Tatínek u porodu. Jaké to pro něj je?

renatica
4. led 2009

Ahojte lidičky,včera jsem narazila na téma JAKY BYL POROD!!!Moc mi to pomohlo,kdyz jsem si přečetla,jak to ktera maminka vnímala!!!Strašně toužím po tom aby šel semnou můj miláček kporodu,ale nechci ho nutit!!!! Dala jsem mu přečíst pár přízpěvků a taky ho to naedchlo,ale říkami,že je to napsaný tak jako,že už to má ta maminka za sebou a je to doobry,ale jaky je pohled toho Manžela či Přítele,ktery ji tam celou dobu musi uklidnovat,atd.............. Musí to být zase trošičku jiný zážitek,tak jsem se rozhodla založit toto téma abudu doufat,že některý s tatínků najde odvahu a čas a pěkně nám to tady rozepíše,jaké že to vlastně bylo pro něj!!!Děkuji moc doufam,že někdo napíše 😉

alcatko.j
24. led 2009

Trace, zvladne to, neboj, uplne s prehledem 🙂 A ty taky 🙂 Bude te drzte za ruku, masirovat ramena a zada, pokud mu to dovolis, ja jsme to teda nesnesla 😅 Bude ti podavat caj, popripade otirat pot z cela, nebo vytirat plodovku po tobe na zemi 😅 Bude te podporovat uz jenom tim, ze tam bude, ze vsecko pohlida a tak 🙂

Drzim pesti 😵

parybka
24. led 2009

trace, porod je tvůj...soustřed se na sebe a nehled na to, jestli a jak to manžel zvládne. Myslím, že chlapi to zvládají velice dobře a pak ještě zvědavě hledí, jak mimi leze ven 😀 A když říká, že je to v klidu, tak to bude v "klidu".. relativně 😅
MM stál u porod. křesla, nastavoval ruku, protože v poloze, jaké jsem byla, nebyla nějak vhodná úchytka, kterou bych mačkala. Akorát mi připomínal, at dýchám, protože ke konci už jsem usínala a neměla sílu ani dýchat. A podával mi flašku s vodou, tu jsem taky neunesla 😅

trace
24. led 2009

Holky tak díky!! 🙂 My to nějak zvládnem...teda doufám. Mám z toho pěkně nahnáno. Ale kdyzž to zvladli jiní,že??? 😉

lenkabu
24. led 2009

trace:zvládne to protože ti bude moct pomáhat,u cr nemohl,tady bude přítomen a ani ho nenapadne kolabovat 😉

trace
25. led 2009

to doufám že to s ním nesekne 😀 vůbec netuší co ho čeká!! Já taky neeeeeeeeeeeee ☹

konja
26. led 2009

trace: pokud tvůj muž zvládl cs, tak normální zvládne také. Já si myslím, že musí být mnohem hjorší stát za tím sklem a koukat na ženu jak jí operují, než být s ní u normálního porodu. Aspoň můj muž z toho měl strach. Neřekl mě to předem, ale až po porodu. Že největší strach měl, aby se mě a dítěti něco nestalo, aby nemuseli dělat cs (manžel se při příjmu na porodnici potkal na chodbě s kolegou z práce, který právě z porodnice odcházel. Jeho žena byla po komplikovaném porodu,který zakončili cs.Chudák byl úplně zelenej a vystresovanej). Prý by asi umřel hrůzou, kdyby věděl, že mě musí operovat, že by měl hrozný strach abych se mu probrala atd. Asi to každý snáší jinak, ale chlapi si nejvíce při porodech stěžují na bezmoc s kterou koukají na svoji ženu jak trpí a nemůžou ji pomoc. Stát za sklem a jenom zdálky koukat musí být ještě větší bezmoc. Trace, manžel to určitě suprově zvládne 🙂

trace
26. led 2009

To máš pravdu konjo, ono musí být fakt hrozný dívat se za sklem a nemoct nic udělat... takhle mě aspoň trošku pomůže, už jen tím že tam bude se mnou 🙂 Zvládnem to!!! 😲

hancas
27. led 2009

ahojky u mého porodu byl taky manža a musím říct že byl opravdu statečny,dýchal se mnou,podával pití a když přišli kontrakce nastavil ruku aź ho můžu mačkat...myslím si, že každý chlap by měl u toho být a vidět jak mi trpíme zatím co oni si jen při plození užívají a pak s tím už nemají žádnou práci 🙂 takže jak říkám tatínkové nebu´dte bábovky a běžte maminky podpořit.Držím pěstičky všem na které čeká porod.
já rodila dvojčátka 🙂 🙂

renda71
29. led 2009

ahoj,tak při mé nejmladší byl se mnou manžel u porodu a vlastně byl se mnou od okamžiku,kdy my praskla plodová voda,to bylo v 17.30h.vzali jsme tašku a jeli,proběhla nezbytná vyšetření,ještě jsem neměla kontrakce,tak byl čas na zavolání mého gynekologa který měl v tu dobu volno,ale okamžitě přijel,což jsem velmi ocenila 🙂 první bolesti začali ve 21h,celou dobu byl můj miláček se mnou,nevím cobych tam sama dělala,takhle jsme si povídali,dávala jsem poslední rady,jak po dobu mé nepřítomnosti zvládnout domáctnost 😀
Anička se narodila ve 23.23h a její tatínek byl první kdo ji držel v náručí 🙂

trace
29. led 2009

J000 to jsi měla rendo moooc hezký. Doufám že můj maža to taky tak pěkně zvládne 🙂

jalka11
29. led 2009

Ahoj holky 😉
Tak ja bych taky moc chtěla aby by byl se mnou u porodu, ale nevim nevim.. Von je na takovy veci haklivy a hnedka se mu udela spatne.. Aby tam pak s nim nekde neslehlo a nezacali vsichni pomahat jemu 😀 Tak uvidim jak to dopadne, ale urcite bych byla rada kdyby tam byl, uz jenom ten pocit ze tam je nekdo kto je vam blizky je uklidnujici..

astrane
29. led 2009

Když se nebude cítit,může kdykoliv odejít a přijít až bude mimi venku-prostě počká chvíli za dveřma 😉
Můj nebyl u porodu ani jednou-nechce a já už přemýšlím,koho bych mohla mít s sebou aby zdokumentoval první okamžiky mého nejspíš posledního potomka(a to ještě ani nečekáme🙂)Bylo umění dostat manžela aspoň na UTZ.
Nemám žádné fotky bezprostředně po narození dětí a docela mě to mrzí ☹

simi.w
29. led 2009

Tak tatínka jsme u porodu neměly a je mi to líto a taky mne moc mrzí,že nemám zdokumentovány první okamžiky narození,je to krásná vzpomínka,když si tady prohlížím fotky a tam vidím zachycené ty první minutky miminka na světě 🙂............ je to nádhera.

Astrane,s tím UTZ jsem to měla stejné 😀 😀 😀

deathy
30. led 2009

astrane, simi, já mýho přitele doteď nedostala na žádný UTZ, prostě nikam. Ani první fotky z UTZ neviděl.. Tak si vůbec nedovedu představit, že ho dostanu k porodu..teda jako v porodnici se mnou prej bude, ale u zrodu asi nee, pořád si není jistej zda by to zvládl 😀 No, já si taky nejsem jistá že to zvládnu 😝 😀

parybka
30. led 2009

astrane, já ti to nafotím 😉 😅

no fakt bych si dala říct jít jako doprovod k porodu, jenže nemám komu. Vidět to z té druhé strany...

deathy.. já myslím, že když bude s tebou v první době porodní, tak to pak rychle přejde do té druhé, bude to fičák, ani nestihne odejít a bude u toho 😉 Každopádně přeju, at to s ním nesekne.. ale proč by mělo. Musí to být nádherné vidět toho človíčka přicházet na svět.

skurinka
30. led 2009

ahoj holky ja jsem byla u porodu moji kamaradky a bylo to super.teda pro me pro kamosku to bylo utrpeni.byl to rychlej porod v 15 h jsme byli na porodnim sale a 17.45 se miminko narodilo. 🙂 je to uplne jinej pocit nez kldyz rodite vy.jo a to mimi mam v albu .klidne bych sla ke vsem porodum. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

simi.w
30. led 2009

deathy, neboj, když u zrodu nechce být, zvládnete to s Kristýnkou samy,nemá cenu někoho přesvědčovat za každou cenu. A že není jistej, zda by to zvládl 😕 ...................,no ,oni chlapi mají možnost volby, že jo, jenže my si to musíme odrodit a zvládnout, ač chceme nebo ne. Nás se nikdo neptá 😝 .

Ale musím napsat, že ačkoliv jsme tatínka u porodu neměly,.......necítil se na to, tak ta první reakce, když uviděl o pár hodin později svého potomka, byla tak dojemná,....krásná......,prostě celou návštěvní dobu proseděl mlčky u postýlky a koukal na ten náš krásný uzlíček lásky. Vlastně mi jen poděkoval za miminko slovy a nádhernou kyticí, víc jsme spolu ten den nepromluvili, když jsem viděla jeho úžas a dojetí, neměla jsem sílu tuhle nádhernou atmosféru něčím rušit. Nevnímal okolí, ta chvíle patřila jenom nám třem. Tahle reakce mě mile překvapila, nečekala jsem, že chlapi můžou být takhle vnímaví 🙂

lenkabu
31. led 2009

Já vám taky klidně k porodu půjdu,chtěla jsem vždy někomu jít jen mně nikdo nepožádal 😀 😀 😀

konja
31. led 2009

lenkabu: taky bych šla 😉 😀

deathy
31. led 2009

simi, to je krásný! Já sice svýho přítele znám docela dobře, ale zrovna jeho reakce na mimčo si nedovedu vůbec představit..vůbec nevim jak se bude chovat, a to mě štve.. 😠 😀

simi.w
31. led 2009

deathy,uvidíš, že to bude v pohodě, vaše mimi si ho hned získá a tím tuplem, že je to holčička 😅
Až to budeš mít za sebou,dej vědět. Hodně štěstí!

parybka
31. led 2009

lenkabu, konja.. jste ze stejného města, tož se napříště domluvte spolu 😀

lenkabu
31. led 2009

jasně,přiberu konju k manželovi ať je tam veselo 😀

konja
31. led 2009

lenkabu: jj, to by měli v HK radost 😀

hancas
31. led 2009

deathy----mm chtěl stranš chlapečka a když se narodila holčička byl s ní tak hotovej že nevnímal žádné okolí,prostě to je jeho princeznička...uvidíš že to bude okkk.držím pěstičky.uvidíš že Krystínka bude tatínkův miláček.

dokca
1. únor 2009

Ahojky, tak můj manžel měl do porodu panickou hrůzu z porodu,z nemocnice ..takže jsem počítala, že na to budu sama.
I když představa, jak se člověk kroutí bolestí, je zpocený a nevím co ještě, mě zas dávalo do klidu,že tam manžel nebude.
Měla jsem vyvolávaný porod, takže jsem tam ležela nějaký ten den a pak až nastal den D,tak jsem mu volala,že budeme rodit.Neváhal, přiřítil se, že zapomněl i na strach z lékařů...-🙂
Rodili jsme 15h a byl naprosto úžasnej. Snažil se mi všelijak ulevit, protože jsem hrdinka odmítla epidurál a pak jsem toho litovala🙂,ale hlavně mě jeho přítomnost uklidňovala.
Díky jemu máme natočené první vykouknutí naší Michalky na svět.
Nikdy nezapomenu na jeho pohled, když mu ji dali prvně do náruče.Byl z ní zcela mimo, jen na ni koukal a opakoval, jak je nádherná a že je to naše Michalka Ty vzpomínky jsou k nezaplacení.
A kvůli tomu bych rodila znovu🙂
Teď je samozřejmě mistr světa, když byl u porodu a nechápe, že někteří chlapi tam nechtějí jít

😀 😀 😀

deathy
1. únor 2009

hancas, jo jo, u nás to bylo taky tak, že teda když už dítě, tak ať je to kluk.. Bohužel, to nijak neovlivním a když sem mu řekla že teda holka, tak měl u oka slzu, ale nedokázal říct proč..tak nevim. Už si zvykl že bude mít dcerku a dneska mi řikal, jak bude holku vychovávat..no smála sem se. Tak doufám, že to takhle zodpovědně vezme taky až budu rodit a on tam bude se mnou.. 😀

hancas
2. únor 2009

uvidíš že nakonec vyměkne a půjde tě podpořít k porodu,protože to opravdu za to stojí 🙂

haklina
6. únor 2009

už tu byl někdo kdo by pak měl problém se sexem apod. kvůli tomu že by manžel byl u porodu a poznamenalo ho to? Bratranec říkal, že v ženě pak viděl tak silně matku jeho dítěte že s ní nemohl spát. Řešil to tu už někdo?

deathy
6. únor 2009

Myslim že ne, ale taky by mě zajímalo, co a jak u těch párů kde se tohle přihodí.. Trochu se toho obávám u přítele, aby pak neměl frustraci...že tamtudy šlo dítě...no a tak podobně 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru