Třetí porod. Máte zkušenosti?

hagada
16. srp 2009

Ahoj, očekávám třetí přírůstek a napadá mne, jak asi bude probíhat třetí porod. První byl celkem rychlý, nebýt velikosti dítěte, trvalo by to cca 4 hodinky od začátku do konce. Druhý byl přímo překotný (do hodiny se vším všudy, bolesti malé, ani jsem nebyla unavená), málem bych to nestihla.

Tak si říkám, jestli bývá pravidlem, že se u matky, která neměla problémy u předchozích porodů, dá očekávat podobný průběh. Jaké máte zkušenosti vy?

mamina28
19. srp 2009

Ahojky, já jsem v červnu porodila třetí dítko a můžu říct, že každý porod jsem měla úplně jiný. První mi museli vyvolávat, přenášela jsem a trvalo to 12 hodin, než se malý narodil. U druhého už mi přišli bolesti samy, začlo to někdy dopoledne po 20ti minutách a postupně se to zkracovalo, holka se pak narodila kolem 22h večer. No a tenhle poslední porod byl nejrychlejší. Bolesti mi začli v 16h a hned po 5ti minutách, v nemocnici mi píchli vodu a začly pořádné bolesti a chvilku před 21h se malej narodil. Jediný co jsem u všech porodů měla stejné, bylo to, že mi neodtekla sama voda, vždycky mi ji museli píchnout. A řekla bych, že i bolesti u toho posledního byly nejhorší a pak při kojení mě hrozně bolelo v podbřišku, jak se mi stahovala děloha, ale to mi doktor řekl, že čím víc porodů, tím je pak zavinování dělohy bolestivější.

sisa31
19. srp 2009

ahoj,tak já musím souhlasit s maminou 😒 ,každý porod je úplně jiný,první dlouhý, druhý rychlejší a třetí dítě jsem dokonce přenášela o týden a museli mi ho vyvolat, ale byl nejrychlejší 🙂, ale pokud rodíš potřetí, tak se počítá s tím, že ho odrodíš normálně, jako ty předchozí-abys to vůbec stihla 😉..... každá mamka se mnou bude jistě souhlasit, že nejlepší porod je ten, kdy tě to chytne a do dvou hodin odrodíš,protože vyvolání je sice rychlejší,ale taky bolestivější.....mimochodem máš docela štěstí, já svého prvního syna rodila 15hodin-hnus 😕 tak držím pěsti!!!

hagada
autor
20. srp 2009

Díky za reakce... tak se budu klidnit myšlenkou na to, že to nakonec dopadne dobře a rychle. Dám vědět...

Občas si říkám, jak je možné, že někdo si do porodnioce odskočí a někoho to tak hodně potrápí... 😖 Že by genetika?

sisa31
20. srp 2009

Nevím, jestli to bude genetikou, každopádně jsme stejně dobréééé, protože takovou šichtu by chlapi nezvládli!! 😎 ,určitě to dobře dopadne,kdy máš termín??

mamina28
20. srp 2009

Přidám se k sise a taky si myslím, že to dobře všechno dopadne, hlavně aby to bylo rychlé a bez problémů, držím ti palečky. Já jsem jinak ráda, že už to mám za sebou 😉

jonuska
20. srp 2009

ahojky tak já souhlasím s holkama.měla jsem porody 12/03,a 1/07 a ted leden 2009.a všechny porody byli tk trochu jiný.ale začínali mi uplně stejně.odchod hlen.zátky,pak přišli bolesti...vodu mi píchali u všech na sále..a děšti měli první 3600g,druhej 4000g a třetí 3800.jen teda se doba porodu zkracovala🙂
ae jak čtu měli jsi druhý překotný...tak myslím že ted mužeš čekat asi to samé🙂)
holky a co máte doma??já mám po 2klucích holčičku🙂) 😉

hagada
autor
21. srp 2009

Jonusko, nestraš, v tom případě porodím v autě, protože moje bližší porodnice je teď zavřená a ta druhá...no, jestli to bude tak rychlé jako naposledy, tak to abych si toho nastudovala více o porodu placenty a ošetření novorozeně 😀 šmánkote....

mamina28
21. srp 2009

No já vám povím, že jsem měla při porodu štěstí, když mě totiž přijímali na ambulanci v liberci, tak jsem se dozvěděla, že mají akorát poslední volné místo. Všechny nejbližší ostatní porodnice plné a kdyby mě nevzali, musela bych až do Mladé Boleslavi. Jinak mi máme doma taky dva kluky a holčičku 🙂

hagada
autor
21. srp 2009

Mamino, tak to je špatná informace, já počítala s Libercem, i když je to zrovna ta vzdálenější...Ještě by šel Jabonec...no, zatím času dost, tak snad nebude tak zle ...

mamina28
23. srp 2009

hagada:no třeba už to teď je dobrý, já rodila zrovna v období, kdy bylo 2 dny vedro, pak se změnil tlak a začly bouřky atd. no a to udělalo s těhulkama svý. Ale myslím si, že kdyby sis, až budeš vědět že to se to blíží, zavolala do porodnice jestli mají volno, jistě ti to řeknou. Já tam jela vysloveně na blint, přiznám se, že jsem v tu chvíli ani nepomyslela na to, že by mohli mít plno. To mi docvaklo až na příjmu, když mi to říkala doktorka.

sisa31
24. srp 2009

no ženský,tak ted jste mě teda dostali!!!!Já mám tři kluky 😢 😉 ,nechápu tu nespravedlnost!!! ☹ Taky to byl pěknej buřtík i díky tomu přenášení-měl 4250g a 55cm 😅 ,taky jsem rodila v lednu 2009.Ted má 11kg-docela ranec,ale hlavní je, že je to zdravé(ikdyž ta holčička..... 😎 zase nemusím kupovat žádné nové oblečení 🙂 .Taky jsem byla štastná,že to mám za sebou,je fakt, že to třetí těhotenství pro mě bylo nejhorší-nateklý nohy,špinění,bolesti-hlavně ty kosti dole,no docela nářez....a strašně jsem se těšila na tu úúúúúlevu 😀 .Tak držím pěsti,moc!

hagada
autor
24. srp 2009

Jé, Siso, já mám sice hodně ještě před sebou, ale už teď se bolestmi v kostrči sotva ohýbám...od prvního těhotenství mám zablokovaná záda a minulé těhotenství jsem měla takové bolesti, že jsem se ani nezvedla v noci na záchod 😒
A mně stačila první dcera, ta měla 4 kg..., druhá je taky holčina, tak snad třetí bude kluk, manžel se na něho úplně třese 😎 Ono taky mít 3 holky v pubertě... 😀
A na tu úúúúlevu ve sprše po porodu si dobře vzpomínám, chtělo se mi zpívat, jaká to byla balada a úleva!!!

sisa31
26. srp 2009

tak to ti toho chlapáka moc přeji,máš pravdu,má to i své výhody,od kluků jsem nikdy neslyšela"JÁ NECHCI TY ČERVENÝ PUNČOCHÁČE, JÁ CHCI TY RŮŽOVÝ" 😀 kdybych jim dala na hlavu pytel, tak by v tom šli 🙂 , no ale zase od rána do večera jenom dělám policajta, soudce a kontrolóra, protože se dokážou škubat, kopat a hádat kvůli jednomu blbýmu autíčku,jako by neměli plnej sud jiných autíček,no je to někdy hrůza a to ten nejmenší až se k nim přidá...... 😠 tak asi skončím v blázinci 😉 a ta puberta???No nevím,ti 3 mě asi sežerou, mám pořád před očima, jak naše sousedka měla 3 syny a vláčela 2 tašky z obchodu a ještě další 2 chleby pod pažemi a já tak asi taky dopadnu 😀 , no holt všechno má své pro a proti,tak se drž. Jo a kdy to bude??? 😉

marecek4
26. srp 2009

hagado tři holky v pubertě když už máš dvě myslím by to nebylo tak hrozný,ono by se to tak trochu spojilo a měli by jste pubertu od začátku té první do konce té třetí-s klukem je to stejný,už ji takto máme čtvrtý rok a konec v nedohlednu,a nebylo to jiný ani s porodem-prostě jako by opisovali,jen datum a hodina se liší,jo to ten náš nejmladší je jiný kafe,těhotenství v pohodě,porod trošku urychlenej ale na sprchu jsem se taky těšila,jen si dělám srandu z tatínka,že pubertu malýho bude zažívat coby šedesátník .

r123
27. srp 2009

Ahojky taky jsem zvědavá jaký bude třetí porod.první dva byli naprosto odlišné.malej se narodil po 14 hodinách křížových bolestí koncem pánevním a malá byla defakto za tři hodinky na světě a to jsem ještě hodinu před porodem tancovala? 😀

hagada
autor
27. srp 2009

Takže mám nadějné vyhlídky do budoucna 😀 ...Siso, ale já myslím, že táta si bude na policajta hrát moc rád. Teď to odskákala ta nejstarší (je jí 3,5), zná všechny značky aut apod... 😕

R123, taky jsem zvědavá, jak to do třetice půjde... Čeká mě to až příští rok, tak doufám, že se ta mladší naučí spát už přes celou noc.
Jo a já budu mít taky už jen pár let do důchodu, až půjdu nejmladšímu k maturitě 😀 To budou její/jeho spolužačky zírat...

r123
27. srp 2009

Hag.tak to já budu mít přesně naopak až půjde nejmladší k maturitě-bude mi sotva 40 plus minus 😀 😀 to budou taky koukat

hagada
autor
28. srp 2009

r123, tak to po tobě budou naopak pokukovat spolužáci ... 😀

sisa31
28. srp 2009

tak značky aut už umíme taky dávno,jenže já mám taky strach z toho, že kdyby měl ten nejstarší(8 let), delší nohy, normálně by mi odjel z autem 😉,ten druhý(4 roky) je to samý a ten nejmladší(8 měsíců)už začíná vrčet,tak asi zařídíme servis automobilů a bude 😀 Máš ještě spoustu času připravit "žárlivce" na to, že vás zase bude o jednoho víc,to mě bavilo nejvíc,když jsem jela pro mimi do porodnice,malej chtěl jet se mnou,asi to fakt vyznělo tak.že ho jedu koupit 🙂

hagada
autor
28. srp 2009

Siso, tak to uměj kluci ale zase brzy říkat rrrr, ne? 😀 😀

marecek4
28. srp 2009

Hagi,s mluvením to je u každýho jinak,holky byly měsíc na foniatrii se sykavkama a klučina nic,ale že by mu šlo rrrr dřív si neuvědomuju a to si sotva začal lozit dělal mezi žebrama radiátoru garáže,a dělat cestičky v prachu a písku ho přestalo bavit před rokem-ve13,teď pro změnu šílí z fotbalu a pořád vypisuje výsledkový tabulky takže radši bych brala ty značky,jsou užitečnější,ale o malýho se stará vzorně,holky byly na táboře tak se sám snažil i přebalit,a holky po příjezdu prohlásily že je malej škaredej,protože je malinkej,no holčina od ségry radši utekla.No a k těm porodům,na sále byl táta s námi,a v jedné zvláště "vydařené" chvilce jen tak prohlásil,že za rok tam jsme znovu,tak jsem mu řekla,že jedině s holkou a pít bude s primářem.On je můj totiž taky z pěti dětí tak se není čemu divit,jen aby tu maturitu potom pípadně ještě zažil u toho případnýho pátýho potomka.

hagada
autor
29. srp 2009

Juj, Marecku4, máš 4 děti? Tak to už je docela šichta, ne? 😀 Jak jsi zvládla to poslední těhotenství? Tři děti omotané kolem nohy...k tomu nespací prcek...(aspoň ty moje byly vždycky hrozně nespací a budící)

sisa31
2. zář 2009

čauky hagada, rrrr už mu trochu jde teď 🙂 ,ten třetí prcek je taky řádně budící a nespací-ještě jsem se prakticky moc nevyspala
Mareček4----tak synovi je 8let a když jsem vytáhla chodítko pro toho nejmladšího, abych se ho na chvíli zbavila--uvařit někdo musí 😉 , tak nejstarší kroužil kolem chodítka (s volantem)a pak mi říká--mami, kdybych mohl, já bych se tam narval a řídil bych to chodítko.......úplně se vyžíval 🙂 no jo-nemáme to lehký a mít 4 děti???Klobouk dolů-vážně by mě asi odvezli do blázince 😎 ,maminky držte se

marooshka
8. zář 2009

Ahoj, já má zkušenost teda že první porod normálně, od prvních kontrakcí tak za cca.10 hodin, při druhym jsem nastoupila do porodnice na vyvolání, ale udělali mi jen hamiltnův hmat a trošičku se rozjely kontra., tak mi prasli vodu a od tý doby porod za 4 hodiny a třetí porod dopoledne mini kontrakce, po obědě se najednou dost rozjely, ve tři odjezd do porodnice, ve 4,15 porod 😀 takže třetí taky nejrychlejší. A všechny jsem přenášela 😉

hagada
autor
8. zář 2009

Díky za uklidňující info...tak snad se mi zadaří i do třetice. 😎

lucka28
9. zář 2009

ahoj holky taky mě čeka 3 porod a dzatim se nebojim .oba byli docela rychlí do7 hod bylo po všem jen je blby že jsem byla ted naposledy ohrožena na životě mam špatnou krev taky mě nedoporučovali dalši takk snad to bude ok 🙂

hagada
autor
9. zář 2009

ahoj Lucko, koukám, že jsi z Liberce. Plánuješ libereckou porodnici? Jinak přeji ať vše dobře proběhne...co máš vlastně s krví?

lucka28
9. zář 2009

nejsem přimo z lbc a ani tam rodit nemužu chtěla bych do lipy ale tam mě taky minule nechtěli kvuli ubívaní krevních destiček snad nebudu muset zase do usti tam to bylo hrozny

hoandra
15. zář 2009

Ahojky,

taky čekám třetí. A moje porody, no oba vyvolávaný, první trval 23 hodin, druhý vyvolávali přes dva dny - nějak se mu nechtělo. Tak si přeji do třetice zažít rychlovku, o bolest nejde, ale o tu dobu, ženská je pak vysílená. Jo a chtěla bych teda holčičku k těm dvou lumpům.

Hagada: jak jsem rozpoznala tak máš taky děti málo od sebe. A kdy že máš termín? Já 18.2.2010.

hagada
autor
15. zář 2009

Joj, Lucko, v Ústí jsem byla za kamarádkou a vůbec se mi to tam nelíbilo...

Hoandro, ahoj, máme děti koukám podobně, jenom já bych si přála do třetice kluka, aby byla změna, že... 😀 i termín máme podobný... 😉
... tak si přejme sílu, za pár týdnů půjde do tuhýho 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru