Termín porodu druhého miminka. Narodí se dřív?

barusinecka
16. únor 2012

Říká se že druhé miminko přichází na svět dříve než první.To bych opravdu nechtěla,protože první se mi narodilo 35+6 a teď mám celkem strach jít do druhého že porodím zase dřív.Jak to bylo u vás co rodily předčasně a hlavně jestli jste rodily druhé mimi dřív než první 😅 .Děkuji za odpovědi 😉

lucifereeek
16. únor 2012

@barusinecka já myslím že je to jen pověra 😉 známá rodila první v 28tt a druhé dokonce pár dní přenášela 😉

tyrisa
16. únor 2012

To by mě taky zajímalo......já dceru musela vyvolávat 5dní před TP...měla už tehdy 3750g 51cm a to mi tvrdili,že bych určitě přenášela páč se nic nechystalo.Doufám,že syna přenášet nebudu a ani nebudu muset na vyvolání 🙂
@barusinecka

barusinecka
autor
16. únor 2012

@tyrisa
@lucifereeek já taky doufám že je to pověra.Je pravda že jsem měla od 15 týdne problémy jako je krvácení a tvrdnutí břicha tak budu doufat že u druhého budu přenášet 😀

cara.m
16. únor 2012

@barusinecka každé těhotenství a dítě je jiné... a prý to neznamená, když jedno dítě bylo dříve, že to druhé bylo taky...taky jsem z toho měla obavy a ptala jsem se dr. nedá se to prý říct...

tyrisa
16. únor 2012

Mě by se teda hodilo aby to pověra nebyla 😀
@barusinecka

editah222
16. únor 2012

Asi je to pověra 🙂 První jsem rodila 38+2 a druhé 38+3 😀

timbouctou
16. únor 2012

já jsem to asi měla tak nějak, prvního jsem 4 dny přenášela a druhý se narodil 3 dny před TP, ale vyšlo to tak, že se oba narodili 2. v měsíci, takže jsou přesně 2,5 roku po sobě 😀 😀 2. únor a 2. srpen 😀

helcenka
16. únor 2012

První mimi u mě 40+0 a druhé 40+4. Je to jenom pověra stejně jako to, že druhé a každé další mimi je větší než to první... To je taky jenom pověra.

helcenka
16. únor 2012

Ještě jsem chtěla dodat, že co bývá pravda je, že další porod bývá rychlejší než ten první. 😉

barusinecka
autor
17. únor 2012

@editah222
@timbouctou
@timbouctou
@helcenka jéé holky děkuji za infa 🙂 .No,asi to zjistím až situace nastane 😉 .Jinak kdyby byl druhý porod rychlejší tak to bude fofr.To mi asi nestihnou dát ani klystýr 😀 😀 😀

helcenka
17. únor 2012

@barusinecka - mně ho u druhého porodu dát nestihli... 😀

Ale všechno je relativní, porod ovlivňuje tolik věcí. U prvního porodu mi dr. týden před porodem říkal, že to zdaleka na porod nevypadá. No a u druhého mě zase jiný dr strašil už tři týdny před termínem, že je všechno super nachystané, a že to vypadá na brzký porod a nakonec jsem 4 dny přenášela 😉 .
Takže každá jsme jiná, každý porod je jiný. A nakonec výjimky potvrzují pravidlo... 😉

Přeju ti, aby ti všechno vyšlo, tak jak si přeješ.

staninka77
17. únor 2012

@barusinecka-Všeci kluci šly TP týden do předu jen první kluk se narodil v 38+5.tt jinak 39.tt jeden a i ten druhej taky.
Vubec jsem neměla klystýr u žádného je pravda že druhej je rychlejší mámlem jsem chlapovi porodila v autě ale vše stihli na porodní sál ale né už na lužko prodila jsem na porodní stoličce přítel seděl za mnou.
A ten třetí byl ze všech nejlepší porod prostě byl nejlepší a to mě chytlo něco před 22.00.hod a narodil se 23.25.hod takže perfektní porod to byl naštěstí do porodnice bychom to nestihly tak ten den si mě v porodnici chtěly nechat a 4.11.vyvolat. 🙂

editah222
17. únor 2012

@barusinecka já jsem měla oba porody mega rychlé, ale ten druhej to byl fakt sešup 🙂 Klystýr nehrozil, sestra mě jen rychle oholila a melej už byl na světe. Porodila jsem asi za 40 minut po příjezdu do porodnice (9minut po píchnutí vody) a za 2 hodiny od prvních malých bolestí 😀 😀 Třetí asi porodím doma

jasekd
17. únor 2012

U me neplati ani ze 2. porod je rychlejsi ani ze 2.dite je vetsi.
1. porod prirozeny 40+0 9 hodin od pravidelnych silnych kontrakci po 5 min. Kluk 3,75 a 52 cm, hlavicka 35,5.
2. porod preindukci (1 Prostin, bez oxytocinu) 41+2 12 hodin od 5timinutovek. Holka 3,6 a 49 cm, ale vetsi hlavicka 36,5 cm. 2. porod bolestivejsi a delsi kvuli te preindukci, ale jinak nekomplikovany a lepsi nez prvni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru