy srumec mnoha lidi a kazdy z nich daval nejake prikazy, jenze ja byla tak vydesena a zmatena a k smrti unavena,nedokazala jsem se na vsecky soustredit a cekala sem, ze mi ty jejich prikazy manza nejak pretlumoci, jenze on nic.....vlastne mi pripada, jak by tam ani nebyl a ja tolik potrebovala nejakou podporu a nedostalo se mi.....

trace
24. led 2009

Ahoj holky, jsem ráda, že je tady takový téma. Každým dnem se chystáme na porod a manža je pořád uplně v klidu... říká že to bude v poho a že se těší..jenže já mám větší stach!! Myslím že bude mít co dělat aby to zvládl. Můj první porod byl císař, to byl manžel za sklem a i tak byl dost vystresovanej, takže teď u normálního jsem fakt zvědavá. Držel vás holky manžel za ruku nebo s váma dýchal"??? Co když to nezvládne?? Ne že by byl nějakej cíťa to není ale já nevím co mě čeká natož pak on§§§ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru