Úzka pánev. Múžu rodiť normálne?

gedren
20. zář 2006

Ahoj,

vcera me doktorka premerila a vydesila, ze pry mam uzkou panev a dite vetsi nez tri kila nebudu schopna porodit normalne. Trochu jsem googlila a obcas nachazim nazory, ze to je prezitek, ze to by zadna asiatka nemohla porodit normalne apod. Mate nektera zkusenost, ze vas s tim taky strasili a pak jste porodily normalne, nebo naopak, ze to fakt neslo?

Vzdycky jsem myslela, ze s uzkou panvi maji problem jen drobnotinky (jako na vysku), ja jsem hodne vysoka, ale taky dost hubena :( - presny rozmery, co mi namerili, muzu napsat 🙂, pokud se v tom nekdo vyzna vic.

Diky predem za jakoukoli zkusenost ci odborny nazor.

akejka
3. dub 2009

wsmoulinka, pýtala som sa, lebo ja som mala tiež obe tehu úzku panvu (1. krát posledný rozmer 16, 2. krát 18), vysoká som 160 cm. Oba razy som šla rodiť prirodzene, ale nevytlačila som malú - zakliesnila sa mi v panve, tlačila som pol hodinu, nič z toho...museli mi urobiť sekciu. Prvorodená vážila 3170 g.
2. krát sme tiež skúsili prirodzene, ale pred tlačením mi rupla jazva na maternici ☹ , takže opäť sekcia. Druhorodená vážila 3100 g.
Ešte po 1. pôrode mi primár povedal, že porodím prirodzene deti max. 2500 g...

Ale mám sestru, ktorá je rovnako vysoká, rovnaká postava (aj šírka panvy) a porodila s úzkou panvou dcéru s hmotnosťou 4.070 g ! a to bez akýchkoľvek zásahov - bez vákuumextraktora, klieští...úplne v pohodičke, netrápila sa dlho, celý pôrod trval krátko... 🙂

akejka
3. dub 2009

marta, máš pravdu, pri veľkých deťoch by mali robiť sekciu, keď má žena úzku panvu. Ale písala som to aj v inej téme, že lekári sa snažia v prvom rade o prirodzený pôrod, pokiaľ nie je ohrozená matka, alebo dieťa, alebo nie sú iné indikácie, takže u mňa snaha bola...porodiť 2 krát prirodzene, žiaľ nič z toho...
ale na druhej strane sa aj UZV mýlia, ja som mala mať 2. dcérku 3600g a lekári mi hovorili, že keď mi cez panvu neprešla 3.170g prvorodená, tak už vôbec neprejde ťažšie mimi...ale UZV sa sekol o 500 g...
sestre sa to podarilo - porodila bez problémov vyše 4- kilovú dcérku prirodzene, tiež mala úzku panvu...

martao
3. dub 2009

wsmoulinkaa,
ja som bola otvorená, ale jednoducho malý nemal šancu dostať sa von. Našťastie všetko dopadlo O.K.

moloko
22. kvě 2009

Ahoj holky, taky mi odhadují dost velké miminko (v 36tt odhad okolo 3kg..) a hodnoty, které mi naměřili jsou 24,26,30,19. Hoďte tady taky hodnoty, ať je trošku můžeme porovnat. Zatím mi doktorka nic o úzké pánvi neříkala, nicméně mě docela děsí, kolik ještě může miminko přibrat do konce..Do kdy se vlastně pánev roztahuje? Mě tyto hodnoty naměřili před týdnem..

hanipe
22. kvě 2009

moloko mne namerali v 35tt ze ma 3kg . a ja chcem ist radsej cisarskym . istota je gulomet

moloko
22. kvě 2009

hanipe - No já si to teď na poradně asi ještě nechám trošku vysvětlit..pokud teda do čtvrtka neporodím 😅 Ty hodnoty mám nižší, než jsou ideální, to už jsem se dívala..tak snad by to nějak měli poměřit s hlavičkou, ne? Nevím, jestli s uzší pínví můžu porodit 4k dítě..A jaké hodnoty máš ty? Císařský ti povolili?

petra1985
23. kvě 2009

ja som mala nizke hodnoty tiez dva tyzdne pred porodom a ked som isla rodit vraj uz dobre az idealne.. tak ja neviem 😉

wsmoulinkaa
23. kvě 2009

21-23-29-18 asi půjdu podruhé císařem-dr se zdá mimi větší, ale ještě uvidíme jak vyroste!!

wsmoulinkaa
23. kvě 2009

kecám....poprvé císařem při druhém mimi 😉

moloko
24. kvě 2009

wsmoulinkaa - jak poroste pánev nebo mimi? 😀 No já se na to teď v nejbližší poradně připtám, ale doktorka by mi asi řekla, kdyby to viděla na císaře.. Jenže mě přijde děsné se x hodin trápit a pak stejně dělat akutní císař.. 😒

wsmoulinkaa
24. kvě 2009

jak vyroste mimi!! 😉 panev je stejná .....říká se že nejdůležitější je to poslední číslo...nejmín 18 a ty máš 19!!

- já taky holka nechci půl hodky tlačit a pak když to nepůjde tak císař...ale to nikdo neví jak to bude probíhat 😒
- první mimi jsem taky nevytlačila a dr mi musela stlačit břicho a pak vyklouzla 😀 tak nevím jak to bude ted 😖

bertica.h
24. kvě 2009

..mne sa zdá,že panva sa roztahuje počas tehotenstva..mne ju teda ešte nemerali..ale pri príjme do porodky im to určite pripomeniem..

moloko
24. kvě 2009

Jo, poslední má být nejmíň 18? Tak to by šlo 😀 No nějak to prostě budeme muset zvládnout, i když připtat se raději připtám..pokud teda vydržím..ale zatím to vypadá, že jo 😒
bertica - no roztahuje, ale tak mě už moc času nezbývá 😉 Ale roztahuje se i při kontrakcích prý..

moloko
24. kvě 2009

Jo a ještě, bertica - oni totiž, když už jsi jednou porodila, tak to neměří 😉

bertica.h
24. kvě 2009

moloko...som si myslela..ale zas..dcéra bola o dosť menšia ako by malo byť toto mimčo..možno až o 3/4kg,1kg..a panvu som mala (asi aj mám)dosť uzku..tak sa toho bojím 😒
Hlavne po tom,čo sa teraz stalo na Slovensku

moloko
24. kvě 2009

bertica - no ty zprávy mě taky dostaly 😒 😒 Některé holky od nás z červnovek tam mají rodit..prý to pos..li doktoři..no ale to moc neuklidní, že.. 😖 Nechápu, jak můžou někoho nechat trápit 48 hodin..kde jsme jako??? A nemocnice samozřejmě nepochybila..jak jinak 😠 😒

bertica.h
24. kvě 2009

moloko..no,vieš..priniesol to bulvár..či je to pravda..sami písali,že udajne to bolo 48hodín..

ešte by som tomu nejako neverila.ale aj tak ma to dostalo..

Ved sa to bude vyšetrovať a pravda najavo výjde.Nemyslii si,žeby sa to nejako ututlalo,alebo zametlo pod koberec..

bertica.h
24. kvě 2009

jéjda,aká si na tých tehu fotkách krásna 😵 😵 😵 )
závidím 😵 😉 😉

moloko
24. kvě 2009

bertica..jasný..já vím..ale člověka to samozřejmě trošku vyděsí, když má pár dní před porodem..
no, raději na to vůbec nemyslet..
koukám, že už máš jednu mooc krásnou dceru 😉

moloko
24. kvě 2009

jee, děkuji 😵 Ale je to hlavně práce šikovné fotografky 😉

wsmoulinkaa
24. kvě 2009

jj jako roztahuje ta pánev...to jsem blbě napsala...ale ty čísla tam mám od začátku těhuprůkazky...tak se taky zeptám a hned na 36tt až tam půjdu na měření!! 😨 😉 🙂

lea132
10. srp 2009

Ahojte, trosku obnovim tuto temu..Dnes mi namerali rozmery panvy 24/25/29/20 ... je to ok, alebo malo?

mirusqa
10. srp 2009

ja mam posledny rozmer 16 ☹ takze budem rodit urcite cisarskym

tucniacik
12. srp 2009

aj ja mam posledny rozmer 16 a tiez som rodila kvoli tomu cisasrskym, aj teraz budem...prve babo malo 3,44kg...

ameli
12. srp 2009

ja mam rozmery panve 24-26-29-16 a doktorka mi rikala, ze porodim dite s max. vahou 2,5kg, tudiz cisarsky rez. Merim 150 cm a vaha pred tehu 39kg.

mirusqa
12. srp 2009

tucniacik, rodila si v celkovej anesteze alebo...? ako budes teraz?

liki205
12. srp 2009

ja mám rozmery 25/30/32/21 a bábo má už cez 3,5 , myslíte že je to ok?

comi
12. srp 2009

Tak ja som v 38 tt a panvu ani maličkého na UVZ mi ešte nemerali ani nevážili, a to som krpatá a úzka. Mám to pripomenúť doktorovi nech mi to všetko pomeria?Alebo to spravia pred pôrodom?

ameli
13. srp 2009

comi: panev by Ti mel merit doktor mezi 10. -12. tt. Me ji doktorka merila ted v 16tt a myslim, ze je to porad OK. Urcite by jsi to mela lekari pripomenout - si myslim ja 🙂 ale nejsem doktor. Tady je dokaz kde je vypsane, kdy ma zena chodit do poradny a jaka vysetreni by mela podstoupit, tam se jasne pise, ze panev se meri v I. trimestru.
http://www.porodnice.cz/node/3669

lea132
13. srp 2009

liki ja myslim, ze to mas ok, ja mam mensie rozmery a doktor mi nehovoril nic...Ale zase na nete som nasla, ze nic moc tie rozmery, tak ja neviem 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru