VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

marketa137
3. říj 2011

@miranda77 každopádně by to mělo být ošetřené víc,. Ted když s eněco stane tak většinou zažalujou porodní asistentku že to měla vědět že s eněco děje. jako ted jak bylo nedávno ve zprávách že pochybil lékař od sanitky že jí odvezl a i dítě do nemocnice. Volali sanitku a pak že nikam nejedou. kdyby je neodvezl a něco se stalo tak to odskáče doktor 😒 . Takže ted se budou lékaři bát něco dělat když pojedou sanitkou aby se něco nestalo 😒 . ale znam jednu co chtěla rodit v nemocnici a 2x jí poslali domů že ještě nerodí a tak čekala co nejdéle doma a pak než přijela sanitka tak nakonec porodila doma 😀

miranda77
autor
3. říj 2011

@marketa137 no, já nevím, jestli někdy matka zažalovala porodní asistentku ... ten propíraný případ v médií byl žalobou od lékařů na porodní asistentku - matka ji nežalovala ... a další případ sanitku k porodu volali, ale nechtěli do nemocnice, chtěli podepsat negativní revers a sanitka je odvezla násilím ... nevím, co by odskákal doktor ... v některých případech mám pocit, že ze sebe doktoři akorát dělají chudáčky, ale co člověk slyší okolo ... 😝 (no sem teď čím dál víc rozlobená ... s těmi porody mi to přijde jako když nás(ženy) tlačí do slepé uličky ...)

melis7
4. říj 2011

@helcas moje kamarádry rodily po 1 sekci spontáně.Jinak jsem slyšela o Brně,že tam nějaká známá známé porodila po 2 sekcích spont.

melis7
4. říj 2011

@miranda77 .Já jsem deformovanej zsravotník,tak jsem šla předem.Ale vím,že i tak se dá porodit po 1 sekci spontánně.Býla jsem nervozní jak pes.V noci se mi zdálo,jak rodím miminko spontánně a jak mi tam visí za hlavičku a nejde to ven.Tak jsem 39+3 měla termín operace.

helcas
4. říj 2011

@melis7 já jsem taky zdravotník, sice jen farmaceut, ale taky jsem právě taková zdeformovaná, hledám pořád nějaké info o všech možných komplikacích, pouštím si nechutná videa sekcí, normálních porodů a dokonce jsem našla i spoustu videí vag. porodů po 2 císařích (samo z ciziny)..sbírám a sbírám info a jsem zvědavá, jak to pak dopadne u mě 🙂

miranda77
autor
5. říj 2011

@melis7 no já jsem speciální pedagog - takže k porodům mám také"respekt" 😀 ...zvláště u genetických vad nás na VŠ přednášející varovala, ať na to všechno zapomene 😅 😅 😅
@helcas jo, jo tuto fázi mám také za sebou 😉

miranda77
autor
5. říj 2011

@natama no z toho druhého odkazu na mne úplně padá deprese ... 😒 To mne skoro na všech těch článcích o porodech štve ... všude se jen píše, jak jsou sekce z"duchovního"hlediska špatné, jak je" hloupé" důvěřovat jen doktorům, přenechávat jim zopdovědnost apod., ale nikde nepíšou, co má sakra ženská dělat, když se jí to stane ...

mery83
6. říj 2011

@melis7 Já jsem taky sestra a taky se ráda vždycky někde dozvím něco nového. 🙂

natama
6. říj 2011

@miranda77 jo to jsem taky zatim nikde necetla 😖
tak snad se u tohohle odkazu zasmejes, no mozna taky ne 😀

https://www.youtube.com/watch?v=hkIXYrQItMQ
mery83
6. říj 2011

@natama Tak to je dost dobry.

natama
7. říj 2011

vite, ze esxistuje nejake takovehle poraneni? ja o nem ted slysela poprve http://www.prirozeny-porod.eu/poraneni-brachial...
dneska mi kamaradka rikala, ze ji nekdo v materskem centru rikal, ze jeji znama porodila po dvou sekcich prirozene. bohuzel uz ale nevi, kdo ji to rikal, takze podrobnosti uz se nedozvim.

l.e.o.n.t.y.n.k.a
8. říj 2011

Přeji dobré ránko, myslím, že Vám mohu předat kladnou info. Před mám druhým porodem, první byl SC, jsem měla možnost si vybrat jakou cestou se mimi narodí. Prostě mi dali papíry o souhlasu s pokusem o přirozený porod po SC. Byly zde vypsány možné komplikace a rizika. Za přímé riziko považovali odstup menší než 18 měsíců, dva prorody SC a další asi čtyři body. Ale i tak mohla rodička podepsat tyto papíry. Rodila jsem v Praze na Bulovce a dr. Dvořák byl spíše pro spontální druhý porod i když od mého prvního porodu SC uběhlo jen 16 měsíců a velikost dítěte byla v 32t 3200. Nakonec jsem po uvážení porodila opět SC a malá měla 3950g (39 + 5). Ta velikost dítěte je u porodu po SC dost důležitá, samozřejmě mi kontrolovali i jizvu, která byla 3 mm. Podle toho jak se chovali k mému těhotenství a porodu je patrné, že situace se alespoň v této porodnici nechává na rodičce. Ovšem rizika nese též rodička, vše si nechávají podepsat. Je pravda, že druhá sekce nebyla žádná sranda. Už na sále se mi udělalo špatně, podle mě mi byla spinální anezstesie napíchnuta moc v dolní části páteře a já jsem pak moc cítila "uvolnění" místa po miminku, a to jak se to všechno vracelo dolu. Takže pokud bych ještě měla další těhu, tak bych asi také nechtěla SC. Je pravda, že v tom souhlasu nedoporučovali po SC vyvolávání porodu, což by byl můj případ a proto jsem nakonec šla na SC.

brisalek
8. říj 2011

ctu tohle tema, protoze jsme take rodila prvni dceru cisarem kuli poloze a kdyby nahodou prislo druhe zajima me to.
Ale ten clanek o porodech mimo porodnici od @natama me zase dostal do varu. Tyhle veci jsou mozne jen proto, ze si nikdo nedokaze uz vzpomenout jak rodily zeny pred 100-200...lety, kolik jich pri porodu umrelo, kolik umrelo deti.
Ja bych naopak pritvrdila a rodice(ne porodni babu), kteri si dobrovolne vyberou porod doma a dite nebo rodicka skonci s postizenim...nebo zemrou bych soudila za ublizeni na zdravi/zabiti z nedbalosti a to bez jakyhekoli pardonu.
Ano to co se tam pise o prirozenejsich porodech a zkultivovani porodnic , aby byli vlidnejsi a lidstejsi je pravda, ale musi byt v blizkosti potrebna peca. Nedokazu pochopit, ze je pro nekoho prednejsi cokoli (tak nepodstatneho jako treba to jaka je barva salu nebo sympatickost sestricky) nez jeho zdravi a zdravi jeho ditete.

Ale omlouvam se asi to sem nepatri.
Ja bych urcite chtela rodit i po druhe cisarem. Mam jen dobrou zkusenost. Dcera mela 3950g a v nasi rodine jsou same velke deti a kdyz jsem byla loni tehu prvni co mne napadlo byl strah z komplikaci pri porodu po cisari.

mery83
8. říj 2011

@natama Těch dětí je mi fakt líto a tolik komlikací u porodu v nemocnici sem fakt nečekala a ještě u normálního porodu.Co je pak lepší?

natama
8. říj 2011

@brisalek v te dobe ale rodily doma vsechny zeny. i ty rizikove, takze to je dost nesrovnatelne. podle statistik ze zemi, kde je bezne rodit doma, pokud si to tak rodicka preje a neni rizikova, nevychazi o nic hur, nez porody v porodnicich. rizikove samozreje patri do porodnice, o tom zadna. jinak ty ruzne pozadavky, co pises... asi to bude tim, ze porod je hodne o psychice...

natama
8. říj 2011

@mery83 ja bychc to videla na normalni porod bez zbytecnych zasahu 🙂

brisalek
8. říj 2011

@natama vis jenze zakladni problem je v tom, ze to jestli bude porod rizikovy, jestli bude nejaky problem u ditete se bohuzel nekdy(a ja bych rekla,ze dost casto) zjisti az pri samotnem porodu. Rizikove tehotenstvi neznama podle me jeste rizikovy porod pokud nedojde k predcasnemu porodu. Diskuze o pristupu ve velkych porodnicich beru, a bylo by fajn, kdyby se to trosku zmenilo(i kdyz je to hodne o konkretnich lidech), prizozeny porod s asistentkou v porodnici bez zasahu pokud nebude nutne atd. beru (i kdyz pro me osobne bylo fakt uplne jedno co se kolem me deje, slo mi jen a jen o me zdravi a ozdravi meho ditete) . Ale rodit doma bych nikomu nedovolila🙂. Me to pripada jako zahravani si s ohnem a rouhani se. Je to podle mne podobne jako jezdit s ditetem bez autosdacky. Za nas take zadne nebyly a taky se autem jezdilo, detem je to neprijemne, poti se je jim v tom vedro...nemuzu se sbalit a vzit kamaradku sebou na vylet , protoze autosedacku ma manzel. Dite celou cestu prokrici, protoze se mu v atosedacce nelibi a podobne. Mozne by se nasli i taci co by studii dokazali jak to detem nici pater atd. atd. Je to jen a jen uhel pohledu a v tom mem je nejprednejsi zivot a zdravi. Ty statistiky bych opravdu chtela videt a hlavne jejich podklady🙂

brisalek
8. říj 2011

@natama a mozna by si treba tyhle maminy mely jit podivat do porodnice jak vypada masivni krvaceni pri spatnem odlouceni placenty a dalsich zcela nepredvitalnych problemech, kde je k zachrane zivota potreba kazda minuta. Problemem tohohle je, ze vzdy se vse vi az zpetne🙂

mery83
8. říj 2011

@natama Já bych to taky brala,ale podle všeho mě určitě potká zase císař.Mám z toho takovej divnej pocit.

mery83
8. říj 2011

Holky sem teť četla příspěvek maminky jak rodila po jedné sekci a zase to na mě přišlo.Ale chci tím říct,že když začnou třeba kontrakce samy a porod bude rychlý tak by to mohlo s normálním porodem klapnout co myslíte? 🙂

natama
8. říj 2011

@brisalek tou rizikovosti bylo mysleno predevsim vylouceni zen s nevhodnou polohou plodu, vysokym tlakem, poruchy placentace a spostou dalsich, dopredu zjistitelnych rizikovych faktoru. no a nepredvidatelne komplikace u porodu, to je zas otazka, kolik z nich je zpusobeno zbytecnymi zasahy do porodu...
no a jak by se prakticky resilo "nedovolit" rodit doma? vzdycky budou zeny, ktere se rozhodnou privest sve dite na svet doma i pres veskere zakazy. a kdyz skutecne tak jde o zdravi jejich a jejich deti nemelo by se jim spis umoznit mit vedle sebe kvalifikovanou osobu, nez je nechat rodit samotne?
dalsi vec jsou treba ambulantni porody, to taky nechapu, ze s tim je tu kolikrat takovy problem. nemyslim si, ze v zemich, kde je tohle bezne, jim nezalezi na zdravi rodicek a jejich deti. Bezne je pak po porodu doma navstevuji PA. Kolik by se v nasem bajecnem zdravotnictvi usetrilo...
no a kdyz neco podobneho vstahnu na ty nase sekce... at se trochu vratime k tematu. proc je v nemocnich nutne byt po sekci na JIP bez miminka, kdyz v jine porodnici to tak byt nemusi, rodicky jsou na normalnich pokojich a miminko je tam mozne mit u sebe hned? taky si nemyslim, ze je to tim, ze jim nezalezi na nasem zdravi. odpoved meho gynekologa byla :"vsechno je o penezich, prece nemuzou mit luzka na JIP prazdna, musi vydelavat"

tu jsou nejake odkazy:
http://www.zdn.cz/clanek/zdravotnicke-noviny/ob...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19720688
http://clanky.gynstart.cz/article.php?sid=166&m...
http://www.medicalnewstoday.com/articles/164804...
http://www.ckpa.cz/source/file/055.pdf
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7998417.stm
a slibuji, ze uz to tu timhle tematem nebudu zahlcovat 🙂

brisalek
9. říj 2011

@natama dika za odkazy , ja uz taky nebudu odbocovat🙂.

natama
9. říj 2011

kopiruju z jine diskuze cast prispevku:
"pani, ktera pred 3 mesici porodila v Belgii, v porodnici vedene jednim osvicenym lekarem, vypravela o porodu do vody, intimite, osobnim pristupu, pochvale za sdileni postele s miminkem, nepretrzitem kontaktu s nim atd. atd. Pro Belgii se rozhodla, protoze v CR doprovazi k porodum a v Belgii byla na stazi, mela tedy vse zjisteno. Ovsem ta prevratna informace (omlouvam se za velka pismena a pokud uz to nekdo vi, tak za opakovani informace, ale prijde mi to skutecne zasadni)

KAZDY, KDO VLASTNI EVROPSKY PRUKAZ POJISTENCE (ZADNI MODRA STRANA KARTICKY = PRAVDEPODOBNE VSECHNY Z NAS) MA PRAVO NA NEZBYTNE OSETRENI PRI PRECHODNEM POBYTU V JAKEKOLI ZEMI EU, TEDY I NA POROD, STEJNE JAKO JAKYKOLI POJISTENY OBCAN TE KONKRETNI ZEME.

V praxi to znamena, ze je samozrejme neco stalo ubytovani v Belgii (tusim pronajaty byt) a ze si musela zaplatit i neco z pobytu v porodnici (230 Euro, porad cena srovnatelna s nastandartem v ceske porodnici), ale myslim, ze takovy zazitek z porodu, jaky popisovala, za to opravdu stoji."

myslim, ze o necem takovem tu psla pred casem miranda

marketa137
9. říj 2011

Tak a je to tu 😀 . S největší pravděpodobností jsme těhu 😉 tak jsem docela zvědavá jak moc mě budou hlídat 😉

mery83
9. říj 2011

@marketa137 Tak to moc gratuluji a všechno ať jde v pořádku.

marketa137
9. říj 2011

@mery83 😉 díky. Docela překvápko takže ted na netu zkoumam co může způsobovat falešně pozitivní test ale mam dva a na obou //, žádný duchové 😀

natama
9. říj 2011

@marketa137 jeee, mooooc gratuluju!!! at jde vsechno, jak ma! 😵

marketa137
9. říj 2011

@natama 😉 díky, snad jo. No a to jsme prý neplodná 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru