Tvrdnutí bříška 33tt, máte zkušenost?

terezka74284
11. bře 2017

Ahoj maminky a tehulky, prosim o radu...
Jsem 33tt a poslednich par dni mi hodne casto tvrdne brisko, bolesti nemam. Staci abych se v noci otocila a uz mam brisko jako sutr, nekdy to trosku boli. Dnes mi dokonce i behem 10ti minut ztvrdlo 2x.
Dnes behem 5hodin celkem 17x( zapisuju si to). Magnesko jsem prestala brat pred tydnem a k doktorovi mam jit az pristi ctvrtek. Mam strach jestli je vse v poradku, pohyby citim, bolesti briska mam po 15minutach chuze. Dneska se snazim od rana odpocivat ale je tu furt stejne. Mate s timhle nektera zkusenost? Nemuze to signalizovat predcasny porod? Dekuji za odpovedi

baarunecka
11. bře 2017

Tak předčasný porod to signalizovat může... Je to ale individuélní... Někomu netvrdne a je k porodu a někomu pořád a není k porodu... Mně tvrdlo vždy a vždy jsem porodila dříve.. (35+4, 35+6 a 31+1).. Pokud ale tvrdne pravidelně, (třeba po 10 minutách) je potřeba jet do nemocnice aby se vědělo jak to vypadá.. V tomto týdnu je dobré nechat napíchat kortikoidy na dozrání plic dítěte pokud to vypadá na předčasný porod... A magne byste brát měla, pokud vás to takhle zlobí do 36tt 🙂

terezka74284
autor
11. bře 2017

@baarunecka
Pred dvema tydny jsem lezela v nemocnici kvuli krvaceni-duvod se nezjistil, ale kortikoidy mi pro jistotu pichli. Me tvrdnuti doprovazi cele tehotenstvi ale za posledni tyden je opravdu vyrazneji castejsi. Tak nevim jestli vydrzet do pondeli a jit k doktorovi. Protoze kontrolu mam az ve ctvrtek. Myslim ze pravidelne to neni, dneska 2x behem desiti minut, pak az za pul hodiny, pak zas za deset minut, bolesti nemam, pohyby maleho citim. Akorat me trapi stejnou dobu bolet panve a zad.

baarunecka
11. bře 2017

@terezka74284 No, to záleží jak se cítíte.. Jestli je vám "divně" tak bych radši jela.. S krvácením mám taky zkušenost a naštěstí to nikdy nic nebylo.. 🙂Je dobře, že máte kortikoidy napíchané, dětem to hodně pomůže 🙂

terezka74284
autor
11. bře 2017

@baarunecka
Zatim se budu snazit odpocivat, dokud nepocituju bolesti, tak to snad nic zavazneho nebude. Kazdopadne dekuji za rady 🙂

baarunecka
11. bře 2017

@terezka74284 Není zač a nasaťe si to magne, mělo by to ulevit 🙂

terezka74284
autor
11. bře 2017

@baarunecka
Dobre🙂

hop_ita
11. bře 2017

Může-nemusí. Podle mě to jsou prostě poslíčci. Já je měla celý 3. trimestr, poslední dva měsíce opravdu velmi silné, v noci jsem se budila bolestí s břichem jak kámen, několikrát jsem si myslela, že už asi pojedeme... a výsledek? Skoro dva týdny jsem přenášela, vyvolání, akutní cs pro nepostupující porod. A to jsem si myslela, že porodim předčasně 😒 a ano pánev a stydká kost mě taky bolela hodně dlouho před termínem, prostě celý ten "podvozek". Ale pokud se fakt necítíš, nebo ti dodá klid vyšetření, tak bych klidně jela. Na tom není nic špatného 🙂

terezka74284
autor
11. bře 2017

@hop_ita
Myslim ze dokud nemam zadne bolesti, tak to vydrzim tech pet dni do kontroly🙂
Dekuji za odpoved, uz jsem klidnejsi ☺️

hop_ita
11. bře 2017

@terezka74284 ja jsem kdyz ty poslicci zacinali taky byli z toho na vetvi. Ale pak uz jsem byla laxni (nebylo to teda prijemny, musela jsem je i rozdychavat) a rikala jsem si, ze az to fakt bude ono, tak se to asi bude rozjizdet dyl (ti poslicci treba po hodince ustali, nebo se zmirnili a tak) nebo ze to bude uplne jiny pocit a pak uz jsem kazdy to pichnuti tolik neresila no. Tak drzim palce, at je vse ok ;)

terezka74284
autor
11. bře 2017

@hop_ita
No jsem zvedava jak to dopadne, snad prcek vydrzi co nejdele☺️ Dekuji

absintka19
11. bře 2017

@terezka74284 A je to tvrdnuti? Me se mala v brise tak mele, ze se mi bricho bouli a je jasne, ze kdyz vykopne nohu tak kuze se natahne a je tvrde bricho, nebo nejlepsi je kdyz cela zada opre do bricha 🙂 krome toho ze mam pravou cast bricha nahore a levou dole je take tvrde 🙂

rehulev
11. bře 2017

Me treba tvrdne bricho od pulky tehu. Ted jsem 38tt a je to stale horsi... presne jak rikas- staci v noci pohyb a hned ztvrdne. Me tvrdne i za chuze a i kdyz lezim... staci jen potrebovat trochu curat... takze chodit casto curat, brat magnezko (i kdyz me vubec nepomaha) a vydrzet... pokud se neotviras a cipek je dobry, melo by to byt v pohode...

terezka74284
autor
11. bře 2017

@absintka19
100%tvrdnuti, pohyby coti uplne jinak to se vzdy delaji boulicky😃 ale to tvrdnuti mi ztvrdne jakoby cele bricho aproste jakoby se vyrysovala cela deloha.

terezka74284
autor
11. bře 2017

@rehulev
Prave, vzdycky se leknu v noci kdyz se jen otocim na druhy bok tak cele ztvrdne, a to nemluvim o tom kdyz si dam pulhodinovou prochazku, to pak cely vecer trpim na zada, a bricho jen tvrdne. Tak nevim jestli jsem se jen moc nezatezovala poslednich par dni.
Magnezko jsem tez brala do minuleho tydne a vubec nepomohlo.
U doktora jsem byla naposledy pred dvema tydny a to jsem mela cipek dlouhy 3mm a pry se neotviram coz je ok. Ale samozrejme se to muze kdykoliv zmenit ze jo. Proto se strachuju, protoze to nepoznam ze se otviram. Tak snad to tvrdnuti nesignalizuje nic spatneho, za dnesek jsem napocitala 32x

rehulev
11. bře 2017

@terezka74284 chce to proste vydrzet. I kdyz je to hodne neprijemne a i to boli... ja se právě taky neotviram a cipek mam v poradku, tak pry se tim nemam znepokojovat... ale me uz doktor kontroluje kazdy tyden....

rehulev
11. bře 2017

@terezka74284 v noci je to hodne neprijemne, taky me to budi... pak je nejhorsi s tim tvrdym brichem vstat a jit curat... staci potrebovat trosku a hned mi to bricho ztvrdne... ale staci se vycurat a je to dobry... no je to des...

lucykal
11. bře 2017

@terezka74284 Rodila jsem 34tt raději bych jela raději zbytečně-

pastikaa
11. bře 2017

Mám to stejně jako rehulev..tvrdne mi od 24.týdne..mám magnezko 3x2 tabelty denně (na tvrdnutí nepomáhá, jen mám břicho zpitomělý, zvenku tvrdnutí tolik necítím, ale ze vnitř a pak okamžitě přijde pocit curani)...čípek i hrdlo v pořádku..neotvírám sem...ale též mi ztvrdne při jakémkoli pohybu a dokonce i nepohybu...jen když blbě sedím..ležím..i jsem vypozorolovala, že tvrdne, když je malá víc pohyblivá. Ležení a odpočívani na mě neplatí. Prostě mi nic nepomáhá. Též mě bolí podbřišek..stydká kost..přesně přesně celý podvozek. Malou cítím stále pěkně a stejně. Jediné, co občas pomůže od bolesti spodku a i ztvrdnutí je, že si ten pupík jakoby nesu v rukou. Takže ve st na jo kontrole si řeknu o podpůrný pás (zda ho doktoři mohou tedy napsat, to nemám ještě zjištěný) a jestli vůbec pomůže. Dle mého, když je cipek i hrdlo oka, tak máme jen přecitlivělou dělohu. Vím, že to na klidu nepřidá, že obavy budou až do porodu..ale já si říkám, že vím vic tydnu a blíž k porodu, tím jsem klidnější. Asi tak 😉

soyevita
12. bře 2017

@terezka74284 Tvrdlo mi od 15tt,někdy i 20x a vice za den.Už jsem to pak ani nepočítala.Brala jsem od začátku magnézko do 34tt.Takto jsem to měla u všech těhotenství a kromě první dcery,jsem rodila všechny na termín.
Vůbec to nemusí být známka předčasného porodu,tak se zbytečně nestresuj.Pokud by to byly kontrakce k porodu,je to úplně jiné.
Pokud se Ti něco nezdá,tak se nech raději zkontrolovat

kapitanluu
13. bře 2017

Ahoj, mě tvrdne od odběru plodové vody, pak to na chvíli přestalo ale vrátilo se to..Brala jsem magnesium..Většinou to pomohlo, někdy i vlažná voda, jsem ve 39.tydnu a stále 2v1 tak nevím zda je to úplně předzvěst dřívějšího porodu, u někoho určitě ano, ale u mě ne..Jinak občas mi připadá že mám v břiše 10kg kameni..😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru