VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
2. zář 2011

😅 na proražení nás bude muset být armáda ... Odent o přirozeným porodu psal asi v 70tých letech a podívejme, kde jsme dnes 😝

no, jak si poradí s případnou rupturou v malých nemocnicích fakt nevím ... a ani mne to netrápí ... 🙄

mery83
2. zář 2011

Ahojte holky,je mi zase nějak do breku.ach jo ☹
Jinak jak jste řešili tu rupturu,já si to vubec nepřipouštím nějak,pořád budu doufat že to dotáhnu až do konce.No hlavně uvidím co mi pak řeknou doktoři.
Máte zkušenost se zánětem vaječníku?Dost mě tam bolí až bodá.

miranda77
autor
2. zář 2011

@mery83 nesmutni ... krásný den za námi a zítra bude zase krásný den!
se zánětem vaječníků zkušenosti nemám, ale mě bolí vaječníky při ovulaci (bolest někdy pekelná) ...

mery83
3. zář 2011

@miranda77 Ty jo to mě nenapadlo,ovulka.No naštěstí nic nebylo tak mužu být v klidu.
Jo jo krásný den,ten podzim je fakt krásnej,akorát chudáci děti co musí chodit teť do školy. 😒

miranda77
autor
3. zář 2011

jakpak asi @mirunda ... snad už jsou s miminkem doma.

mery83
4. zář 2011

Přeji krásnou neděli,mě se tak nic nechce jde na mě zase nejaká depka či co.Včera jsme se pohádali s manžou a to kvuli blbosti,ale když já si všechno hned beru.
Břicho už nastěstí polevilo asi fakt ovulka,ale bez ms.Asi jsem divná. 😒

miranda77
autor
4. zář 2011

@mery83 jestli to byla ovulka, tak ms bude za 14dní 😉

mery83
4. zář 2011

@miranda77 No jo ale já neměla tu předtím,moc se mi na gyndu nechce.Sem si říkala,že to bude tím kojením jak malá víc pila přes ty vedra.

miranda77
autor
4. zář 2011

@mery83 no tak uvidíš za 14 dní ...

fim
4. zář 2011

Mno mě se to moc nezdá - zpoždění MS 14 dní a teprve ovulka? Zajdi na gyndu, já to spíš vidím na zánět vaječníku nebo těhu. 😕 Ale třebas taky joooo, to kojení je věda. Já když kojila míň, tak už na mě lezly bolesti břicha jako před MS, ale přišla až po vysazení koja komplet. 😉

miranda77
autor
4. zář 2011

@fim já dostala ms vždycky po třech měsících po porodu (a to jsem kojila jako divá) ... a vaječníky mne předtím bolely - na kontrole po šestinedělí jsem to říkala mudr. a ten říkal, že už se to tam chystá na ms ... 😠 a pak fakt přišla ... kdyby byla bolest @mery83 na vaječnících zhoršující a neodezněla tak do dvou dnů,tak bych také asi šla k mudr., pro klid ... (mne to bolí tak 1den) ...

fim
4. zář 2011

@miranda77 Ale já to pochopila tak, že MS už probíhala, takže se dá někdy očekávat a to už má zpoždění víc jak 14 dní..... 😅 Každopádně @mery83 nepřeju nic, co by si sama nepřála, ale na ovu mi to přijde prostě pozdě.
Já měla jednou lehčí zánět vaječníku, kdy jsem místo MS jen 3 dny špinila a bolest jsem necítila, dokud se Mudra nepodivila a pořádně mě nezmáčkla. 😉 Tak snad se vše brzy vyřeší. Na těhu by to bylo teď opravdu brzy. 😔

mery83
4. zář 2011

@fim No já jsem měla ms naposled 24.7. pak jsem asi 20dc zašpinila a pak nic teť bolej ty vaječníky.No uvidím,ale asi mě takgynda nemine.

proandreu
4. zář 2011

Ahoj holky, mám 2 sekce za sebou a vypadá to, že čekáme další přírůstek do rodiny. Je možné rodit další dítko přirozeně, nemám čas dočítat celou diskuzi, takže bych vás chtěla poprosit o nějaké info. Jsem ze Severní
Moravy a budu ráda za vaše odpovědi. Díky.

miranda77
autor
4. zář 2011

@proandreu třetí porod po dvou sekcích je většinou veden opět operativně ... jen v případech, kdy to matka"nestihne" a přijde s hlavičkou mezi nohama a při vstřícném doktorovi po podepsání negativního reversu je možný vaginální porod

miranda77
autor
4. zář 2011

@fim @mery83 každopádně se dopředu zbytečně nestresovat ... !!!

miranda77
autor
4. zář 2011

@proandreu nevím, jestli nebude i tak na pokus o vaginální porod brzy - jestli dobře počítám, tak to bude pouhých 19měsíců po druhé sekci ... (někde mají hranici 18měsíců mezi sekcemi) ...z Opavy do Ostravy šla rodit myslím @m1535

mery83
5. zář 2011

Hezký večer,sem koukala na fotečky miminek a maminek jak rodili přirozeně a zase to na mě začíná dolýhat,ach jo ☹.Začíná mě to čím dál tim víc štvát.

fim
5. zář 2011

@mery83 Budeš mě mít na svědomí, když to budeš takhle prožívat. Páč se pak přidám..... 😀

crawler
5. zář 2011

Ahoj ženy 🙂

já mám teda za sebou 1 SC (po 16hod. od prasknutí vody jsem se neotevřela ani trochu, nepomáhal klistýr, ani hamiltonovy chvaty :-/, ani oxytocin:-/ )...Dosud mě to velmi mrzí, protože jsem se tak připravovala - psychicky, ale i fyzicky (epino, maliník, lněné semínko a já nevím, co ještě) a měla jsem v plánu porod do vody. O CS jsem neuvažovala ani chvíli a proto o něm nic nevěděla.

Nicméně...myslíte si, že 2.porod je reálný vaginálně? Jak se lze připravit? Viz výše, co jsem dělala před prvním. Mimo to jsme se s manželem poměrně často milovali až do samého konce těhu....A např. tvrdnutí bříška jsem měla od 20tt, apk jsem brala magnézko, ale to jsem počínaje 38tt vysadila tak, jak se má...Nevím, ale mé tělo byla jakoby imunní vůči všemu a nevědělo o porodu :-/ Co dělat, aby to podruhé dopadlo jinak??? Ještě nejsem ani těhu, ale chci se fakt maximálně připravovat a pokusit se vyhnout 2.sekci 😝

lovebaby
5. zář 2011

@proandreu gratuluju 🙂 to asi hodně bude záležet na celým těhu jak bude probíhat a na doktorovi co ti k tomu řekne a hlavně na tobě, jak moc si za tim půjdeš rodit normálně, každopádně bych ti to moc přála 🙂

lovebaby
5. zář 2011

@mery83 jo jo taky mám tyhle stavy, ale třeba se to u vás povede 🙂

lovebaby
5. zář 2011

@crawler a měla jsi dobře spočítaný termín? Tohle mi přijde, že miminko i ty jste nebyli připravený k porodu

miranda77
autor
6. zář 2011

@crawler tak nevím,jestli se ptáš na správném místě ... 😅. My jsme tu povětšinou dvojnásobné císařovny a jak připrozeně porodit zůstává i pro nás tajemstvím 😠 😠 😠 . Porod je prý v hlavě. Příčinou"nerozjíždějící, nepostupujícího porodu apod" může být i nevyřešený vztah s matkou, vytěsněný strach, nedůvěra ze strany partnera či personálu ... 😖 prostě cokoli. Tím chci říci, že můžeš zkusit zapátrat tímto směrem ... faktem ale zůstává, že se můžeš maximálně připravovat na přirozený porod, usilovat o něj, ale nejlepší je se připravit i na sekci, přijmout ji (i když to tak nemusí dopadnout!!!), tělo se tím může uvolnit a ty mu plně důvěřovat, že samo zvolí tu nejlepší cestu pro Vás oba ... a tak to udělalo i při prvním porodu!

mirunda
6. zář 2011

ahojte mamky.. tak jsme konečně doma, včera nás pustili.. bohužel i druhý porod byl císařem.. vlastně teď jsem ale vděčná.. 😒 V pátek 26.8. jsme jeli na kontrolu (plánovaný císař měl být v pondělí) a řekli mi, že mimčo má špatné ozvy, do toho ta váha mimča, tenká jizva, že bych rozhodně neměla riskovat normální porod a už vůůůbec ne čekat do pondělka.. takže jsem podlehla a rovnou ten den mi udělali sekci.. hrozně jsem to nejdřív na chodbě obrečela, ale bohužel pak už nebyl čas na to myslet, protože jsme měli probém s mimčem a to jdou ostatní věci uplně stranou.. broučínek se nalokal plodové vody, ta byla už uplně zeleně zkalená, a dostalo se mu to do jedné plíce, takže ho dali do inkubátoru, jenže nic se nelepšilo, naopak.. no hrůůza, nikomu bych to nepřála, furt mu dělali nějaký vyšetření, furt se jenom čekalo na výsledky a já furt brečela.. vidět ho v tom inkubátoru s těma hadičkama.... 😢 Do toho nějaká infekce, takže antibiotika.. no, zkrátím to, dostal se z toho, 6. den mi ho přiložili k prsu, já se krásně rozkojila, z toho mám obrovskou radost 😵 8. den mi ho dali na pokoj a 10. den jsme jeli domu.. takže zlatý císař - kdybychom to nechali ještě, tak by tu s náma nemusel vůbec být, ani se mi nechce pomyslet..

fim
6. zář 2011

@mirunda Moc gratuluju k broučkovi, ať mu zdravíčko slouží a už ho nic nesužuje. Mamince brzké zotavení a ať brzy zapomene na ten ošklivý strach. 😵 😵 😵

Holky, ono je totiž asi nejlepší se vůbec nijak nepřipravovat, nic neřešit, nikde nic neštudovat a bejt v pohodě, věřit jen sama sobě a pak to asi jde. My jsme moc študovaný. 😀 KOlikrát si říkám, že kdejaká ...... (ani nemám pořádné přízvisko pro tu, co do toho vlítla neví jak a s kým, na ko pořádně nebyla neb to zjistila 3 týdny před porodem .....) a do porodnice přijede na 8. 😔
A nebo bejt připravená "na nejhorší" a pak být mile překvapená. Ale ono to "nejhorší" kolikrát zachrání život, takže to rozhdoně "nejhorší" není. Ani já už druhého CS nelituju. Teda zatím, pokud mě nezviklá Mery. 😀

miranda77
autor
6. zář 2011

@mirunda Mysleli jsme na Vás!Gratulace ohromná!!! Zvládli jste to!!!Oba a výborně!!! Tak spousty lásky, zdraví a rodičovských radostí!!! S tím kojením to je paráda!
@fim po dvou sekcích nic neřešit? Někdo řeší po jedné nebo jen po nepovedeném porodu 🙄 . Mne spíš přijdem že jsem to začala řešit pozdě 😖 .

fim
6. zář 2011

@miranda77 Ona je to spíš rada do života těm, co je porod teprve čeká. U nás je už docela pozdě. My asi ani 3. mít nebude a pokud ano, jsem už smířená. Navíc jak píšu, druhýho kajzra ani nelituju, páč taky mi malýho zachránil. Max. bych zkusila několik let počkat kvůli absolutnímu zahojení jizvy a moc se mi líbí orgasmický porod - teda doma bych si ho nelajzla a u nás v porodnici na to nejsou "stavění", ale prostě ten duševní přístup podle mě stačí. Prostě přijímat ten porod celkově víc otevřeně, pozitivně a buď to klapne nebo mě zas kuchnou. Nějak to ven musí. 🙂

crawler
6. zář 2011

@lovebaby věděla jsem přesně na den, kdy jsem otěhotněla, protože jsme s manželem porušili PPR a jen 1x se milovali v plodné dny. Takže termín porodu jsem měla správný a ještě k tomu jsem 11dní přenášela. Pak mi porod začal rupnutím plodovky, ale během 3hodin se kontrakce zastavily a v porodce mi to začaly rozhánět všema možnýma způsobama:-/ Chodila jsem do rizikové poradny k samotnému primáři a on se vždy smál a říkal, že je to šílený, že to na porod vůůůbec nevypadá - čípek tvrdý a dlouhý, CS 0...a to bylo už při tom přenášení :-///

crawler
6. zář 2011

@miranda77 těžko říct...já byla natěšená na miminko, porodu jsem se nebála, nemohla jsem se dočkat...byla jsem hodně nad věcí...a to až do poslední chvíle před rozhodnutím o sekci...

Orgasmický porod mě nadchnul!!! právě tam byl jeden příběh maminky, co měla totožný průběh jako já....také se jí to zcela zastavilo a nepostupovalo...říkali, že kdyby byla v porodnici, tak už by frčela na sekci, ale oni s dulou vytrvaly, trpělivě čekaly, masáže, balon, atd. a nakonec se to zase rozjelo a porodila 36hodin od začátku porodu...U mě to vzdali po 16hodinách vzhledem k tomu, že malému se horšily ozvy...no těžko říct...člověk nechce být nevděčný...jsem ráda, že jsem oba v pořádku...jen mě to mrzí především skrze to, že jsem vždy toužila po více dětech /i manžel) a sekce to krapet omezuje :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru