Úzká pánev. Máte zkušenosti?

ivanahynova
11. pro 2013

Ahoj holky.
Jsem ve 22. tt a lékař mi již na začátku měření pánve zjistil, že mám dost úzkou pánev - lépe řečeno ne dost hlubokou (ten třetí uváděný rozměr). Běžný prý bývá kolem 20 cm, já mám jen 16 cm. Řekl mi, že by to mohlo znamenat komplikace u porodu, ale prý císař není definitivní. Mám ale strach z toho, že mě nechají rodit normálně, budu se tam trápit několik hodin a stejně to skončí císařem...
Máte s tím nějaké zkušenosti? Jde to preferovat císařský řez rovnou nebo vždy záleží na lékaři, který mě bude přijímat v porodnici?
Moc děkuji za Vaše odpovědi!
Ahoj, Ivča

jasekd
11. pro 2013

@ivanahynova mela jsem uplne to same, ostatni rozmery na dolni norme, ten posledni 16 cm. Mereno v prvni pulce tehotenstvi. Porodila jsem normalne dite 3,7 kg, 52 cm, 35,5 cm obvod hlavicky. Predporodni odhad vahy ditete zhruba odpovidal skutecnosti. Neslo to uplne snadno, ale zas zadne drama. Druhy porod uz byl, co se druhe doby porodni tyka, uplne v pohode 🙂 Rikali mi take vyssi pravdepodobnost sekce, ale nedoslo na to 🙂 A nikdo me nejak specialne nehlidal. Rodila jsem v 40+0, na termin. Nebala bych se dopredu, navic panev pred porodem jeste trochu povoli 🙂

blondynka400
11. pro 2013

@ivanahynova já měla 17. Ostatní rozměry mám tedy ale zase hodně "veliké". Hlavně co se týče šířky. Bez měření mi ten rozměr nikdo ani věřit nechtěl a beze změny zůstal i na konci těhu i při druhém.... A porodoila jsem bez problémů 2 děti první dokonce KP: Jestli jsi nebyla na umělém,o CS bych vůbec neuvažovala....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru