Úzka pánev. Múžu rodiť normálne?

gedren
20. zář 2006

Ahoj,

vcera me doktorka premerila a vydesila, ze pry mam uzkou panev a dite vetsi nez tri kila nebudu schopna porodit normalne. Trochu jsem googlila a obcas nachazim nazory, ze to je prezitek, ze to by zadna asiatka nemohla porodit normalne apod. Mate nektera zkusenost, ze vas s tim taky strasili a pak jste porodily normalne, nebo naopak, ze to fakt neslo?

Vzdycky jsem myslela, ze s uzkou panvi maji problem jen drobnotinky (jako na vysku), ja jsem hodne vysoka, ale taky dost hubena :( - presny rozmery, co mi namerili, muzu napsat 🙂, pokud se v tom nekdo vyzna vic.

Diky predem za jakoukoli zkusenost ci odborny nazor.

comi
13. srp 2009

ameli: možno mi to teda ja meral, ale niekde to nemám napísané tak pochybujem, ako to doktor meria? možno si spomeniem

mirusqa
13. srp 2009

comi: mera to doktor a mala by si to mat zapisane v tehu knizke

ameli
13. srp 2009

comi: panev se meri takovym kovovym metrem (vypada jako velke kleste) uz si nevzpominam jak presne se tomu rika a nechce se mi to hledat. Ale urcite by sis to pamatovala kdyby Te doktor meril 😉 doktor meri panev ze vsech stran a ve stoje (tehotna u toho stoji) a jak rika mirusqa, rozmery se zapisuji do tehotenske prukazky, je tam na to primo kolonka.

comi
13. srp 2009

ameli,mirusqa tak ja to v tehu knike nemám zapísané, ani ma tak nemerali a teraz neviem na čo som, či sa báť alebo nie, lebo ja som dosť úzka. No asi dohovorím doktorovi...

mirusqa
13. srp 2009

comi: tak to sa cudujem.... to je dost podstatna vec, ako moze na to zabudnut? 😲

jihajiha
14. srp 2009

Ahoj, mě pánev měřili kolem 13tt těhotenství a čísla jsou 24-31-32-19, prý je to v pořádku. 😉

takyja
14. srp 2009

ameli: já jsem ve 14tt a pánev mi ještě také neměřili - asi je všude praxe jiná.. Btw. kde to v té průkazce máte napsané??? Já tam u pánve mám jen načmáráno něco jako "průchozí" ale moc to nemůžu přečíst...

lea132
14. srp 2009

takyja mne ju merali az v 37 tt

jonuska
14. srp 2009

ahojte mě taky měřili a při prvním mě taky děsili...že neporodím dítě..mělo být velké.malej měl 3600g a 53cm a šlo to krásně.a mám už 3děti a porodila jsem všechny.druhej měl 4kila...a malá 3800g.měla jsem asi podobný rozměry jak tazatelka...tohoto tématu.ono po čas těhotenství se pánev rozšiřuje..a i ty vazy povolují..takže s eopravdu neboj.ted po 3dětech už má rozměry větší 😉

ameli
14. srp 2009

takyja: mne doktorka panev merila az ted v 16tt, takze jak pises zalezi na doktorovi. V prukazce to mam na treti strance nahore, kolonka "Panev", ale jak jsem zjistila tehu prukazek je nekolik, vzdycky je to reklama na nejaky lek ci vitamin, ja mam zrovna takovou zlutou skladacku, moje kamaradka ma ruzovou knizku, takze je tezke poradit kde presne to tam je 🙂

comi
14. srp 2009

ja som zachvílu v 39 tt takže už mi panvu asi merať nebudú, ale aspon by som chcela vedieť aký je drobček dlhy a kolko váži, ako to doktor zistí? podla UZV?

berunka
14. srp 2009

ja jsem mela cisare kvuli uzke panvi,uz od zacatku tehu mi doktorka rikala ze to na nej vypada.jeste me pak premerovali nekdy po 30tt ale dva rozmery se vubec nehnuly takze cisar potom byl.nakonec jsem ho mela akutni,rozrodila jsem se o mesic driv.a i doktor co me vysetroval pred tim nez rekli ze budem rodit mi rekl ze by se tam mala nevesla a to mela porodni vahu 2,46

comi
14. srp 2009

berunka a akú máš výšku a váhu? závisí to od toho?

takyja
15. srp 2009

ameli: jj, já mám růžovou - reklamní Mamavit či co... asi to měření má čas..

berunka
15. srp 2009

comi: merim 164cm a pred porodem jsem mela 67kg takze bych rekla ze na tom az tak nezalezi 😉

comi
15. srp 2009

berunka: ja mám 158cm a pred pôrodom 55kg, tak teda uvidím ako mi to pojde 🙂

nikaja
1. zář 2009

přečetla jsem si tuto diskusi a můj poslední rozměr pánve je 17, měřili mi ji na začátku těhotenství a to nejsem žádný drobek, měřím 172 cm, a malej má dle utz o necelé dva týdny větší hlavičku......no bojim, bojim porodu ☹

emamamamu
1. zář 2009

a jak rodi japonky? 😕

nikaja
1. zář 2009

to nevím, nebo třeba indiánky že ??? ale jejich děti asi nemají větší hlavičky, na mého manžela třeba neseženeš letní čepku (a ve školce se mu smáli velká hlavo....) ale i tak se na mimi těším, jsme ráda, že bude po nás, máme větší hlavy v rodině 🙂

nikaja
1. zář 2009

a tchýně také porodila normálně....jenže ta má pánev jak venuše

emamamamu
1. zář 2009

no tak co vim, tak jsou japonky..i vietnamky host hubene a maji uzoucke panve a jejich deticky maji krasne hlavicky jak patraci balony, tak pochybuju, ze to davaji vsechny cisarem🙂

kacka.va
1. zář 2009

nemyslím, že úzkou pánev musí mít automaticky každá ženská, která vypadá hubeně. Moje spolužačka byla vždycky hubená a když přišla na sraz v 8. měsíci těhotenství jen v sukýnce a svetříku, tak to vypadalo, že se jen trochu přejedla, má pánev hodně širokou, takže mimčo bylo fakt schované.

alexandrah
11. lis 2009

ahojte, ja som tiez hodne malinka a stihla, ale aj ked ma naposledy lekar meral, tak som mala panvu 18 cm, co mi lekar povedal, aj porodnik, ze taku uyku este nenameral ...ze ked bude mat babo viac ako 2,5 kila ( co uz teraz ma skoro 2,3 ..kg), tak cisarskym ... a ja ze ale to sa este rozsiri, nie? on ze mozno par mm, cize asi nie ...tak si vybavujem interne ... no mozno to aj bude lepsie cisarskym, aspon nebudem prenasat, a usetrim sa aj porodnych bolesti, uvidim ...

nikaja
26. pro 2009

Tak jsem nakonec porodila přirozeně. Trvala jsem na tom, aby mi pánev před porodem změřili a opravdu se roztáhla, poslední rozměr poskočil ze 17 na 21. Na toho mého valibuka to však bylo stejně málo, takže se mi při porodu pánev rozjela a já nemohla 14 dní skoro chodit. I teď mě stále bolí pravá kyčel, ale stydká spona se už alespoň trochu stáhla. Malý měl 4.5 kg a to jsem doktorům stále říkala, že to bude obr a moc mi nevěřili. Když ho viděli, byli dost v šoku a moooooooc mě obdivovali, chodila se na nás koukat celá porodnice, že ženská s tak malým zadkem porodila takového macíka.

alexandrah
26. pro 2009

ahojte, aj ja nakoniec prirodzene, ale mala som velmi tazky porod, maly nevedel zostupit do porodnych ciest, takze som tlacila 2 hodiny, a napokon museli pomoct vakuovym extraktorom, panvu som mala aj pred porodom 18 cm, ale bola to sila, ale podarilo sa, no este 3 tyzdne po porode poriadne nesedim, boli ma kostrc, krize, chrbat, vsetko, + sitie desne ... vela ...a maly mal pri porode 3040 kg, a to lekar vravel, ze chvalabohu, lebo u mna kazdy gram hore by to uz asi neslo ... a porodila som presne na termin!!!!!§ takze keby som prenasala hoci aj tyzden, uz by som sla asi cisarakom ...

desszi
26. pro 2009

mne merali panvu tiez az v 37 tt, ja som taky utly typ, ale doktorka vravela, ze to je ok, ja som velmi chcela rodit prirodzene, nastastie sa to aj podarilo, hoci podobne ako alex, aj ja som mala tazky porod, tlacila som cca 1 hodinu, presne neviem, len viem, ze si na mna styrikrat lihala porodna asistentka a pomahala vytlacit dieta, aj ma museli nastrihnut az po konecnik.
alex ja som este siesty tyzden stonala od bolesti, ked som dlhsie sedela, stala, alebo som musela vstat z postele ☹ uz teraz je ok.

ameli
31. pro 2009

Ahoj, je mezi Vami nektera, ktera rodila prirozene s vyskou 150cm a panvi 16cm? Ja zatim porad nevim jak budu rodit a ikdyz bych rada rodila prirozene, tak me preci jen desi ta uzka panev a doktori se zatim tvari dost nezucastnene ☹

drobcek2210
31. pro 2009

Ahojte tak podľa mňa záleží hlavne na telesnej výške a na veľkosti panvy, hlavne je dôležitý posledný rozmer. Ja som ako druhorodička mala ten posledný rozmer panvy 17. Mám výšku 155 cm a pred obidvoma tehotenstvami som vážila cca 47-48 kg. Ak je predpoklad, že dieťa bude väčšie ako 3,5 kg, čo u mňa bol a aj sa vyplnil, pôrod prebieha cisárskym rezom. Teda ak je lekár normálny, a nečaká až dokiaľ sa dieťatku niečo nestane prirodzenou cestou.

ameli
31. pro 2009

drobcek: takze pred porodem Ti delali jeste ultrazvuk a merili miminko? V kolikatem tydnu asi? A v jakem tydnu Ti naplanovali cisarsky rez? Ja jsem prave taky dost malinka a drobna, moje normalni vaha pred tehu je 39kg a ted vazim 47,5. Muzu se zeptat kolik jsi v tehotenstvi pribrala? Zajima me jestli se da podle toho nejak odhadnout vaha mimca. Protoze ja pribrala jenom na brichu a neco malo prsa, jinak jsem porad stejna.
Ja proste nevim co me ceka v poradne v porodnici, v pondeli jdu poprve, a zatim mi prijde, ze nikoho z doktoru moc nezajima, ze jsem tak drobna a mam uzkou panev 😅

betelgeuzz
31. pro 2009

Ameli, já myslím, že podle přírůstku váhy se nedá odhadnout váha mimča. Já mám 156, před těhotenstvím jsem vážila 45 a přibrala jsem 12 kg. No a malá měla 2240 g, takže nic moc.

Pánev jsem měla ze začátku těhotenství 17,5 na konci 19 (teda ten poslední rozměr). Doktor mi ji ale před porodem moc měřit nechtěl, tvrdil, že nejde odhadnout, zda se roztáhla pánev, nebo zda jsem přibrala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru