Třetí porod. Máte zkušenosti?

hagada
16. srp 2009

Ahoj, očekávám třetí přírůstek a napadá mne, jak asi bude probíhat třetí porod. První byl celkem rychlý, nebýt velikosti dítěte, trvalo by to cca 4 hodinky od začátku do konce. Druhý byl přímo překotný (do hodiny se vším všudy, bolesti malé, ani jsem nebyla unavená), málem bych to nestihla.

Tak si říkám, jestli bývá pravidlem, že se u matky, která neměla problémy u předchozích porodů, dá očekávat podobný průběh. Jaké máte zkušenosti vy?

andy001
14. pro 2009

ahojky holky, já měla každý porod ůplně jiný 😔

1 porod- doma slabé bolesti, v porodce odešel krvavý hlen, bolesti silnější, vodu mi píchli na por.sále, to šlo
pak už rychle cca hodinku 🙂 Těhotenství bez problémů.... (malý měl 4,20 kg a 56 cm) 😉

2 porod- o 8 dní dřív než TP, doma praskla voda, bolesti byly co 3 minuty, pak se to ale zastavilo, v porodce
sem byla cca 18 hodin bez vody, bolesti nepravidelne ale dost bolestivé, nakonec mi museli píchnout vyvolavačku, bolesti přišli hned a strašně bolestivé,doted nerada vzpominám 😅 (malý měl 4 kg a 54 cm)
Těhotenství bolesti v podbřišku ,špinění, pak i děl.stahy od 20 tt 😖

Manžel by chtěl 3 ještě holčičku, me už se teda rodit nechce 😅 a nosit taky ne.... 🙂 no ale když se zamyslím, vždycky jsem chtěla holku, uz jako první a nevyšlo, tak nevím zda mit 3 ale vahá co když to zas bude kluk 🙂
Hlavní je zdraví, ale nevím, kdyby to šlo vědět dřív co to bude 😔 😅

andy001
14. pro 2009

* váhám

hagada
autor
19. pro 2009

Andy, tři je dost a občas šichta (hlavně na spaní - jeden usne, druhý se probudí a to pravidelně), ale jak říká manžel, jedno dítě, žádný dítě. A má pravdu. Dvě je málo a tři jsou nakonec takový dobrý průměr 🙂) Pokud mají od sebe děti větší rozestup, aspoň 2 roky, tak je to fajn. Mě tedy to třetí těhotenství už hodně zmáhá, páč čekám během 4 let 3.mimi a nějak jsem se nedala do kupy, takže mě zmáhají bolesti...ale za dva roky budu vděčná, že ty breberky kolem mne pobíhají... Záleží na rodinném zázemí. Pokud máš podporu, tak se toho neboj 😎 ...A u nás zase budou jenom samé holčičky 😀 ...už se mi to krátí, tramtadadá... to si oddechnu, až se zbavím té zátěže...

petaradilova
26. pro 2009

Ahoj holky, tak jak tady čtu, tak souhlasim každej porod je jinej. První porod trval 12 hodin, v porodce mi museli píchnout vodu protože odtekla jen malinká část. a rodila sem 14 dní před termínem. Druhej porod trval 9 hodin a taky ten saej případ s vodou. a taky 14 dní před termínem, řekla bych že ty byly totožný až na tu dýlku. No a při třetim sem si užila jen co je pravda. Při kontrole ve 40 tejrnu (2 dny před termínem) měl malej rychlej tep tak okamžitě na kliniku. Tam si mi nechali, ráno mi udělali zátěžák tak zjistili že blbě snáší kontrakce tak že mi to vyvolají, naštěstí mi mezi tim praskla voda, ale měla sem kontra na prd jenom v podbřišku a neotvírala sem se, tak mi dali něco na otevírání ale nepomohlo to, tak nastoupil na řadu oxitocin, a řeknu vám to je teda pěknej hnus. já byl vyflusaná během 5 minut. Totál, pak sem to už vzdávala že to nedokážu protože sem toho fakt měla dost. No a malej se narodil po 5 hodinách, ale to sem už viděla všechny svatý a modlila se at už to je za mnou. A pak mi řekli že jesti by se nenarodil ještě do dalších 2 hodin tak jdu na sekci. naštěstí to dobře dopadlo skoro přirozeně. Takže mam srovnání přirozenej porod a vyvolávanej. Takže jeslti ještě někdy budu rodit, což nepředpokládam ale nikdy neřikej nikdy, tak budu doufat že nebude muset bejt vyvolávanej. A všechny děti byly skoro stejně velký od 3 do 3,20 kg a od 49 do 51 cm. TRak všem co čekají svýho 3 potomka držim pěstičky a dejte vědět jak to probíhalo u vás. díky Petra

andy001
4. led 2010

hagada🙂 ahojky...

a kdy mas terminek ??? 😵 ja nevim, ja bych do toho i sla, prece jen holcicku jsme chtela uz u prvniho...
no uvidime,,, mezi detmi mam rozdil 4 let, kdyby teda to treti bylo tak nejak priblizne bych chtela ten rozdil 🙂
a vy jste take chteli asi chlapaka ze? 😀

miska73
5. led 2010

Ahoj mamči,
u mě první porod trval asi 5 hodin, křížový bolesti Matýsek měl 3,40kg, Petruška mi dala práci téměř 10 hodin a vážila 4kg a Adámek musel císařem pro vysoký odhad váhy (4600-4800) a nakonec vážil 4,4kg. Všechny děti jsem dva týdny přenášela... Nejlepší byl asi ten císař... 😉 😉, byla by to asi fuška rodit přirozeně.. 😖

kralicinka
5. led 2010

jéé mi taky chceme třetí.teda za rok nejdříve otěhotnět.máme 2 kluky tak bychom rádi holku.ale hlavně když bude miminko v pořádku.

ludva
5. led 2010

Ahoj, mám teď po devíti letech opět miminko a moc si ho všichni užíváme.
Je to fajn, ale fakt fuška. Jedno dítko žádný dítko, dvě je málo a tři je moc 😀 . To říká moje kamarádka 😀 😀
Momentálně mám všechny děcka nemocný, nejhůř je na tom to nejmenší. Potřebovala bych pár rukou navíc...
Já měla první porod KP 2,5 hod, druhý 2 hodiny a třetí 4 hodiny 😀 . Přenášela jsem všechny děti.
Držím všem třímatkám palce a přeju pevné nervy 😀
🙂
Jak píše hadada, pokud je dobré zázemí je to v pohodě 🙂

ludva
5. led 2010

hagada, promiň za překlep 😉

hagada
autor
7. led 2010

Koukám, že rozdíly v porodech bývají občas veliké... Já se jen trochu bojím, že to nestihnu, poněvadž to mám do porodnice cca 30km a minule to byl fofr, malá se narodila po odtoku vody a asi tak 6ti kontrakcí v autě...tedy ne v autě, ale ambulantně na porodnické ambulanci v naší blízkosti a pak převoz do porodnice...No, a už jsem zase otevřená a pohyby cítím hodně nízko, tož uvidíme. Mám to za až 2 měsíce, tak si tu moji breberku ještě chvíli ponosím.

Andy, naše holky mají věkové rozdíly malé, hodily by se větší, ale nějak to tak vyšlo. Starší má 4 roky, mladší něco přes rok, takže ji musím ještě dost tahat a těch 11 kilo se pronese 😀 To je tak, když to dlouho dlouho nešlo (mít děti) a pak se s tím roztrhl pytel 😀

andy001
8. led 2010

kralicinka: ahojky a jak máš kluky staré? Já chci taky Holčičku🙂

jinak holky zázemí máme, občas se sice hadáme, ale milujeme se 😵

jsou nějaké počty na tu změnu pohlaví, slyšela jsem něco o 7 letech, ale moc sem to nepochopila,že se
mění ta krev 😉

hagada: no hlavně že se roztrhl 😵 noo moc se s ní netahej, syn má 13 kg a sotva ho nesu, šetři se 😉

kralicinka
8. led 2010

andy.honzíkovi je 20 měsícu a martovi měsíc.takže to 3 bych chtěla nejdříve za rok otěhotnět. 🙂no manžel by byl za holku rád.a já taky.s tou krví jsme to zkoušela ale nevycházelo mi to. 😲 podle toho bych měla aspon jednu holku.a ty máš děti jak staré?

andy001
8. led 2010

krali: první má 5 let a druhý ma 1 rok (jsou lednoví) s tou krví to nějak prostě nechápu, jak
to vlastně počítají?
Teda takhle brzy? to bude makačka 🙂

lucisa
8. led 2010

prý se to počítá tak, že člověku se jakoby každých 7 let mění krev a ten z partnerů, který ji má v době početí starší, tak takového pohlaví bude miminko. ale nám to nevyšlo, máme dvě holky, a jednou to podle krve měl být kluk. ne že by mi to vadilo, jen jsem chtěla říct, že je to jen nějaká babská pomůcka, která občas vyjde 😒

ambret
8. led 2010

Ahojky mamulky 🙂

Já první porod měla úplně hororovej. Bolesti jsem měla od neděle, co jsem jela do porodnice a rodila jsem v úterý v noci vysílená, nevyspalá, hladová a úplně vyřízená 😝
Druhej porod už byl o dost lepší, trval 16 hodin a celkem v pohodě 😉
řetí byl nejlepší a nejrychllejší. e 12 o půlnoci mi vzbudily malé pravidelné kontrakce tak jsem si ještě lehla že to asi nic nebude. ačalo se to trochu stupňovat, tak manžel zavolal sanitku. Přijela asi kolem půl 2 a ve 2 22 byla Eliška venku. anžel byl u toho, úžasný pocit 😵
Po čtvrté jsem jela na konrolu na pásy a dobíhala jsem autobus abych ho stihla. autobuse začali pravidelné kontrakce, na pásech mi poslali do porodnice. Prý zavolejte si odvoz a ať vás odeveze do porodnice že to vypadá na porod. Nějak se mi nechtělo čekat na manžela, tak jsem sedla na městkáč a do porodnice si zajela sama. anželovi jsem pak akorát zavolala a první co bylo se mi ptal kde jsem tak dlouho. No úplně koukal, když jsem mu řekla že v porodnici a aby mi přivezl věci. porodnici jsem byla ve 12 v poledne a malá se narodila v 17.28hod, takže taky celkem pohoda 😀

lucisa
8. led 2010

První porod: dlouhý, silné kontrakce, voda odtekla sama, pak utlumení, poté ráno v 8 h rozjezd a od 10 h intenzívní tlačení, malá se narodila až ve 13.55 po nástřihu, kleštěmi a hupsnutím dr. a PA na břicho, kdy už jsem byla únavou téměř v bezvědomí a nevnímala - váha 3,95 kg - holčička.
Druhý porod: doma odtekla voda, žádné kontrakce, v porodnici od 15 h, žádné nebo slabé kontrakce, kolem půlnoci podávány atb kvůli infekci, kontrakce žádné, ráno oxytocin na rozjezd, do 11 h nic, pak zjištění, že mi plodový vak praskl na straně a ne dole, takže jedno škubnutí a druhá dcera byla ve 12.30 h na světe - váha 3,3 kg.
Třetí porod - doufám, že bude rychlý, voda mi neodteče voda, abych do porodnice mohla až na poslední chvíli. Nevíme, co to bude, bude to pro všechny překvápko, jedna dcerka chce brášku, jedna sestřičku, manža raději třetí princeznu (ale hlavně kvůli jménu, nelíbí se mu žádné klučičí) a mě je to šumák, z praktického hlediska holku (mám po dcerách věci), ale chlapečka ještě nemáme - na druhou stranu 😉
A to zavinování dělohy je porod od porodu bolestivější, už jsem to také někde četla.
Všem přeji zdravé děti 🙂

lucisa
8. led 2010

Jo a třetí těhu snáším nejhůř, nohy oteklé od 20 tt, bolesti v zádech, na stydké kosti a vlastně v celém podbřišku, teď bolesti třísel, pod koleny, ruce, bolesti hlavy, nespavost, připadám si jako hypochondr, ale mě fakt není dobře. ale zvládnout to musím, touha po miminku je silnější 😅

ambret
8. led 2010

A s tím zavinováním dělohy jsem to měla nejhorší po třetím porodu, to bylo silné jak kontrakce při porodu 😝
A nejhorší těhotenství bylo to poslední. šechno mě bolelo, přišla jsem si jak tank, stát jsem nemohla, chodit taky ne, takže jsem jen ležela anic nedělala. Šíleně mě pálila žáha 😝

lucisa
8. led 2010

koukám, ambret, že vy máte dokonce 4 princezničky, to je taťka něco jako superkrál, tolik dcer 😉

kralicinka
8. led 2010

s tim zavinovani teda souhlasim.ted podruhe to bolelo daleko vic. 😲 no je to makacka spis v tom ze ten starsi ted daleko vic zlobi nez kdyz jsem mela jen jeho.chce to asi cas nez si to v te hlavince srovna.chvilku je to zlaticko co mladsiho brasku pusinkuje a za minutu ho bouchne. 😖 coz je asi nejtezsi uhlidat aby sebe nebo jeho nezranil.protoze jak neni po jeho tak se zacne mlatit.vubec nevim co s tim. ☹ jinak miminko je hodne.heykz spinka papa a roste. 🙂

kralicinka
8. led 2010

prvni porod vyvolaný 40+1 kvuli tlaku.otevřela jsem se od pravidelných kontrakcích na 8 cm.pak se malému přestalo dařit a skončilo to císařem.druhý porod spontálně 40+0 praskla voda+ kontrakce.od pravidelných kontrakcí jsem porodila za 7 hodin s pomocí kleští.tak jsem zvědavá na ten třetí jestli nám to vyjde. 🙂

lucasaerik
8. led 2010

hojky takže taky se připojíme.. 🙂
první porod přesně 40+0 komplikovaný, ukončený kleštěmi jelikož malý měl nedostatek kyslíku a zástava srdíčka - naštěstí vše ready...odtekla mi plodovka a nenaskočily bolesti takže pomocí tabletky se rozbehly..
druhého jsem přenášela měl se narodi 17.10 a je až 5.11. porod celkem fajn,ale doktor říkal že na druhorodičku dost dlouhý cca 12hod...stále se mu nechtělo na svět, ale Mudr praskl vodu a jelo to
a nyní se malá narodila o měsíc dříve vyvolávaný porod komplet, porodní cetsy "zabetonované" a to se jí chtělo na svět ve 20tt a nakonec pro mé zdravotní potíže musela o ten měsíc dříve ven....porod byl překotný za 2 hodiny jsem neměla co dělat 😀 , po zavedení tablety niiiic druháá nic a pak ruply vodu bolesti okamžitě katastrofa děs...naběhly okamžitě a v obrovských intervalech, otevřená jen na 3cm...a myslela jsem že umírám...po 10 min chůzi otevřená na 10 na tři zatlačení Bebuša venku...bez známek poranění šití atd..byla jsem okamžitě fit a v pohodě, nikdo nevěřil že jsem rodily... 😅 ale bylo to hodně náročné...ovšem jen díky vyvolávání..alespoň tak mi to bylo řečeno... 😉
Tak hodně zdaru do třetích porodů 😉

lucasaerik
8. led 2010

jinak zavinování dělohy u prvního se to dalo, druhý katastrofa a u třetí skoro nevím co to bylo...
ale těhu třetí bylo nejhorší...zdrav. komplikace běda běda...
váhy dítek byly
1. 4000g 50cm
2. 4000g 50cm
3. 3300g 49cm
kluci měli oba stejně...a Bea kdyby byla v termínu tak by prý měla ke 4,5kg no ještě že byla dříve 😅

holesov
11. únor 2010

Zdravím vás,chci se jen zeptat jak to maminky zvládáte se třemi dětmi? 😉 mi máme dvě dcerky,tedka teda třetí neplánujem ale říkám si co když třeba pozdějš by sme ještě to třetí chtěli,,, 🙂 A jak to jde zvládnout finančně? není to moc tři děti?

radula75
12. únor 2010

ahojky!tak já rodila poprvé týden po termínu,ležela jsem už v nemocnici,že mi na druhý den budou vyvolávat,rozběhlo se to samo v noci v 23.30 první bolesti,3.15 byla malá na světě 3.3kg 50 cm,vodu mi museli píchnout před tlačením
2.porod den po termínu bolesti začaly také v 23,30,hned jsem vyjela do porodnice,nestihl se ani klystýr,mala se narodila v 1.15 ,3.4kg 49 cm naštěstí mi nepraskla voda doma jinak prý by jsme nedojeli,tak mám obavy z třetího porodu,bude to ale po 9 letech tak uvidíme

hagada
autor
14. únor 2010

Tak doplním nakonec i svou zkušenost... shrnu: 1.porod 5 hodin (3900g), 2.porod 1hod. (3500g) a 3.porod teď předčasně (35.týden, 2600g) a to koncem pánevním, spontánně. Bolesti tedy dost velké, tlačení horší než když je dítě hlavičkou, ale dá se to. Nebylo to nakonec tak hrozné, ale měla jsem štěstí na dr., který nejdříve nahmatal nožičku a dítě se snažil v děloze před tlačením srovnat, což se podařilo. Jelikož takových spontánních porodů bývá málo, měl z toho očividně profesní radost 🙂)) - já už méně. Jinak kontrakce pozvolné od rána, kolem 16.hod. už nabíraly na intenzitě, tak jsme vyjeli, v autě se rozjely po 3 minutách a málem jsem to nestihla...Ale jsem ráda, že to mám za sebou a že to byl třetí porod.
A 3 děti? Spíš jak to doma šikovně srovnat, aby měl každý dostatečný životní prostor kolem sebe 🙂)

staninka77
15. únor 2010

Ahojky.
Tak já taky přidám něco malého do vínka.
Muj první porod byl docela pohoda na prvorodičku o 21.30.hod začaly porodní bolesti a Marek se narodil 1:30.hod(3200g).
Ten druhej yl o něco horší ale měla jsem štěstí že jsem neporodila chlapovy v autě prostě překotnej porod pořádné bolesti mně chytly doma o 1.30.hod a do porodnice jsem dojely ve 3:00.hod a malej se narodil 3:30.hod(3100g)
A ten třetí to už si mně musely nechat v porodnici kvuly vysokému tlaku nástup na rizikové oddělení kolem 16:00.hod.
To už mně nebylo dobře chlap mně dovezl věci nic jsem neměla a odjel domu porodnici máme 35.kilometru od bydliště.
Z jedné stránkyjsem byla ráda že jsem tam zustala kdybych byla doma tak porodím v autě večer kolem 21:00.hod už začaly pomaličku kontrakce a 23:00.jsme jely na porodní sál a tak jsem volala chlapovy ale bohužel jsem se mu nedovolala a naštěstí jsem tu měla máti tak jí volám že at zbudí chlapa at vyjede ale bohužel to nestihnul malej se narodil 23:25.hod a od dorazil před 00:00.hod do porodnice.
Malej vážil (2750.g)
Podlemého jsem měla ten poslední porod nejlepší všeci říkají nebo spíše někteří že je nejhorší ale nemohu si stěžovat. 😉 .
Bohužel se mně nepovedla holčička a maličko mně to mrzí ale hlavní je že jsou kluci zdraví. 😉 😉
Hagado-A copak se ti narodilo zda máš třetí holčičku nebo se vám povedl klučina. 😉

ekeral
16. únor 2010

Ahojda,
také já čekám třetí přírůstek a po dvou klučinách to konečně bude holčička 😀 . Jak si tak čtu vaše příspěvky, tak mé porody byly parádní:
1. první kontrakce v 18 hod a kluk ve 23.55, bolestivá poslední hodinka, nejhorší šití-fuj-nějak mi to špatně opíchala a já cítila každý steh.,
2. podobně v 15 hod to začalo, ve 22 hod se narodil, bolestivá také jen poslední hodina, tentokrát bez nástřihu bez šití, super.
Po těch dvou porodech se teď nejvíc bojím toho bolestivého zavinování dělohy, protože u toho druhého jsem při kojení měla pocit, že budu rodit ještě další dítě a když říkáte, že s každým dalším je to horší a horší, tak uf.....
Musím pak myslet na to, abych si hned na sále řekla, ať mi dr napíše tišící léky, aby mi je sestra mohla dát, až budu chtít.
A jaké máte zkušenosti s nástřihem? Myslíte, že když druhé bylo bez, že to tak bude i u třetího?????

hagada
autor
20. únor 2010

Ekeral, myslím, že můžeš očekávat dobrý průběh. Já ho taky čekala a nebýt porodu koncem pánevním, tak to bude zase rychlovka a nejspíš i bez poranění a nástřihu. U konce pánevního mi nástřih dělali, ale jen malý a teď necelých 14 dní po porodu se cítím už dobře, i jizva se dobře hojí a bolí minimálně. Co tedy bolelo hodně, bylo zavinování dělohy. Počátala jsem s tím a vzala si do porodnice obyčejný panadol. V noci po porodu jsem si vzala jeden prášek a mohla se aspoň prospat. Druhý den taky jeden. JInak jsem se snažila to vydržet, byť ty první 4 dny byly dost bolestivé - bolesti nejen při kojení, ale i přes den a v noci... Kdybys to měla hodně výrazné, v porodnici ti určitě dají třeba algifen kapky.
Jinak do třetice máme holčičku a jsem ráda.

ekeral
20. únor 2010

Ahoj hagada,jsem ráda, že jsi v pořádku i po těžším porodu, já doufám,že to bude v pohodě. Mě ta děloha bolela fakt moc a v porodnici mi dávali takové větší šišaté prášky na bolest, byly asi dost silně, protože brzy a na dlouho zabíraly. Bohuzel nevím, jak se jmenovaly, ale paralen nebo algifenové kapky jsou proti tomu slabý odvar. Pro jistotu si je ale vezmu taky. A jak zvádáte sourozenecké žárlení? Máš dětičky dost za sebou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru