Tatínek u porodu. Jaké to pro něj je?

renatica
4. led 2009

Ahojte lidičky,včera jsem narazila na téma JAKY BYL POROD!!!Moc mi to pomohlo,kdyz jsem si přečetla,jak to ktera maminka vnímala!!!Strašně toužím po tom aby šel semnou můj miláček kporodu,ale nechci ho nutit!!!! Dala jsem mu přečíst pár přízpěvků a taky ho to naedchlo,ale říkami,že je to napsaný tak jako,že už to má ta maminka za sebou a je to doobry,ale jaky je pohled toho Manžela či Přítele,ktery ji tam celou dobu musi uklidnovat,atd.............. Musí to být zase trošičku jiný zážitek,tak jsem se rozhodla založit toto téma abudu doufat,že některý s tatínků najde odvahu a čas a pěkně nám to tady rozepíše,jaké že to vlastně bylo pro něj!!!Děkuji moc doufam,že někdo napíše 😉

betelgeuzz
4. led 2009

Nejsem tatínek a ani ještě mimčo nečekám. Ale nedávno jsme dělali sraz s kamarádkama a jejich manžely. Jedna měla po porodu a jeji M u něj byl, druhá těhu a její M váhal. A ten, co už to zaži,l mu to moc doporučoval, prý je to nezapomenutelný zážitek, byl z toho opravdu nadšený.

renatica
autor
4. led 2009

jj děkuji moc za přízpěvek,doufám,že se jich najde hodne ,aby se ten můj tak strašně nebál 😅

mirulka
4. led 2009

Ahojky tak já taky nejsem tatínek ani mimčo nečekám, ale co vím od kamarádek tak nikdo z jejich protějšků nelitoval toho zážitku u porodu a dokonce to přirovnávaly k jednomu z nejkrásnějších v životě spatřit svého potomka hned po narození a být u toho jeho narození!! 😀

renatica
autor
4. led 2009

😉 😉 To jsem strašně moc ráda!!!!!!!!!!!!! 😀

renatica
autor
4. led 2009

Tatínkové 😉 ☹ napište nám taky něco!!!!!!!!Plosíím 🙂

andy21
4. led 2009

dobrý téma, přemluvím přítele, at se večer rozepíše 🙂

betelgeuzz
4. led 2009

Zkus někde koupit, nebo půjčit knížku Partner u porodu a společně si ji přečtěte, třeba mu to pomůže http://www.kosmas.cz/knihy/62779/partner-u-porodu/

marinka
4. led 2009

renetico, já myslím, že každý chlap má z toho obavy, protože neví, co ho čeká a má strach, jestli bude své partnerce dostatečnou oporou, jak zvládne pohled na krev apod, ale potom, když je u toho, tak je to pro něj něco úžasného! Pro mého chlapa je to určitě nejúžasnější zážitek jeho života, když se malá narodila a on jí šel napsat jméno na nožku a poprvé ji nafilmovat, tak měl slzy v očích 😵 A když jsem se ho potom ptala, jestli mu bylo něco během porodu napříjemné, tak říkal, že nic, přímo porod neviděl, stál mě za hlavou, akorát mu bylo líto, že mi nemohl víc pomoct od bolesti 😅 Ale vzpomíná na to jen v dobrém, nebyl ani problém v sexu apod., takže já to jen a jen doporučuju! A pro mě to bylo veliká oporo, vůbec si neumím představit, že by tam nebyl 😉

zdenallicka
4. led 2009

Ja bych rozhodne chlapa sebou chtela... Je to moje spriznena duse a nikdo mi nerozumi lip nez on.. Navic se podili na zplozeni, tak at je i u narozeni.. Mam pocit, ze kdyby tam nebyl, obrala bych ho o neco, ochudila ho.. Pak bych mu vypravela, co se delo a jemu by to bylo lito, ze u toho nebyl.. Muj Martin je odhodlany se mnou jit az na kraj sveta, tak proc ne na porodni sal? Nestydim se mu nic rict, cokoliv pred nim udelat, nebudu se stydet ani pri porodu. Je to ta nejprirozenejsi vec na svete...

Ja jsem rozhodne PRO tatinky na porodnich salech... 😵 😵 😵

zdenallicka
4. led 2009

marinka: Presne, jak rikas.. Nedokazu si predstavit, ze by u toho nebyl...

marinka
4. led 2009

Zdeni, to jsi napsala pěkně, já si taky myslím,že když chlap u porodu není, tak je hrozně moc ochuzený. A je prokázané, že tatínci, kteří vidí narození svého potomka, tak si k němu vytvoří mnohem dřív vztah, než ti, kteří u porodu nejsou. A taky si myslím, že není na škodu, když chlapi vidí, jaké jsme silné a statečné a co všechno zvládneme 😉

renatica
autor
4. led 2009

andy21-to by bylo úžasné,už se moc těším 😅
marinka, to máš určitě pravdu,že se každy asi víc ,nebo míň bojí,protože jdou do něčeho neznámého!!!Proto bych to tímhle tématem,chtěla trošičku těm mužskym co jsou na tom podobně jako ten můj,chtěla ulehčit 😉

marinka
4. led 2009

renčo, já se taky toho mojeho zeptám, jestli bych tu k tomu tématu něco nenapsal, třeba se mu bude chtít..

zdenallicka
4. led 2009

marinka: Diky... 😵 Jsem aztim ve fazi teoreticke, zdna praxe zatim... 😉

lenkabu
4. led 2009

Doporučuju spolu absolvovat kvalitní předporodní kurz kde muže informují,u nás promítali i porod...chlapi si t okolikrát mystifikujou a když vidí že to není žádná řezničina,tak do toho půjde 😉 Jak píšou holky,nejvíc by ochudil sebe.

Jako takovej malej trik doporučuju se příp. dohodnout že půjde jen na první dobu porodní..to ho stejně potřebuješ nejvíc,při tlačení ani ne.Neznám jedinýho chlapa co by pak na tlačení odešel a viděla jsem pár tatínků kt. byli odhodlaní nezůstat..prostě mu to pak nedá 😉

zdenallicka
4. led 2009

Muj svagr musel chudak cekat na chodbe, pac segra sla nakonec rodit cisarem a dodnes ho to mrzi.. A to jsu Kristynce tri roky... Jsem mu rikala, ze bude muset zapracovat a Kubikovi, aby si to mohl odzit... 😉

zdenallicka
4. led 2009

Hlavne si myslim, ze chlap pak o porodu, detech, zene po aktivni ucasti na porodu, premysli uplne jinak... 😉

marinka
4. led 2009

Leni, to je fakt, můj byl taky na předporodním kurzu, kde se koukl na video s porodem, dostal praktické rady, jak mi pomoct (masáž, úlevové polohy) a myslím, že mu to pomohlo, že se bál o dost míň a hlavně byl rád, že ví, jak mi pomoct..

andykov
4. led 2009

Holky, ale dneska už jde, aby tatínek byl i u sekce, jak plánované, tak neplánované... Asi záleží, kde, ale je to fajn 🙂

lenkabu
4. led 2009

MM mně masíroval celej porod podle rad z kurzu...teda upřímně,moc to nepomáhalo,ale byl tam a připadal si užitečnej a mně stačilo že tam je.

andykov:jak kde,tady to třeba nejde...může jen koukat prosklenou stěnou.

marinka
4. led 2009

Mně pomáhal hlavně fakt, že je tam se mnou,taky mě masíroval a bylo to fajn, ale důležitější byla ta jeho přítomnost. Stačilo mi, že sedí vedle mě.. A říkal mi, jak mám dýchat, na to jsem zapomínala a na sále mi utíral čelo studeným ručníkem a dával mi napít 🙂

zdenallicka
4. led 2009

Ja od MArtina ocekavam ze bude delat svoje klasicke vtipky, ze kterych se muzu smichy potrhat (jsme vesele kopy a divnym humorem 😀 ) a ze mi bude k ruce, kdyz budu neco potrebovat.. Treba se jen presunout na WC... A ze mi bude poustet oblibenou hudbu... A hladit me po vlasech... 😵

mirulka
4. led 2009

Přesně já si myslím, že nejdůležitější je pro rodící ženu ten pocit, že je tam někdo hodně blízký a natož, když je to otec dítěte!!

renatica
autor
4. led 2009

Jsem moc ráda ,že se toto téma pěkně rozjelo a moooooc děkuji za všechny názory!!!!! 😉

campi
4. led 2009

Ja pujdu asi proti proudu, ale myslim, ze neni zadna tragedie, kdyz chlap u porodu neni... Myslim v pripade, ze to vylozene nechce, tak je lepsi ho nepresvedcovat nebo nenutit. A pokud vaha, tak urcite pomuze, aby si neco precetl a sel na kurz a definitivne se rozhodl az podle informaci. Renatice, az tyhle informace tvuj chlap bude mit, tak ze se urcite rozhodne a bude s Tebou.

Neznam ale zadneho chlapa, ktery by u porodu byl a nejak toho litoval. Naopak z toho byli vsichni uplne na vetvi, pry si ted strasne moc vazi svych zenskych a je moc krasny videt svoje dite tak brzy.. Nas to ceka, manzel u porodu chce byt moc, kolem mého terminu mu dojede na nekolikadenni jednání hlavni klient, tak jsem rikala, ze neni nutny, aby tam byl celou dobu, kdybych treba rodila 2 dny, ale pry by byl stejne nervozni a chce byt se mnou, tak se na klienta vykasle. Uvidime, jak to vyjde.

Takze myslim, ze je bezvadny, kdyz se na tom oba shodnou, jenom jsem chtela napsat, ze ted je to takovej dost tlak na chlapy a ze kdyby meli byt u porodu jenom proto, ze se to od nich ocekava a melo by to byt hodne proti jejich citu, tak je lepsi ho nenutit.

ducky
4. led 2009

Ren tak jsem se ptala manžela a ten mi řekl, že je to rozhodně silný zážitek a že to v něm ještě stále přetrvává. Je moc rád, že u toho byl a dokonce ve finále přestřihl pupeční šňůru.
Partner se nemusí bát nebo tak něco, stejně to nej neuvidí, protože u nohou stát nemůže, tam by se pletl porodníkům. Bude stát u hlavy a jak už psaly holky, držet tě za ruku, hladit po vlasech a tak.
Já jsem rozhodně šťastná, že tam manžel byl, bez něj bych to nedala tak, jak jsem to nakonec zvládla 😉

konja
4. led 2009

Kvůli jednomu příspěvku si nebudu zakládat novou přezdívku, takže napíšu pod přezdívkou své manželky. Byl jsem se svojí ženou u porodu a mohu jen dopuručit 😉 .Není nic krásnější než být u toho když se to narodí a být oporou své manželce a být jí na blízku.I když jsem nevěděl co mě čeká, ale vubec toho nelituju.Manželka také byla ráda že jsem tam byl a pomáhál ji.Pomáhal jsem jí hlavě ve sprše, byljsem ji k ruce když potřebovala něco podat, zavolat personál atd. Ten pocit když se to narodí a vy jste u toho je neopakovatelnej 🙂

petronelie
4. led 2009

Ahoj, já osobně si myslím,že je to každého věc. Někdo prostě nechce, já bych manžela nenutila. On snáší špatně nemocnice apod., přesto hned na začátku kývl, že k porodu půjde. Když mu něco bude vadit, nebudu se zlobit, počká-li na chodbě. Prostě tomu nechám volný průběh, ale už jen to, že tam se mnou chce být, mi přináší radost.

janula2008
4. led 2009

Ahoj holky, taky přidávám svůj názor a omlouvám se, že nečtu úplně celou diskuzi. Já rodila plánovaným císařem, jen v lokálním umrtvení spinálem a přítele jsem u porodu moc chtěla, ale nenutila jsem jej, nemá rád krev a přece jen je to operace a ne ,,klasický" porod. Sám od sebe, ale jít chtěl, ještě před tím jsem mu říkala, že kdykoliv se může zvednout a odejít, že se na něj zlobit nebudu. No zkrátím to, sestřičky ho neposadily k hlavě, ale cca k prsům, aby mě mohl držet za ruku, do toho nekoukal na mě,ale šmíroval za plentu co dělají u pupíku a jak začli malou tahat ven, musel odejít, protože by to nedal 😀 .I tak byl, ale hned kousinek, malou si hned pochoval a šel převážit, bylo to hrozně fajn a jsem mu vděčná i za tu chvíli co tam se mnou byl. Nedokážu si představit, že bych třeba rodila v narkóze a malou viděla až za několik hodin, na ten moment, kdy mi ji dali na prsa a mně tekly slzy štěstí fakt nezapomenu nikdy 😵 😵

petruna26
4. led 2009

Holky, můj manža k porodu na začátku nechtěl, nesnáší nemocnice ap. - ale teď, čím víc se to blíží, už je rozhodnutý u toho být a vypadá to, že se na to i těší... Tak uvidíme, jak to zvládne... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru