VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
20. srp 2011

@joanna123 ahojky moc tě zdravim a gratuluju k těhu 🙂 Můžu se zeptat proč jsi měla císaře? Co na to tvuj gynekolog?

joanna123
20. srp 2011

první akutní pro nepostupující porod a hypoxii plodu a druhý plánovaný pro příčnou polohu mimi. Myslím, že nic, co by mi mělo bránit porodit přirozeně a celé třetí těhotenství probíhá naprosto v pořádku. Už před druhým císařem mi gynekolog řekl, že třetí těhu po dvou císařích není problém, takže už jsem to před otěhotněním ani nekonzultovala. Mám gynekologa, který mě za celou dobu třetího těhotenství nestresoval žádnými riziky a ani těhotenství nebylo bráno jako rizikové, takže jsem v klidu chodila do práce, s jizvou taky žádný problém.

lovebaby
20. srp 2011

@joanna123 A jak se staví k porodu? Budeš se ho ptát na názor? Nebo máš vybranou porodnici kde by to šlo vaginálně? Já vůbec nevim jak bych to udělala já..každopádně budu sledovat diskuzi jak jsi na tom. A jaký jsi tt?

lovebaby
20. srp 2011

@joanna123 jinak já teda u druhýho těhu problám s jizvou taky neměla, vůbec jsem o ní nevěděla a to jsem měla v bříšku 4kiláče, někdo jí cítil už po prvním císaři. Je dobře že máš těhu bez komplikací, to by bylo fajn na normáln íporod 🙂 a at už porodíš jakkoliv, přeju hl.zdravé mimčo 🙂

mirunda
21. srp 2011

Ahojte maminky! Snad nikdy jsem žádnou diskuzi nehltala tak, jako tuhle 😀 Mám za sebou sice "jen" jednoho císaře, ale to byla taaak špatná zkušenost po všech stránkách, že když jsem byla znova těhu, tak jsem věděla, že prostě CHCI rodit přirozeně.. jenže - minulý týden na prohlídce v porodnici mi řekli, že mám jizvu jen 2mm tenkou, že hranice pro vaginální porod je 2,5mm. Já to tam celý obrečela 😔 A aby toho nebylo málo, prckovi naměřili váhu skoro 3,8kg - jenže pak to měřila ještě jednou a vyšlo v ten samý den 3,4kg - což je dost rozdíl.. no, nakonec mě chtěla poslat už zítra na plánovanou sekci, tak to jsem odmítla, že chci do termínu vydržet, jestli se to nerozjede samo.. takže plánovanou sekci mám v pondělí za týden, tedy 29.8. ☹ Pořád tajně doufám, že se miminku bude chtít mezi nás před termínem.. :( Ale holky, daly jste mi tu další naděje, že to JDE, moc děkuji a držím vám všem palce, aby vám dali doktoři aspon tu šanci se o to pokusit.. moc moc moc vám fandím!!!

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda ahojky, moc tě zdravím, já šla na druhý císař akutně, měla jsem odhad váhy 4kg, nikdo mi jizvu před porodem neměřil, ani když mi řekli že mimi bude velký. Sice jsem to zkusila, ale bohužel to zase nedopadlo ☹
Jinak jsem taky musela porodit do termínu. Přesně na termín jsem měla jít ráno na monitor a nastoupit do porodky, ale bolesti ten den začli samy v 5h ráno. Den před tim jsem šla na dlouhou procházku a měli jsme sex, tak vyzkoušej. Držim palečky at ti vyjde porod normální 🙂

mirunda
21. srp 2011

@lovebaby to je zvláštní, že ti nikdo neměřil jizvu, u mě to bylo první, na co koukali 😨 a pak na tu váhu 😝 A máš aspoň dobrý pocit z toho, že jsi to zkusila?? A kde jsi rodila? Dr. mi říkal, že takových maminek moc není, co by bojovaly za vaginální porod, ale jsem ráda, že mi umožnil se pokusit.. já jsem dr. ukecala jen proto, že mám termín v sobotu, jinak by mě taky nenechali přenášet, ani ty dva dny.. my sexujem, dávám si horký vany, červený víno, chodíme na procházky.. ale u Lilianky jsme to dělali taky a přenášela jsem 12 dní 😝 😖 😠 Teď si naši vzali Lilušku na týden k sobě, tak to dneska vidím na dlouhou prochajdu a to by v tom byl čert, aby mimčo nešlo samo 😀

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda já chtěla taky normální porod strašně moc, umožnili mi ho ale dobrý pocit z toho moc nemam, kontrakce jsem brala jak cestu za svým mimi, měla už jsem tlačit, ale rozhodli o akutním císaři, takovou chvilku před cílem 😢 😢 😢 Ale na druhou stranu jsem ráda že jsem to zkusila, ale musela jsem pod celkovou narkozu, takže mimi jsem viděla až na JIP😒 celkově to psychicky nesu špatně, kor když mi nějaká co rodila normálně řekne jakou jsem měla pohodu...

mirunda
21. srp 2011

@lovebaby a proč jsi musela pod celkovou narkozu? Za jakých okolností se o tom rozhoduje? Já u prvního porodu byla jen od pasu dolu, takže mi malou aspoň ukázali, ale pak mě dlouho sešívali, pak jsem ji viděla až na JIP.. já to nesla hrozně špatně, asi osobní selhání, nevim. Hrozně mě to bolelo, jizvu na břiše mi zašili blbě - měsíc po porodu jsem šla na přešití.. 🙄 ☹ Hrozná bolest..
Ale obdivuju tě, že jsi to aspoň zkusila, většina maminek se spíš bojí toho, že jim dr. nabídne přirozenej porod.. 😝 A prioritní je přeci vaše zdravíčko, takhle víš, že jsi pro to udělala všechno.. já to teď beru tak, že to prostě tím císařem může skončit, myslím, že jsem na to líp psychicky připravená, u prvního porodu mě to zaskočilo, nikdy by mě to nenapadlo, že zrovná JÁ......

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda většinou ten akutní dělaj v celkový narkoze, je to rychlejší, jj taky jsem byla připravená že to zase skončí CS, a i po porodu jsem to zvládala líp než ted. Ted mam pocit že mi ten porod chybí a bude chybět do konce života ☹ Asi na mě ted teprv dolehla poporodní deprese, půl roku po porodu....

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda pořád si to přehrávám v hlavě, ten porod, mam výčitky, že jsem měla zvolit jinou porodnici apod. ten pocit, že jsem byla chvilku před cílem je hroznej, pocit jako kdybych lezla na Mount Everest a pár metrů před cílem mě někdo shodil zpátky dolů....

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda ale jestli máš tu jizvu tenkou, nevim jestli to neni fakt risk, to je těžký...

mirunda
21. srp 2011

@lovebaby fakt? Já měla taky akutní a nedělali mi celkovou narkozu.. tak asi taky jak kde.. a kde jsi teda rodila? Taky mám výčitky, že jsem měla rodit jinde, že jsem měla dělat tohle a tamto atd atd.. vyčítám si toho hodně. ale myslím si, že je prostě fajn, že jsi to zkusila a z na druhou stranu bychom měly být rády za to, že se císař dá udělat a že máme doma zdravé děti.. a co manžel? Říkala jsi mu, jak ti je?
Určitě to je risk, hlavně musíme jet co nejdřív, páč rodím asi 50km od Prahy, tak aby se něco nestalo cestou.. jenže já si říkám, že celý porod je riskantní, i u normálních rodiček.. prostě to chci zkusit, když to nepůjde, tak se z toho snad nesesypu jako u prvního..záleží na tolika věcech u porodu, které nelze dopředu odhadnout, takže věřím, že to normálně jít může.. a vím, že taky nemusí.. 😢

joanna123
21. srp 2011

@lovebaby z toho, co jsem se tady dočetla bych měla nejblíž Brno-Bohunice. Jsem v 37. tt, tloušťku jizvy mi nikdy nikdo nekontroloval, to se dělá ultrazvukem?

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda jj manžel ví jak to nesu, ale moc to nechápe, říká že je rád že máme zdravé děti, at to neřešim, že kdyby se něco stalo vyčítala bych si to celej život že jsem radši nešla na císaře. To jo, to je pravda jsem strašně ráda že jsou děti zdraví, ale že jsem neměla normální porod, to si ponesu v sobě asi už na furt...
já rodila v čb a kde se chystáš rodit ty?

lovebaby
21. srp 2011

@joanna123 ty jo to už máš porod za chvilku, a v tom Brně by myslíš souhlasili abys rodila normálně? Zatim tě neženou na plánovanej císař?

joanna123
21. srp 2011

@lovebaby můj gynekolog mi právě řekl, že jednoznačně doporučuje císaře. Taky jsem měla u obou předchozích těhu problém s tím, že to na porod nevypadalo ani víc jak týden po termínu, z toho mám největší strach. U prvního se mi porod po 15 dnech po termínu snažili vyvolávat a když mi za další dva dny konečně praskla voda, tak byla zkalená a po několika hodinách trápení pak udělali císaře. Holt se těm dětem u mě v bříšku nějak líbí.

mirunda
21. srp 2011

@joanna123 kontrolovali mi jizvu, když jsem byla poprvý na prohlídce v porodnici - byla jsem 37+5. A ano, ultrazvukem, taky mi rovnou udělali váhový odhad miminka.. to je zajímalo k dalšímu rozhodnutí..

@lovebaby na jednu stranu je dobře, že to manže bere takhle, vlastně má pravdu, zdravé děti jsou priorita.. ale oni to asi nepochopí, že my si to ponesem v hlavně asi pořád a jak moc bychom si přály rodit normálně, jak moc je to pro nás důležitý.. 😔

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda ty máš ještě šanci, že třeba normálně porodíš, držim palečky 🙂

lovebaby
21. srp 2011

@mirunda Miru a jak na to kouká tvuj manžel?

lovebaby
21. srp 2011

@joanna123 no a když jsi mu řekla že chceš rodit normálně tak co na to řek? Já ani nevim co bych jako těhulka řekla, když by mě hned odpálkovali že jedině císař....

joanna123
21. srp 2011

@lovebaby tak jedině porod "non lege artis", ale abych pravdu řekla, byla mi ta diskuze nepříjemná, když jsem slyšela ten postoj, nechtěla jsem to rozbírat nějak detailněji, protože by jsem z toho byla akorád psychicky rozhozená. Uvidím na další kontrole příští týden. Zatím doslova ležím v knize "Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu", škoda, že jsem o ní nevěděla už v prvním těhotenství, třeba by všechno dopadlo jinak.

miranda77
autor
21. srp 2011

@lovebaby no u mne se právě také lekli - odhad byl přes4kg, doktorce se to nezdálo, ale stejně mne poslala na sekci 🙄 ... no stalo se 😢 ...
no já doufám, že až budu těhotná, budu silnější ... a pokud ne, tak to asi nebude"moje cesta" ...
tady píšou něco o limbickém otisku http://www.lotosovyporod.cz/cs/article/default/21
@mery83 přesně ... mne úplně zničilo, že prostě už nikdy nebudu rodit, jakože druhý porod byla poslední šance na přirozený, naposledy 😔 ... opravdu jsem měla pocit, že jediný, co mne už te´d čeká je smrt 😨
@joanna123 já jsem tedy již zapojila i manžela - neustále mu nutím nějaká"porodní"témata 😅 - koukla se mnou na rozhovor s Lucii Groverovou, na dokument Orgasmický porod ... takže už mu také přijde líto, těch způsobů porodu, které máme za sebou ... ale původně to vůbec nechápal, říkal "ty jsi prdlá, ženský řvou, že chtějí císaře, a ty kvůli tomu bulíš" ...
a kdy máš termín? a už máš nějakou špatnou zlušenost s doktory?

já jsem s tou nadějí na přirozený porod doslova ožila 😵 - a tak prosím Boha o to, aby to vyšlo!!!

miranda77
autor
21. srp 2011

@mirunda mne také naměřili jizvu 2mm a odhad byl 4080g ... bylo to tři dny před termínem ....

v podstatě jde o to, že pokud je děloha s jizvou slabá, porod se ani nerozjede nebo se zastaví (myslím, že to psala esmeralda) ...

zkuste určitě oslovit ještě další doktory-porodnice, třeba někde vyjdou více vstříc!!! Protože jestliže vám doktor nevěří, tak vás ani nepodpoří při"nejtěžších chvilkách" ...

pro miminko je určitě lepší, pokud se porod alespoň přirozeně nastartuje - je to známka, že miminko i žena jsou připraveni a většinou bývá i čas pro případné rozhodnutí pro sekci ... (to mne mrzí, že jsem neudělala při první sekci - nepočkala do začátku porodu ☹ ☹ ☹ )

miranda77
autor
21. srp 2011

@mirunda a držím všechny palce!!!!

mirunda
21. srp 2011

@lovebaby manžel se k tomu staví pozitivně, chtěl by taky porod vaginální, je zastáncem toho názoru, že by porod měl být přírodní - nicméně nikdy v životě by mi císaře nevyčetl, moc dobře ví, že třeba s Lili to prostě jinak nešlo, byl tam celou dobu se mnou.. taky mi přijde, že je trochu "zblblej" svojí maminkou - tchýně je bezvadná, nemám proti ní ani ň, ale ona rodila 4x - přirozeně, nejraději by rodila doma ve vaně, poslední dva porody si jela odrodit až do Vrchlabí (z Prahy).. jednou z toho do vody.. a pořád mi říká, ať si promluvím s miminkem, at se spolu domluvíme, že už se tu na něj těšíme a tak.. a její brácha je taky takovej přírodní, léčí pomocí energie apod.. tak mi psal, že miminko je připravený jít na svět, že ho stačí "jen" pozvat mezi nás.. já se o to i pokoušela 😅 Jenže mám takovej pocit, že když to bude znova císař, že oni si budou myslet, že jsem pro to neudělala maximum..
Když mi dr. řekl, že mám tu jizvu slabou a mimčo bude asi velký, že teda jedině císař, tak jsem tam chytla hrozně histerickej pláč, kterej nešel zastavit.. tak mu říkám, že mám s minulým císařem tak špatnou zkušenost, že to chci za každou cenu zkusit přirozeně.. řekl, že přenášet mě nenechá, že to si na triko u nich nikdo nevezme, tak jsme se dohodli na císaře 2 dny po termínu.. dýl bych ani asi už nechtěla, mimi opravdu nebude drobek - Lili měla 12 dní po termínu 4150g. Takže vím, že i kdybych teď začala rodit přirozeně, že to císařem skončit prostě může.. ale moc si to ještě nepřipouštím, je to těžký 😔 ☹

@miranda77 když jsme byli s manželem v porodnici na jejich besedě, tak ten porodník říkal, že k nim přijela maminka po dvou sekcích a třetí mimčo koncem pánevním a už bylo mimčo v porodních cestách tak, že císař nešel a porodila ho normálně.. prostě pro mě se zázraky dějí.
Fakt se porod ani nerozběhne? Myslíš, že to to tělo ví, že to prostě spontánně nejde? Vyvolávaný porod bych nechtěla, prý je to mnohem větší nápor na tu dělohu, než když to začne samo.. s Lili mi praskla voda 12 dní po termínu 😝 🙄 Den na to mi ho měli vyvolávat.. a pak to stejně skončilo takhle 😝 😢

mery83
21. srp 2011

@mirunda Držím pěsti ať se mimčo umoudří a jde na svět samo.

mery83
21. srp 2011

@miranda77 No právě já jak přijela z porodnice já hned věděla že to není naposledy.Já už se těším zase na bříško.Ale chvilku si dáme oddych ať je nemám moc za sebou.

mery83
21. srp 2011

@lovebaby Je to takovej divnej pocit,sem si říkala že už se namám na co těšit a tak.

lovebaby
21. srp 2011

to já si říkala taky... Ty aspon máš šanci, třetí mimčo u vás bude, to muj manžel už další dítě nechce ☹ Nevim jestli někdy změní názor ale myslim že ne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru