V kolikátým týdnu se dělá císař?

ajdalf
9. bře 2013

Ahoj holky jsem 31+2 a mimco se jeste neotocilo ☹ myslite ze se jeste otoci nebo me cisar nemine

ratatooy
9. bře 2013

ahoj tak naš už se neotočil prej už to bylo pode v tom 30tt na cisař jsme šli 39tt

berenika39
9. bře 2013

@ajdalf může se otočit, ještě několikrát. záleží to na víc faktorech, jak se mrně mrská, ale do 36.tt může.

llluckaaa
9. bře 2013

Otočit se ještě může 😉 Mně se obě mimča od 30 tt ani nehly a obě šly sekcí. První plánovaná na 39+0 (mimčo ale chtělo ven dřív), druhá plánovaná na 38+0.

klara31s
9. bře 2013

To že je mimi koncem panevnim ještě neznamená,že nemůžeš porodit😉Je to vcelku normální poloha.

brisalek
9. bře 2013

otočit se ještě může, ale už tam má čím dál méně místa....a od 35-36tt je to jen teoretické, ale před císařem to ještě kontrolují, protože se jim prý někdy stalo, že se mimi otočilo na poslední chvíli🙂.......mě se malá taky neotočila a v porodnici dr. řekl, že to většinou není jen tak a má to svůj důvod, proto je to indikace k císaři, ale samozřejmě, když na tom budu trvat můžu rodit přirozeně. A přesně tak to bylo, malá byla chvíli KP a chvíli příčně a při porodu hned komentovali jak je tam zamotaná. Celá byla zamotaná v pupečníku a 3x pupečník kolem krčku, takže normální porod by těžko proběhl normálně@klara31s a jsem vděčná, že jsem o tom ani neuvažovala🙂. Jo a císař byl 39+6tt

klara31s
9. bře 2013

Samozřejmě že k porodu musí být vhodné podmínky.

lv
9. bře 2013

budu držet palce, ať se otočí..mě se opravdu otočila několikrát, jak psala @berenika39 31 hlavou dolů, 33 zas navrch /to jsem ležela ve špitále/ no a za 2 týdny byla jak má hlavou dolů.

ckei
9. bře 2013

@ajdalf u mě se malej mrskal jak o život, i několikrát byl příčně (a to ještě v 37tt byl občas příčně), snažil se přetočit a nic, císař byl vykonán první den 40. týdne 😉

tangerine
10. dub 2013

@ajdalf Ahoj, pokud z císaře nemáš dobrý pocit a pro něj hovoří jen poloha mimča KP (žádná přičná poloha, žádný očekávaný obřík, žádná předchozí velká operace na děloze), pak radím jít do přirozeného porodu. Alespoň to zkusit. Ačkoliv doktoři mluví jinak, císař se dá udělat i akutně, až při případných komplikacích (např. že porod nebude postupovat, protože bude mimi obmotané šnůrou - to ještě zdaleka neznamená, že by se po tu dobu muselo dusit, apod.) Zvláště, pokud už jsi jednou rodila, by v tom neměl být žádný problém. A rozhodně se nenech zastrašovat nějakými komplikacemi (jak to s oblibou dělají třeba u Apolináře), ty mohou být po císaři také a kolikrát mnohem fatálnější (což ti ale třeba u Apolináře vůbec neřeknou).
Mám osobní zkušenost se dvěma naprosto zbytečnými císaři. Do toho prvního mne jako ustrašenou prvorodičku sprostě nahnali, vzdorovala jsem dlouho, ale nakonec podlehla nátlaku. Navíc mě bez mého souhlasu operoval kdo ví kdo, aniž bych o tom byla informovaná a dala k tomu souhlas. Měl mě operovat přítomný doktor, ale pak jsem se díky manželovi dozvěděla, že mne operovala ženská, kterou já mylně považovala za nastupující instrumentářku, když jí sestra na sále ukazovala, co kde mají a jak to tam funguje. Samozřejmě mne špatně vyčistila a krvácela jsem ještě 8 týdnů po porodu. Když má člověk opravdový pocit, že je císař to nejlepší, pak je to jistě OK, ale s jakoukoliv pochybností bych do císaře nešla. Kromě dvou císařů mám za sebou i jiné operace a s čistým svědomím říkám, že každá operace, které se lze při zachování plného zdraví vyhnout, je zbytečným zlem. A také starání se o mimino, nebo dokonce o mimino a další dítě, po císaři fakt není nic příjemného.

tangerine
10. dub 2013

@ajdalf Ještě jsem zapomněla dodat, že obě mé děti byly otočené hlavou nahoru od cca 30tt a jejich poloha už se neměnila, ačkoliv mi někdy subjektivně přišlo, že tam dělají kotrmelce. A obě se narodily plánovaným císařem až v den termínu porodu. Poloha KP není žádné zásadní riziko pro to, aby muselo být dítě vyrváno matce z lůna předčasně. Když začneš rodit dřív a nebudeš chtít rodit přirozeně, je v naprosté většině případů ještě fůra času, aby ses dostala do porodnice a udělali ti tam císaře neplánovaně. Toť jen můj názor.
Já jsem nyní po ukončeném 35tt a mé třetí dítě nějakým zázrakem není v poloze KP. Jsem zdravá, dítě také a není jediný důvod, proč ho neporodit vaginálně, takže se o to chci alespoň pokusit. (Protože ty deprese po zmršeném porodu za to opravdu nestojí.) Věř ale, že najít porodnici, kde by takovému porodu byli nakloněni, nebo alespoň svolní, je opravdu obtížné. :(

majatob
10. dub 2013

neboj, jeste ma mimi dost casu se otocit 🙂 me se prvni otocil ve 38.tt, druha pri porodu po te co mi praskla voda (40.tt!!!) a treti ve 32.tt, aspon ten mel rozum a nenapinal nas 😀 u prvniho mi planovali CS, druhou chteli, abych zkusila normalne, ale popravde nevim jestli bych do toho sla nebo prosila o cisare, protoze prvni porod neprobehl uplne nejlip (vex) a fakt jsem se bala 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru