Trauma z oxytocinu pri pôrode, mali ste podobný pocit?

daniela1983
10. dub 2014

Ahoj holky. mozno vam tema pride divna, ale zaujimalo by ma ako to ma vacsina mamiciek. ide o to, ze ked som sa chystala rodit, chcela som rodit prirodzene. rodila som asi 17 hodin, z toho 13 h na sale. no a doslo na buscopan a na poslednych 10 minut aj na oxytocin. citila som potom hrozne sklamanie, ze som to neodrodila bez toho. kludne by som si to o par hodin predlzila, taky zvlastny pocit akoby to nemalo to spravne finale. bavila som sa s kamoskou co rodila 11 dni skor ako ja. rodila 22 hodin a na poslednu pol hodku mala oxy tiez, no a mala ten isty pocit. tak ma zaujima ci su holky s podobnym pocitom. alebo skratka to vsetky beru tak, ze dobre ze im doktori skor pomohli od bolesti a urychlili to. diky 😉

ange_de_la_morte
10. dub 2014

Ahojky já rodila od prvních silných kontrakcí 40 hodin. Bolesti mi začly ve čtvrtek večer , to jsem ješě rozehnala vanou a usla asi na 3 hodinky, ve 2 v noci se to už v poseli nedalo vydržet, tak jsem chodila po bytě, kolem 7 ráno byly už kontrakce pravidelné po 4-5 minutách a jako silné MS bolesti, nemusela jsem je prodýchávat ale v sedě jsem to taky nedávala, tak jsme jeli do porodnice - to byl pátek ráno. Na přijmu mi udělali monitor, mrkla na mně doktorka a nechali si mně tam. Kontrakce poměrně rychle zesílily a interval se zkrátil na 3 minuty, to bylo nějak po obědě. Nicméně jsem se neotvírala. To už jsem ale měla dost bolesti a trávila čas chozením po chodbě a ve sprše na balóně. Někdy kolem 10 večer mi sestra píchla Buscopan že buď se to rozjede nebo zklidní, já se vyspím a další den bychom vyvolávali ( měla jsem už 8 dní po termínu). No kontrakce na ustaly asi na hodinu a pak znova po 3 minutách a silné že jsem nemohla ležet ani na monitor. Kolem půlnoci mně opět kontrolovala PA a otevřena jen na 2 prsty - po skoro 24 hodinách kontrakcí. Ráno kolem 4 už jsem fakt nemohla - 2.noc jsem nespala a kontrakce pořád po 3 minutách. Takže mně píchli Novalgin - nepomohlo. Kolem 7 ráno přimář řekl že mi rupnou vodu a pak se to určitě rozjede - nic se nestalo, jen to děsně bolelo a kontrakce byly silnější a otevřená stále na 2-3 prsty. Kolem 2 odpoledne tedy rozhodli že mi nechají kapat Oxytocin a když nic tak císař. Oxytocin mi kapal vpodstatě až do narození malého - byl to jako fakt humus, nebyla jsem schopna ani vstát a jít do sprchy, když jsem se musela otočit na druhý bok tak mně musel otočit manžel s PA - nebyla jsem schopna mluvit, měla jsem kyslík abych zvládla udýchat kontrakce. S nikým jsem nekomunikovala a kdybych toho byla schopna, opravdu bych vyskočila z okna. Nakonec se malý narodil v 17:45 - přirozeně ( tedy relativně - ale prostě nedošlo na císaře). Takže sečteno podtrženo - Oxytocin je svinstvo, stokrát raději bych kdyby to šlo bez něj, ale beru to tak že kdybych ho neměla tak by se malý narodil císařem, což by bylo mnohem větší trauma pro mně i pro syna. Sice jsem musela rodit s oxytocinem ale hned po narození jsem měla malého na břiše, umožnili mi bonding, manžel s náma zůstal 3 hodiny, a já měla malého hned od začátku na šestinedělí u sebe. To beru jako pro mně podstatné. Někdy to prostě jinak nejde, sice o důvodech oxytocinu by se dalo polemizovat ( často není dostatečná indikace pro oxytocin, a stejně je nasazen, ale to už je na jinou diskusi)

daniela1983
autor
10. dub 2014

tak samozrejme oxy je lepsie ako cisar. ja som nastastie mala oxy tesne pred tlacenim takze som necitila ze by sa bolesti zvacsila. len som este predtym prosila aby ma nechali dve kontrakcie tacit bez toho. tak dovolil, ale potom som im na oxy uz kyvla lebo som vidlea ze PA je trochu v strese, aspon mi to vtedy prislo. nasledne som sa dozvedela, ze za dverami stal doktor a chcel na to ist s kliestami. takze je fakt zePA a oxy ma zachranili pred kliestami. buscopan som mala po tom ako som niekolko hodin bola na 4cm. tak mi ho PA pichla, za 45minut to skocilo na 7cm co bolo stastie lebo malemu padli ozvy, vletel tam doktor praskol vodu(co bol pre mna masaker a ja som netusila ze ozvy su dole). po porode som sa dozvedela, ze keby maly nenaskocil tak je to CS a keby tam nebol predtym buscopan a som stale na 4cm tak vodu nepraska a vezu ma rono na cs s takymi ozvami

veruska007
10. dub 2014

Prvního jsem rodila s oxytocinem, ale jako astmatička jsem se po něm málem udusila, museli mě napojit na kyslík, malý měl silnou hypoxii. Do záznamu mi uvedli přecitlivělost na oxytocin. Další dvě děti jsem rodila kolem 30h od nástupu pravidelných, silných bolestí. Co bych dala za ten oxytocin...

jaya
10. dub 2014

@daniela1983 Nerekla bych, ze mam trauma, ale mrzelo me to. Ani ne tak u prvniho, kdy jsem tlacila 3 hodky a bez vysledku a po oxytocinu byl hnedka venku. Spis u toho druheho mi to bylo nejak lito. Asi, ze to do me nechali cele vykapat, nevim. Mam tedka pocit, ze bez toho ani neumim porodit. Zeslably mi kontrakce a dite se neposunovalo... 😖 😖 Tedka jsem si to uz zduvodnila, ze bych holt s temi slabymi kontrakcemi ani neporodila a takhle to bylo myslim na potreti.

laurital
10. dub 2014

Prvni dceru jsem rodila dvaadvacet hodin a jsem si jista, ze nebyt oxytocinu, maji me na sale jeste dnes 😉 .Chapu, ze vas to nektere muze mrzet, ale slovo trauma mi prijde trochu neprimerene.Trauma mejme, pokud se nam z tech nasich drobku nepodari vychovat slusne a cestne lidi, ale ne z toho, ze nam pri porodu pomohl oxytocin.

mataharyy
10. dub 2014

U prvního porodu jsem dostala oxytocin a tedy nějak jsem nepřemýšlela nad tím zda bych měla mít trauma 😅 u druhého mi nejdřív nevěřili že rodím a když jim došlo že fakt jo, tak už nebyl moc čas na nic, byli rádi že jsem nerodila cestou ze sprchy 😎 a u třetího byla pořád pohoda, pohoda a pak chudák doktor nestíhal, takže ty dva bez oxytocinu a musím říci že všechny tři porody beru prakticky stejně, žádné trauma, žádná lítost. Ale bude to opravdu tím že jsem nad tím nikdy takto nepřemýšlela, jsem ráda že jsem porodila a vše bylo v pořádku a myslím že přivést dítě na svět (jakkoliv) je důvod k radosti a hrdosti, jestli už to bylo císařem, s oxytocinem, nebo hlavou dolů 😀 😉

daniela1983
autor
10. dub 2014

@jaya no ano taky ten pocit som myslela, ze bez toho neviem porodit, skratka take sklamanie
@laurital ok tak trauma je mozno prehnane, ale sklamanie, lutost, pocit zlyhania. lepsie? ;)

skratka sklamanie ze sa situacia vyvinula tak, ze som neodrodila bez pomoci.

laurital
10. dub 2014

@daniela1983 Myslim si, ze si to zbytecne moc vycitas.To je situace, kterou nemuzes zcela ovlivnit, rozumis mi?Bud rada, ze jsi zvladla tehotenstvi i porod a tes se ze zdraveho a spokojeneho miminka a uzivej si to.Muzes byt na sebe hrda, stejne jako kazda zenska, ktera porodila dite a lhostejno jakym zpusobem 😉 .
Vsechny maminy jsou uzasne a statecne a je uplne jedno, jestli porodily uplne prirozene, s oxytocinem, s epiduralem nebo sekci.
Nema cenu se zbytecne trapit tim, co uz se stalo a nemuzeme to zmenit.

lera1
10. dub 2014

já jsem dostala oxy pro urychlení porodu(do té doby krásně postupující porod,trval by asi o něco dýl,ale tělo by bylo připravený)takhle mě ho píchli dle mého zbytečně a taky podle toho dopadl ten konec porodu,kdy se to celé uměle urychlilo a moje tělo mě pak při tlačení posílalo na výlety kamsi do neznáma a bylo potřeba použít kleště.Naštěstí byla moje malá naprosto v pořádku,neměla ani modřinku,jen teda já jsem přesvědčená,že v mém případě jsem ho dostala uplně zbytečně.

daniela1983
autor
10. dub 2014

@lera1 no to su presne tie situacie :( mrzi ma to aj za teba. padali jej ozvy ked doslo na klieste?

lera1
28. bře 2015

@daniela1983 jsem si až ted všimla odpovědi 😅 malá byla celou dobu uplně v pohodě,ozvy ok,jen já jí nebyla schopná vytlačit,protože jsem pokaždý omdlela 😔 Navíc hned po porodu nebyla žádná komplikace,ale na bříško mě jí nedali,hned jí odnesli pryč,ač měla samé 10tky,dodnes mě je to moc líto 😔

janie1988
29. bře 2015

Mně dali oxytocin, kapal asi 3 hodiny, ale stejně jsem neporodila přirozeně, musela jsem na císaře. A trauma mám jedině z toho, že mě nevzali hned, protože to nikam nevedlo. Máme krásného chlapečka a jsem nejšťastnější na světě. Buďte ráda, že je miminko zdravé a nepřemýšlejte nad tím, co by kdyby.

karolka321
8. dub 2015

Rodila jsem také s Oxytocinem a žádné trauma z toho nemám. Pomohl mi a malý byl za chvíli venku. Důležité pro mě je že je zdravý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru