Třetí těhotenství po dvou sekcích, co si o tom myslíte?

glimmer
26. kvě 2013

Chtěli bychom s manželem třetí miminko, ale jsem po dvou sekcích (první akutní pro nepostupující porod, druhá sekce plánovaná). Co jsi o tom myslíte ?

vojtisek2007
26. kvě 2013

@glimmer tak to by jsi měla asi probrat dle tvého aktuálního stavu se svým dr....,ale kamarádka má tři děti a všechny císařem....takže to asi jde...ale mezi prvním a druhým má skoro 10 let a pak má kluky po 3letech...

glimmer
autor
26. kvě 2013

@vojtisek2007 mě dr. říkal, že třetí by mělo být min. 2 - 3 roky po tom druhém, ale že stejně je tam riziko, ohledně jizvy na děloze.

vojtisek2007
26. kvě 2013

@glimmer tak ty jsi po druhém císaři relativně krátce...uvidíte. Ségra má po dvou císařích má děti přesně dva roky od sebe, při druhém těhu jí nějak prosvěcovali jizvu - nebo tak něco...jestli je v poho, taky chtěla tři děti,ale bojí se ☹ dalšího těhu i dalšího císaře....idkyž jí dr řekl,že se uvidí za ty tři,čtyři roky až by chtěla a že by to nemusel být problém, u ní je ten problém spíš v psychice ☹

aronek
26. kvě 2013

@glimmer ahoj, jsme na tom podobně. Mám oba kluky císařem. O třetím těhotenství jsem mluvila s dr a mám otěhotnět min rok od porodu. Jinak problém neviděl 🙂 Já tedy musím prekecat ještě taťku 😀

svatule
27. kvě 2013

Jsem v podobné situaci 😉 dcera byla KP, takže plánovaný císař, u syna mě vzali nakonec taky sekcí a děloha už byla na pokraji ruptury, prosvítal plodový obal...třetí dítě mi pan dr.nedoporučil, a když tak nejdříve za 3-4roky. No chytá nás touha, ale určitě chceme ještě aspoň ten rok a půl vydržet a uvidíme. Nastoupím do práce a třeba už se nepodaří, je tam více faktorů. Ale pokud je vše v porádku, tak už rok od druhé sekce se může otěhotnět. Tak ať to vyjde podle vašich představ!

dadakin
27. kvě 2013

ahojky mám 3 děti a všechny císařem a chci ještě další 😉 nevidím v tom problém ani doktoři ne.Akorát ted už jenom musím podstupovat IVF mám podvaz že já to tenkrát podepsala 😠

aronek
27. kvě 2013

@dadakin tvoje odpověď mně nadchla, myslela jsem, že po třech budu mít utrum 😀 takže další možnost pro mně 😎

svatule
27. kvě 2013

@dadakin super, že to tak jde, koukám, že děti jsou od sebe relativně dál, tam asi není to riziko ruptury tak velké, nebo něco dr namítali? U syna to fakt bylo doslova o fous, takže mám z toho trochu strach, jak by to dopadlo ve třetím těhotenství...

dadakin
27. kvě 2013

@svatule já jsem měla první SC akutní po 48hod porodu pro nepoměr pánve další dva SC už plánovaný,co vím nikdy mi mudr neříkali že by bylo riziko ruptury nemám ani srůsty v jizvě nic vše ok při třetím těhotenství jsem nebyla ani na rizikovým a to jsem před otěhotněním měla SP ve 12.týdnu a po šestinědělí po potratu když jsem šla na KO už jsem byla zase těhu 😉

kalo
27. kvě 2013

@glimmer @svatule
také mám 3 děti sekcí. Druhé a třetí jsou od sebe 20měsíců. Jizvu mi nikdy nikdo nekontroloval ani neměřil, pouze se ptali, jestli nebolí. Podle mého doktora je jedno, kolik máte řezů, protože jsou vedené v jednom místě a jestli je to uvnitř blbě zahojené nikdo nepozná ať máte za sebou císař jeden nebo dva

svatule
28. kvě 2013

@dadakin
@kalo holky tak to je super! Naše jsou od sebe 17 měsíců a pořád se čekalo na spontánní porod, až nakonec zjistili, že to nepůjde...on měl navíc vvv srdce, takže ta představa rupnutí dělohy mě straší ještě teď 😒
Ale si říkám, že za ty dva roky už by to mohlo jít, uvidíme, pořád ještě nejsme na to třetí rozhodnutí.

miranda77
28. kvě 2013

jsem potřetí těhotná po dvouch sekcích. Doktor mi rok po druhé sekci řekl, že klidně můžeme těhotnět ... když jse přišla na kontrolu (3roky po druhé sekci) těhotná, byla tam zrovna na záskok doktorka a dostala jsem přednášku - jak je to rizikový atd. Hodně se ptejte a nenechte se opít rohlíkem. Doktoři často hrozí rupturou dělohy, ale ptejte se na skutečná čísla, fakta ... často z nich vypadne, že riziko je opravdu veliké, ale číslo nevědí ... 😉

miranda77
27. črc 2013

a porodila jsem přirozeně ... doporučení od primáře 😅 : ptejte se na jizvu před otěhotněním - důležitější než síla jizvy je její tvar!

tarra27
27. črc 2013

já mám dva císaře, děti po 14ti mě a ted jsme bohužel o mimi přišli, ale na začátku nějaký 7-8týden...a sice na mě doktor koukal, když jsme řekla, že jsme asi tehotná....a pak jsme chodila na kontroly k lekaři, který mě rodil, je to náš známý....a nevyčítal, nekritizival....

podle mě tři sekce můžou být, ale nesmíš dělat prudké pohyby a zvedat těžké věci a hlavně ne zvedat je rychle,....

já bychj do toho šla 🙂

alpakovo
22. lis 2021

@glimmer po třetím CS se se mnou v porodnici loučili slovy, že za dva roky nashledanou. Takže rozhodně to už žádný problém v dnešní době není,když zvou i na čtvrtý 🤣

nazka
22. lis 2021

@glimmer podle mě to není nic výjimečného. Při moji druhý sekci se mnou na jip ležely dvě paní, co měly třetí sekci. No a já, pokud otěhotním, bych to měla taky tak. Nikdo mi neříkal žádné limity. Dceři budou 2, takže tak.
Jinak kámoška měla dva cs brzy po sobě (necelé 2 roky) a při druhém měla slabou jizvu a hned ji 3.ditě zakázali. No tak po 5ti letech má další dítě, jen rodila už ve 36+0

ajriska
22. lis 2021

Mám za sebou 3 sekce. 2011, 2013 a 2021.

anetka1701
22. lis 2021

Tři jsou ještě OK... Ale ke konci jsem měla už tenkou jizvu a mala šla o 3 týdny dřív. Na sále říkali že to už bylo špatný, kdybych měla kontrakce, ruplo by to... čtvrté nedoporucuji, mám v děláte i díru v jizve... Ale me to nevadi 🙂 3 mi stačí...

nika89
5. čer 2022

Ahoj, snad nevadí, že obnovím diskuzi. První CS jsem podstoupila v roce 2013, malé při porodu začalo zlobit srdíčko, takže celkem fofr. Druhý plánovaný 30.4.2021. Měla jsem v těhu dost problémy (epileptický záchvat, krvácení a celé to zakončila salmonelóza). Třetí dítě jsme s manželem už neplánovali, ale 14 dní po 1. narozeninách dcery jsem zjistila že jsem otěhotněla i přes nitroděložní tělísko. Shodli jsme se, že když už, tak si mimčo necháme. Jen se bojím, aby to vydržela jizva. Občas mě pobolívá v podbřišku. Máte některá podobnou zkušenost? Popř. nabídli některé podvázání vaječníků? Čtvrté už vážně riskovat nechci 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru