Tchyně chce být u porodu s manželem. Má někdo zkušenost?

theronnie
7. srp 2019

Budu rodit na Vinohradech a tchyně se dozvěděla, že můžou být u porodu dva lidé a chce tam být. Já s ni mám velmi vřele vztahy, byla s námi i na screeningu a má zájem i o další o moje těhotenství se velmi aktivně zajímá. Připadá mi hezké, že tam chce být. Zároveň si říkám, že by manžel aspoň nedělal machra, což je jeho parketa, ale maminka ho vždy srovná.
Má někdo zkušenost s dvěma osobami u porodu ? Nebo názor ?
Děkuji.

lastovenka
7. srp 2019

@theronnie Já nemám. Mně by to přišlo divné mít tam tchyni, já bych to nechtěla. Nicméně vy máte očividně krásný vztah tak proč ne? Pokud jsi pro tak proč ne? Přeju hodně štěstí!!!!

azanka
7. srp 2019

Já teď měla u porodu svoji mámu, z jednoduchého důvodu. Manžel by nestihl dojet. Měla jsem z toho trochu strach, ale byla dobrou oporou. Nevím, jestli dva lidi jako doprovod už by se na sále netísnili. Rodila jsem taky na Vinohradech a přišlo mi, že i s takhle nás tam bylo až až.

merope
7. srp 2019

Na kursech nám dvě osoby vyloženě nedoporučovali, že už tam spíše ruší než pomáhají - že pokud už dvě osoby, tak se mají domluvit a tak nějak se "střídat"

sudylichozrout
7. srp 2019

@theronnie hoja, pokud mas s manzelovou maminkou opravdu dobre vztahy, vem ji tam. Bude to pro ni zazitek na cely zivot 🙂 Zkusenost se dvema osobami nemam, u me byl jen manzel, ale myslim, ze za tohle to stoji zkusit 🙂

petruuushkaaa
7. srp 2019

@theronnie tak to vas naprosto obdivuji...... ac mam s tchyni super vztah, u porodu bych ji rozhodne nechtela 😁 brala jsem, a priste budu brat jen a pouze manzela, myslim, ze porod je dost intimni zalezitost 😊

olga_
7. srp 2019

Mám u obou porodů zkušenost se dvěma osobami a v pohodě. Vždy to byla dula a manžel.

maurrie
7. srp 2019

Tak me tam chvilema prekazel i manzel sam kdyz jsem treba prodychavala kontrakci a on se me neco zacal ptat. Narusoval me to. Takze ja bych dva lidi urco nechtela.

marketa1218
7. srp 2019

Ani za zlatý prase 😁. Přesto, že si s tchýni taky docela rozumím, tak to bych byla u porodu radši sama. Je to dost intimní no.Každopádně u nás v porodnici můžeš vzít jenom jednoho a já to úplně chápu, už je to pak velký rozruch. Ale klidně si ji vezmi viď, je to čistě tvoje věc. 🙂

leymea
7. srp 2019

Pokud s tím nemáš problém tak proč ne 🙂 já měla u porodu manžela a vím, že nikoho jinýho bych tam nechtěla. To radši budu rodit sama 😀

sim244
7. srp 2019

Mě to příjde trochu divný. Neřeknu vlastní mámu, ale tchýni? Vubec. Ani na screening. Moje se taky zajímala o těhotenství, ale tohle by ani nenavrhla. Je to intimní věc, takže podle mě tam nepatří.. přítel ano, ale nedokážu si ji tam představit. 😃

lery92
7. srp 2019

@theronnie no , závidím krásný vztah s tchýni ... Pobavila sem se při představě , že ten můj antisociální psycho tvor zvaný tchýně mě stojí u hlavy ...no i když pohled na ni , jedno zatlačení , možná bych porodila za minutu .
Ale teď vážně. Já bilancuji od začátku těhotenství nad myšlenkou , zda-li by u toho porodu vůbec někdo měl být .
Budeš v situacích , který nejsou úplně pěkný na pohled a ač můžeš argumentovat jako můj manžel , že ,,snad nebudu stát přímo mezi nohama" , tak si myslím že o tom to zas tak není . Vzhledem k bolesti , ponižujícím polohám , který zaujmes sama v rámci vlastní úlevy , vzhledem k rozpoložení který asi nebude úplně společenský bych řekla , tě 2 lidí jsou už fakt moc...ovšem jak píšu : je jedna osoba u porodu akorát ?Nebo je to taky moc?Já nevím ... Za sebe bych 2 100% nebrala..

solatka15
7. srp 2019

Ja jsem mela tchyni i manzela u porodu a byl to krasny zazitek sla bych do toho znovu hodne mi pomohla protoze manzel byl uplne psychicky na dne hahaa

zuzangel
7. srp 2019

Omg tchýni to nikdy, ale samozřejmě záleží na tobě. Dvě osoby jsou podle mě už dost.

korneliusa
8. srp 2019

Jestli je ti s ní dobře a víš, že tě podpoří, tak klidně. Já teď budu mít u porodu 4 vlastní, přátelské osoby a nepřijde mi to nijak přehnané. Tchýni teda ne, ta moje je sice fajn, ale takhle fajn ne 😂. Ani ona by o to rozhodně nestála.

radu98
8. srp 2019

Mám s tchýní dobrý vztah, ale aby mi u porodu koukala na frndu a hodnotila, jaký byl můj porod bych teda nepotřebovala 😄😂

michaela_2
8. srp 2019

@theronnie to sis teď nabehla 😁 vzhledem k množství diskuzí na tema “moje příšerná tchyně”
A k dotazu 2 osob, já je neměla, ale znám několik maminek které měly manžela/přítele a k tomu buď maminku, kamarádku nebo dulu a neslysela jsem žádné negativní ohlasy 🙂
Já bych to tak také nechtěla, byť máme s manželovou maminkou vztah hezký, ale proč ne, když to tak někdo chce 🙂

betelgeuzz
8. srp 2019

Měla jsem u druhého porodu manžela a vlastní PA a nemůžu si to vynachválit. Tchýni bych tam nechtěla, ale to bych tam nechtěla ani vlastní mámu. Ale pokud s ní máš pěkný vztah a umíš si to představit, tak proč ne. Asi bych si dopředu pořešila, jestli do toho budou nějak zasahovat, co si představuješ apod.

theronnie
autor
8. srp 2019

Holky děkuji za názory. V každém je kus pravdy. Budu si to muset ještě hodně rozmyslet. Na jednu stranu ji nechci říct ne, když ji to tak zajímá, a zajímá se víc než manžel a na tema těhotenství s ni pokecam daleko lip než s nim. Je fakt, že aby mě viděla křičet nebo tak, což jde sice o můj druhy porod ale po 7,5 letech, takže je to vlastně jako kdybych rodila poprvé. Vůbec nevím jestli to teď nebude o to bolestivejsi záležitost atd. Ten prostor mi taky vrtá hlavou, aby si tam neprekazrli nebo tak. V pondělí se tam zeptám, jaký mají názor oni na dvě osoby a do února mám dost času to ještě přehodnotit a třeba to přehodnotí ona.
Vlastní mámu bych tam nebrala, ta je spis takovej robot bez emocí, co si mysli, že děti jsou akorát ekologická zátěž pro planetu. A v 60 má pocit ze je na dvojnásobnou babičku ještě furt moc mladá.

bejcaaa
8. srp 2019

@lery92 Pokud máš takový náhled na porod, tak ho nemusíš veřejnem vypisovat, a děsit ostatní maminky, které se “nechtěně otisknou” do tvé představy. Manžela jsem u porodu měla, nic mi nepřišlo ponižující (byl u mě po celou dobu- i při aplikování klistýru), díval se jak jde hlavička ven (motivoval me tak, že už ji vidí a mimčo má vlásky) viděl nástřih, odloučení placenty a plno dalšího souvisejícího s porodem. Hodně mi pomohl, masíroval, radil jak si ulevit a prodýchávat (nebyla jsem schopná vnímat hlas PA, ale manželův ano). Kdyz jsem se ho ptala, jestli by u dalšího šel zase k porodu, tak řekl že určitě, že to byl super zážitek.

babanci
8. srp 2019

Pokud s ní máš tak hezký vztah, tak si jí tam vezmi. Moje druhorozená dcera kdysi projevila přání, abych byla u jejího porodu, když se manžel bude bát jít. Nakonec se teda pochlapil, tak jsem nešla.

lery92
8. srp 2019

@bejcaaa evidentně se neshodneme.
Děsit maminky není můj plán...
Částečně ti též velmi závidím ...

Můj muž se hroutí po říznutí do prstu .Nesnese pohled na krev.Kdyz můj 4 lety jorkšír měl 2 měsíce zpět střevní chřipku , kdy blinkal a prujmoval , nebyl schopný to po něm jen odklidit ze zahrady .Hned se mu navalovalo.
To jsou ty ošklivý věci , který prostě nejsou opakem ponižující situace , to se na mě klidně zlob...
Prostě kolikrát sem zažila , že ženská úplně nezvládla doběhnout na WC po klystýru , že se najednou z nicehonic pozvracela a bylo jí nesmírně jedno kam a na koho .A to prostě je ponižující kór pro tu ženu
Takže tohle můj muž nedá .Tchýně by to paradoxně spíš dala.A já mám proto i strach , zda vuuuubec má cenu ho k tomu porodu brát .Bere to statečně a chce sám , já sem ho nepremlouvala .Ale jak píšu , nevím co mi tam bude platný , navíc sem nervózní že mu způsobil nějakou újmu a když mu nezpusobim újmu bude schopen přiložit efektivně ruku k dílu a třeba mi pomoc?

Takže ono to je o úhlu pohledu .. záleží na charakteru obou lidí na sále , na pohlaví (až na vyjímky si myslím že ženy se mi vždy jevili takové vyrovnanější ), záleží samozřejmě na národnosti (Arabové vyžadují přítomnost na sále , Asiati vesměs vůbec) a na spoustě jiných aspektů ...😉za mě stále platí , čím míň lidí tím líp.Ovsem když máš matroš jako já manžela , kterej je jinak úplně úžasnej a miluju ho , je otázka : vzít či nevzít?

laka_lacenda
8. srp 2019

@lery92 Já s tebou souhlasím. Nejsem moc fanda toho, aby byl pritel pritomnej...Z podobnejch důvodu jako ty. Ale můj tam bude: potrebuju nějakej.zachytnej bod kvůli eventuelnimu prekladu, kdyby vše nebylo OK a navíc on sám chce....Ale rozhodne mu zakazu koukat tam dolu - neexistuje.😀😀😀

lery92
8. srp 2019

@laka_lacenda jasné , já též neprotestuju , bavíme se o tom .Říkala sem mu když nebudu schopna já , bude on jako rodič .Jen prostě strach , že nebudu v choulostivé těžké situaci sama je plně vyvážen strachem o mého chlapa😀😀😂

priefi
10. srp 2019

@theronnie ja Ti nevim, ja bych tam tchyni nechtela. Je to hrozne intimni zakezitost. To, ze mate krasny vztah, je super, ale odsat podsat. Screening no to je utz, porod je porod. U poceti Vam taky neasistovala... ale je to na Tobe 😉

vanilkacka
10. srp 2019

Pro mě přicházelo v úvahu tam mít jediné manžela, pokud by z nějakého vážného důvodu nemohl, tak jedině velmi dobrá kamarádka, co už si to sama zažila a s kterou jsem schopná se pobavit i o intimních záležitostech. Nechtěla bych tam ani vlastní mamku natož tchyni. Je to opravdu extrémně intimní záležitost, která se ne opakuje každý měsíc 😄😄😄, takže bych se bála, že nakonec budu řešit to, co si asi myslí tchyně o tom, že hodně rvu atd.misto, abych měla klid a prostor pro své potřeby.

yennefery
24. srp 2019

@theronnie téma mě pobavilo. Osobně bych dva lidi nebrala. Buď jednoho nebo druhého. Je dobre mít u sebe oporu. Já mám štěstí, že můj muž je v tomhle naprosto úžasný a nemusím řešit, koho vzít místo něj, však dítě jsme taky počali jen spolu a nikdo další u toho nebyl 🙂 jinak k tématu, u porodu bych nechtěla ani vlastní maminku, natož tchýni. A jelikož jsem u prvního porodu byla i na kurzu, kde PA říkala, že někteří chlapi ten porod prostě nedávají, byli jsme s mužem dopředu domluvení, že když to nebude zvládat, nebo mi bude naobtíž, tak půjde prostě pryč. Nakonec zůstal a stříhal i pupeční šňůru, což na začátku absolutně odmítal. Já sama jsem mela obavu, jak to budu zvládat, abych na něj nebyla třeba hnusná nebo tak. Nestalo se ani jedno a porod jsme si spolu užili, rádi na to vzpomínáme a já jsem na něj hrozně hrdá, že neutekl a byl tam se mnou a byl opravdu úžasný. Myslím, že tohle náš vztah ještě víc zpevnilo. Radu ti tedy nedám, to si stejně musíš v sobě utřídit ty, ale doporučení ti dat můžu, vezmi muze na předporodní kurz, ať sám zjistí, od čeho tam má být, že tě má chránit na byt taková bariéra mezi tebou a doktory, ať zjistí co se od něj čeká. Je lepší, když to uslyší od někoho nezúčastněného, než jen od tebe. A ať má sám šanci si rict, jestli chce být u toho jen s tebou, nebo i se svou maminkou.....podle mě by vás to akorát ochudilo a společný zážitek, který by měl být jen tvůj a jeho. Ale každý to má prostě jinak a nikdo nevidí jaké vztahy opravdu mezi sebou máte....

teate
24. srp 2019

Já třeba budu mít dva lidi u porodu, ale zrovna rodič (ať už z jedné nebo z druhé strany) mi přijde už trochu moc a to máme úžasné vztahy a trávíme společně dovolené apod. 🙈

inssomnia
24. srp 2019

U porodu jsem měla manžela a dulu a bez nich bych byla asi na zhroucení díky "úchvatnému" přístupu místního personálu. Dula dorazila asi 20 minut po nás a za tu dobu mě PA zásobila tolika blbejma kecama, že by to stačilo na knížku. Když přišla, byla to neskutečná úleva, jenom prostě tím, že tam byl někdo emocionálně nezúčastněný na mojí straně.
1. dobu porodní jsem trávila doma a maminka se přišla asi dvakrát podívat, jak se nám vede. No jakmile jsem měla kontrakce po třech minutách a ona nade mnou stála s rozněžnělým výrazem typu "vnoučátko na cestě", tak jsem chtěla vraždit a to se máme moc rády :D

hankaviki
24. srp 2019

Měla jsem s sebou mou mamku a určitě nelituji.

trpaslicek19
24. srp 2019

Žena u porodu je určitě větší pomoc než muž a pokud máte hezký vztah a nevadí vám že vás uvidí nahou dovolila bych ji to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru