Úzka pánev. Múžu rodiť normálne?

gedren
20. zář 2006

Ahoj,

vcera me doktorka premerila a vydesila, ze pry mam uzkou panev a dite vetsi nez tri kila nebudu schopna porodit normalne. Trochu jsem googlila a obcas nachazim nazory, ze to je prezitek, ze to by zadna asiatka nemohla porodit normalne apod. Mate nektera zkusenost, ze vas s tim taky strasili a pak jste porodily normalne, nebo naopak, ze to fakt neslo?

Vzdycky jsem myslela, ze s uzkou panvi maji problem jen drobnotinky (jako na vysku), ja jsem hodne vysoka, ale taky dost hubena :( - presny rozmery, co mi namerili, muzu napsat 🙂, pokud se v tom nekdo vyzna vic.

Diky predem za jakoukoli zkusenost ci odborny nazor.

nikollette
5. únor 2009

A to ma sestricka merala ked som este ani brucho nemala, okolo 10tt.. a merala ma v rifloch.. hm, takze mozno by boli tie rozmery, este mensie 😖

zabka1003
5. únor 2009

Nikollette, ja som mala ten posledný rozmer presne ako ty -19 a tiež celý pôrod čakali, či "vôbec" malá tade prejde..
Nakoniec som rodila prirodzene, síce to skončilo vákuumextrakciou..a malá mala 2830 g...
Tiež neviem či by som väčšie dieťa porodila prirodzene a mám z toho aj dosť strach..

nikollette
5. únor 2009

Zabka nestars... hm 😕 bojim, bojim 😕
A ostatne rozmery si mala ake????
Mne povedali ze ten moj ma uz teraz tri kila, ale samozrejem mozu sa myslit, moze mat aj 2300g, ale aj 3500g 😕 tak sa bojim... neviem, pozerala som idelane rozmery panvy pre rodičky, a ja mam vsade o dost menej 😨
ale ani jeden moj lekar nic nespomenul ze by som bola uzka, alebo nieco.. ale vies, oni su vzdy v prvom rade najprv za klasicky porod..
a ta vakuomextrakcia, neposkodila ci neublizila nejak babatku????

monnika15
5. únor 2009

Nikollette, dnes som s lekarom riesila CR, babo ma zatial 3570g a ten posledny rozmer mam20, ine rozmery panvy mi nerobil. Vraj to sa este da normalne porodit, no do terminu babo este priberie, tak sa bojim toho porodu, ze sa najprv vytrapim,roztrham a nakoniec bude urgent sekcia..Vzdy najskor skusaju, ci to zena zvladne normalne a ked nie tak az potom CR. Ta vakumextrakcia vraj babatku trochu predlzi hlavicku a do par dni sa to ma vratit do normalu..no ked si to predstavim, alebo aj klieste, tak radsej hned ten CR

nikollette
5. únor 2009

No ved, jasne ze radsej hned ten CR, maco sa natrapit a potom ajtak CR.. ale oni to vzdy skusaju najprv prirodzene 😒

monnika15
5. únor 2009

ten CR je nakladny pre nemocnicu preto ho nechcu len tak robit, 😠 ja by som bola za aby si rodicka mohla sama zvolit ako citi, ze chce rodit a ked je to drahe tak nech sa za to aj oficialne plati, ako sa plati aj epi, za porodnika, za odber pupoc. krvi...

nikollette
5. únor 2009

Monnika ty si odkila??? Kde budes rodit.. no ved da sa za cisarsky zapltit, urcite.. ak mas svojho lekara a dohodnes sa snim, das obnos penazi, tak sa to urcite da 🙂
vsak min som pozeral v spravch ze chceli dat take nieco, ze rodicka si bude moct vybrta a ak bude chciet cisarsky zacvaka okolo 30 000- 40 000sk.. co je podla mna dost 😠

monnika15
5. únor 2009

Budem rodit v Ruzinove a dnes mi moj zmluvny porodnik povedal, ze sa to neda bezdovode objednat, ze aj keby on sam by s CR kvoli mne suhlasil, tak to vsetko schvaluje primar,kt. prezera kazdu takuto rodicku ale ze on je vyrazne proti CR. Moj porodnik zastava nazor, ze by to malo byt slobodne rozhodnutie rodicky ako si zela rodit. ale zatial to nie je oficialne schvalene tak ako je to v zahranici.

nikollette
5. únor 2009

monni a v kolkatom tt si??? Mozno sa tam stretneme 🙂
No ano neda sa vybrat ze chceme cisarky, aj keby asi by som radsej chcela 😅
U koho budes rodit???

monnika15
5. únor 2009

nikollette, poslala som ti IP

astrane
5. únor 2009

Přirozenej porod pokud se povede jak má,tak je nádhernej.Opravdu!Moc bych vám přála si to prožít.Ale nadruhou stranu než se snažit zbytečně a pak jít na císař pak souhlasím s vámi,že je lepší tam jít rovnou.
Osobně to nepovažuji za správné,mít CŘ,pokud není maminka či miminko v ohrožení.Pokud je vše ok,pak by mělo vše jít tak,jak jsme pro to stvořeny.
Každopádně vám přeju všem,aby to dopadlo dobře a měly jste z toho dobrý pocit,ať už přirozeně nebo sekcí.A taky aby to všichni ti lékaři správně posoudili a vám se narodila zdravá a krásná mimča 🙂

nikollette
5. únor 2009

Lenze lekari su taky, aj ked je zena utlejsia, mesnia chudsia, su za prirodzeny porod, pokial neni uplne uzka.. tak nech sa trapi..a ankoniec to ajtak nejde, a musia pomahat kliestami ci poslu na CR.. stale skusia najprv normalne

emjee
5. únor 2009

nikolette ja na tom nevidim nic zle - miliony rokov rodili zeny prirodzene, tehotenstvo a porod je normalna sucast kolobehu zivota, preco by sa to malo hned riesit ako "operacia"?

bubba
5. únor 2009

emjee ty co tu este?? 😀 😀
baby ja mam osobne skusenosti ze cim utlejsia baba tym mala lahsi porod a cim vacsia...tak nakoniec isla cisarom...ja by som z uzkej panvy nerobila dramu sak rit moze byt velka a s dobrym pocitom pojdete rodit a panva uzka a ani neviete...

danka5
6. únor 2009

Ahojte.
Pri prvom dieťatku ma strašili od začiatku, že som príliš drobná. Vydesila ma lekárka na príjme, ktorá sa pozrela na záznam Výška: 155, váha pôvodná 47. . Pretočila očami a povedala: To zase bude! Po zmeraní panvy sa rozhodlo, že pôjdem normálne, a ak to nepôjde /s komplikáciami si bola pani doktorka istá/ tak potom to budú riešiť.
Našťastie to vôbec nebolo zlé. Bolesti som po vyvolávačke dostala o 7.večer. O 9 večer sa mi narodila dcérka 3,1 kg. Samotný pôrod trval iba chvíľku. 2x som sa nadýchla a malá bola vonku. Takže občas sa stáva, že obavy sú zbytočné a naopak. Poznám pár žien, ktoré drobné rozhodne nie sú a mali veľmi ťažký pôrod.

bubba
6. únor 2009

danka presne o tom aj ja hovorim 😉

nikollette
6. únor 2009

NO tak mate aj pravdu,ale kazda to ma ine, a nikdy neviete co sa moze prihodit.. a co som sa aj tu na konikovi nacitala, ake komplikacie nastali pri kliestovych porodoch, a potm ake mali problemy deticky, tak sa mi necudujte ze sa bojim 😕

anxuska
6. únor 2009

Ja som mala 22 24 27 18 a lekár hovoril, že v žiadnom prípade sa mi nepodarí normálne porodiť, že je to málo, no nakoniec som normálne rodila, lebo to na mna prišlo skôr o 3 týždne a mali plnú pooperačnú miestnosť, tak povedal, že to skúsime a v pohode som porodila, no o 6 som prišla do pôrodnice a maly výšiel o 9 hod, síce sestrička povedala, že mal na mále a mal aj oškretú hlavičku, ale až také zlé to nebolo. mal 3060 kg a 51 cm, obvod hlavy 34, takže neviem, mne sa podarilo rodiť normálne (zo šťastím), posledná fáza trvala asi 15 min. a to meriam 155 a pred pôrodom som vážila 45 kg, netreba sa báť 😵 v pôrodnici som strávila vela času, rizikove tehotenstvo, ked som videla tie ženy po cisárskom, no strach. Prirodzene je to ovela lepšie, ja som sa tešila, že ma pustil rodiľ.

nikollette
6. únor 2009

Hm, tak ty mas este menj o nieco ako.. ale zase si mensia celkovo.. mozno si mohla byt rada ze o 3 týždne skor si isla rodit, bo za tie posledne 3tt, by babatko este riandeee pribralo, a asi by to islo troska tazsie, ked uz teraz malo oškretu hlavicku.. 😕

bubba
6. únor 2009

anxus a co sa dialo u zien po cisarskom...ja som u nas bidela tiez par a nebolo to az take hrozne akurat ze dva dni chodili v predklone a drzali si brucha..ja som chodila v predklone po porode mesiac a som rodila p.c.hned po porode si mohli sandut kdezto ja som mala problem pri preprave domov som myslela ze to neprezijem...takze podla toho co som ja mala skusenosti by som radsej cisarom 😀 😀 keby sa dalo vybrat.

anxuska
6. únor 2009

bubba No neviem,. to je asi individuálne,ja som taký problém nemala, rozdýchala som to rýchlo a kamoška, čo šla cisárskym sa ešte 3 mesiace po sťažovala na bolesľ, no pravda ona šla cisárkym už druhý krát.
nikollette no mala som nalpánovaný cisársky dva týždne po pôrode, tak asi by som nevedela či väčší prejde 😀
a rada som bola, proste vedel kedy von 😀

anxuska
6. únor 2009

Baby teraz som si to pozrela, napísala som riadnu blbosť s tými rozmermi tak oprava to prvé číslo som mala 20 a preto chcel cisársky, kvoli tomu rozmeru, tak ozaj žiadny strach

akrima
6. únor 2009

Ahojte, ja som si v tehotenstve dlho myslela, ze budem rodit prirodzene a nakoniec to bola sekcia. Posledny rozmer panvy som mala 17. Predpokladali, ze malicka bude mat cca 3500g - nakoniec mala 3240g. Mam 165cm a pred porodom som mala 50kg. Paradox je, ze niekolko rokov som si myslela, ze s mojimi sirokymi bokmi porodim "raz, dva". A ked ma po sekcii vsetko nekonecne dlho bolelo - som si hovorila, ze takeho drobceka by som porodila aj prirodzene 🙂

katka1981
1. dub 2009

pink_lady, na mna sa nechytas a to som si mys;ela ze liposukcia mi pomoze ☹

wsmoulinkaa
3. dub 2009

ahoj taky mám vcelku malou pánev -jsem malá a drobná...hodnoty mám 21-23-29-18 první dítě jsem rodila normálně!! 😉 🙂

akejka
3. dub 2009

wsomoulinka tak aj druhé by sa ti malo podariť prirodzene porodiť. Ak nebude veľmi ťažké 😉 Koľko vážila Nicolka ?

martao
3. dub 2009

Ja mám tiež úzku panvu. Počúvala som celé tehotenstvo, že normálne porodím dieťa do 3000g. Hrozne ma šokovalo, keď pri prvom dieťati v 36 t.t. bola odhadovaná hmotnosť 3500 g . Lekári stále hovorili len o prirodzenom porode. Nakoniec som si vydupala cisársky ak nepojde všetko dobre. Po 20 hodínách snahy normálne porodiť, hučali, že už prišla na rad protekčná pacientka. Všetci sklapli, keď sa narodil malý 4250g a 54 cm. Ostatní synovia 3950 g, 3700 g. Veľmi by ma zaujímalo, načo trvajú na prirodzených porodoch, keď je jasné, že dieťa je obrovské.

wsmoulinkaa
3. dub 2009

nikolka vážila 3200g a 52cm to asi bude muset druhej prcek taky tak ven 😀

wsmoulinkaa
3. dub 2009

martao...taky jsem ned tím přemýšlela, ale dr mi řekl, že císařský řez je větší riziko, než porod normální...tak ti nevím 😒

wsmoulinkaa
3. dub 2009

ale taky nešla hned ven a sama....špatně jsem asi i tlačila...tak po 20minutách tlačení mi sestra loktem stlačila pořádně břicho pod žaludkem ...a malá vyklouzla!! měla už ale taky namále a hlavičku chudinka šíšu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru